• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 79 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 11 آذرماه 1393

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 1 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، دل به دل راه دارد؟ ،

هم اندیشان سه شنبه 11 آذرماه 1393

امید: سلاااااام؛ نمی دونم یه چیزی رو قبلا بهتون گفتم یا نه؟ ولی به دلم افتاده که الان بگم... قبلنا که خبرنگار بودم یه روز داشتم با یکی  مصاحبه می گرفتم. ماجرایی تعریف کرد که برام شد یه تصویر ذهنی قوی. خیلی قوی. گفت: "تو یکی از کشورهای اروپایی داشتم دوره ی آموزشی می دیدم. وسط کلاس یه وقت استراحت دادن و قهوه آوردن. استاد، چراغ رو خاموش کرد و گفت: قهوه خوردن نیاز به روشنایی نداره." خلاصه، صرفه جویی تا این حد. از اون وقت به بعد اگر حواسم نباشه و تلویزیون و یا لامپی بی جهت روشن بمونه واقعا شرمنده می شم. شرمنده ی خدا. که من مسلمونم و... آخه خداوند رو اسراف حساسه! اینم یکی از سندهاش: "ان المبذرین کانوا اخوان الشیاطین و کان الشیطان لربه کفورا: اسراف‏کاران، برادران شیاطینند و شیطان در برابر پروردگارش، بسیار ناسپاس بود." (اسراء:27)

******

سلام؛ باورتون نمی شه. داشتم قرآن می خوندم رسیدم به یه آیه ای. دیدم قشنگه توش عمیق شدم. همون لحظه کارشناس تلویزیون اون آیه رو خوند و شروع کرد به تفسیرش. یعنی من، تلویزیون، مولکول هاش، جذب... واای! بگیرین منو.

(عاطفه، شهر قدس، 29 ساله، لیسانس شیمی)

******

اگه دل به دل راه داره چرا از صبح تا شب باید بشینم به مادرم و شوهرم فکر کنم؛ ولی حتی یه پیامک خشک و خالی هم از هیچکدومشون دریافت نکنم؟ همیشه منم که باید باهاشون تماس بگیرم. منم که نگران حالشونم. اگه دل به دل راه داره چرا منی که با ذوق و شوق منتظر اومدن شوهرم از سر کارم، باید با یه آدم سرد و بی تفاوت رو به رو بشم؟ اگه دل به دل راه داره چرا منی که با یه حس خیلی خوب با دلتنگی فراوون می رم خونه مادرم اصلا از دیدن من خوشحال نمی شن؟ طوری که هر بار پشیمون می شم از رفتنم... نمی دونم! شایدم حق با شماهاست. دل به دل راه داره؛ فقط مشکل از دلای ماست! دلای ما دل نیستن انگار! دلم می خواد مثل ابر بهار گریه کنم. به قول دوستان دلم می ره پیش اونایی که روحشونم خبر نداره! لوله کشی های دلم بد یه طرفه است! بد...!

(یه هم اندیش متولد 69)

امید: امروز و فردا تو پیامکا جوابت رو می گیری. فقط حواست باشه که جوابت لا به لای پیامکاس. منظورم رو که گرفتی؟ منظورم اینه که فکر نکن یکی لزوما اونجوری که می خوای به وضوح، جوابت رو داده؛ خودت باید جوابت رو از لا به لای حرفا پیدا کنی. با دقت و تفکر. آره! اینجوریا است. برا به دست آوردن هر چیز خوبی تو این دنیا باید زحمت کشید.  

******

راهکار: سلام؛ در جواب فاطمه خانم که گفتن شوهرش باهاش سرده باید بگم که تو یه برنامه دیدم که یه خانم درباره همین موضوع صحبت کرد و در جوابش گفتن: از خدا بخواه که محبتش بهت بیشتر بشه. مطمئن باش که خدا کمکت می کنه. در ضمن نیتت رو هم خدایی کن حتی تو محبت کردن.

(آمنه حیدری، 19 ساله، مهر ماهی باشگاه از کرمانشاه)

امید: من تو اینجور چیزا به دو تا چیز خیلی اعتقاد دارم. محبت کردن از ته دل و بدون انتظار. و دیگه: نیت خدایی داشتن تو این کار. من دو تا "چیز" بیشتر نگفتما. بهم گیر ندین افسردگی بگیرم!

******

سلام؛ خدایا مرا تنها مگذار که مبادا امیدم به بنده ای از جنس خاک باشد. الهی آمین

(ثریا، روستای سهند علیا)

امید: امام علی (ع): "تمامی امیدتان را به خداوند قرار دهید و به هیچ‌ کس غیر از خداوند دل نبندید. پس به راستی که هیچکس به غیر خداوند امید نبست، ‌مگر اینکه محروم و زیانکار گردید." (غررالحکم، صفحه 196، روایت 3861)

******

راهکار! سلام دوست عزیزم مشکل شما حل شدنیه. ناراحت بودن مرد یا اخمو بودن و سرد بودنش علت داره. شاید رفتاری داری که ایشون دوس نداره یا شاید مشکلی داره و نمی تونه بروز بده! شما باید با همسرتون صحبت کنید و ریشه یابی کنید! مثلا ازش بپرسید که آیا من رفتاری دارم که باعث شده با من اینطور رفتار کنی؟

(عرفانه افشاری، بهار همدان)

******

راهکار: سلام؛ در جواب فاطمه خانم باید بگم کتاب "زن کامل" نوشته مارابل مورگان و ترجمه پریسا علی نیا بهترین راه حل ها رو داره واسه یه زندگی شیرین. خوندمش که می گم.

(خسروی)

امید: رفتم تو اینترنت سراغش. پریسا علی نیا درباره اش چنین گفته: "این کتاب، بیان گر تجربه های تلخ و شیرینی است که مارابل مورگان در طول زندگی زناشویی خود داشته و سیر تکامل کامیابی در زندگی زناشویی را حس کرده و پشت سرگذارده است. وی در نخستین سال های زندگی زناشویی خویش با شکست ها و ناکامی های زیادی روبرو شده بود، که این امر، خود ناشی از ناآگاهی از استعدادهای ذاتی و نهفته در وجود یک زن و نیز درک صحیح مشکلات زندگی زناشویی بود. وی در صدد برآمد که معایب خود را بر طرف کرده و به صورت یک زن کامل درآید - دست کم به گمان خودش- این تلاش ها نه تنها در زندگی شخصی و خصوصی او به ثمر رسید و کامیابی را نصیب شوهر و فرزندانش کرد؛ بلکه توانست با دایر کردن دوره ی کلاس های "زن کامل" در شهر محل اقامتش و نیز در دیگر شهرهای ایالات متحده آمریکا رموز کامیابی در زندگی زناشویی را به زنان بی شماری بیاموزد. این کلاس ها آن چنان موفق بودند که حتی شوهران نیز از تجربه های وی بهره مند شدند. مارابل مورگان به طور کلی این دیدگاه را منعکس می کند که دوام و بقای یک خانواده، خوشبختی شوهر و فرزندان، همه ی اینها در گروی شخصیت یک زن و شناخت وی از خودش است.

******

سلام امید؛ می خواستم بگم اگه واقعا دل به دل راه داره چرا خیلی از ما آدما تنهاییم؟ چرا من که همه رو دوست دارم کسی منو دوست نداره؟ چرا با اینکه همیشه یاد دوستامم اونا 6 ماه یه بارم یاد من نمی کنن؟ و خیلی چرای دیگه!

(فرشته ام)

امید: اگه راست می گین جوابش رو بدین. اول پیامک بنویسین: "چالش" 

******

سلام؛ اینم یه جمله ی حکیمانه: انسان‌ها را از دور دوست داشتن، کار دشواری نیست. دوست داشتن آن هایی که به ما نزدیک هستند، کار دشواری است. بخشیدن یک کاسه برنج برای سیر کردن یک گرسنه، بسی آسان‌تر از کاهش تنهایی و درد و رنج انسانی رانده شده در خانه‌ی خودمان است. عشق را به خانه‌ی خود بیاورید؛ چرا که عشق ورزیدن به یکدیگر را باید از خانه آغاز کنیم.

(ریحانه)

******

راهکار: سلام فاطمه خانوم؛ منم مشکل شوهر شما رو داشتم. دقیقا گل مصنوعی بودم. اما بعد از سال ها درمانش کردم. مشکلمم سرد مزاجیم بود. باید به طبیب (طب سنتی) مراجعه کنی براش و یه چیزایی رو بخوره و یه چیزایی رو نخوره.

امید: می بینین؟ همیشه فقط به محبت کردن کار درست نمی شه.  ممکنه چیزای دیگه ای هم در کار باشه!

******

سلااااااااااام هم اندیشان؛ خوووووبین؟؟ آخ که چقدر حباب ترکوندن حال میده! زندگی راحت، فکر آزاد، خواب به موقع، وجود خالی از استرس، نزدیک شدن به خدا و خانواده که تو این چند وقت خیلی ازشون دور شده بودم و خیلی چیزای دیگه! امروز بیستمین روز بعد از ترکوندن حبابمه! همشو مدیون شمام.

(نگار، ۱۸ و نیم)

******

در اصلاح پیام آقای کشاورز: "خورشید همیشه نور افشانی می کنه. زمین یکی از کراتیه که از نور خورشید استفاده می کنه. برای اینکه زمین بتونه از نور خورشید سود ببره باید روبروی خورشید قرار بگیره. در شب که قسمتی از زمین تاریکه به این دلیل نیست که خورشید به طرف زمین رو نمی کنه بلکه این زمینه که باید روشو به طرف خورشید کنه. انسان گناهکار خودش روشو از خدا برمی گردونه. به همین دلیله که بهش روسیاه می گن درحالی که خدای بزرگ هیچ وقت از انسان رو برنمی گردونه؛ حتی برای بازگشت بنده اش توبه رو قرار داده؛ پس اشتباهه که بگیم اگر بنده ای خدا رو فراموش کنه خدا هم اونو فراموش می کنه؛ بلکه این بنده است که اونقدر قلبش رو سیاه کرده که مانع از رسیدن نور الهی به قلبش می شه.

(فائزه احمدی از بادرود)

******

اندکی تأمل...! طرف دستش می خاره می گه: پول داره میاد. گوشش می خاره می گه: پشت سرم حرف می زنن. کف پاش می خاره می گه... یکی نیست بهش بگه: از کثیفیه! باباجون! کثیفی! برو حموم! خب! کجا بودیم؟

(سحر، 22 ساله، یه بهمنی هم اندیش)

امید: داشتیم به فاطمه خانوم راهکار می دادیم...

******

راهکار: سلام؛ در جواب فاطمه خانم باید گفت در هر کاری میانه رو باش. شاید مشکل شما همین باشه. محبت بیش از حد! آدم سیر حتی اگه خوشمزه ترین غذای دنیا رو بهش بدی نمی خوره.

(ماندانا، 71)

امید: امیدوارم کسی از این مطلب برداشت اشتباه نکنه! امیدوارم! چون محبت کافی، باعث شیرینی و قوام زندگی می شه. فقط بحث افراطه! و تو تنظیمش هم هر کسی باید به شرایط زندگی خودش و سطح درک و فهم و جنبه ی طرف مقابلش نگاه کنه. تازه! تنظیمش هم یه دفعه نباید باشه! به تدریج و غیر محسوس! اشتباه تو این کار باعث سردتر شدن زندگی می شه.

******

سلام؛ راهکار: وقتی حد تعادل در زندگی حفظ نمی شه محبت به وظیفه تبدیل می شه. دوست عزیز! یه مرد در زندگی فقط به زن بودن شما نیاز نداره بلکه به دوست و همراهی شما هم نیاز داره. شاید همسر شما محبت کردن یاد نگرفته و شما هم از او درخواست محبت نکردید. شاید هم ذاتا آدم ساکتیه. اینجور وقتا سعی کن ببینی علاقه ی همسرت به چیه و همسرتو تو بعضی کارا همراهی کن. مثلا فوتبال تماشا کنید و در موردش صحبت کنید. دیدن فیلم های طنز و در کنار همدیگه خندیدن هم کمک زیادی می کنه و در آخر صحبت کردن از نیازهای زن به طور مستقیم و یا غیر مستقیم. مثلا با خوندن مطالب مجله و کتاب در کنار همسرتون. به امید موفقیت.

(نازنین، همسر آقا میلاد)

******

راهکار: به نظر من وقتی خانوم همیشه یه طرفه به شوهرش محبت می کنه و عشق می ورزه همسر محترم لزومی نمی بینه محبتش رو ابراز کنه؛ چون فکر می کنه خانوم از محبت قلبی آقا خبر داره و نیازی به ابراز محبت نیست.

(زهرا، ٦٨، تهران)

******

راهکار! سلام به همه. در جواب خواهرم فاطمه خانم. فرمودید گل مصنوعی! نه اینجوری نیست! من مرد هستم. به غیرتم برخورد. بیشین باهاش صحبت کن. ما مردها دلنازک نیستیم که همه چی رو بگیم. راه حل تو صحبت کردنه. امتحان کن!

(امیر نامدار از لتحر کاشان)

******

سلام آقا امید؛ دیروز آخر پیاما چه دعای خوبی کردی؟ اینکه گفتی "همه تون و همه ی عزیزاتون رو به خدا می سپارم" راستش! یاد یه چیزی افتادم. یکی دو سال پیش تو تلویزیون از آقای قرائتی شنیدم می گفت: چرا تو دعا کردن بخیل باشیم؟ مثلا اگه مریضی داریم فقط برای شفای مریض خودمون دعا کنیم! بلکه از خدا بخوایم همه ی مریضا رو شفا بده. از اون روز وقتی می خوام دعا کنم برای همه دعا می کنم.

(حدیثم از جیرفت)

امید: می دونین؟ تو این دنیا، کللی قوانین معنوی حاکمه. قوانینی بی  برو برگرد و معجزه گر از جانب خدا که در تاثیراتش تو زندگی دنیوی و اخروی تردیدی نیست. قرآن و حدیث، منبع کاملی از این قوانینه! یکی از این قوانین معنوی، همینه: این که دعا در حق دیگران؛ یعنی دعا در حق خودت. چرا؟ چون قانون معنویت می گه: هر جا به بنده ی خدا توجه کنی خدا چندین برابر به خودت توجه می کنه.

******

سلام؛ امیدوارم حالتون همیشه خوب باشه ایشااااااالللله. غذای روح که می گن همینه ها. دمتون گرم

******

سلاااااااااممممم. خوبین؟ من همون شیوام از شهریار که دیروز پیامک دادم و گفتم با وجودی که امتحان داشتم؛ وقتی پدر و مادرم رفتن دکتر، به خونه رسیدم و شام درست کردم و چایی براشون دم کردم که وقتی میان... به جاش شب دیرتر خوابیدم تا امتحانم رو بخونم. خلاصه پیامک دادم که بگم امتحانمو خوب دادم.

امید: همه ی شما و همه ی عزیزانتون رو به خدا می سپارم. و فقط اینو می گم که: تو قانون معنویت، هر کاری که خالصانه و با نیت خدایی باشه، پاسخی شگفت انگیز و شایسته از جانب خداوند داره. و هر چی خالصانه تر (یعنی اون کار رو فقط به خاطر مزدی که خدا می ده انجام ندیم) پاسخش شگفت انگیزتر!... منتها دیر یا زود! این دنیا یا اون دنیا! به همون شکلی که خودمون دوست داریم و یا به شکلی که خدا صلاح می دونه. قبلا بهتون گفتم چرا اینطوره. چون اگه قرار بود هر کی هر کاری کرد خدا فورا و مشخصا پاسخی شگفت انگیز بهش بده، دیگه می شد کاسبی و آدمی هم نبود که تو این کاسبی نیافته! باید ابهام تو کار باشه که خدا ببینه حالا کی حاضره بیاد جلو! خلاصه باید تسلیم خدا بود و بهش اعتماد کرد. همیشه اگه خواسته ای از خدا داریم بگیم: خدایا اگه صلاح می دونی... هر جوری خودت راضی هستی... 

تعداد پیامک های دیروز: 2019

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط غزال در تاريخ 1393/09/12 و 10:19 دقيقه ارسال شده است

سلام هم اندیشان من خیلی وقته هم اندیشانو نخوندم اخه دانشگاه قبول شدم و از خونمون دورم.برام دعا کنید .همیشه شاد و سلامت باشید دوستان


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393