• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 20 آبان ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، فلسفه حجاب ،

هم اندیشان سه شنبه 20 آبان ماه 1393

امیدخان سلام؛ شما منظور دختر اردیبهشت رو اشتباه گرفتی. می گه اگه مردها اینقدر از نظر عقلی قدرتمندند؛ پس باید بتونن خودشون رو کنترل کنن!

امید: سلاااام؛ می گم حرفایی می زنیا! شما زنا اونقدر قدرت دارین که همون مردا ازتون حساب می برن، پس چرا از سوسک می ترسین؟ هان؟ پس بپذیریم که هر کسی ممکنه تو یه چیزایی قدرتمند باشه و تو یه چیزایی ضعیف! پس باید تو چیزایی که نقطه ضعف داره حواسش رو جمع کنه و همینه که عیار آدما رو پیش خدا مشخص می کنه. خداوند از روی حکمت هایی، در زن، تمایل به دیده شدن رو قرار داده و در مرد، تمایل به دیدن رو. از اون طرف هم به زن دستور داده که خودش رو بپوشونه و به مرد هم دستور کنترل نگاه رو داده؛ پس کار هردوشون سخته؛ پس نگین چرا ما خانوما باید حجاب رو رعایت کنیم و آقایون راحت باشن. آقایون اگه راه خدا رو در پیش بگیرن راحت نیستن. همونطور که خانومایی که تو این راه قدم می ذارن باید از خودشون بگذرن. اصلا اگه کسی تا از خودش نگذره نمی تونه به خدا برسه. به این آخریه عمیق شیم لطفا. 

******

من به هیچ عنوان قانع نشدم؛ چون هیچ عدالتی بین بنده های خدا وجود نداره. تمام این حرف و حدیثا از سر شکم سیریه.

(زهرا، 68 )

امید: قبلا هم گفتم. یا باید به خدا اعتماد کنیم و تسلیمش بشیم یا باهاش  قهر کنیم و اونو از خودمون بگیریم. اگه کسی راه بهتری داره حتما بگه! راستی! شما تنها کسی نیستی که قانع نشدی. 76 نفر دیگه هم اعلام کردن که قانع نشدن. تعداد قانع شده ها هم 177 نفر بود.

******

تحقیقات دانشمندان نشان داده که هم زنان و هم مردان مقدار کمی از هورمون های جنس مخالف رو هم دارند؛ اما علت تفاوت رفتاری آن ها در غالب بودن میزان هورمون های مربوط به جنس خودشان است؛ اما همچنین دیده شده زنانی که جرم های خشن انجام می دهند میزان تستوسترون یا هورمون مردانه آن ها از مقدار معمول بیشتر بوده و یا مردانی که بسیار عاطفی و حساسند هورمون زنانه آن ها از مقدار معمول بیشتر است. خب! پس همه چیز بسته به این هورمونه و زن و مرد هم هیچوقت عین هم نمی شن. حالا مخالف ها هی خلاف جریان رودخانه خلقت شنا کنند. کی آخرش ضرر می کنه؟! به جای زیر سوال بردن حکمت و حکم خدا، در مقابل زیبایی خلقت و تدابیر خدا سر تعظیم فرود بیاوریم. و به جای جدل بر سر این تفاوت ها، آن ها را بپذیریم.

(شمیم، 27 ساله)

******

سلام به همه؛ به نظر من به جنس دختر تو بعضی کشوراى اروپایى حتى پست تر از حیوون نگاه می شه! آره واقعا. منم چند وقت پیش تو اینترنت خوندم که تو یکى از رستوراناش، دخترا روى میز دراز می کشن و به عنوان ظرف غذا استفاده می شن!! فروششونم ترکونده! دیگه نشنوم بگید پسراى ما بى جنبن و پسرای غربی این چیزا براشون عادی شده.

(کوثر سبحانى،20 ساله، املش)

******

ویکتور هوگو: می گویند بردگی در اروپا از بین رفته؛ ولی بردگی همچنان در اروپا وجود دارد و بر زنان تحمیل می شود و نامش فحشا است! منبع: کتاب حریم ریحانه

(مریم از بهار)

******

سلام؛ سال ۹۰ که تو کلاس های حجاب و عفاف شرکت می کردم مربی بی نظیرمون خانم حاجی پور کتابی معرفی کرد راجع به حجاب در جوامع غربی به اسم: "دختران به عفاف روی می آورند" امیدوارم با خوندنش شک و تردیدهاتون راجع به حجاب از بین بره.

(فاطمه ابوالحسنی، ۷۴، قزوین)

امید: با جستجویی که تو اینترنت کردم متوجه شدم این کتاب در آمریکا توسط "وندی شلیت" و "نانسی دموس" نوشته شده. می شه از اینترنت دانلودش کرد. این هم توضیحاتی درباره ی این کتاب: کتاب "دختران به عفاف روی می آورند" درصدد است ضمن مرور آنچه در حال حاضر در آمریکا در زمینه دختران و زنان رخ داده است، تصویر روشنی از ترویج بی‌بندوباری و آزادی جنسی که خواست موج سوم فمینیسم است، ارائه کند و توضیح دهد که چگونه نسل جدیدی در آمریکا در حال شکل‌گیری است که خواسته‌هایش با گذشتگان متفاوت است و به دنبال گمشده خود می‌گردد. نسل جدید دختران امروز آمریکا می‌خواهند چیزی نباشد که والدینشان بوده‌اند و در تلاشند با خویشتن‌داری، زندگی عاقلانه و عفیفانه را در پیش گیرند و رابطه خصوصی را تا شروع زندگی دائمی به تعویق بیاندازند. آن‌ها می‌خواهند سبک زندگی و نوع پوشش خود را تغییر دهند.

******

سلام آقا امید؛ شوهرم همیشه خیلی جدی می گه حجابتو رعایت کن. می گه بیرون که می ری جدی باش. می گه: من از مردا چیزای می دونم که تو نمی دونی. می گه فکر می کنی رفتارهای سبک بعضی زنا براشون بی اهمیته؛ ولی اینطور نیست.

(معصومه هستم از نظرآباد کرج، همونی که عاشق شوهر با تعصب و غیرتیشه)

******

سلام؛ امید این همه از حجاب دخترا گفتید، از عواقب چشم چرانی آقایون نگفتید که ازش به زنای چشم یاد شده. اگه خانم با آرایش و وضع آنچنانی بیرون میاد به خاطر توجه مرده. توجه نباشه وضع طور دیگه ای می شه. برای جامعه ای سالم مشارکت هر دو جنس لازمه، نه؟ توپو انداختی تو زمین خانما خوب می تازونی آقا امید.

(خاطره از سنندج)

امید: خیلی نامردین! این همه آقایون رو بردیم زیر سوال! این همه گفتیم کنترل نگاه! این همه...  

******

سلام امید؛ خوبید؟ می دونم اگه پیامم درج نشه شما می خونیدش و این خیلی خوبه. به خاطر تمام زحماتتون خدا قوت. من از بچگی پدر و مادرم  با هم مشکل داشتن. همیشه تو خونه ی ما بحث و دعوا بوده و هست. مادرم می گه: بابام بهش خیانت کرده و عذابش داده و اون دلش می خواد ازش انتقام بگیره! می گه دوست دارم با رفتارم عذاب روحی بگیره. من بهش می گم: "این راهش نیست. جر و بحث فایده نداره!" اما به حرفم گوش نمی ده. نمی دونم باید چیکار کنم؟! خوراک هر روزم سردرد شده. کاش به خاطر من دست از این کارا برمی داشتن. اگه مهم بودم بهم بی توجهی نمی کردن.

(زهرا)

******

سلام؛ امید! ای کاش تو باشگاه امکانی وجود داشت که وقتی نظر کسی رو می پسندیدیم و حرفشو قبول داشتیم و یه جورایی حرف دل ما بود لایک کنیم یا بهش رای بدیم. من به شخصه بعضی وقتا اونقدر نظر یکی رو قبول دارم که حتی حاضرم برم دستشو که باهاش نظرو فرستاده ببوسم!

(پ از م)

امید: یه چیزایی به ذهنم زده که شاید بشه عملیش کرد؛ فقط تو این هاگیر واگیر، کارمون رو زیاد می کنه. طرحم اینه که مثل چند وقت پیش، هر روز برا هر پیامک، کدی بذاریم و وقتی پیامکا به روز شدن، تا ساعت 24 اون روز، بهش رای بدین؛ اونوقت فردا صبحش رای ها رو بشماریم و پیامکا که می خواد بره تو آرشیو، با تعداد لایک های هر پیامک بره. موافقا 103 و مخالفا 104 رو تا صبح شنبه ارسال کنن.

******

سلام هما! دیروز یکی از دوستام که همیشه تو لاین و اینترنته و همیشه بهش می گفتم بیا عضو باشگاه شو ولی قبول نمی کرد و می گفت تو از دنیا عقبی! گفت: تو "لاین" شاهده که چقدر زندگی ها از هم پاشیده! امید! می شه خواهش کنم موضوع تو لاین بودن و شبکه های اجتماعی رو برای نظرسنجی بذاری؟!

(داد محمدی از سرخس)

امید: می ذارم. راستی! امروز حتما مجله تربیت (630) رو بخونین. جالبه! موضوعش اینه: چرا استیو جابز (صاحب شرکت اپل) به فرزندان خود اجازه استفاده از آیفون را نمی داد؟!" اگه از مقاله خوشتون اومد عدد 105 رو بفرستین. اگه نیومد 106؛ یه طرحی دارم که به مقاله ها هم نمره بدین. یه جورایی باعث می شه بفهمیم سراغ چه جور مقالاتی بریم که باب دلتون باشه. 

******

سلام؛ من نمی دونم چرا دائم پوشش خانم های ایرانی و غربی رو با هم مقایسه می کنید؟ درصورتی که تا همین صد سال پیش همه جای کره زمین خانم ها پوشش بدنی و لباس مناسب داشته اند. خوبه عکس و فیلم و نقاشی هاش موجوده. لازمه به جای دعوا سر شرق و غرب، به موضوع، کلی تر نگاه بشه.

(با تشکر، از شیراز)

امید: راستش! غرب، تو اجرای طرح آزادی جنسی و ترویج بی حجابی، پیشتازه. هیچ چیز بهتر از مطالعه وضع کنونی اون ها نیست؛ چون بالاخره هر طرحی، بعد از مدتی، نتایجش معلوم می شه. الان هم باید دید نتیجه ی چند دهه اجرای این طرح چی شده؟

******

دیییییییگ. زنگ تفریح! کوتاه ترین جوک جهان: دو تا خانم کنار همدیگه ساکت نشسته بودن! (امید اون عصا، سنگینه. دستت درد می گیره. به جون خودم برا خودت می گم؛ وگرنه من که اینجام!!!! کی منو صدا زد؟ اومدم! اومدم!)

امید: گفتی جوک یاد یه نکته مهم افتادم. امروز تو مراسم معارفه رئیس جدید سازمان صدا و سیما (امیدخان هم دعوت شده بود. ما اینیم دیگه!) یکی از سخنران ها حرف جالبی زد. گفت: "با طنز و جوک می شه آدما رو برا چند لحظه شاد کرد. این، به نوبه ی خودش خیلی خوبه؛ ولی اگه می خوایم آدما شادی عمیق تر و ماندگارتری داشته باشن باید به ذکر وصل بشن." یادتونه که؟ چند بار تا حالا دراین باره حرف زدیم. امیدوارم نسل امروز "ذکر" رو متعلق به قدیم و آدمای قدیم ندونه و با خودش نگه: "الان دنیا عوض شده. به جای ذکر، می شه کارای خوب دیگه کرد. بالاخره ثواب، ثوابه دیگه! فرقی نمی کنه که تو چی باشه!" ولی اینطور نیست! ذکر، کارایی خودش رو داره. حتما امتحان کنین و یه وقتایی که حالتون خوبه و تو عالم خودتون هستین، از ته دل بگین: سبحان الله. الحمدلله رب العالمین. حتی لا به لاش گاهی به فارسی بگین: "خدایا دوستت دارم. ممنون که هستی" اگه حالتون خوب نشد من اسمم رو عوض می کنم؛ البته با نظرسنجی از شما؛ چون اسم "امید" رو هم شماها برام انتخاب کردین. در پناه حق باشین.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط سیده ریحانه.مشهد در تاريخ 1393/08/21 و 9:47 دقيقه ارسال شده است

سلام.ممنون وبازهم ممنون ازبودنتون.خداقوت.به قول امید:الهی همه هم اندیشاعاقبت بخیرشن.امین


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393