• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 15 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، چطور جذاب باشیم؟ ،

هم اندیشان سه شنبه 15 مهرماه 1393

امید: سلاااااام بر عاشقان آگاهی...

******

سلام؛ برای جذاب بودن لازم نیست دماغتون رو اندازه یه نخود کنید! لازم نیست قطر کرم پودر روی صورتتون یک سانت باشه! لازم نیست مد روز لباس بپوشید! به لنزهای رنگی نیازی نیست! برای جذاب بودن خوبه که: ۱. در کارتان بهترین باشید. اگر قرار است کاری را به بهترین شکل انجام ندهید، اصلا انجامش ندهید. ۲. به همه، چه کوچیک، چه بزرگ، چه پیر، چه جوون احترام بگذارید.۳. به صحبت هایتان حالتی دوستانه ببخشید نه جدی. ۴. دانش و اطلاعاتتان رو با دیگران تقسیم کنید. ۵. به حرف های دیگران با اشتیاق گوش دهید. ۶. آنهایی که شایستگی دارند را تحسین کنید. همه ی آدم ها دوست دارند بشنوند کسی هست که تلاش هایشان را تحسین می کند. ۷. همیشه در ارتباط با دیگران رفتاری صبور و مثبت داشته باشید.

(محدثه و احمد از تهران)

******

سلام به امید و دوستان گلم؛ من با نظر آقا سامان موافقم! تو رو خدا جذابیتو تو بدحجابی نبینین!

(شروین، 23 ساله از ویلاشهر)

******

سلام؛ خوبین؟ من موندم نجمه خانوم و رومینا خانوم و آقا قاسم کم بود حالا هاجر خانوم از خرم آباد هم اضافه شده. فانتزی من اینه که منم یه دفعه صدای اعتراضتونو در بیارم. هه! خیلی کیف می ده!

(محبوبه از شاهرود، جذاب باشگاه البته از نظر اخلاق!!!)

******

سلام؛ در جواب آقا سامان که گفتن واسه ازدواج، دنبال یه دختر چادرى ام: لطفا فقط از رو ظاهر، قضاوت نکنید.

(ملینا)

******

سلااااام؛ می خواستم چند جمله که به جذاب شدنتون کمک می کنه رو بهتون بگم: همیشه و در هر مراسمی آراسته باشید و کمی به خود برسید. .هرگز با صدای بلند صحبت نکنید. سلام و احوال پرسی خوب، معرف شخصیت شما است. از پرحرفی و گزافه گویی بپرهیزید و قبل از این که حرفی بزنید فکر کنید. فعلا همینا بیشتر به ذهنم نمی رسه تا بعد...

(فریبا)

******

سلام به "ها"؛ به نظر من برای اینکه جذب دیگران بشیم باید خوب برخورد کنیم. مثلا اینکه طرفمونو جمع ببندیم (بگیم: خوبید؟ سلام می رسونه خدمتتون و...) اینطوری احترام به طرف مقابلمونم می ذاریم و... با خنده و خوشرویی، حرف بزنیم که البته با خنده بودن بستگی داره که طرف مقابلمون هم جنس خودمون باشه و اینکه در هر صورت هم وقار و متانت خودمونو حفظ کنیم.

(زهرا، 18 ساله از ارسنجان، روستای علی آباد ملک)

******

نظر: سلام؛ پاییزتون عالی. گری چپمن تو کتاب "کاش قبل از ازدواج می دانستم" می نویسه که زوج ها، 5 زبان عشق یا راه رو برای ابراز عشق دارن: بعضی با کلمات محبت آمیز؛ برخی با خدمت کردن؛ برخی با کادو دادن؛ برخی، همراه بودن و برخی هم تماس بدنی، عشقشونو نشون می دن. حالا چطور متوجه زبان هر کسی بشیم؟ چند تا راه داره. یکی اینکه ببینیم در صحبتهاش بیشتر به چی تاکید داره. شکایتش از آدما بیشتر چیه؟ یا مستقیما از خودش بپرسیم! همینجا بر خودم واجب می دونم از رویا دوست خوبم که ناخواسته شما رو بهم معرفی کرد تشکر کنم. همگی شاد و شادکام باشید و جذاب!

(الهام، کاشمر)

******

سلام به امید و هم اندیشان عزیز: از نظر من جذابیت سه قسمت می شه. قسم اول، جذابیت در گروه دوستان. قسم دوم، جذابیت در بین عامه مردم و قسم سوم، جذابیت در مقابل جنس مخالف و همسر. در هر یک از این سه گروه، جذابیت تعریف مخصوص به خودش رو داره.

(حسین، 29 ساله، بابای سهیل 3 ساله، نجف آباد)

******

سلام؛ به نظر من یه قسمتی از جذابیت، دریافت حس درونی هر کسی نسبت به خودشه نه مربوط به قیافش! دیگران اون حسی رو از ما دریافت می کنن که ما در اعماق وجودمون به خودمون داریم. جذابیت، درضمیر ناخودآگاهمونه. تا در درون، احساس جذابیت نکنیم و نسبت به خودمون، عشق نداشته باشیم در بیرون، این جذابیت به وجود نمیاد... اینطور نیست آقا امید؟

(زهرا از داراب، دانشجوی حقوق)

امید: از اون جمله عمیقا بود؛ آماده شین، برا عمیق شدن....

******

نظر: سلام؛ نیگا امید! با وجود کلللی درس، باز واجب دونستم اس بدم. هم اندیشما ناسلامتی! به نظر من "زبان قلب" کسی رو می شه از تو رفتار، برخورد، علایق و سلایق طرف پیدا کرد. یعنی چی؟ یعنی ببینیم چی اطرافیانمون رو خوشحال می کنه. چه طرز برخوردی رو دوست دارن یا در واقع ببینیم رفتاری که درخور طرف و شایسته شخصیتشه، چیه؟ مثلا یکی از جدیت خوشش میاد، یکی از شوخ بودن! یکی از مهربون حرف زدن و... باید رفتارامون به جا باشه تا برا همه دوست داشتنی باشیم!

(سیده فاطیما، ۱۸ ساله، اراک)

******

نظر: سلام به همگى؛ به نظر من تنها راه تسلط به زبون قلب آدما اینه که باهاشون گپ و گفت بیشترى داشته باشیم. از علایق و اعتقاداتشون بپرسیم. فکر کنم افاقه کنه.

(آمنه موسى پور، لنگرود)

******

سلام به امید و هم اندیشای عزیز؛ با نظر دوستای خوبم موافقم. نماز خوندن خیلی رو جذابیت افراد تاثیر می ذاره. خودم به شخصه خیلی برای فرد مومن احترام قائلم. ممنون بابت وجود باشگاه.

(مهدی صیدی، 70، ایلام)

امید: امام علی (ع) می فرمایند: "نماز، نورانیت صورت است" می گم چقدر به نقش ایمان، در جذابیت آدما اعتقاد دارین؟ اگه دارین، به نظرتون چطور ایمان باعث جذابیت می شه؟ یعنی منظورم اینه که ساز و کارش چیه؟ اول پیامک بنویسین: ایمان

******

سلام امید؛ "چگونه جذاب باشیم؟" از چه نظر؟؟ ظاهر؟ باطن؟ هر دو؟

(زهرا ابراهیمی از شهریار، یه هم اندیش حرف گوش کن جوون!!)

امید: معلومه دیگه؛ هر دو! راستش! تو احادیث و روایات، علاوه بر زیبایی معنوی، به زیبایی ظاهری و مادی که از راه های مادی به دست می یاد هم سفارش شده. انسان، نمی تونه به سر و وضع و سلامت خودش بی توجه باشه و اعتقاد داشته باشه که فقط زیبایی معنوی، خودش همه چیز رو چفت و جور می کنه. شیخ صدوق تو کتاب "علل الشرایع" نقل کرده که حضرت عیسی به زن صالحه ای که دچار فرسودگی زودرس صورت شده بود توصیه کرد: "هر گاه غذا تناول مى‏ کنى، پیش از سیر شدن از آن دست بکش؛ زیرا طعام، وقتى در شکم و معده زیاد شد، طراوت و نشاط صورت را مى ‏برد."

******

سلام؛ به نظر من جذابیت برگرفته از ذهنیتمونه؛ یعنی اگه ما از خودمون تصور مثبت داشته باشیم بنابر قانون جاذبه، اون تصور به سوی ما میاد؛ البته که باید رفتارهامونم مطابق تصوراتمون باشه؛ پس همیشه درمورد خودتون و دیگران مثبت فکر کنین. تجربه کردم خیلی جواب داده.

(هاجر از اصفهان، 25 ساله، 14 روز دیگه تولدمه. خواهش می کنم زحمت نکشین کادو برام بفرستین.)

******

سلام؛ خیلى تلاش کردم به گفته هاى تو کتابا عمل کنم؛ اما نمی دونم چرا دیگران زیاد از من خوششون نمیاد و باهام سرد برخورد می کنن؛ طوریکه به زور جواب سلاممو میدن. خیلى دلم شکسته؛ البته همشون این طور نیستن ولى تعداد کسایى که باهام بد برخورد می کنن زیاده. مادرم می گه: دستت نمک نداره!!! چى کار کنم؟

(یه امیدوار)

امید: شاید یه دلیلش اینه که کتابی عمل می کنی؛ یعنی چون کتاب اینجوری گفته شما هم دقیقا از روی کتاب، این کار رو می کنی؛ در حالی که رفتار، باید قلبی باشه. درسته! کتاب گفته! اما اول باید به گفته کتاب، اعتقاد پیدا کنیم تا بتونیم قلبا هم پیاده اش کنیم. این خیلی فرق می کنه. نکته دیگه هم اینکه: به رفتارهات بیشتر دقت کن. بعضی وقتا آدم یه کارایی می کنه که خودشم حواسش نیست؛ ولی حساسیت زا است. به آفت های پیامک بعدی دقت کن. درضمن، دوستان اگه مطلبی تو این زمینه دارین، اول پیامک بنویسین: راهکار

******

چه برخوردی برای دیگران جاذب است: 1) دادن سه میم مثبت (مهم، مفید، محبوب) بودن 2) نداشتن شش "آفت" (مخالفت، مچگیری، ملامت، تحمیل، تحکیم، فخرفروشی)

(زهرام، دانشجوی سال آخرحقوق پیام نور فسا، فعلا مهمان پیام نور داراب!)

******

سلام؛ جذاب بودن به تعریف خودمون برمی گرده. برای بعضیا یعنی مدام تو چشم بودن. واسه بعضیا یعنی تو هر جمعی با هر نوع آدمی، حضورشون کسالت آور نباشه. واسه اینکه جذاب باشیم تو جمع، یادمون نره که انتقادپذیر باشیم. به نظرات بقیه احترام بگذاریم. در عین شوخ بودن ادبمون رو رعایت کنیم. آدما رو زود قضاوت نکنیم. اگر محبت می کنیم بی منت باشه، اگر راجع به موضوعی اطلاع نداریم یا از چیزی مطمئن نیستیم بهتره سکوت کنیم. ظاهرمون هم آراسته باشه. موقع حرف زدن از این شاخه به اون شاخه نپریم. حرفامون کمتر موج منفی داشته باشه. واسه خندیدن حتی به شوخی هم کسی رو مورد تمسخر قرار ندیم. اگر نظرمون مخالف هم داشت روی نظر بقیه فکر کنیم، نه اینکه همون اول نظرش رو رد کنیم!

(طیبه، 76، تهران، 20 متری شمشیری، ک نوروزی)

امید: خب! ته خطه و بازم خداحافظی.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393