• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 21 آبان ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (4) | مربوط به موضوع: 1393 ، فلسفه حجاب ،

هم اندیشان چهارشنبه 21 آبان ماه 1393

امید: سلام؛ می دونین چرا سلامم امروز کشیده نیست؟ چون می خوام صرفه جویی بشه که حرفام رو جای دیگه بزنم. یعنی مجبورم بزنم. می فهمین که؟ مجبورم!

******

من تو حجاب فقط با بیرون گذاشتن موهام مشکل دارم. از بقیه لحاظ صددرصد محجبه نیستم؛ ولی خوبم! نرمالم! با این همه بحثی که درمورد حجاب شد نتونستم بفهمم که من با این حجابم مردا رو تحریک می کنم یا نه؟! از نظر شرع که می دونم اشکال داره؛ ولی عرفا نمی دونم چقدر حجابم ایراد داره. می شه به این ابهامات جواب بدید لطفا؟!

(پرنسس، 69)

امید: می گم بیاین یه لحظه هممون تصویر زنان مسلمون کشورهای دیگه رو تو ذهنمون بیاریم. از مذاهب و فرقه های مختلف اسلامی. تو کشورهای مختلف از کشورهای عربی به ویژه عربستان که سرزمین پیامبر بوده گرفته تا ترکیه، پاکستان، افغانستان، مالزی، آمریکا، کشورهای مختلف اروپایی و... بالاخره یا تو تلویزیون دیدیم؛ یا از دیگران شنیدیم؛ یا خودمون رفتیم و... به هر حال، یه چیزی جالبه. نوع و رنگ پوشش، بسیار متفاوته؛ ولی موهای زن مسلمونی بیرون نیست؛ همونطور که تو کشور ما هم اونایی که مقید به اجرای کامل دستورات خدا هستن همین کارو می کنن. ظاهرا همه ی مذاهب و فرقه های اسلامی علیرغم برخی اختلافاتی که تو مسائل مختلف دینی با هم دارن به این نتیجه رسیدن که تار به تار موی زن، جزو محدوده ی حجابه. خب! حالا دیگه بستگی به این داره که ما چقدر بخوایم به احکام خدا پایبند باشیم. احکامی که همشون روی حساباییه که بعضی هاش رو ما و همه اش رو خدا می دونه. واقعیت اینه که تا احکام خدا کامل و درست اجرا نشه، نتیجه ی لازم رو پیدا نمی کنه. آقای قرائتی می گه: "اگه شما نقشه ای برای رسیدن به گنجی داشته باشید فرضا باید 4 متر به طرف راست 5 متر به بالا بروید و بعد زمین را بکنید اگر به جای 4 متر 6 متر بروید به گنج مورد نظر نخواهید رسید. در این موارد هم اگر دقیقا به حدود الهی مقید نباشیم به نتیجه مطلوب نمی رسیم." راستی! بیاین فکر کنیم ببینیم چرا حتی یه تار مو هم نباید بیرون باشه؟ شاید به بعضی از حکمت های این حکم خدا رسیدیم. اول پیامک بنویسن: "حکم" تا شنبه همزمان با شروع بحث جدید یعنی "تقویت اراده" یه کوچولو هم به این مساله اشاره کنیم و به سلامتی بحثو جمعش کنیم. آخ! انگشت شستم!   

******

"یافته هایت را با باخته هایت مقایسه کن و بدان اگر خدا را یافته باشی، هر چه باخته ای مهم نیست." به نظرم خیلی قشنگ بود حیفم اومد به شمام نگم.

(طاهره از سرابله ایلام)

******

سلام؛ خارجی ها حجابشون، قانونشون، رابطشون، سیاستشون... خلاصه اگه نگیم همه چیزیشون اشتباهه، می گیم بیشتر چیزاشون اشتباهه! بر عکس اونا، بیشتر چیزای ما درسته و باید بیان از ما یاد بگیرن؛ اما چرا اونا این همه جلو هستن و ما هنوز روی در خونمون می نویسیم پارک نکن حیوون! امید جان! اگه آزادی که اونجا هست اینجا هم بود باور کنین دخترای باردار ما خیلی بیشتر بودن. بابا! یا من نمی فهمم یا یه چیزی تو ما اشتباهه، نه اونا. دوستت دارم.

(سپهر، شاهین شهر)

امید: این دوستت دارمت مثل دوستت دارم صاحب مغازه ایه که چند وقت پیش ازش خرید کردم. گفتم: "تخفیف هم می دی؟" با لهجه ی غلیظ ترکی گفت: "دوستت دارم!" گفتم: "یعنی چی؟" گفت: "یعنی نع! تخفیف نداره!!"  سپهرخان راستش یه چیزایی رو ما باید از اونا یاد بگیریم و یه چیزایی رو هم اونا از ما.

******

سلام؛ این پيام معرفت رو با دنيايي از انرژي مثبت فرستادم و مي خوام چيزي که تو زندگيم کاملا لمسش کردم رو بگم بهتون: "فرداي تو را همان خواهد ساخت که امروز به آن انديشيده اي"

(فاطمه، پشت کنکوري پرانرژي)

******

سلام امید؛ لطفا در بین پیامک ها از پیام های متنوع، بیشتر درج کن مخصوصا از تجربه های هم اندیشان. آخه قبلا از این جور پیامکا بیشتر درج می کردی و یه درس عبرتی هم برای ما می شد.

(الهه، 21 ساله از تهران)

امید: باشه؛ به شرطی که شماها هم همه اش یادآوری کنین. سرم می ره تو بحثا ازش غافل می شم. 

******

سلام امید؛ امروز داشتیم نون می پختیم. من پهن می کردم و مادرم می زد به تنور. با تموم وجود لحظه های با مادر بودنو برای خودم پس انداز کردم. ازتون می خوام قدر این سرمایه ها را بدونین.

(منم از اصفهان)

******

سلام؛ بیاین هممون برای سلامتی همه ی بیمارا مخصوصا مرتضی پاشایی دعا کنیم. اونا الان واقعا به دعای ما احتیاج دارن.

(زهرام از ساری)

******

سلام؛ تو رو خدا کمکم کنین. دیگه دارم با دستای خودم زندگیمو خراب می کنم. نمی دونم چرا بعضی اوقات بی خود و بی جهت به شوهرم شک می کنم. با اینکه ایشون اصلا اهل این حرفا نیستن. با حرفام داره هر شب هم خودم هم اون عذاب می کشیم. چیکار کنم این خصلت شک رو  از ذهن و دلم پاک کنم؟

امید: وایسا تا شنبه ساعت هفده. برات یه مقاله می ذارم بخون. تو صفحه ی روانشناسی (790). مقاله ی خوبیه. به درد خیییلی ها می خوره. می خوام کم کم مقالاتمون به هم اندیشان پیوند بخوره. یه جورایی حرف دل و جوابای سوالای شماها باشه.

******

الا بذكر الله تطمئن القلوب. فكر كنم منم جواب پياممو در جواب پيامي كه به دوستمون داديد گرفتم آقا اميد. ديروز گفتم: "وقتي بي حال و حوصله ايد؛ وقتي انرژي منفي داريد، چطوري برطرفش مي كنيد؟" تا اينكه آخر پياما از ذكر، ياد كرديد؛ پس راهكار سوال بنده هم شد ذكر خدا.

(فهیمه طوسي، تهران، طراح لوگوی باشگاه)

امید: درسته که درخواست های تک تکتون رو نمی تونم درج کنم؛ ولی می دونم که جواب هر پیامک، جواب هزاران پیامک دیگه ای که درج نمی شه هم هست.

******

تنوع: بعضیا به هر قیمتی حـرف مـی زنن و بـعضیا حـرفـهای قیمتی مـی زنن. یـعنی بـرین تـو قـعـر جمله بـیـرونم نیــاین! (فاطمه ام، تیر ماهی باشگاه، زیبا شهر) لامصب تیر که ماه نیست. کلکسیون آدمای خاص و جذابه... بعله!

امید: یکیش هم امیدخان! می گم ما تیرماهیا اگه لااقل خودمون از خودمون تعریف نکنیم، می پوسیما. موافقی؟   

******

سلام آقا اميد؛ به عنوان يه پسر بايد بگم كه هر وقت يه دختر باحجاب رو  می بينم،  ارزشمندى و متانت يك زن شايسته ايراني رو تو روانم حس می كنم؛ چرا كه فكر می كنم دخترى كه خودشو، پوشششو، خانوميشو، همونطورى كه هست نه اونطور كه از اطراف بهش تزريق مي شه قبول داره، يحتمل از امثال بی حجابش كم عيب تره؛ چون اصلا و ابدا نيازى به خودنمايى نداره و به اندازه كافى ويژگى جذاب داره و اگه به جنس مخالفش هم بی توجه باشه، دست نيافتنی تر و كم نظيرتر شده.

(اميرم، دانشجوى علوم سياسی، متولد 21/ 8 /71)

امید: می گم امیر خان! شما هم با من موافقی که آدم می فهمه کی با اعتقاد حجاب داره کی همینجوری! گاهی دو تا خانوم هر دو حجاب دارن. مثل هم؛ ولی انگار فرق می کنن. فکر کنم اون اعتقاده تو چهره و رفتار، خودش رو نشون می ده.

******

سلام؛ هر کسی با توجه به سرنوشتی که انتظارشو می کشه، دیدی که به دنیا داره و اهدافش پوششو انتخاب می کنه. وقتی کسی ایمان به خدا و آخرت نداره می گه خب! همین دنیا به خوشیام برسم دیگه. واسه چی خودمو محدود کنم؟ می گن اینجور آدما زود هم به ناامیدی و پوچی می رسن. البته تو همون غرب، خیلیا وقتی احساس پوچی کردن رفتن دنبال راه حل درست. اینو گفتم که بگم فرهنگ ما شرقیا با غربیا خیلی فرق داره. البته بعضی کشورهای شرقی هم... مثلا کره با اینکه کشور اسلامی نبوده ولی لباسای گشاد می پوشیدن ولی الان دیگه خبری نیست. دلیلشم تبلیغات غربیاست.

(رومینا)

******

سلام؛ یکی از شاگردای قبلی معلممون از بچگی تو انگلیس بزرگ شده بود. می گفت اولا آرایش اونجا فقط واسه پیرزن هاست؛ چون جوونا اعتقاد دارن که خودشون زیبا هستن و نیازی به این لوازم نیست. دوما گفت: این هنرپیشه های خارجی و خواننده هایی که نشون داده می شن با این لباسا و آرایشا فقط واسه اینه که فرهنگ و دین کشورای شرقی رو بگیرن و یه جورایی تلقین می کنن که اگه شما اینجور نباشین مدرن نیستید؛ وگرنه تو خود شهرهاشون اینجور برهنگی ها در مکان های عمومی، اصلا مجاز نیست.

******

سلام! بعد از خوندن این نوشته متوجه می شوید که که مغزتان اجازه خواندن "که" دوم را به شما نداد!

(زهره از گیلان)

******

شما خانم یمنی که برنده جایزه معتبر نوبله رو می شناسین؟! خبرنگاری ازش سوالی پرسید. پاسخشو بخونین و یه ریزه فکر کنین... خبرنگار: شما چرا حجاب می پوشین در حالی که فرد با شعور و تحصیل کرده ای هسین؟ پاسخ خانم: در اوایل جهان، انسان برهنه بود؛ اما زمانی که شعور یافت شروع به پوشیدن لباس کرد. امروز من به مقامی رسیدم و آنچه که می پوشم بلندترین نقطه ی تفکر و تمدن انسانیته نه قدمت گرایی!

(شازده کوچولو، راستی! 3لام و خدا قوت)

******

ناخن های مصنوعی، مژه های مصنوعی، موهای مصنوعی، و عده ای از خانم ها هنوز گلایه می کنند که هنوز مردان واقعی پیدا نمی کنند!!

(محمود کریمی، روستای فیض آباد فریمان)

 

******

سلام اميد؛ خوبى؟ هيچى! اومدم فقط سرى بكشم ببينم با این همه پیامکی که می شینی هر روز پشت کامپیوتر می خونی، ستون فقراتت واقعا چطور هنوز سالم هستن؟!

امید: حالا از کجا می دونی سالمن؟! پس این عصا برا چیه؟ وایسا ببینم! کجا می ری؟ نترس! کارت دارم!

******

سلام آقا اميد؛ تمام این دستورات دینی، دلیل عقلی و منطقی داره که ما نمی دونیم. چون عقل ما نمی رسه، باید بگیم اشتباهه؟

(علیرضا از مشهد، درج اولی)

******

شماها حجاب رو فقط به چادر محدود می کنید و تو برنامه هاتون درمورد حجاب فقط از خانومای چادری دعوت. انگار اونا فقط محجبه هستند و خانومای متدین مانتوئی حق اظهار نظر ندارن. مثل برنامه ای که تازگیا یکی از شبکه های سراسری پخشش کرد و تمام مهموناشون چادری بودن! به نظر من باید به خانوما حق انتخاب بدن.

امید: تا حالا شده گشت ارشاد جلوی یه خانوم مانتویی که حدود اسلامی رو رعایت کرده بگیره؟! د! نشده دیگه. پس خیالتون راحت که حق انتخاب با شما است و فقط بحث اینه که: چادر، حجاب برتره. البته یه چیز هم بگما. عرف منطقه ای که توش زندگی می کنیم هم خیلی تو انتخاب رنگ و نوع پوشش مهمه. ممکنه یه جایی که همه چادری هستن، مانتو پوشیدن معنی بدی داشته باشه. کاریش هم نمی شه کرد. عرفه! نمی خواین که انگشت نما بشین؟    

******

سلام؛ ما ایمانمون خیلی ضعیفه؛ چون به راحتی از روی دستورات خدا می گذریم و اونو نادیده می گیریم. بدون اینکه حتی تو دل خودمون واسه این کار خودمونو سرزنش کنیم. بهانمون هم اینه که این دوره و زمونه عصر پیشرفت و روشنفکریه. بیاین یه کم با خودمون فکر کنیم برای چی به ما گفتن مسلمون!!! مگه فرق ما با غیرمسلمونا چیه!!! آیا اینا باید فقط درحد حرف باقی بمونه؟!!

(امین، گمیشان)

******

سلام؛ پیامی جهت حاضری در دفتر هم اندیشان.

(محسن، 25 ساله، یاسوج)

امید: حالا هی بگین: "امید خان! چطور که هنوز ستون فقراتت، سالمه؟!" بابا! این پیام های معرفت، معجزه می کنه!   

******

سلام؛ من هنوز سنم قد نمي ده تو بحث شركت كنم ولى اين نظر مادرمه: اون مي گه: دختراى ايرانى به اصالت خودشون بالاخره برمي گردن؛ چون اصالت تو خون و رگشونه. از مد خسته مي شن و ياد مي گيرن آزادى، برهنگى نيست...

(روشنک ؟ ساله از كرمانشاه. به نظرتون درست مي گه؟)

امید: جناب مولوی هم می گه:

هر کسی کو دور ماند از اصل خویش

باز جوید روزگار وصل خویش

******

سلام؛ ما فقط چند سال تجربه بندگی داریم؛ ولی خدا قرن ها است خدایی می کنه. کافیه بهش اعتماد کنیم. فکر کنم مسئله ی حجاب از اون بحثاییه که نمی شه مختومه اعلامش کرد. آخه هنوز خیلی زوایای بررسی نشده داره. البته به نظر من اگه به جای "چرا" ساختن به حکمت ها، اعتماد کنیم، مسئله خاصی باقی نمی مونه.

(مژده،20 ساله)

امید: به پایان آمد این دفتر، یه کوچولوش برا شنبه همچنان باقی است. خب! بحث هفته ی دیگه که یادتونه؟ چه کار کنیم که این شنبهه که همه اش وعده اش رو می دیم بیاد؟ هی نگیم این شنبه هیچ، حتما از شنبه ی دیگه انجامش می دم. بحث: "تقویت اراده"  در پناه حق باشین.  

تعداد پیامک های دیروز: 3526

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط شکوفه محمدی در تاريخ 1393/08/25 و 0:36 دقيقه ارسال شده است

سلام , هم اندیشان عزیز فکر میکنم لازم بود این مطلب رو بگم چون کسی تو بحث حجاب به اون اشاره نکرد. از پدر مادر های عزیز خواهش میکنم به حجاب کودکان هم توجه کنین لطفا تن بچه ها لباس نامناسب نپوشونین اونا بچه اند و پدر مادرهای عزیز مسول هستن خواهش میکنم از تکرار اتفاقی که برای شخص اول فیلم هیس دختر ها فریاد نمیزنند جلو گیری کنید
شکوفه از اراک


اين نظر توسط شکوفه محمدی در تاريخ 1393/08/25 و 0:13 دقيقه ارسال شده است

هرشب بااهنگهای مرتضی پاشایی میخوابیدم بازهم به همین روال ادامه میدم با این تفاوت که,در شبهای قبل حال دلم خراب بود اما الان اشک میریزم وافسوس میخورم چون زمانی که من در اوج دل مردگی بودم هنرمند محبوبم در اوج درد های دلخراش چشمانش برق امید داشت

اين نظر توسط فاطمه در تاريخ 1393/08/24 و 18:36 دقيقه ارسال شده است

سلام.وقتی شنیدم که مرتضی پاشایی فوت کرده خیلی خیلی ناراحت شدم به تمام هوادارانش تسلیت میگمشکلکشکلکشکلکشکلکشکلک

اين نظر توسط الهام در تاريخ 1393/08/23 و 11:48 دقيقه ارسال شده است

سلام به همه ی دوستای گلم.. و آقا امید زحمممممت کشششش.خوب این مطلب حرفهای یه مادر به دخترشه...دخترم با تو سخن می گویم ‏
زندگی درنگهم گلزاریست ‏
و تو با قامت چون نیلوفر،شاخه ی پر گل این گلزاری ‏
من به چشمان تو یک خرمن گل می بینم ‏
گل عفت ، گل صدرنگ امید ‏
گل فردای بزرگ
گل فردای سپید
چشم تو اینه ی روشن فردای من است ‏
گل چو پژمرده شود جای ندارد در باغ ‏
کس نگیرد زگل مرده سراغ
دخترم با تو سخن می گویم ‏
دیده بگشای و در اندیشه گل چینان باش
همه گل چین گل امروزند ‏
همه هستی سوزند ‏
کس به فردای گل باغ نمی اندیشد ‏
انکه گرد همه گل ها به هوس می چرخد ‏
بلبل عاشق نیست ‏
بلکه گلچین سیه کرداریست ‏
که سراسیمه دود در پی گل های لطیف ‏
تا یکی لحظه به چنگ ارد و ریزد بر خا ک
دست او دشمن باغ است و نگاهش ناپاک ‏
تو گل شادای ‏
به ره باد مرو ‏
غافل از باد مشو
ای گل صد پر من ‏
همه گوهر شکنند ‏
دیو کی ارزش گوهر داند ‏
دخترم گوهر من ، گوهرم دختر من
تو که تک گوهر دنیای منی ‏
دل به لبخند حرامی مسپار دزد را دوست مخوان ‏
چشم امید به ابلیس مدار ‏
ای گوهر تابنده بی مانند ‏
خویش را خار مبین ‏
اری ای دخترکم ‏
ای سراپا الماس از حرامی بهراس ‏
قیمت خود مشکن ‏
قدر خود را بشناس ‏
قدر خود را بشناس....الهامم روانشناس اینده از شهرکرد
شکلکشکلکشکلک


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393