• یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 13 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 57 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 68 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 81 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 27 مهرماه 1393

مجموعاً 2 امتیاز از 5 توسط 1 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، تجربه های من از کنکور ،

هم اندیشان یکشنبه 27 مهرماه 1393

سلام؛ موقع درس خوندن، پرزهای موکت هم واسه آدم جذاب می شه. دوست داری ساعت ها بشینی بهشون نگاه کنی.

(مهتاب هادیزاده از ایلام، کنکوری ۹۴)

امید: سلاااااام؛ می گم جالبه! امروز این پیامک رو برا چند تا از همکارام خوندم. گفتن: آی گفتی! دقیقا همینطوره!

******

سلام به خانواده در حال رشد کیفی و کمی هم اندیشان؛ اگر واقعا بخواهیم کاری رو انجام بدیم "راهشو" پیدا می کنیم؛ اگرم نخواهیم کاری رو انجام بدیم "بهانشو" پیدا می کنیم.

(محمدباقر جلالی، خلیل آباد، خراسان رضوی)

******

سلام امید؛ خدا قوت. کنکوری ها سعی کنید تو کتابخونه درس بخونید. من خودم هر روز کتابخونه می رفتم. اونجا وقتی می دیدم همه با شور و شوق درس می خونن، انگیزه ام چند برابر می شد. عجب رقابتی داشتیم با دوستامون.

(مریم سلیمی، 20 ساله، دانشجوی روانشناسی، مجرد، سبزوار)

******

سلام؛ امید می گم بچه های ما چه حالی می خوان بکنن که پدر مادرای هم اندیشی مثل ما دارن؛ همینطور همسرانمون و همینطور اطرافیانمون. کلا موجودات ارزشمندی هستیم ما هم اندیشا.

(زهرا از نسیم شهر)

امید: اصلا یه چیز عجیبی هستیم... خودمون فقط می دونیم چه گوهری هستیم... می گم حواستون هست؟! مفتی مفتی، داره جیگرمون حال می یاد؛ چون تعریف از خود که مالیات نداره! 

******

درج اولی: امروز یه حدیث دیدم حیفم اومد نگم براتون: "امام علی (ع): بنده هیچگاه طعم ایمان را نمی چشد، تا آنکه دروغ را ترک کند، چه شوخی چه جدی!" تو یه تفسیر قرآن نوشته بود در بسیاری از متون دینی، از دروغ به شوخی نهی شده زیرا یا موجب عادت می شود یا سلب اعتماد!

(زهره، 22 ساله، سنقر)

******

من پیامک هامو درست ارسال می کنم؟ شما دریافت می کنید؟ آخه عجیبه واقعا!! من بیشتر از 200 بار اس دادم... ناراحت نشید خواهشا. ما مخلص هم اندیشانیم.

(ریحانه، شهرک باقرى، جنب اتوبان شهید همت)

امید: درست ارسال می کنین بابا جان! اگه به سی هزار، چهل و هشت (3000048) ارسال می کنین، درست ارسال می کنین.

******

سلام؛ موقع درس خوندن، سعی کنید مطلب رو بفهمید و با تمرین و تکرار به حافظه ی بلند مدتتون بسپارید! همین جوری حفظ نکنید و برید جلو! این طوری دو روز دیگه یادتون میره که!! بعدشم یه درسایی مثل ریاضی، زبان، عربی، فیزیک و... رو باید از پایه قوی باشید! سعی کنید پایه تون رو قوی کنید تا یادگیری مطالب دروس سال آخر براتون راحت تر بشه. مدیریت زمان هم داشته باشید!

(محدثه)

******

هر وقت شارژ تلفن می گیرم یاد رتبم تو کنکور میوفتم و بغض گلومو می گیره!!

(محمد منصوری، 19 ساله از قم)

******

اینم یه جمله ی انرژی بخش واسه کنکوریا: موقع خسته شدن به دو چیز فکر کن! 1) آنهایی که منتظر شکست تو هستند تا به تو بخندند. 2) آن هایی که منتظر پیروزی تو هستند تا با تو بخندند. من که واقعا با این جمله انرژی می گیرم.

(زهرا از فسا)

******

سلام؛ وای امید خدا خیرت بده. به خاطر موضوع هفته دیگه داشتم دیوونه می شدم. می خواستم از هم اندیشان درباره تمرکز بپرسم من موقع درس خوندن خیلی به آینده فکر می کنم. خواهش می کنم راهکار بدین. خییییییلی حیاتیه.  از این که زمان داره می گذره و من همچنان در توهم سیر می کنم دارم داغون می شم. یعنی دااااغونااا. تجربه دارا کمممممممک...

(مهشید، 19 ساله، کرمانشاه)

******

یکی از شروط موفقیت تو کنکور، امیدواری به نتیجه است. اگه کسی هی به خودش تلقین کنه که من قبول نمی شم واقعا قبول نمی شه؛ چون با این تلقین منفی تلاشش خیلی کمتر می شه. خودم واسه امیدواری، قبل از هر بار مطالعه یه چند دقیقه با خدا صحبت می کردم که خدایا من تلاشمو می کنم نتیجشو می سپارم به تو... اینطوری خیلی امیدوار می شی و تلاشت برا موفقیت چند برابر می شه. افکار منفی هم ازت دور می شه...

(مریم، 22 ساله، اهواز، دانشجوی ارشد ریاضی)

******

واااای خدای من! باورم نمی شه؛ بالاخره پیامک منم درج شد!!!.... "بیدار شو دخترم! بیدار شو! صبح شده دیرت می شه ها!"  ای بابا! بازم که داشتم خواب می دیدم. چه خواب خوبی بودا!

(فاطمه، 62، بویین زهرا)

امید: مادر جان! بذار بچه، خوابشو بکنه. حیف نیست خواب به این قشنگی رو به هم بزنی! 

******

اینم مطلب متنوع: خانم محترم؛ مداراى با شوهر در این است: قناعت پیشه کن. به شوهرت افتخار کن. ناز کن؛ ولى متکبر نباش. کسى رو باهاش مقایسه نکن. اگه عصبانى شد بگو منو ببخش. لجبازى نکن که از چشمش مى افتى. لبخند قشنگ رو هیچ موقع با اخم معاوضه نکن. پیش از همسرت از خواب بیدار شو. پناهگاه شوهرت باش تا فقط به تو پناهنده بشه. سختى کار شوهرت رو درک کن... و حالا آقاى عزیز؛ مداراى با همسر چنین است: دلشو نشکن. مسخره اش نکن. زیر دستش نباش. سر به سرش نذار. زیبایى شو ستایش کن. تو باید تکیه گاهش باشى. نیشش نوشه، ناراحت نشو. به جاى انتقاد ازش تعریف کن. کارى کن بهت ایمان بیاره. با بحث و جدل، خسته اش نکن. اگه گفت تو زشتى بگو عوضش تو زیبایى؛ اگه بازم گفت بگو زیبایى مرد در عقل اونه. اگه باهات قهر کرد بگو قهرت مثل خودت قشنگه و... اگه امید درج کنه بقیه شم می فرستم!

(آمنه موسى پور از لنگرود)

******

پیام معررفت:

ای مسیج که می روی به سویش (به سوی امید)

از جانب من جفت پا برو تو دل و روده اش

چیه خب؟؟

(پردیس کاما)

امید: هیچی!

******

سلام؛ من راهی موثر برای افزایش اشتها و وزن می خوام. لطفا جوابمو بدین. خیلی ممنون.

(سمیرا از تهران)

امید: باور کن ورزش! چند روز پیش پسر داییم رو دیدم. لاغر اندامه؛ ولی خیلی چاقتر از قبل شده بود. گفتم: "نکنه دایی تازگیا از جای خاصی گوشت می خره؟" گفت: نه! ورزش می کنم. گفتم: چه ورزشی؟ گفت: فقط روزی هفت هشت دقیقه حرکات ورزشی، تو خونه. هر حرکت ورزشی، سی ثانیه و بعدش ده ثانیه استراحت. گفتم: آخه چطور ورزش باعث چاقی می شه؟ گفت: اگه نیم ساعت قبل از غذا ورزش کنی، میل شدیدی به غذا پیدا می کنی. اشتهات بهتر می شه. تازه غذایی که می خوری بهتر جذب بدنت می شه و... می گفت:  غذاهای کالری دار مثل سیب زمینی، تخم مرغ، فیله مرغ، ماکارونی و... بیشتر چاق کننده است.

******

سلام؛ چند تا نکته برا کنکوری ها: 1- از ایستادن بترسید، نه از شروع کردن. اگر منتظر این هستی که ابتدا همه ی امکانات و شرایط، مهیا بشه، یقینا هیچ وقت این اتفاق نمی افتد. امروز، یک فرصت استثنایی است؛ فردا هم همینطور؛ فقط کافی است طبق برنامه حرکت کنی، بدون آنکه نگران شرایط و امکانات باشی. 2- ورزش کنید. ورزش کردن باعث ایجاد هورمون اندروفین در بدن شما می شود و سبب ایجاد نشاط و سرحالی است. یکی از راه های غلبه بر احساس ناامیدی و خستگی هم این است ک هر روز، 10-15 دقیقه به یک ورزش هوازی مثل دویدن و طناب زدن بپردازید. 3- دوباره خوانی: اگر برایتان امکان دارد، منبعی را که از روی آن مطالعه کرده اید در هنگام مرور، استفاده نکنید. یکی از ابزارهای بسیار مفید برای مرور، خلاصه نویسی و فلش کارت ها هستند.

(اکبر، 27 ساله، زینب، 21 ساله، زهره، 17 ساله)

امید: هی می گم چرا اینقدر پیامکش طولانیه! نگو سه نفرین!

******

سلام امید؛ خوب مردم رو گیر آوردی و پول مفت از مخابرات می گیریا!

امید: اگه یه ریال از مخابرات گرفتیم، کوووفتمون بشه! راحت بهت بگم: ارزش این اتفاقات خوبی که تو باشگاه داره می افته با هیچی قابل معامله نیست. همه اش هم به خاطر پیامکاییه که می فرستین. اگه اون پیامکا نباشه، باشگاهی وجود نداره. حالا این وسط، مخابرات هم یه نفعی می بره!!  

******

درود و سلام؛ برای صدمین بار آقا امید: اگه بخوام ماهانه به یه فرشته که پدرش رو از دست داده کمک کنم باید به کجا مراجعه کنم و هزینه ی ماهانش چقدره؟ راستی با چه شماره ای می شه سفارش کتاب داد؟ سپاس.

(زهرا خانوم، ۱۸ ساله، عاشق هم اندیشان و شیفته ی پروردگارم)

امید: می دونین که؟ خداوند رو بعضی چیزا خیلی حساسه. خییییلی! از پدر و مادر که بگذریم می رسیم به یتیم. خلاصه هر کی متوجه بشه و به این چیزای حساس (با نیت خالص) توجه کنه، زندگیش زیر و رو می شه. آدرس رو تا اینجا درست اومدی زهرا خانوم. بذار اول، آیه ی قرآن رو بشنویم تا بریم سر بقیه ی نشونی: "ای پیامبر؛ از تو سؤال میکنند در راه خدا چه انفاق‌ کنیم؟ بگو هر چه از مال خود انفاق کنید درباره پدر و مادر و نزدیکان و یتیمان و مستمندان و در راه ماندگان‌، رواست؛ و هر کار خیری میکنید خداوند از آن آگاه است. (سوره بقره، آیه 215)" لطفا تو جمله ی آخر، خیییلی عمیق شیم! "و هر کار خیری می کنید، خداوند از آن آگاه است" راستش! موهای تن من که سیخ شد، شماها چی؟ بگذریم... زهرا خانوم؛ شماره کمیته امداد یه شهر محروم کشور رو از 118 همون شهر بگیر و زنگ بزن. بگو می خوام تو طرح "اکرام ایتام" شرکت کنم. همه ی شهرها کمیته امداد دارن؛ ولی خب! شهرهای محروم، واجب ترن. اینو تو نمایشگاه کتاب امسال، وقتی با مسوولان غرفه های طرح اکرام ایتام این شهرها صحبت کردم، فهمیدم. راستی! برا خرید اینترنتی کتاب هم: تو گوگل، اسم کتاب رو بنویس، علامت به اضافه بذار و بعد بنویس: خرید اینترنتی. حواستم باشه که سایتش، معتبر باشه.

******

صرفا جهت اطلاع هم اندیشان کنکورى خوبم: برنامه "آزمون برتر" هر روز بعد از اخبار جوانه ها از شبکه دو پخش می شه که در اون اساتید برتر، تکنیک هاى خوبى رو جهت موفقیت در کنکور، یاد مى دن.

(یه دوست هم اندیش)

******

سلام؛ واسه برنامه ریزی، هر شخص باید با توجه به ویژگی های خودش تصمیم بگیره؛ یعنی ببینه بعد چه مدتی خسته می شه و درک مطلبش کمتر می شه، این زمانا استراحت کنه. اصلا هم فکر نکنین که حتما اگه با برنامه ریزی رتبه های برتر پیش برین موفقین. شاید رو شما نتیجه عکس بده...

(رومینا)

******

سلام امید خان؛ به دادم برس! دست و پاهام می لرزه. مخصوصا دستام. چیکار کنم؟ از اون روش های سنتی بگو! دکتر نمی رم!

(فرهاد، ٢٢، اهواز)

امید: خب! اول باید ببینی چرا می لرزه؟ زنگ خونه ی مردم رو که نزدی؟! خلاصه، ریشه رو پیدا کن. طب سنتی، همیشه دنبال ریشه می گرده!

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393