• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 2 آذرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، چرا اراده ام ضعیفه ،

هم اندیشان یکشنبه 2 آذرماه 1393

امید: سلاااااام؛ چون می دونم منتظر جوابای چالش دیروز هستین، "فعلا" چیزی نمی گم. چالشش که یادتونه؟... "مگه نمی گن خواستن، توانستن است؟ پس چرا می گین هر آدمی فقط باید در حد توانش تلاش کنه؟"  

******

چالش: سلام آقا امید؛ من با حرف این دوستمون موافقم؛ اما نه کاملا. به نظر من ما خیلى از مواقع به خاطر ترس از شکست و البته گاهى هم تنبلى سراغ اهداف بزرگ نمی ریم و می گیم من کجا و اون هدف کجا و اینقدر به خودمون تلقین می کنیم که باورمون می شه تواناییمون همین قدره! گفتم کاملا موافق نیستم چون معتقدم در عین امیدوار بودن و آرزوهاى بزرگ داشتن باید "منطقى" و "واقع بین" هم باشیم!

(پریسا، ٢٣ ساله، لاهیجان)

******

سلام؛ من این حرفو قبول ندارم که اگه اراده داشته باشیم به همه چى می رسیم. درسته که اراده براى رسیدن به هدف، خیلى مهمه؛ اما قبول داشته باشین بعضى وقتا یه مشکلاتى پیش میاد که هر چقدرم اراده براى حل اون مشکل داشته باشیم فایده اى نداره!!

(امین، گمیشان )

امید: به نظر من تشخیص اینکه واقعا یه چیزی، شدنیه یا نه خیلی مهمه! تشخیص اینکه مشکلات پیش رومون، برطرف شدنین یا نه! آخه گاهی ما به دلایل مختلف فکر می کنیم یه کاری نشدنیه در حالی که اگه دنبالش رو بگیریم و راهش رو بتونیم پیدا کنیم و یا صبر کنیم و منتظر زمان بمونیم، شدنیه. یه وقت هم برعکس. به دلایل مختلفی، فکر می کنیم یه کاری شدنیه در حالی که نشدنیه! حتی اگه سال ها هم منتظر بمونیم. واقعا چطور می شه فهمید و مطمئن بود که تشخیص ما درسته یا نه؟ می تونین تو جوابش کمکمون کنین؟ اول پیامک: "تشخیص"

******

چالش: آنتونی رابینز می گه: "برای آنکه بتوانید در زندگی به نتایج دلخواهتان برسید باید از قدرت درونی کمک بگیرید. قدرت درونی یعنی توانایی شروع به کار. یعنی اینکه بتوانیم در هر موقعیتی راه مان را به روشنی بیابیم. یعنی بدانیم کاری که آغاز کرده ایم عملی است یا خیر! یعنی دریابیم به هدف نزدیک می شویم یا از آن فاصله می گیریم و یعنی آنقدر در روش های خود انعطاف پذیر باشیم که بتوانیم به نتایج مورد نظرمان برسیم." شاید منظور دوستان، از سنجیدن توانایی ها همین استفاده از قدرت درونی باشه.

(فائزه احمدی از بادرود)

******

آنچه را که چشمانت می بینند باور مکن؛ زیرا آنچه آن ها به تو نشان می دهند، محدودیت است. به اندیشه و جوهر خود بنگر، تا دریابی که چه سان پرواز می توان کرد... بدرج ناخدا امید، تا دیگر دوستان از وجود پربرکتم باخبر شن!

(سحر، یه بهمنی، کلکسیونی از خوبی ها)

******

سلام آقا امید؛ ترس، اراده رو نابود می کنه. هجوم افکار منفی باعث می شه که به زمین زنجیر شی. باعث می شه نتونی پاشی و سمت هدفت حرکت کنی! من خودمو همش در فاجعه ی شکست تصور می کردم نه بهشت موفقیت! اونقدر این سراب برام واقعی شده بود که خودمم باورم شد بازنده ام! این افکارو جدی بگیرین. همه چی باید از درون آدم درست شه. وقتی بفهمی با خودت چند چندی می تونی ارادتم بالا ببری! یادتون باشه شما لایق بهترینا هستین

(صالحه ام)

******

چالش: سلااام؛ تو اینکه آدم به هر چی بخواد می تونه برسه شکی نیست؛ ولی بستگی به شرایط محیطش هم داره که اگه بخوایم بدون توجه به شرایطمون هدف های غیرمعقول در نظر بگیریم خیلی زود دلسرد می شیم.

(رامین شیخکانلوی میلان از دانشکده فنی مهندسی میانه)

******

سلام به خانواده در حال رشد کمی و کیفى هم اندیشان؛ چیه؟ چرا اینجورى نگاه می کنی؟ به ما نمیاد از این جمله ها بگیم؟ می گم آقا امید بد نیست پیامک هاى متنوع هم درج کنى. یادت اومد گفته بودى یادآورى کنیم؟ راستى! نمی دونستم اینقدر نوروزى تو باشگاه داریم.

(معصومه نوروزى، 18 ساله، مشهد)

امید: ممنون از یادآوریت.

******

سلام بر همه؛ امید یه سوال داشتم. لطفا جواب بدین! مى گن سبزى قرمه رو نباید سرخش کنیم. کفیتش رو از دست مى ده. همین جورى خام بزاریم تو یخچال. درسته!

(ناهید تیمورى از زنجان، الهیه)

امید: فردا دوشنبه ساعت هفده، حتما مقاله ی گوناگون رو بخونین. اسمش: "ناگفتنی های فریزر" اونجا یه متخصص تغذیه، نکته های خوبی رو بهتون گفته. من که پسندیدم.

******

سلام؛ امید می خواستم بپرسم میوه و سبزیجات این فصل چیه که همونا رو بخوریم؟

(ریحانم از رشت)

امید: می ترسم بگم هم دهن خودم هم دهن شماها آب بیافته و دلمون هم به تاپ تاپ!... بی خیال! هر چی بادا باد!... انار، به، خرمالو،... بازم بگم؟ بگم؟؟؟؟ ولی نه! نمی گم. به جای اینکه دونه دونه بگم، یه راه بهتری رو پیشنهاد می کنم و اون اینه که: همیشه از دور هم بودن ها  باید بهترین استفاده رو کرد. تو جمعای فامیلی می شه خیلی سوالا رو مطرح کرد و به جوابای خوبی هم رسید. هم برا همه جالبه و هم خیرش به همه می رسه... راستش! حتما حمکت های مهمی داره که خدا برا هر فصلی، تو هر منطقه ای، میوه های خاصی رو قرار داده. تا حالا بهش عمیق شدین؟

******

چالش: سلام؛ من با نظر دوستی که معتقدن: "خواستن، توانستن است بدون هیچ محدودیتی!" مخالفم چرا که بالاخره هر انسانی تا یه حدی توانایی داره؛ حتی با یه اراده ی آهنی. این حرف ایشون مثل اینه که یه خانوم که علاقه ی زیادی به ریاست جمهوری داره با خودش بگه: من اینقدر درس سیاست می خونم تا بالاخره بهش برسم. آخه مگه می شه! با لهجه ی مشهدی می گم: یعنی مشه که بشه؟ ها؟؟؟!

(طناز، 19ساله از مشهد)

******

سلام؛ من تصمیم گرفتم دیگه عمرمو بیهوده تلف نکنم. به خیاطی علاقه دارم؛ اما امکان رفتن به کلاس خیاطی رو ندارم. واقعا نمی دونم چی کار کنم؟ خواهش می کنم راهنماییم کنید.

امید: بعضی اسرا وقتی برگشتن ایران، همزمان چند تا زبان مختلف بلد بودن.  کلاس رفته بودن؟ نه! تازه کلللی کتک هم خورده بودن! پس چه جوری؟... رفته بودن سراغ اسرایی که بلد بودن. با حداقل امکانات. اصلا اگه نگیم همه، باید بگیم خیلی از اونایی که برا خودشون یه چیزی شدن تو بدترین شرایط بوده! مطلب رو که گرفتی؟        

******

سلام؛ برای تقویت اراده باید ببینیم اون کاری رو که قصد ترک یا انجام دادنشو داریم برامون چقدر مهمه و ارزش داره و به فواید و ضررهای کارمون آگاه باشیم. مثلا کسی که قصد داره وزنشو کم کنه اگه از خطرهای اضافه وزن و چاقی خبر داشته باشه راحت تر می تونه اراده کنه و رژیم غذایی بگیره.

(هاجر از خرم آباد)

امید: و البته آگاهی از خطرهای کم کردن یه باره ی وزن! بابا! هر چیزی گاماس گاماس! یعنی یواش یواش!

******

سلام؛ آقا امید من 2 سال به دلیل مشکلی که تو خوانوادم بود، دچار فروپاشی روانی شده بودم. تو زندگی هیچی برام مهم نبود. به پیشنهاد دختر داییم 2 ماه رفتم خونشون. اونجا با هم اندیشان آشنا شدم. با توکل به خدا و کمک دیگران ارادمو قوی کردم. مشکلاتو کردم تجربه. حالم خیلی بهتره. اراده واسه کارامون دست خودمونه. هر موقع بخوایم می تونیم ازش استفاده کنیم؛ پس امیدوارم تا دیر نشده اراده کنید واسه کاراتون.

(فاطمه، 19ساله، رشت)

******

سلام؛ بعضی مواقع هست که آدم اراده می کنه یه کاری رو انجام بده و اعتماد به نفسشم خوبه؛ ولی بعضی وقتا اطرافیان با دادن روحیه ی منفی به طرف اجازه ی انجام اون کارو بهش نمیدن! شاید با خودتون بگید اگه اعتماد به نفس داشته باشه کار خودشو می کنه؛ ولی قبول کنین اگه چند نفر مخالفت کنن یه ترسی رو برات به وجود میارن که مانع انجام اون کار می شه!

(مرضیه، ۷۱، گرگان)

امید: هر چی آگاهی آدم نسبت به اینکه چرا می خواد اون کار رو شروع کنه بیشتر باشه، احتمال تاثیر عوامل دلسرکننده کمتره!

******

سلام؛ معلم دوره ی راهنماییمون می گفت: اگه بخوایم کاری رو انجام بدیم راهشو و اگه نخوایم انجام بدیم بهونه شو پیدا می کنیم.

(مهتاب، تاکستان)

******

سلااام؛ به نظر من افسردگى که خیلى از افراد از ابتلا بهش خبر ندارن، به شدت در میزان اراده شون تاثیر گذاره.

(ریحانه، شهرک باقرى، جنب اتوبان شهید همت تهران، دی ماهی)

******

سلام امید؛ دیروز که داخل تاکسی نشسته بودم یه دختر خانومی با دوستش کنارم بود. می گفت: "دوست ندارم برم خونه؛ چون مادربزرگم اونجا است و حوصله ی گوش کردن به حرفاشو ندارم." مطمئنم اونم یه روزی حسرت می خوره!

(مرضیه افشون و فاطمه کوهکن)

******

سلام؛ آقا امید مگه "مرغ آمین" واقعیت داره؟؟ من فکر می کردم خرافاته!!!

(محدثه از تهران)

امید: مرغ آمین، درواقع یه استعاره است. اگه دقت کردین من دیروز گفتم: "قدیمیا معتقد بودن حتی به شوخی هم نباید کسی رو نفرین کرد؛ چون ممکنه مرغ آمین همون لحظه از بالای سرتون رد بشه." منظورشون این بوده که نفرین چیز حساسیه و نباید شوخی گرفتش.

******

سلام؛ امید، گفتی نفرین یاد یکی از آشناهامون افتادم که یه پسر داشت که خیلی خلف نبود. پدر و مادرش نفرینش کردن. به سال نکشیده توی یه تصادف دچار مرگ مغزی شد. پدر و مادرش تمام زندگیشونو فروختن تا نگهش دارن. بعد از 4 سال بنده خدا فوت کرد. خواستم بگم تو رو خدا حواسمون به حرفایی که می زنیم باشه. خدا نفرین یه آدمایی رو زود اجابت می کنه.

(خاطره از سنه)

امید: امروز تو یه مقاله ای نوشته بود اگه کسی پدری و مادری داره که زود نفرین می کنن، باید حواسش باشه که کاری انجام نده که اونا لب به نفرین باز کنن. اگر هم نفرین کردن، زود از دلشون دربیاره. به نظر من یه چیز دیگه هم خیلی مهمه. این ماجراهای واقعی رو باید براشون تعریف کرد. این نفرینا گاهی خود آدم رو بیشتر گرفتار می کنه.   

******

هم اندیشان؛ یعنی چی امید؟ اگه کسی سخت دل ما رو می شکنه ما باید خون دل بخوریم؛ اما نباید نفرینش کنیم تا مبادا خودمونم تقاص پس بدیم. این اسمش عدالته به نظرت؟ تا حالا انقدر متعجب نشده بودم. "غم پرور"

امید: ببین! ما بی گناه نیستیم. ممکنه خودمون هم یه جاهایی حتی تو اشتباهی که طرف مقابل انجام داده سهمی داشته باشیم. اینجوری می شه که وقتی نفرین می گیره؛ حتی ممکنه دامن خودمون رو هم بگیره. مثلا خود پدر و مادر ممکنه تو تربیت فرزندی که داره خطا انجام می ده مقصر باشن. یا دختری که داره پسری که رهاش کرده رو نفرین می کنه و بالعکس! مگه طرف، خودش تو شکل گرفتن اون دوستی سهم یا ارده ای نداشته؟ و... خلاصه، حرف زیاده.

******

سلام؛ اگر کسی در زندگی به شما بدی کرده است، او را ببخشید نه به خاطر اینکه او سزاوار بخشش است، بلکه به خاطر این که شما سزاوار آرامش هستید. بخشیدن کاری است که شما به نفع خود انجام می دهید و خودتان را از تفکر دائمی به یک فرد یا موضوع ناخوشایند رها می کنید و با این کار وزنه سنگینی را از روح و روانتان برمی دارید.

(فاطمه، زنجان)

******

امیدخان! دارم می رم دانشگاه. آرام و متین و باحجاب. شاداب و پر از امید. پر از خواستن. پر از انگیزه های خدایی.

(ف عزیزی)

امید: می گم این آگاهی، چیکار می کنه با آدم؟ یه جور انرژی هسته ایه!  به خدا می سپارمتون.  

تعداد پیامک های دیروز: 1488

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393