• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 19 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (3) | مربوط به موضوع: 1393 ، چطور جذاب باشیم؟ ،

هم اندیشان شنبه 19 مهرماه 1393

امید: سلااااام؛ وقت خانوما و آقایون به خیر. می گم حتما حواستون هست که کجای بحث بودیم دیگه؟! حتما هست؛ چون هم اندیش یعنی: آدم حواس جمع!

******

نظر: سلام به امید و هم اندیشان: جذابیت، فقط منحصر به ایمان نیست؛ بلکه عواملی مانند فهم و درک بالا، متانت، خود آراستگی هم سبب جذابیته که هیچکدومشونم به ایمان مربوط نیست.

(محمد از بادرود)

امید: چرا به ایمان مربوط نیست؟ آدم با ایمان و معتقد به خدا، باید فهم و درک بالایی داشته باشه، باید متین باشه، باید آراسته باشه و... وگرنه چه ایمانی؟!! البته ایمان، درجات داره؛ ولی به هر حال این ها از ملزومات ایمان واقعیه. یه چیزی هم هست. اینکه آدمی آراسته و متین و... پیدا بشه که جذاب باشه و با ایمان و معتقد به خدا هم نباشه! اونوقت چی؟... کیا از چالش خوششون می اومد؟ بیاین اینم چالش!.. البته من یه جوابی به ذهنم رسید و اون اینه که ما گفتیم: ایمان واقعی، باعث جذابیت آدما می شه؛ ولی این دلیل نمی شه که هر کی با ایمان نیست، هیچ جذابیتی نداشته باشه! حالا امروز بیشتر با دلایل این قضیه آشنا می شیم.

******

نظر: سلام؛ جواب این سوال می شه همون بحث "چرا  بعضی آدم هایی که قید و بند آنچنانی ندارند، جذابن؟" که تو اون بحث گفته شد... به نظر من این نوع جذابیت ها، موقتی است. شاید ما تو چند برخورد، جذب اونا بشیم؛ ولی بعد از چند وقت، این جذابیت، تکراری می شه و از بین می ره. چرا؟ چون جذابیت، تو فطرت ما اینگونه تعریف نشده. جذابیت دائمی، توی سیرت زیبا و البته همراه با ظاهری آراسته است.

(آرزو، فلاورجان)

امید: البته ببینین! همونطور که آدمای با ایمان، درجات مختلفی دارن؛ آدمای بی ایمان هم به دسته های مختلفی تقسیم می شن. بعضیا هیچ قید و بندی ندارن. به وجود خدا و روز حساب و کتاب، اعتقاد ندارن. به درستکاری و خوب بودن هم همینطور و... دست به هر کاری می زنن. بعضیا به خدا و روز حساب و کتاب اعتقاد ندارن؛ ولی دست به هر کاری هم نمی زنن. بعضی چیزا رو رعایت می کنن و بعضی ها رو هم نه. بعضی دیگه به خدا و روز حساب و کتاب اعتقادی ندارن؛ ولی ممکنه به خیلی چیزا پایبند باشن؛ چیزایی که افراد با ایمان هم روشون حساسن و به قول دوستمون، تو فطرت ما هم تعریف شده. درستکاری رو دوست دارن و... ولی ریشه ی کارهاشون به رضایت خداوند بر نمی گرده، دلایل مادی برا خودشون دارن. به هر حال، قضاوت درمورد ایمان و بی ایمانی آدما رو باید بسپاریم به خداوند. اگه ما هم داریم به طور کلی حرفی دراین باره می زنیم فقط برا اینه که بهمون کمک کنه تا راه خودمون رو پیدا کنیم. 

******

خارج از بحث: سلام؛ ما یه آشنا داریم بیکار بیکاره. هر روز خدا تعطیله. جالب اینجاس که هر وقت پنجشنبه شب می شه جدی جدی می گه: امشب اشکال نداره دیرتر بخوابیم، آخه فردا جمعه اس، تعطیله!

(هاجر)

امید: اینم یه لطیفه ی واقعی!!!!

******

سلام؛ ایمان، باور قلبی است؛ به هر چیزی! اما ایمان به خدا، ایمان به همه ی خوبی ها است و این ایمان، نوع نگاه ما رو به دنیا و زندگی و آدم ها رنگ دیگه می بخشه! و رنگی زیباتر از رنگ خدا نیست! با ایمان، افکار، زیبا و خدایی می شه، ساده از کنار زندگی و آدما رد نمی شیم. کسی رو کوچیک نمی بینیم ، محبت در کلام و رفتار ما پیدا می شه؛ چون همه، بنده خدا هستند و او بر بنده اش ارحم الراحمین است. ظلم نمی کنیم چون خدا عادل است و... وقتی فکر ما، عمل ما، ظاهر ما، رنگ خدا بگیره، در نگاه بقیه جذاب می شیم؛ حتی اگه ظاهرا با ما مخالف باشن! چون آدما فطرتا خدا رو دوست دارند.

(کبری)

******

سلام؛ امید من یه خواهر دوازده ساله دارم که زیاد باهاش حرف می زنم. امروز ازش پرسیدم جذب چه جور آدمی می شی؟ گفت: اول، کسی که ظاهرش خوب و شیک باشه؛ ولی اگه اخلاق و باطن خوبی نداشته باشه، این جذابیت ماندگاری نداره واسم. راستی! الان شبکه یک برنامه "شبکه ایرانی" یه خبری راجع به رب گوجه و آبلیمو و روغن می گفت که خیلی جالب بود. می گفت: لیمو ترش هر کیلو هشت هزار تومانه. چهار کیلو لیموترش می شه یک کیلو آبلیمو؛ یعنی سی و دو هزار تومان؛ ولی قیمت یک کیلو آبلیمو چهار هزار تومانه. رب گوجه و روغن هم همینطور. حالا خدا می دونه این وسط چی بهشون اضافه می کنن و به خورد ملت می دن.

(پرستو، 20 ساله)

******

سلام؛ کی پشت شیشه ی یه آرایشگاه زنانه تو بریانک خیابان نیکو تبلیغ هم اندیشان رو چسبونده؟ لطفا هر چه سریع خودشو معرفی کنه!

(لیلا از تهران، ممنونم به خاطر بودنتون و مطالب و موضوعات مفید و زیباتون که روز به روز ما رو بیشتر با دنیای اطراف آشنا می کنه و ما رو به سمت عشق به زندگی می کشونه)

******

سلام به همه ی هم اندیشان؛ می دونید دوستان؟ به نظرم یکی از راه های جذاب شدن، احترام به پدر و مادره؛ آخه یکی از آشناهامون دماغشو عمل کرده، گونه گذاشته که مثلا جذاب بشه؛ اما دریغ از یه ذره زیبایی که ایشون به دنبالشه. من به عنوان یه هم اندیش، ریشه یابی کردم دیدم این خانم با پدر پیرش خیلی بدرفتاری می کنه و همین باعث شده با این همه پولی که خرج جذاب شدنش کرده، چهره اش نه تنها جذاب نشده بلکه زشت ترم شده.

(مرجانم یه هم اندیش از بروجرد)

امید: بذارین یه نکته ای رو بگم. اگه ما تو مساله به این مهمی؛ یعنی احترام به پدر و مادر، هنوز نتونستیم با خودمون کنار بیایم، این نشون می ده تو خیلی چیزای دیگه هم نقطه ضعف داریم. بر عکسش هم هست. معمولا کسی که اونقدر رو خودش کار کرده که پذیرفته تحت هر شرایطی، باید به پدر و مادرش احترام بذاره، چنین آدمی حتما تو خیلی چیزای دیگه هم تونسته موفق باشه. نمی دونم منظورم رو رسوندم یا نه؟! می خوام بگم احترام به پدر و مادر، خودش یه نشونه اس.

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ راهکار: دوست خوبم، در زندگی همه ی ما هم اندیشان روزی پیش اومده که احساس کرده باشیم که از نظر دیگران جذاب نیستیم و یا اینکه دیگران، از ما خوششون نمیاد و... اما همه ی این ها قابل تغییره اینم راه هاش: ۱-  با خودمون این جمله رو مدام تکرار کنیم: "من بهترین نیستم؛ اما می تونم بهتر باشم." ۲- هنگام صحبت کردن با دیگران، بانشاط و باانرژی باشید. ۳- می گن: جمله هایی که از دل گفته می شه، به دل هم می شینه؛ پس با احساس، با دیگران گفتگو کنید. ۴- بخشنده باشید! اگر میان گفتگو به خاطر یک شوخی بیمزه ناراحت شدی به روت نیار چون ممکنه جمع رو آزار بدی! باقی رو "امید" ادامه می ده.

(شقایق موسوی، ۱۸ ساله، اهواز)

امید: امید، نه! انسیه خانوم. توجه بنموویید...

******

سلام؛ چند تا نکته: 1- همیشه سعی کنید لبخند، داشته باشید این یعنی من آماده ارتباط برقرار کردنم. 2- وقتی آشنایی رو جایی می بینید ابروهاتونو بدید بالا. این به طرف مقابل این حسو القا می کنه که شما از دیدنش خوشحال شدین. 3- کمی شونه هاتونو بدید عقب و بدون قوز راه برید. اینطوری با اعتماد به نفس تر به نظر میاید. 4- تو لباساتون سعی کنید از ترکیبای ست استفاده کنید. 6- از بین چیزایی که مد می شه اونهایی رو که معقول هستن، انتخاب کنید و استفاده کنید. به  روز بودن رو جذابیت، موثره. 7- پرانرژی و شاد باشید. فرق نمی کنه طرف مقابلتون چه جور شخصیتی داره. مطمئنا با شادی و سر زندگی، اونو به وجد میارید. 8- عین ماهی مرده دست ندید. 9-پوستتونو با روش های طب سنتی جوون نگه دارید؛ چون رو زیبایی خیلی موثره. 11- خانوما ناخن هاتونو نه از ته بگیرید نه زیادی بلند کنید. 12- بازم خانوما! مغرور باشید؛ ولی جنس غرورتون بچگانه و برتری جویانه نباشه نسبت به جنس مخالف؛ بلکه به عنوان محافظ حریم شما و تعیین کننده رفتار آقایون نسبت به شما باشه.

(انسیه، 18 ساله، قزوین)

******

سلام امید؛ کتاب خوندن خیلی خوبه اما: 1- هر چی که می خونیم عینا نیاز نیست اجرا بشه. هر کسی شرایط و محیط و فرهنگ خودشو در نظر بگیره. 2- با آدما، کتابی و اطو کشیده رفتار کردن جواب نمی ده. با آدما باید زندگی کرد! من کسایی رو می شناسم که نه سواد دارن نه این کتابا رو کسی براشون گفته؛ اما خیلی تو دل بقیه جا دارن! البته کسب مهارت برای شناخت درست و رفتار با مردم هم خیلی مهمه. راستی! درک ویژگی ها و موقعیت افرادم مهمه. بعضی رفتارا از نظر ما محبته و خدمت! گاهی ممکنه برای بقیه حتی ناراحت کننده هم باشه! در آخر: هر چه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند!

******

مخااااااااالف: سلام؛ با نظر مریم خانوم موافقم. 90 درصد، جذابیت چهره است. چه بخوایم و چه نخوایم. درسته! ایمان، خیلی خوبه؛ اما درونو می سازه. شایدم یکی به خاطر جذابیت درون، جذبت بشه؛ اما به خاطر جذابیت ظاهر، ده ها نفر جذبت می شن...

(هانیه، 18 ساله، قرچک)

******

پیرو سخنان تاکیدی مریم خانم از همدان من هم تاکید موکد می کنم که جذابیت یعنی زیبایی! همین الان 2 نفر از جذابترین آدمای اطرافتون رو تصور کنین... خداییش آدمای خوشگلی نبودن؟؟؟ من دیگه حرفی ندارم.

(مسعود خورشیدوند، 20 ساله از خرم آباد)

امید: ولی من حرف دارم... مسعود خان! کسی نمی خواد منکر جذابیت "زیبایی ظاهری" بشه. این، یه چیز بدیهیه. البته اون جذابیت هم دوامش به اینه که با جذابیت درونی همراه باشه؛ وگرنه عمرش، مثل عمر گله. البته یه چیز دیگه هم هست. می گن: "خداوند، همه چیز رو به همگان داده." یعنی منظور اینه که به هر کسی یه چیزی داده که به کسی دیگه نداده. همه چیز  رو بین آدما تقسیم کرده.   

******

سلام؛ مریم خانوم با حرفت موافق نیستم! منم صورتم خیلی قشنگ نیست و مثل تو فکر می کردم؛ اما بهترین پسر فامیل اومد خواستگاریم و اصلا ظاهرم براش مهم نبود؛ اما در عوض حجابم و معمولی بودنم خیلی براش مهم بود و به دلش نشست.

(مرضیه)

******

سلام؛ ببینین من نمی خوام بگم چهره جذاب، مهم نیست؛ ولی چهره جذاب داشتن یه چیز نسبیه؛ چون تعریف آدما از زیبایی و جذابیت فرق می کنه. درضمن آبجی! این دو نفری که اومدن خواستگاری و نپسندیدنت رو کاملا فراموش کن. چرا؟ چون احساسات ما صد در صد تو چهره مون مشخص می شه. اینطوری چهره ات جذابیتشو از دست می ده. اول خودتو قبول داشته باش تا بقیه قبولت داشته باشن. اعتماد به نفستو حفظ کن؛ چون اولا هر چهره ای جذابیت خاص خودش رو داره. دوما وقتی خدا گفته محبتتو تو دل بقیه می اندازم نگرانی برای چی؟؟

(رومینا)

******

سلام؛ به خاطر بودنتون ممنونم. حالم خوبه؛ چون شماها رو دارم! دختر خالم 3-2 هفته با همسرش سر یه بحث قهر بود. هردوشون غرور داشتن. به دختر خالم پیشنهاد دادم که باشگاه رو بخونه. گفت: حوصله نصیحت ندارم. ازش خواهش کردم. الان اومده پیشم می گه: باشگاه رو خوندم. ترسیدم از فاصله ای که بین من و شوهرم ایجاد شده. می گه: نشستم به خوبیاش فکر کردم. به زحمتاش و دلم برای روزای خوبمون تنگ شد. همون موقع پا روی غرورم گذاشتم. بهش اس دادم: "تو محکم ترین تکیه گاه منی تو دنیا. این تکیه گاه رو به هیچ قیمتی نمی خوام از دست بدم." می گه شوهرم بعدش اس داده: "وقتی با تو حرف نمی زنم پریشونم، آرامش زندگیم" شماها تکید. دختر خالم از همتون تشکر کرد! و یه نکته به دوستمون. دوستم! تا وقتی شما تصورتون از جذابیت فقط ظاهر باشه مطمئن باشید چیزی تغییر نمی کنه. تا حدودی حق با شما است؛ چون متاسفانه الان خیلی از قضاوت ها و انتخاب های آدما بر اساس ظاهر شده؛ اما بازم نمی شه تاثیر اخلاق و رفتارو نادیده گرفت!

(طیبه، 76، تهران)    

******

سلام رفقا؛ الان تو جاده ام. یه کیک و آب میوه خوردم. چند بار خواستم پاکتشو بندازم تو جاده. هر بار یه فکری کردم. گفتم اگه بره زیر یه ماشین و باعث تصادف بشه چی؟ بعد دیدم از تو جاده می ره تو محوطه اطراف جاده و تجزیه نمی شه... هیچی دیگه! هنوز پاکتش تو دستمه. بهتون افتخار می کنم که به یادمون آوردین قبل هر کاری باید فکر کرد و عواقبشو سنجید. راستی! امروز برای اولین بار یه هم اندیش پیدا کردم. خیلی ذوق کردم.

(کوثر حیدری از اسلام آباد غرب)

******

از من حرکت، از زمونه چاله چوله... دست انداز... پیچ خطرناک و احتمال ریزش کوه...

‏(الهه از تهران، منطقه ۱۸، میدون معلم، کوچه امینی، متولد ششم دی سال 76، تا هم اینجاشم بس بود. بفرمااا!)

امید: دیدی اشتباه گفتی؟... "از من حرکت، از خدا برکت." گوش به حرف شیطون نده! می خواد ناامیدت کنه! هممون رو به خدا می سپارم.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط ابراهیم در تاريخ 1393/07/21 و 1:00 دقيقه ارسال شده است

سلام
من از یه نفر که عضو باشگاهتون بود شما رو شناختم و شما رو توی وبلاگم لینک کردم اگه به موضوع مهدویت علاقه دارید به من سر بزنید ومن رو لینک کنید و گرنه که موفق باشید
و من الله توفیق شکلکشکلک

اين نظر توسط محدثه خانوم در تاريخ 1393/07/20 و 23:46 دقيقه ارسال شده است

مربوط به بحث نیس ولی دلم بالا میاد نگم>من خیلی از دوروبریام تحت شرایط عالی زندگی میکنن ولی تو روزای سخت پشت هم نیستن

اين نظر توسط زهرا محمدی فرد در تاريخ 1393/07/20 و 22:44 دقيقه ارسال شده است

سلام به همگی ،من خیلی وقت بود ازتون خبر نداشتم.آنتن تلویزیونمون خراب شده بود.موضع هفته تون رو انگار قبلا هم در موردش بحث کرده بودیم.نه...اون عنوانش این بود \"چرا آدم های بد جذابترند؟...من که خودم جذب ادم های که ساده باشن میشم


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393