• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 29 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، تجربه های من از کنکور ،

هم اندیشان سه شنبه 29 مهرماه 1393

سلام خدمت هم اندیشای عزیز و آقا امید؛ قابل توجه کنکوری ها: برای داشتن چیزی که تا به حال نداشتی، انسانی باش که تا به حال نبودی.

(ف.ش از خرم آباد)

امید: سلااااااام؛ می گم: جمله آغازین، چطور بود؟ 

******

سلام امید و دوستای خوبم؛ می خواستم تجربه خودمو در مورد کنکور بهتون بگم؛ چون واقعا باید مد نظر قرار بگیره. دوستای کنکوری لطفا قبل از اینکه حتی فکر درس خوندن برای کنکور رو داشته باشین با پدر و (مادرتون) صحبت کنین ببینین اصلا موافق درس خوندن شما هستن یا نه! اگه شهر دیگه ای چه دور چه نزدیک قبول بشین می فرستنتون یا نه! اگه موافق نبودن بیخود وقت و فکر خودتون رو هدر ندین؛ چون می دونم زحمت و تلاش زیادی نیاز داره اینا رو گفتم. خودم قربانی همین اشتباهم. با اینکه رشته خوبی قبول شده بودم؛ اما مامانم رضایت نداد. منم نخواستم اذیتش کنم. امیدوارم موفق باشین.

(حوا هستم، کنکوری 93)

امید: فردا، چهارشنبه، موضوع مجله ی اندیشه مون عوض می شه. موضوع جدید: "نقش نیت، در ارزش اعمال" خواستم بگم: اگه این گذشت کردنت، با نیت الهی باشه، ارزش خیلی بالایی داره؛ حتما یه جای دیگه جوابش رو می گیری. خدا خیلی حساب و کتابش دقیقه.

******

دیلنگووو دنگ و دنگ. صدا میاد صداى زنگ... به خنگول می گن: "تنبلى، مادر همه ی بدبختیاس. می گه: به هر حال، مادره و احترامش واجب." البته اگه کنکورى ها به تنبلی احترام نذارن بهتره!

(گل نساء، 20 ساله از سماس)

******

سلام بر امید و هم اندیشان گلم؛ دوشنبه روز خانواده بود. خواستم این روز رو به خانواده بزرگ هم اندیشان که خیلی چیزهای خوب ازشون یاد گرفتم تبریک بگم.

(زهرا از اقلید فارس)

******

کنکور، مثل ساختمون صد طبقه می مونه و موفقیت توی طبقه صدم منتظر ما است. آسانسورای این ساختمون از کار افتادن. هیچ کاریشم نمی شه کرد. دروغ می گن کسایی که می خوان شما رو با آسانسور با شتاب ده متر بر ثانیه به موفقیت برسونن. تو دانش آموز کنکوری، مجبوری تک تک پله های این ساختمون رو با پاهای خودت بری بالا. موفقیت یعنی توجه به جزئیات که این کار هم زمان گیره هم مهارت می خواد هم مرور. و یادتون باشه رسیدن به مهارت، زمان می خواد.. ببخشید که حرفام شد مثنوی هفتاد من.

******

فقط یه ایرانیه که می تونه با نوزده تا فعل یه جمله بسازه: "داشتم می رفتم دیدم گرفت نشست. گفتم بذار بپرسم ببینم میاد نمیاد. دیدم می گه نمی خوام بیام. بذار برم بگیرم بخوابم!

(مرضیه)

******

سلام به همه؛ خدا قوت! می خواستم خطاب به دوستی که گفتن رتبه های برتر امسال از موسسات و... استفاده نکردن بگم که درسته. اونا می تونن یه الگوی خوب واسه ماها باشن؛ ولی شما تفاوتای فردی رو هم در نظر بگیر! خود من وقتی می دونستم که جمعه آزمون دارم لاقل از لحاظ روانی یه فورسی واسم بود و تو اون هفته ها شاید 2 برابر هفته هایی که آزمونی درکار نبود درس می خوندم!! البته من این مدلی ام... با زبون خوش نمی درسیدم. حتما باید یه عصایی چیزی در کار باشه!

(مونا، بچه محل امام رضا)

******

اگر می دانستید که افکارتان چقدر قدرتمند است هیچگاه حتی برای یک بار دیگر هم منفی فکر نمی کردید. . .

(سعیده رسولخانی از زنجان روستای بلگه شیر)

******

به نام خدا؛ سلام به روی ماه همگی. می خواستم به شما دوستان عزیز پشت کنکوری بگم که اول از همه چیز باید راه های مقابله با تنش و اضطراب رو یاد بگیرید و آرامش رو بر خودتون حاکم کنید. تحمل سختی ها رو داشته باشید! حضرت علی (ع) فرمودند: "تحمل سختی ها موجب بزرگی است." اصلا ویژگی انسان های موفق، قدرت تحمل اون ها است. به خاطر داشته باشید که در زندگی، همیشه لحظات سخت و ناامیدی هست؛ ولی اگه تو عمق ناامیدی، امید به خدا رو از دست ندید، اونوقته که حق آدمیت رو به جا آوردید. پس اول احساس توانمندی رو در خودتون تقویت کنید. 2) خستگی و کسالت رو کاهش بدید. 3) راه های مقابله با فشار زمان رو یاد بگیرید 4) در فرصتی که باقی مونده درس هاتون رو منطقی تر مرور کنین. 5) به موفقیت حتمی فکر کنین. 6) در انتخاب رشته هیچوقت خودتون رو با افراد فامیل و دوستان مقایسه نکنید. متاسفانه تو خیلی از لحظات، ما خودمون رو با افرادی مقایسه می کنیم که شرایط اونها شباهت بسیار کمی با ما داره. در نهایت یاد خدا رو بدرقه ی راهتون کنید و دعای قبل از مطالعه و امتحان رو همیشه بخونید تا آرامش و تمرکز داشته باشین. اگه سوالی داشتین درخدمتم؟

(آیسان از دلفان)

******

سلام؛ یه پیشنهاد: دوستان باتجربه ای که کنکور رو به سلامتی رد کردن، لطفا در کنار تجربیاتتون، رتبه کنکور و رشته تونم بگید.

(رویا محمدی، مدل هفتاد و خورده ای از حصارک کرج)

******

سلام؛ مدت زیادیه با شما همراهم و از حرفاتون لذت می برم و حض می کنم؛ اما برا بار اوله پیام می دم. از سر کار اومدم. خورد و خسته. گچکارم. یه پیام از شماها خوندم حال‎ ‎کردم. شما عزیزی که خواستی سرپرست یه بچه یتیم بشی خیلی مردی با اینکه یه خانومی...

(علی گچکار، زرین شهر)

امید: (امید تو فکره...) می دونین دارم به چی فکر می کنم؟ به اینکه وقتی این کار، بنده ی خدا رو اینقدر شاد می کنه، خدا رو دیگه چقدر...   

******

یه نکته کنکوری: برای درسایی که یاد گرفتنی هستن مثل عربی و ریاضی، تعداد تست زدنتون رو بیشتر کنین و برای درسایی که حفظ کردنی هستن مرورتونو افزایش بدین. اینجوری بهتر نتیجه می گیرین.

(ملیسا، 18 ساله، حصارک کرج)

******

سلام؛ به نظر من "اگه پایه تون ضعیف باشه" کنکور رو نمی شه یک ساله خوند و انتظار "رتبه عالی" داشت. باید دو - سه سال درس بخونی و زحمت بکشی تا بتونی با یه رتبه خوب تو کنکور قبول بشی.

(فروغ، دختر کرد از سقز 24 سال و 9 ماهه)

******

یه نکته تک واسه کنکوریا: برای دروس تخصصی می تونید بعد از خوندن و تسلط بلافاصله تست بزنید؛ ولی برای دروس عمومی دو روز یا یک روز بعد تست بزنید؛ چون دروس عمومی حفظی اند اگه بلافاصله تست بزنید دچار توهم یادگیری می شید.

(منصوره، 18 ساله، کاشمر)

******

سلام به همه مخصوصا آقا پیام که روز دوشنبه دوبار اومد؛ هم تو هم اندیشان قدیم و هم جدید. می خوام رادیو خانواده رو معرفی کنم. موج Fm ردیف 89:50

(فاطمه، 19 ساله از تهران)

******

سلام آقا امید و زیبا اندیشان؛ می دونم این پیامم مثل 100 تا پیام دیگه ام  درج نمی شه؛ ولی به کمکتون احتیاج دارم. خسته شدم از بی اعتمادی پدر و مادرم! چیکار کنم دوباره اعتمادشونو جلب کنم؟

(الهام از پاکدشت)

امید: حتما یه چیزای حساسیت برانگیزی وجود داره. با تمام وجودت آثارش رو از بین ببر. تلاش کن تا زمینه ی هیچ سوء تفاهمی براشون به وجود نیاد. بعد هم صبور باش و منتظر گذر زمان. کم کم می بینی که...

******

سلام به هم اندیشان گل؛ شما زندگیمو نجات دادین. من ماه های اول زندگیم با شوهرم اصلا رابطه ی خوبی نداشتم؛ ولی از وقتی که با شماهام، زندگیم داره روز به روز بهتر می شه. خدا خیرتون بده.

(سمیه)

******

از صدای گذر آب چنان می فهمم

تندتر از آب روان، عمرمان می گذرد

زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست

آنقدر سیر بخند که ندانی غم چیست

لحظه هایت بی غم.

(سیده سمیرا ضیایی از لردگان)

******

کنکوری ها جان! کیفیت رو در نظر بگیرید نه کمیت... یک صفحه از کتاب رو که می خونید، خوندنتون طوری باشه که اگه از کهکشون راه شیری هم سؤال دادن شما بتونید جواب بدین. و دیگر هیچ!

(مدینه از بیستون)

******

سلام؛ به دوستان کنکوری پیشنهاد می کنم برنامه فرصت برابر رو که ساعت 18 از شبکه آموزش پخش می شه از دست ندید.

(سمیرا، کنکوری 94، تنها درج اولی باشگاه! ! ! !)

******

سلام؛ حال و احوال؟ امید خواهشا بدرج که دیگه کسی اشتباه منو تکرار نکنه. تجربه من از کنکور واقعا تجربه بدی بود؛ چون مسیرو از اول اشتباه اومدم. سر چشم و هم چشمی، با اینکه به رشته انسانی واقعا علاقه داشتم؛ ولی رفتم رشته کامپیوتر. تو دبیرستان زیاد باهاش مشکل نداشتم؛ ولی همین که پای کنکور اومد وسط اوضاع عوض شد. به خاطر بی علاقگی درسا برام سخت شده بود و انگیزه ای هم نداشتم. تا ۳ سال پشت کنکور دانشگاه دولتی موندم. آخر سر شبانه مهندسی سخت افزار شهر دیگه قبول شدم و به اجبار رفتم. دو ترم خوندم. هر دو ترم هم مشروط شدم. پشیمون و داغون برگشتم شهرمون و تا ۲ سال هم طرف هیچ کتابی نرفتم. بعدش با چشم باز و عاقلانه دوباره کنکور دادم و رشته مورد علاقم قبول شدم. الان شاگرد اول رشته ی خودمم و کاملا راضی؛ ولی ۵ سال از عمرم که بهترین فرصتای زندگیم بود رو از دست دادم و همیشه به خاطرش ناراحتم. اگه شما هم با رشته ی  دبیرستانتون مشکل دارید تا دیر نشده شجاعت بخرج بدید و اقدام کنید که بعدا حسرتشو نخورید.

(مخلص همتون، ب.ش، ۶۵،  از سرزمین آبشارها)

******

سلام؛ خدا قوت. راستش وقتی که بحث کنکوری ها می خواست شروع بشه با خودم گفتم این بحث اصلا به درد منی که تحصیل نمی کنم نمی خوره و... اما تو این چند روزی که دارم این بحث رو دنبال می کنم به این نتیجه رسیدم که به جز راهکارهای درسی خیلی چیزای دیگه هم می شه یاد گرفت مثل برنامه ریزی واسه همه جوانب زندگی، تقویت اراده، تلاش کردن و... خلاصه اینکه جمله "خواستن توانستن است" بهتر تو ذهنم جا افتاد. فعلا با اجازه. پیش به سوی موفقیت.

(مرضیه ام، مامان امیر مهدی، دوست سحر و فاطمه)

******

برسد به دست هم اندیشان؛ سلام بر همگی؛ حال من و تمام مردم شهرم خوبه. حیفم اومد شما رو هم شریک نکنم. امیدخان! ما سه روزه آفتاب ندیدیم. شبانه روز یه ریز داره بارون میاد اونم چه بارونی! حسابیا! رودخونه ی شهرمون دوباره پرآب شده و داره می ره سمت دریاچه ارومیه که احیاش کنه.

(پریسا از گوگان)

امید: فکر کنم حال همه ی مردم ایران خوبه؛ چون اخبار گفت هوای اکثر مناطق ایران، بارونیه! خدایا شکرت! همه از ته دل بگیم: الحمدلله رب العالمین 

******

سلام دوستان؛ صفحه ی 870 پیام نما بخش گوناگون درمورد نوشابه توضیحاتی داده. پیشنهاد می کنم بخونید!

(مرضیه، مهرگان، سنگان)

******

سلام؛ هدفتون رو کاملا واضح و روشن مطرح کنید؛ مثلا فقط اینکه من واسه پزشکی می خونم نباشه. ببینید چرا این هدف رو انتخاب کردید؟ اگه این هدفتون عملی بشه چه چیزی تغییر می کنه؟ چون مغز باید واضح پیام رو دریافت کنه تا تلاشش رو با هدف مطابقت بده؛ وگرنه مثل کسیه که فقط یه ماشین در اختیارش گذاشتن و می گن برو. خب فرد نمی دونه کجا بره؟ از چه راهی بره؟ به خاطر همینه که موقع درس خوندن، به همه چیز فکر می کنیم. چون هدف رو خوب مشخص نکردیم، تمرکز هم زیاد جمع نمی شه. نکته دیگه هم اینکه به قول دوستمون واسه درس گرفتن مطالعه کنیم؛ یعنی هدفمون خود درس خوندن باشه. مثل یه کوهنورد که نفس کوهنوردی واسش ارزش داره نه فتح کردن؛ وگرنه با هلی کوپتر راحت تر می شه قله فتح کرد! دیدتون رو تغییر بدید و بعد منابع و امکاناتتون رو در نظر بگیرید و با توجه به اون عمل کنید. اصلا ذهنتون رو شرطی نکنین که اگه من تو فلان آزمون شرکت کنم حتما پیشرفتم قطعیه. هنر اینه که از امکانات موجود خوب استفاده کنید. مثلا پروفسور حسابی این همه کلاس کنکور شرکت کرد که شد پرفسور حسابی؟ هر شب پیشرفتتون رو در طول روز مشخص کنید. سعی کنید دوستایی پیدا کنید که با دیدنش انگیزه تون واسه درس بیشتر شه. بعضیا اینقدر شوق و شور دارن واسه یادگیری که آدم با دیدنشون انگیزه می گیره؛ یعنی الگوتون رو درست انتخاب کنید.

(رومینا)

امید: نیم ساعت داشتم فکر می کردم که... بقیه شو خودتون می دونین. من زود برم که لنگه کفاشا داره می یاد. خدایا نگهدار هم اندیشان باش.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393