• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 11 آبان ماه 1393

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 1 نفر
| نظرات داده شده (2) | مربوط به موضوع: 1393 ، فلسفه حجاب ،

 هم اندیشان یکشنبه 11 آبان ماه 1393

سلام؛ حیفم اومد یه نکته مهم رو که خودم با یه تجربه تلخ بهش رسیدم، بهتون نگم و اون اینه که: ماهایی که حجابمون کامله و حتی چادری هستیم خیالمون راحت نباشه که با این حجاب، همه چی دیگه حله! رفتار آدم هم خیلی مهمه. مواقعی که شوهر خاله ام می اومد خونمون، به حساب اینکه شوهر خاله است و غریبه نیست، در عین اینکه چادر سرم بود، ولی باهاش خیلی راحت حرف می زدم. وقتی میوه یا چیزی قرار بود براش بیارم، زیاد تعارف می کردم. مثلا می گفتم حالا با خوردن یه موز چاق نمی شین! خدا شاهده که هیچ چیز تو دلم نبود. مشکل این بود که فکر نمی کردم که مردها می تونن این رفتارها رو رو یه حساب دیگه بذارن. خلاصه اولین پیامکی که از طرفش اومد باعث شد به خودم بیام. فورا خودم رو جمع و جور کردم. اونم فهمید و الان تقریبا داره همه چیز درست می شه؛ ولی ای کاش قبل از اینکه شوهر خالم درمورد من چنین تصوری کنه، این تجربه رو داشتم. یه چیز دیگه! شنیدم رنگ و طرح لباس زیر چادر هم می تونه برا آقایون تحریک کننده باشه. تصور کنین یه خانوم چادری تو خونه جلو مهمون، زیر چادرش یه پیراهن قرمز و یه شلوار لی تنگ پوشیده و گه گاه هم حواسش نیست و اون چادر، گوشش کنار می ره؛ به ویژه موقع تعارف کردن چیزی. راستی! یه چیز دیگه رو هم نمی دونستم که تازگیا متوجه شدم. خانوما موقع برداشتن و گذاشتن چیزی جلو مهمون مرد، ممکنه بارها "دولا" و راست بشن. حواسشون نیست که...!

(مریم، دانشجوی روانشناسی)

امید: سلااااااام؛ فعلا من چیزی نمی گم. می خوام کوپنم رو نگه دارم. نیاز می شه.

******

حالا می فهمم وقتی امید گاهی می گه از حرفام سوء برداشت می شه یعنی چی. ببین طیبه جان! من اصلا منظورم این نبود که حجاب محدودیته و یا اینکه فقط مشکل از آقایونه. من خودم یه دختر چادریم و عاشقانه و از ته قلبم چادرمو می پرستم... ولی خدا شاهده تو خیابون بعضی از آقایون جوری نگاهم می کنن که مو به تنم سیخ می شه از برق چشماشون... با اینکه من حتی هیچ سوژه ای دستشون ندادم و همه جوره حجابم کامله. با خودم می گم پس چه فرقی بین من با حجاب و یه دختر بدحجابه؟؟ وقتی قراره یه مرد منو با هر حجابی که دارم، اونجور که خودش دوست داره تصورم کنه؟ پس کو اون امنیت؟؟

(پریناز پویان، 18 ساله، مشهد)

امید: ولی دیگه کسی نمی گه رنگ روژت رو نپسندیدم! کسی فکر نمی کنه که این دختر خانوم هم آره! خلاصه پریناز خانوم؛ به قول دوستمون ما باید تکلیفمون رو درست انجام بدیم. بقیه اش دیگه دست ما نیست.(نمی ذارین که من حرف نزنم!)

******

سلام؛ پرستش و اطاعت ظاهری، اگر بدون تسلیم و پذیرش قلبی باشد، بی ارزش است. (بنده) باید تسلیم محض و بی قید و شرط امر(خدا) باشد و در برابر فرمان الهی، سلیقه ها و خواسته های شخصی را کنار بگذارد و به نیش و نوش دیگران و خوش آمد و بد آمدن مردم بی اعتنا باشد. این همان عبودیت است که فلسفه عبادت است.

(حانیه عسگری با دوستای گلش از قرچک)

******

سلام بر هم اندیشان؛ آی خانم هایی که می خواین از راه بی حجابی اعتماد به نفستون زیاد بشه... اعتماد به نفس به قیمت از هم پاشیدن زندگی من و امثال من! من خیلی دارم از این قضیه لطمه می خورم. من چه گناهی کردم که زندگیم باید از هم پاشیده بشه؟ فقط از خدا می خوام هممون رو به راه راست هدایت کنه.

******

سلام؛ تکرار مداوم به اعتقادی راسخ منجر می شود!  (فاطمه از مازندران، نکا) امید: خدا کنه اون تکرارها، تکرار یه چیز درست باشه. گاهی تکرار یه چیز یا مطلب یا تصور و فکر اشتباه، به اعتقادی راسخ منجر می شه. همیشه یه بازنگری تو اعتقادات لازمه.   

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ خب امید وقتی من با حجاب می رم بیرون پسرا به آدم متلک میندازن اون وقت به دختر بد حجابم متلک می ندازن چه فرقی بین من و اون وجود داره؟؟

(مینا از دامغان)

امید: پس من این حرفا رو الان به کی گفتم؟! گفتم ماه محرمیه عصام رو بذارم کنار. خوبیت نداره؛ ولی مثل اینکه نه! خوبیت داره!!!

******

حواسمان باشد... نرویم به سمتی که: بی حیایی، مد! بی آبرویی، کلاس! دود، تفریح! رابطه با نامحرم، روشن فکری! گرگ بودن، رمز موفقیت! بی فرهنگی، فرهنگ! ... و پشت به ارزش ها و اعتقادات کردن نشانه رشد و نبوغ است!

(مهدیه از خمین)

******

سلام؛ فکر می کنم علاوه بر اینکه برای باحجاب بودن باید دلایل قانع کننده داشته باشیم، باید من باحجاب هم آدم جذاب و به روزی باشم تا بقیه جذب خودم و حجابم بشن! من، چادری ام و تو دوران دانشجویی دوستان مانتویی زیادی داشتم. بعضی هاشون بهم می گفتن تو با بعضی چادری ها خیلی فرق داری! خوش اخلاقی و شوخ. آدم خشکی نیستی! پس من محجبه هم در جذب افراد به حجاب نقش دارم!

(الهام، کاشمر)

******

سلام؛ در جواب فاطمه 24 ساله: وقتی پیامتو خوندم، واقعا دلم سوخت! دختر خوب؛ تو بدحجاب می ری بیرون فقط واسه خاطر اینکه یه سری از آقایون غریبه و نامحرم بهت توجه کنن!؟ آیا واقعا متلک گفتن اون ها اعتماد به نفست رو بالا می بره؟؟... به جای این کارا، سعی کن کاری کنی که خانواده ات بهت توجه کنن، نه یه غریبه ای که معلوم نیست کی هست!

(خانم فاطمه خانم از کاشون)

امید: نکته قشنگی گفتی. گفتی: سعی کن "کاری کنی" که خانواده ات بهت توجه کنن. باور کنین این کار شدنیه. با تغییر خودمون می تونیم کاری کنیم که محبت خانواده مون بهمون جلب شه. یه نکته هایی داره. اول اینکه ببینیم چه چیزهایی باعث این فاصله شده و دیگه اینکه از ته قلب و با تمام وجود، دنبال رفع این فاصله ها باشیم. یکی از هم اندیشا می گفت: من پدرم فقط رو نماز صبحم حساسه. گفتم: خب! تمام تلاشت رو بکن تا این حساسیت رفع بشه. می گفت: قبلا با پدرم مسجد می رفتیم. خیلی خوشحال بود و ازم راضی؛  ولی از وقتی که یکی از خانومای مسجد همه اش ازم تعریف کرد و گفت: "تو چه دختر خوبی هستی و... فکر کردم دارم با مسجد رفتنم ریا می کنم و دیگه نرفتم." بهش گفتم: "می دونی کی بهت گفت این کارت ریا است؟... شیطان!!!! حواست بهش باشه." راستی! یکی از همکارا چند وقتیه یه فیلمی دیده که شیطون صبحا می یاد در گوش طرف و می خونه که: "نمی خواد بلند شی بابا! الان آب می زنی تو صورتت، خواب از سرت می پره و..." همکارم می گه: "از وقتی این فیلم رو دیدم یه نمازم هم قضا نشده؛ چون واقعا هم همینطوره. شیطون دقیقا همین چیزا رو به من هم می گه."     

******

سلام؛ شما نظرتون رو گفتین، بذارین منم بگم. ببینید! حرفایی که شما می گین فقط حرفه؛ ولی واقعیت اینه که من می گم و دیدم: دخترای بدحجاب تو جامعه ارزش و جایگاه بالایی دارن. همه بهشون احترام خاصی می ذارن. در نظر همه، روشنفکر و باکلاس و با شخصیت و تحصیلکرده اند؛ اما دخترای با حجاب و چادری، امل و... (بلا نسبت!) حتی توی ازدواج اگه به یه پسر یه دختر با حجاب کامل نشون بدی و یه دختر بدحجاب، دختر خوش تیپ بدحجاب رو انتخاب می کنه. باور کنین من اینا رو دیدم که می گما. اصلا واسه خودم پیش اومده. هر چقدر هم بگین من قانع نمی شم. الان دین عوض نشده اما جامعه عوض شده. جوون می خواد از دین پیروی کنه؛ اما از جامعه عقب می مونه. برای مثال: یه دختری مثل من، می خواد با حجاب کامل باشه؛ اما به خاطر چیزایی که گفتم از زندگی و ازدواج و خیلی چیزای دیگه عقب می مونه!

امید: می گم یه بار دیگه به اون "همه" هایی که گفتی دقت کن؟! پیاز داغش زیاد نبود؟ بگذریم... می دونی؟ همیشه به این فکر می کنم که در طول تاریخ، طرفداران حق، همیشه تعداشون کمتر بوده. چرا؟ چون آدم دیندار، باید از یه چیزهایی بگذره و این سخته! یه چیز دیگه هم بگم: راه حل مشکل، پشت کردن به خدا نیست. راهش اینه که بتونیم با مهارت، با توجه به شرایط زمونه، راهمون رو پیدا کنیم. گرفتین که چی گفتم؟ چون این روزها دارم زیاد حرف می زنم.

******

سلام دوستان؛ الان ازدواج یه کم سخت شده و پسرا به راحتی نمی تونن ازدواج کنن. یکی بیکاره، یکی کار داره؛ اما کفاف یه زندگیو نمی ده و و و و... حالا فکر کنین یکی از این آقا پسرا بره تو خیابون و یکی از اون دخترای آنچنانی رو ببینه. اینجا ممکنه اون پسر دو تا گناه کنه: 1- یا ایمانش ضعیف باشه و از خدا ناامید بشه. 2- یا بره سراغ روابطی که نباید. خلاصه مراقب باشید. امید همه اش حرف دل بود. خواهشا بدرج.

(ریحانه، ملایر)

******

101/5؛ می دونی چرا؟ چون با جوابت نصفه، قانع شدم. فقط خدا می دونه چقدر از این سوالا تو ذهنمه. امید! نمی خوام مقابل خدا وایسم؛ ولی چه کنم که این جور سوالا خیلی میاد تو ذهنم. با این که عاشق خدا و دینمم ولی مثلا می گم اون بچه ای که تو یه خانواده ی کافر به دنیا میاد؛ یا از راه نامشروع؛ یا  بچه ای که ذاتا بده! چه گناهی کرده که تا آخر باید با ذات بدش روزگار بد بگذرونه و حتما بره جهنم! خواهش می کنم جواب بده.

(زینب، 73، قزوین)

امید: هیچ کسی جز خدا از بهشت و یا جهنم رفتن هیچ کسی خبر نداره. چرا اینطوره؟ چون فقط خدا از همه چیز آدما خبر داره. از گذشته و حال و آینده. از تک تک خصوصیات ژنتیکیشون. از قضا و قدرشون. از محیط تربیتیشون و در نهایت اینکه با وجود همه ی این مسائل، چقدر توان خوب بودن رو داشتن و کاری نکردن! خب! حالا ببینیم جواب پیامک دیروز چند نفر رو قانع کرده و چند نفر رو...؟ خب! تا ساعت یک و نیم امروز: 324 نفر اعلام کردن قانع شدن و 170 نفر اعلام کردن که قانع نشدن. راستش! نمی دونم دیگه چی باید گفت تا قانع بشن. من که عقلم به جایی قد نمی ده؛ ولی امیدوارم خیلی زود جوابشون رو پیدا کنن و راه وایسادن جلو خدا رو در پیش نگیرن؛ چون دوست دارم هممون عاقبت به خیر بشیم. همه! راستی! تو یه سنینی این جور سوالا می یاد تو ذهن همه ی آدما. نگران نباشید. نگرانی مال جاییه که نتونیم پاسخ درستش رو پیدا کنیم؛ چون ممکنه خدا رو ازمون بگیره. باید برا پیدا کردن پاسخی برا قانع شدن، تلاش کرد!            

******

سلام به همگی؛ دوستان! مجله اندیشه صفحه 670 مقاله ای درمورد فلسفه ی حجاب هست. حتمأ بخونید؛ البته در جواب سوال یه مخاطب درباره حجاب هستش که پاسخ های قانع کننده ای از چرایی حجاب داده؛ به ویژه کسانی که با تمام صبحت هایی ک از حجاب شد اما باز برای داشتن حجاب قانع نشدن. امید خان بدرج تا اطلاع رسانی بشه و منم مجبور نشم صدبار این پیامک رو بفرستم. مچکرم.

(خانم نیک روان از تالش)

******

سلام؛ صرفا جهت بودن! خدا قوت!

(اکرم سلیمی، متاهل، اشتهارد)

امید: خوشم می یاد که این پیامای معرفت هم اندیشان همیشه به راهه. امروز گفتم یه نمونه اش رو بذارم که بدونین می بینمشون و بگم که واقعا برام قوت قلبه. راستش! هر هفته، تو جلسه ی شورای مدیران، آمار پیامکای هر برنامه رو بررسی می کنن و از این طریق می فهمن که اون برنامه چقدر مورد استقبال قرار گرفته. بالاخره این آمارا اونجا باعث سرافرازی می شه. از همتون ممنونم. خب! یه چیز مهم دیگه هم بگم و بریم تا شنبه! راستش! خودتون خوب می دونین که این روزها بعضی از عزاداری ها یا کارهایی که به اسم عزاداری می شه درست نیست. خواستم بگم یادمون باشه که اصل فلسفه ی این عزاداری ها کسب معرفته. می خواین بدونین چطور باید این روزها دینمون رو به امام حسین (ع) ادا کنیم؟ اینطور: هر کاری می خوایم انجام بدیم اول ببینیم امام حسین (ع) راضیه و به کسب معرفت مردم و نزدیکیشون به راه ایشون کمک می کنه؟! در پناه حق باشین.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط ŠR™(•̪●)MIŁÀÐ در تاريخ 1393/08/16 و 15:04 دقيقه ارسال شده است

salam omid khubi ? man chejuri mitonam nazaratamo begam bezari to tel texe tv 4 ? rahasho bem emil kon merci
پاسخ : حسین وفا:
تنها راه درج نظر در پیام نما ارسال نظر تون به صورت پیامک به سامانه پیامکی پیام نمای شبکه چهار هست.
ارسال به 3000048

اين نظر توسط سجاد یعقوبی در تاريخ 1393/08/15 و 16:08 دقيقه ارسال شده است

سلام دوستان عزیز سلام من تازه تو سایت اشنا شدم یعنی تو اینترنت سرچ کردم عضو شدم الان من سجاد یعقوبی متولد 1370 از اردبیل روستای زردالو هستم خیلی دوست دارم باشگاه رو بخونم تو روستای ما شبکه چهار رو نشون نمیده خدا کنه یدونه دستگاه دیجیتال بخریم تا منم بتونم باشگاه رو بخونم دوستان خیلی خوشحال میشم راهنمایی کنید میتونم از طریق سایت مطالب بفرستم یا نه مرسی
پاسخ : حسین وفا:
سلام
خیلی ممنون که با هم اندیشان هستید...
توی صفحه اصلی سایت که خیر نمیشه....
اما توی تالارهای هم اندیشی که بقیه دوستان هم اندیش هم هستن امکانش هست..


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393