• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 12 آذرماه 1393

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 1 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، دل به دل راه دارد؟ ،

هم اندیشان چهارشنبه 12 آذرماه 1393

امید: سورپرااااااایز!... ببخشید! دست خودم نبود. سلااااام؛ خبر مهمی دارم. به قول جارچی شهر موش ها: "خبببببر دااااارم خبببببر (آهنگین بخونین) راستش! جمعه ی این هفته، ساعت یازده صبح تو برنامه ی "پشت قاب 4" شبکه ی چهار، قراره باشگاه هم اندیشان معرفی بشه. یه متن بهشون دادم و کلللی عکس. از عکس های امید خان گرفته تو برنامه ی طلوع و اردیبهشت تا عکس های همایش هامون. تهیه کننده اش می گفت: "برنامه، از یازده تا دوازدهه و بخش مربوط به هم اندیشانش که حدود چند دقیقه ای می شه، احتمالا همون اوایل برنامه اس." قابل شما رو نداره؛ ولی یادتون باشه همون موقع، حتما به 300004 (سی هزار، چهار) پیامک بزنین و نظرتون رو بگین.

******

سلام به دوستان؛ اگه بشر تونسته توی چند سال اخیر تلفن بی سیم و اینترنت بی سیم اختراع کنه، هیچ هنری نکرده! چون ساااال ها پیش خداوند دل ها را بی سیم آفرید.

(مهری از اصفهان)

******

سلام؛ دوره و زمونه ی بدی شده. خیال می کنیم طرفمون می دونه دوسش داریم و به همین خاطر، زحمت محبت کردن به خودمون نمی دیم. برا همین جاده های محبت یه طرفه می شه! البته به نظر من دل به دلی راه داره که با اون "یکدل" شده باشه!

(الهام، کاشمر)

******

متنوع: سلام امید؛ درمورد رفلاکس که تو صفحه ی پزشکیه می خوام یه چیزی بگم: می دونین بیشتر رفلاکس ها به خاطر اینه که شبها ایستاده آب می خوریم؟ از وقتی استاد قرآنی آقای محسنی که از چهره های ماندگارن این نکته رو به ما گفتن هر کی عمل کرده رفلاکسش کم شده! درضمن هیچ وقت سر رو ایستاده نشورین و شونه نکنین؛ چون باعث ریزش مو می شه.

(اکرم از طبس)

******

سلاااااام مهرباناااااان؛ قانون جذب شبیه دستگاه کپی است. از فکرت کپی کرده و در زندگیت نمایان می کند. پس همیشه بهترین فکر را داشته باشید.

(آذین کشکولی، دختر آذربایجان از سنندج)

******

سلام آقایون و خانوما؛ قبل از اینکه دانشمندان و فیلسوفان به علم"تله پاتی" پی ببرن یا بخوان درباره اش حرف بزنن! امام صادق (ع) تو اصول کافی این موضوع دل به دل راه داره رو گفته؛ پس وقتی امام صادق گفته دیگه نیاز به اثبات نداره. نیاز به باور صادقانه داره. بعدشم این موضوع دل به دل؟ واسه کساییه که واقعا همدیگه رو دوست دارن نه این هوس بازیا تو کوچه خیابون!!!!

(میلاد مرادی بهروز، دانشجو مهندسی برق از همدان)

******

سلام به نیک اندیشان؛ حالتون خوبه؟ امروز مادرم بعد از اینکه غذا خوردیم، سر سفره دعام کرد. بهم گفت: من و پدرت ازت راضی هستیم. ایشالا هر چی می خوای خدا بهت بده. این راضی بودنشون هم از تاثیر هم اندیشانه.

(مریم السادات، 25 ساله، املش، کارشناسی مهندسی مدیریت پروژه، سن هم اندیشی 3 سال)

******

سلام؛ دو سال پیش تو شهر شهریار (تبریز) به درد شهریار مبتلا شدم. بعد از اتمام درسم برگشتم شهر خودم؛ ولی بعد اون نتونستم برا یه ثانیه هم که شده به کسی دیگه فکر کنم. اگه خواستین کسی رو نفرین کنین بگین الهی عاشق بشی...

(آرش از همدان)

امید: می دونین چرا اینجوریه؟ بذارین یه چیز جالب براتون بگم. از خودم نه! از روزنامه ی ایندیپندنت (independent). یه مقاله توش پیدا کردم با عنوان: "عشق با مغز چیکار می کنه؟" حتما دونستنش کمک کننده است. نوشته بود:

"عشق بسیار پیچیده اس؛ اما به سرعت اتفاق می افته. خیلی سریع! دوازده ناحیه ی مغز رو درگیر می کنه و بعضی از اون نواحی، دقیقا همون نواحی هستن که موقع مصرف مواد مخدر، درگیر می شن." خب! حالا فهمیدیم چرا می گن: "چراغ عشق؛ وقتی تو دل کسی روشن بشه دیگه به این راحتیا خاموش شدنی نیست؛ پس قبل از اینکه چراغی تو دل کسی روشن کنی یا چراغی تو دلت روشن بشه، خوب به همه چیز فکر کن!" درواقع، انسان که عاشق می شه یه فرایندهای بیوشیمیایی تو مغزش اتفاق می افته. به همین خاطره که خلاص شدن ازش ساده نیست؛ حتی در مواقعی که بدونیم طرف مقابل به درد زندگیمون نمی خوره! جالبه! تو همین روزنامه نوشته بود: محققان دانشگاه "PAVIA" تو ایتالیا (آهنگین شدا!) تو آزمایش هاشون متوجه شدن: "سطح فاکتورهایی به نامNGF  تو خون افرادی که عاشق می شن افزایش قابل توجهی پیدا می کنه." احتمالا افزایش همین فاکتورها است که باعث آتشین شدن عشق می شه. آدم رو کر و کور می کنه. ولی جالبه! این محققا می گن: "مدتی که از عاشقی بگذره، در اونایی که به هم رسیدن، سطح فاکتور بتدریج پایین تر می یاد و از اون به بعد، میزانش با میزان دوست داشتن افراد، رابطه ی مستقیم داره." پس به همین خاطره که تو دوستی های پنهانی، بعضیا بعد یه مدت که طرف دلشون رو زد، زیر همه چیز می زنن! پس به همین خاطره که به اونایی که عاشقن و امکان وصال ندارن (مثل همین آرش خان خودمون) می گن: سعی کنین همه ی اون چیزهایی که یادآور خاطراته رو از بین ببرین. چه تو دنیای درون (ذهن) و چه در دنیای برون. سعی کنین به این فکر کنین که آیا درصورت به هم رسیدن هم اینقدر همه چیز به اندازه آنچه در فکر و اندیشه تون دارین آرمانی بود؟! خیلی مواقع دقیقا عکسش پیش می یاد. آخ! انگشتام. آخ مخم! 

******

سلام؛ چرا همه از سردی همسراتون می گید؟؟ من که واقعا قبول دارم دل به دل راه داره... تو این 4 سال که ازدواج کردم بارها برام پیش اومده وقتی که دلتنگ همسرم بودم و داشتم بهش فکر می کردم یا داشتم پیامک براش می نوشتم همون لحظه پیام پر از عشق همسرم رسیده بهم..... خانوما خیلی به همسراتون محبت کنید و در رأس همه کارایی که براش می کنید رضایت خدا رو درنظر بگیرید.

(زهرا، مامان محیا، تنها مهندس پزشکی باشگاه)

******

سلام بر همگی؛ این هم جهت عوض شدن حال و هوا! مرده می خواست بره مشاوره خانواده جلسه ای60 تومن. زنش بهش می گه: جلسه ای30 تومن بده به خودم باهات خوب می شم!!

(فریده از مشهد)

******

متنوع: سلام به همگی؛ بالاخره بعد از مدت ها خدا این لطفو در حقم کرد و تونستم کتاب کیمیای محبت رو بخونم و تمومش کنم. دوستان؛ پیشنهاد می کنم تحت هیچ شرایطی خوندن این کتاب رو از دست ندید که یه توفیق اجباریه. این عنایت خدا بود که دارم تاثیرات فوق العادشو تو زندگیم می بینم. چه زیباست اگه مثل مرحوم شیخ رجبعلی حتی خوردن و خوابیدنمون برای خدا باشه. لحظه هاتون پر از لبخند خدا.

(مائده، 69، بابلسر)

امید: گفتی "خوردن" یادم افتاد که بگم: مقاله ی این هفته ی مجله ی طب سنتی رو بخونین. نکته های خوبی داره؛ فقط من یه نکته ای رو بگم که: تو این مقاله گفته شده "وعده ی ناهار رو حذف کنین یا سبک باشه" دلیلش هم اینه که قدیما صبحونه های سنگینی می خوردن و شام رو هم سر شب. الان هم اگه کسی صبحونه ی سنگینی می خوره و شامش رو سر شب، بهتره ناهار رو خیلی سبک کنه و یا اگه می تونه حذف.  اینجوریه!

******

سلام هم اندیشان؛ دو روز بود با دوستم رابطم شکرآب شده بود. تا اینکه پیام زهرا خانوم از همدان رو خوندم. با اینکه آدم تقریبا مغروریم ولی بهش پیام دادم و آشتی کردیم. اگه اون پیامو نمی خوندم!

(از گنبد)

******

سلام؛ خدا قوت. می گما! بچه های قشم کسی از جشنواره ی کتاب قشم اطلاعی داره؟ که چه جوریاست؟!! آخه امید خان ما تو جزیره مون کتابخونه ای معتبر نداریم. واسه همینه که من یه لیست بلند بالا از اسامی کتاب هایی که می خوام رو نوشتم.

(دخت کورزینی از قشم)

امید: ببین! احتمالا یه جاهایی تو جزیره، اینترنت هست. می تونی اینترنتی سفارش بدی و با پست دریافتشون کنی. تو گوگل، موقع جستجو، اسم کتاب و عبارت "خرید اینترنتی" رو بنویس. بینشون هم یه علامت "به علاوه" بذار

******

سلام؛ تا حالا دقت کردین امید چقدر ببینین می گه! یه مدت هم که گیر داده بود به راستش!

(زهره ام)

امید: ببین!... اصلا هیچی!  

******

سلام؛ از دید تئوری، دل به دل راه داره! چرا؟؟ چون بنا به نظریه ی دکتر حسابی "ذرات تا بی نهایت ادامه دارند" پس طبیعیه که امواجی که از وجود ما ساطع می شن توسط فرد مورد نظر دریافت بشه. ولی امید چرا انسان ها گاهی امواج مثبت و منفی همدیگه رو بد می گیرن؟؟ دل به دل راه داره؛ ولی انگار اون ذهن ما است که تصمیم می گیره این امواج دریافتی رو چه جوری ترجمه کنه!

(ناهید، مشهد)

******

چالش: ماها تنهاییم؛ چون فقط بیاد همیم نه با هم. نه کنار هم! فکر می کنیم همین که بیاد هم باشیم کافیه و دل خودش به دل راه داره.  درضمن محبت محبت میاره؛ ولی به طرف مقابلم بستگی داره. مثلا نمی شه به آدم آهنی بگی دوستت دارم و ازش توقع محبت داشته باشی.

(ندا از کاشمر)

******

چالش: سلام امید؛ دل به دل راه نداره عمرا. حالا می گم چرا؟ ببین امید! من مجردم؛ ولی همیشه دلم برای همسر آیندم تنگ می شه. حالا اگه دل به دل راه داشت اونم دلش برا من تنگ می شد و میومد پیدام می کرد!

(مونا، 25 ساله از خرم آباد همیشه آباد)

******

چالش: سلام به همه؛ به دوستان و همه ی کسانی که دوستشان دارید تأکید کنید که همواره به فکرشان هستید. آن ها باید از محبت شما نسبت به خود آگاه شوند. دراین صورت دل ها به هم راه پیدا می کنند.

(محمود کریمی، فیض آباد فریمان)

امید: خب! اگه امروز پر حرفی کردم حتما ببخشید. زودتر برم تا...

موضوع هفته بعد: "ناامیدی"

موضوع هم اندیشان قدیم: "کنترل نگاه"

تعداد پیامک های دیروز: 2347

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط سامان عباسی در تاريخ 1393/09/13 و 23:48 دقيقه ارسال شده است

چرا باید عاشق شد چرا افرادی مثل من هستند که عشق رو (به جز عشق به خدا ومادر) یک چیز پوچ می دونن حتی حاظر نیستن به جنس مخالف نگاه کنن


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393