• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 84 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 26 آبان ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، چرا اراده ام ضعیفه ،

هم اندیشان دوشنبه 26 آبان ماه 1393

امید: سلااااااام؛ احوالات همگی که خوبه؟ خدا رو شکر. بحث رو دنبال کنیم بهتر هم می شه...

******

سلام امید؛ برای تقویت اراده باید بریم سراغ خودمون! یه جنگ درونی! هر روز و هر لحظه با خودمون درگیر بشیم! دعوای جالبیه! بین من و خودم! تو یه برنامه ی تلویزیونی نکته ای بود که بی ربط به بحث نیست. اینکه: اگه آدم فقط از روی شعور خود احساس می کرد که به غذا نیاز داره و هیچ علامت دیگه ای نداشت؛ یعنی نه درد معده، نه ضعف و... از شدت راحت طلبی هلاک می شد! درمورد اراده هم یه عامل بازدارنده همین راحت طلبیه. تنبلی، بی حوصلگی باعث می شه اراده ها ضعیف و فرصت های طلایی زندگی بسوزند! دچار روزمردگی بشیم و هر روز به خودمون وعده بدیم که از فردا زندگیم رو دگرگون می کنم. از فردا صبح، زود بیدار می شم، از فردا... غافل از اینکه روزها می گذرن و ما همان هستیم که بودیم!

(زهرا بیگ محمدی، ایلام، مهدی آباد)

******

سلام؛ اراده یعنى: اشتیاق براى انجام کار، رضایت، انتخاب درست، دانستن آنچه که باید بدانیم تا بخواهیم به آن برسیم، هدف خوب و...

(فاطمه هستم)

******

سلام؛ تنها راه براى تقویت اراده اینه که از شنبه شروع کنیم. باور ندارین امتحان کنین! ولى دور از شوخى براى تقویت اراده باید یه پشتوانه ی فکری قوى داشته باشین چون اگه من داشتم 3 سال پشت کنکور نمى موندم که الان بابام نمی ذاره و در آخر با کل تحصیل کردنم مخالفت کنه.

(گل نساء،20 ساله، تیر ماهى از سلماس)

******

فقط سستی اراده است که سبب ضعف ما می شود؛ وگرنه انسان همیشه برای اجرای چیزی که به شدت آرزو می کند، قدرت کافی را دارا می باشد.‏" روسو"

(فاطمه‏)

******

تو هوای سرد پاییز، دلاتون آفتابی! مدتی بود فکر آموختن رانندگی تو سرم بود؛ اما به دلیل سن بالا و کار خونه، اطرافیان مسخره ام می کردن. کسی مشوقم نبود! گفتم مهم نیست. چون علاقه داشتم. تلاش کردم. خواستم. کمک گرفتم. بالاخره همونطور که باور داشتم، گواهینامه گرفتم. جا همتون خالی شدم یه راننده در خدمت خانواده! یه پیکان عروسکم دارم! به این می گن اراده! امید خان اگه از راننده ی زن نمی ترسی بدرج لطفا.

(شاهچراغی)

******

سلام؛ برای تقویت اراده، با کسانی که روحیه و اراده ی قوی دارند دوستی کنید.

(زهره، دانشجو روانشناسی پیام نور کرمان)

******

سلام؛  کسی که هدف روشنی داشته باشه حتی در ناهموارترین مسیرها هم به جلو می ره. باید یه رابطه ای بین اون کاری که انجام می دیم و هدفی که تعیین کردیم ایجاد کنیم تا انگیزه و اراده اون کار رو پیدا کنیم.

(مژده، 20 ساله)

******

سلام به هم اندیشان عزیز؛ یه راهکارخوب واسه تقویت اراده. قبل از تصمیمتون، ده دقیقه با دلتون خلوت کنید که واقعا آخرش چی به دست میارین؟ اونوقت همه چیز به دستتون میاد؛ حتی انرژی اون کارتون.

(بهاره رضایی، 22 ساله از گیلان غرب)

******

سلام؛ به دنیا اومدم گفتن زنده نمی مونه، بس که ریز بودم. بزرگتر شدم آرزوهای بزرگ داشتم، همه گفتن الحق که اسمت بهت میاد. با رتبه ی  160 دانشگاه رفتم و اونجا شدم دختر نمونه. حالا یواش یواش دارم یه تولیدی راه می ندازم. یه آرزوی دیگه هم دارم به وقتش. اراده رو از پدرم یاد گرفتم. به نظرم هدف، خیر باشه خدا اراده رو در وجود انسان قوت می ده.

(رویای همیشگی باشگاه، کرمانشاه)

******

سلام؛ تمام اعمالی که ما تو دینمون داریم برای تقویت اراده ی انسان مفیده. همین که آدم تو اوج خواب از خواب شیرین بیدار شه وضو بگیره و نماز بخونه یا تو اوج گرسنگی و تشنگی خودشو کنترل کنه و چیزی نخوره یا تو اوج غرایز خودشو کنترل کنه و به خدا توکل کنه. کی که اینکارا رو انجام بده و اراده اش پولادین نشه؟!

(فاطمه، متولد 62)

******

سلام؛ با تشکر از برنامه ی خوب شما. لطفا آدرس پستی برنامه تان را بدهید تا کتابی که در هفته ی دفاع مقدس منتشر کردم ارسال کنم. نام کتاب: "تصمیم کبری"

(محمد شقاقی، کاشان، آزاده ی  جانباز)

امید: ای به چشم برادر. آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، رو به روی مسجد بلال صدا و سیما، کوچه مهری، پلاک 8، ساختمان شبکه ی چهار سیما، طبقه ی همکف، مدیریت پیام نما.    

******

نکته: سلام امید؛ تو پیامکا دیدم انگیزه رو با اراده مترادف می دونن. دوستان! اشتباه نشه. انگیزه، محرک اصلی اراده اس. اگه انگیزه برای انجام کاری نباشه اراده ای هم نخواهد بود. قابل توجه کنکوریای عزیز که انگیزه ای برای ادامه تحصیل ندارن؛ ولی دنبال یه معجزه می گردن که اراده شون برا درس خوندن بالا بره و شنبه ی زندگیشون از راه برسه.

(ماندانا، 71)

******

سلام؛ اراده یعنی این که کنار کسی که داره سیب زمینی سرخ می کنه وایسی ولی هیچی نخوری.

(شادی از شیراز، دانشجوی روانشناسی) 

******

سلام؛ با امشب دو هفته اس که تصمیم گرفتم نماز شب بخونم؛ ولی هنوز نتونستم. بدجور به دلم افتاده؛ ولی توان بیدار موندن رو ندارم. اراده ام هم خیلی خیلی ضعیفه! کمکم کنید خواهشا!

(عضو ساکت باشگاه)

امید: دونستن فواید کاری که می خوایم بکنیم، معجزه می کنه. ممکنه بگین خیلی وقتا اون آگاهیه هست؛ ولی بازم...! می دونین چرا اینطوره؟ چون به دلایل مختلف، اون آگاهی ها تو جونمون ننشسته. هنوز ایمان بهش پیدا نکردیم. پس درست اینه که بگیم: ایمان به آگاهی، معجزه می کنه. البته گاهی با وجود ایمان به آگاهی، بازم...! به نظرتون این یکی دیگه چرا؟ چرا با وجود ایمان به آگاهی بازم...؟ اول پیامک بنویسین: "ایمان"   

******

سلام به هم اندیشان؛ برای تقویت اراده مدام برای هدفتون تصویرسازی کنید. ممکنه یک نفر دوست داشته باشه پزشک بشه. خب بهتره هر شب خودش رو توی مطبش با روپوش سفید تصور کنه. همین تصویرسازی اراده رو برای رسیدن به هدف، چند برابر تقویت می کنه؛ البته فقط تصویرسازی کافی نیست. بلکه در راستای همین تصویرسازی باید یه تکونی هم به خودش بده.

(شادی از الشتر)

امید: مهم بودا! حواستون بود؟ باور کنین اگه من همین تصویرسازی رو نکرده بودم الان معلوم نبود کجا بودم! چون موقعی که داشتم دیپلم می گرفتم، نشستم و هدفم رو مشخص کردم. با توجه به اهدافم، دانشگاهی که دوست داشتم رو هم نشونه گرفتم. باور کنین موقع درس خوندن برا کنکور، هر بار خودم رو تو محیط اون دانشگاه تصور می کردم، انگار موتور جت روی من بستن! چند ماه بعد من تو خیال نه! تو واقعیت داشتم تو حیاط اون دانشگاه قدم می زدم. بالاخره اون همه زحمت، نتیجه داد. 

******

سلام؛ ارادمون ضعیفه واسه اینکه می خوایم زود و بی زحمت هر چیزی رو به دست بیاریم.

(یه آدم بی اراده)

******

برای اینکه همیشه با اراده باشید و بمونید از افراد بی اراده و کسایی که انرژیتون رو می گیرند یا که انرژی منفی به شما می دن دوری کنید. باور کنید خیلی تاثیر داره. تجربه ی شخصی خودمه.

(فهمیه، تهران)

******

سلاااااام؛ راستش من دو ماهی بود ازتون دور بودم. بنا به دلایلی. تا اینکه تصمیم گرفتم یه برنامه ریزی واسه روزام کنم که هم اندیشان تو الویت بود! بعد از چند هفته امروز رفتم سراغ تلتکست و... بله! موضوع اراده اس... اون موقع بود که ثابت شد دل به دل راه داره.

(نرگس، 69، قم)

امید: حواست بود که لا به لای حرفات به موضوع بعدیمون هم اشاره کردی؟ "آیا دل به دل راه داره؟" گاهی فکر می کنم موضوع سختیه؛ ولی وقتی یاد معجزه ی خرد جمعی میافتم ترسم می ریزه!

******

سلام بر همه دوستان هم اندیش... وقتی آدم امیدی به اون کاری که می خواد انجام بده نداشته باشه خود به خود ارادشم سست می شه. به طور مثال من که یه دانشجو هستم وقتی هیچ امیدی به پیدا کردن کار تو آینده ندارم خود به خود ارادمم برا خوندن درسای دانشگاه کم می شه. و این برام شده معضل! می دونم ناامیدی بده؛ ولی هر کاری می کنم نمی تونم درس بخونم و اون شنبه نمیاد. امیدوارم بحث تقویت اراده این هفته به هممون مخصوصا امثال من کمک کنه.

(فریده)

امید: یادته گفتیم هر کار مثبتی که بخوایم انجام بدیم، کلللی نیروهای ناامید کننده می یاد سراغمون؟ باید اونا رو کنار زد! چه جوری؟ با یه تصویر ذهنی محکم. و اون اینه که: "خواستن، توانستن است." اگه یه دانشجو، مرتب تو رشته ی خودش مطالعه داشته باشه، دم پر استاداش باشه و همه اش سوال پیچشون کنه و تو دیدشون باشه. مقاله بنویسه و تو مجلات چاپ کنه و... به جایی نمی رسه؟ یادمه دکتر مظاهری که متخصص تغذیه اس تو برنامه ی خندوانه گفت: من تو کلاسام همیشه شاگردای زرنگ رو نشون می کنم و تحت حمایت خودم قرارشون می دم تا به یه جایی برسن.

******

سلام به همه ی دوستان هم اندیش؛ وقت همگی به خوبی و خوشی. یه دوست داشتم که خیلی بااراده بود و هر کاری که تصمیم می گرفت انجام می داد. ازش پرسیدم چیکار می کنی که ارادت سست نمی شه؟ می گفت پدربزرگم یه حرفی زده که هرگز فراموشم نمی شه. اون می گه: از بدترین دشمنت شیطان، اراده و تلاش رو یاد بگیر. اونقدر اراده داره و تلاش می کنه تا بالاخره به خواستش می رسه. ما که از شیطان سرتر و برتریم؛ پس ارادمون هم باید ازش بیشتر باشه!

(سارا از ایلام)

******

سلام؛ یه سوال: آیا می شه اراده ی فرد دیگه ای رو قوی کنیم؟ چه جوری؟ آخه شوهرم اراده ش ضعیفه. می گه این کار رو انجام می دم؛ ولی موقع عمل که می شه انجام نمی ده. ممنون که هستین...

(از خور) 

امید: بهش آگاهی بده تا بدونه مزایای انجام دادن اون کار چیه. 

******

اونایی که هدف و اراده هم دارن و همه ی شرایط مهیا است تا هدفشون رو عملی کنن بازم وجود یه مشوق نیازه.

(سارام)

امید: به خدا می سپارمتون. یادتون باشه که حتما تو نظرسنجی بحث حجاب شرکت کنین. تو آرشیو هست.

تعداد پیامک های دیروز: 4205

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط رویا در تاريخ 1393/09/06 و 10:07 دقيقه ارسال شده است

سلام از نظر من اراده به هدفمون بستگی داره هرچی به اون هدف جدی تر و قاطعانه تر باشیم مطمنا اراده ما قوی خواهد بود ولی برعکس اگر هدفمان سرسری بگیریم و برای ان هیچ ارزشی قال نشیم مطمنن اراده مون را از دست میدهیم و نسبت به ان بی تفاوت میشویم


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393