• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 14 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، چطور جذاب باشیم؟ ،

هم اندیشان دوشنبه 14 مهرماه 1393

سلام؛ من چند وقت پیش، قبل از شروع بحث تفاوت زن و مرد یه تفالی به "حافظ لسان الغیب" زدم که بهم گفت: "در عشق، صاحب تجربه شو؛ چون معشوق، عاشق باتجربه رو بهتر می پسنده. تو کوشش کن، خدا اسبابشو جور می کنه." من ابتدا متوجه اون حرف نشدم؛ ولی با شروع شدن بحث تفاوت، کلی تغییر تو خودم ایجاد کردم. همیشه از ازدواج و زندگی مشترک می ترسیدم و آخرشو شکست و جدایی می دونستم؛ ولی شما کمکم کردین که خیلی احساس رضایت کنم. مطالبی هم که گفتید همه رو نوشتم تا به دوستامم بدم. آخه ما از هم اندیشان، مرام و معرفت یاد گرفتیم دیگه. امیدوارم تو بحث جدید "جذابیت" هم بتونیم بیشتر چیز یاد بگیریم. ان شاء الله

(فائزه قربانی، درج اولی)

امید: سلااااااام؛ حالا بریم سر بحث جدیدمون...

******

سلام به همگی؛ می خواستم بگم اگه آدما به قولی "زبون قلب" همو بدونن، خود به خود جذاب می شن. همه به طرفشون جلب می شن. حالا اینکه چطور به این زبان مسلط بشیم خودش موضوعیه. می تونین اول پیامکتون بنویسین "نظر" البته با اجازه آقا امید.

(فرزانه، یه هم اندیش زیست شناس از شهرم یزد، البته با افتخار...)

امید: اجازه ما هم دست شما است! 

******

سلام؛ مقدمه بحثمون با من. جذاب یعنی چی؟ یعنی کلی پول خرج کنی که لباس مد روز بپوشی؟ یعنی بری بهترین مدل مو رو بزنی که مثل فلانی بشی؟ یعنی همیشه لباس و کفش نو بخری؟ یعنی یه آدم خاص باشی که غرورت اجازه نده با آدمای عادی رفت و آمد کنی؟ آیا جذاب بودن به این معنی می باشد؟ مسئله این است: بودن یا نبودن! جذاب بودن یا نبودن!

(گل زری از نجف آباد)

امید: با این مقدمه فلسفی، چه بحثی بشه این بحث! 

******

سلام به آقا امید و ها. یه حدیث از حضرت علی (ع) هست که خیلی مناسب بحث هفته اس. "دل های مردم گریزان است، به کسی روی آورند که خوشرویی کند." نهج البلاغه، حکمت پنجاهم.

(رضا، خرم آباد)

******

سلااااام؛ به نظرم حرف زدن، خیلی رو جذاب بودن یا نبودن تأثیر داره؛ چون کلماتی که از دهان ما بیرون میاد، ویترین فروشگاه شعور ما است! پس مراقب حرف هایی که می زنید باشید.

(فاطمه رستمی، لرستان، خرم آباد)

******

سلام امید و رفقا؛ درمورد بحثتون می خوام بگم بعضى دختر خانوما فکر می کنن با آرایش آن چنانى و لباس آن چنانى جذابن؛ ولى به خدا من و امثال من دنبال دختر نجیب و چادریم واسه ازدواج. البته هر پوششى، پوشیدگى نیست.

(سامانم از شهرکرد)

******

سلام؛ به دنبال کسی باش که تو رو به خاطر زیبایی های وجودت زیبا خطاب کند نه به خاطر جذابیت های ظاهریت!

(مرضیه زرین، 23 ساله، روستای  لطف الله کوه خواجه، زابل)

******

آیا می دانستید که من هیچوقت سعی نمی کنم جذاب باشم؛ بلکه این جذابیته که سعی می کنه من باشه...! عجب جمله سنگینی بود. دیسک کمر گرفتم!

(ریحانه ی توانا، 18 ساله، قزوین، آبیک)

امید: تقصیر خودته! مگه مجبوری جملات به این سنگینی بگی! هان؟! 

******

سلام؛ به نظر من اصل جذابیت تو اخلاق درسته. طریقه ی صحبت کردن با دیگران و طرز برخورد با اونا اصل اساسی شخصیت رو می سازه؛ البته آراستگی ظاهر هم مهمه؛ ولی کسی که اخلاق نداره و فقط به ظاهرش توجه می کنه جذابیت نداره. مثل بوته ی خشکیده ای وسط باغچه است که تو دیده ولی جذاب نیست. ایمان هم در جذاب شدن اهمیت داره. کسی که از نظر ایمانی قوی باشه دوست داشتنی به نظر میاد و چهره نورانی پیدا می کنه. اینو من نمی گما. علم می گه. معنویت، مثل نوری می مونه که سراسر وجود مومن رو فرا می گیره و باعث می شه که وجود انسان، سرشار از انرژی های مثبت شه. راستی! شما خوبی داداش امید؟

(ریحانه.ش، روانشناسی منجیل)

امید: خووووووب! تازه قراره بهتر هم بشم.    

******

هم اندیشان سلام؛ شیک پوشیدن، یکی از ملاک های جذاب بودنه. منظور از شیک بودن، لباس های اجق وجق پوشیدن نیست. وقتی آراسته و تمیز باشی و پوششتم مناسب باشه، ناخودآگاه جذبت می شن و دیگه این که به خودتون برسید و معلومات عمومیتون رو بالا ببرید و خوب و بجا و شمرده شمرده صحبت کنید. متین رفتار کنید و اعتماد به نفس داشته باشید. به زندگی امیدوار باشید و به دیگران هم امید بدین.

(فاطمه، 18 ساله از اسدآباد همدان)

******

سلام؛ فرد، واسه جذاب بودن کافیه که خودش باشه. نه یه مقلد که نقش بازی می کنه. پوشش و رفتارش مناسب با موقعیتی که درش هست باشه. نه پرحرف باشید که دیگران خاموشتون کنن، نه کم حرف که از کنار شما بودن حوصله شون سر بره. تا به کسی می رسید شروع نکنید غر زدن و نالیدن از همه چی. همیشه لبخند به لب داشته باشید. آراسته و پاکیزه. خوش مشرب باشید. نه خموده و خسته راه برید، نه خیلی شق و رق که فکر کنن مغرورید. با همه با ادب و احترام صحبت کنید؛ حتی با بچه ها! نخواید با پوشیدن لباسای متنوع که ظاهر چندان زیبایی ام ندارن جلب توجه کنید. چند دست لباس که کیفیت مناسبی داره تهیه و استفاده کنید. سطح اطلاعات عمومی و توانایی هاتون رو بالا ببرید. درخت، هرچه پربارتر، سر به زیرتر!

(فرشته)

******

شخص می تونه صورت زیبایی نداشته باشه؛ اما بسیار جذاب باشه. همچنین می تونه بسیار زیبا باشه؛ اما اصلا جذابیت نداشته باشه. جذابیت و گیرایی، یک ویژگی کاملا اکتسابی است و به راحتی می تونیم به دستش بیاریم.

(محدثه، هجده ساله از مشهد، اومدم که دیگه همیشه تو بحثا شرکت کنم)

******

این پیامو می دم که تشکر کنم از خانومی که گفته بود به شوهرش اس زده تو که باشی همه ی دنیا مال منه. اولش گفتم: خب که چی؟ همه اش یه جمله اس دیگه! بعدش الکی الکی فرستادم واسه شوهرم. چند ثانیه بعدش زنگ زد و اونقدر خوشش اومده بود که نگو! واقعا، کلمات معجزه می کنن. دست کم نگیرید.

(الهه)

امید: الکی الکی، از ته دلت فرستادی دیگه؛ چون اگه نقش بازی کنیم، فایده نداره نداره نداره... (آهنگین بخونین)

******

سلام هم دلای هم اندیش و دوستان ناب اندیش؛ سلام امید خان. ایام به کام. می گم بحثای این دو هفته عالی بود. من که حسابی استفاده کردم. واقعا خسته نباشید. حالا که قراره درمورد چگونه جذاب باشیم حرف بزنیم من می گم مهمترین عامل برا جذاب بودن، طرز برخورد و رفتار و اخلاق آدماست. باور کنین هر وقت خوش برخورد و خوش اخلاق باشی به نظر همه، جذابترین آدم روی زمینی. زیبایی صورت و خوش تیپی می تونه به جذابیتمون کمک کنه؛ ولی می شه اینا رو نداشت و جذاب بود. ایمان داشته باش. خوش اخلاق و خوش رو و خوش برخورد باش. همیشه لبخند به لب داشته باش، ببین چقدر جذابی. ببخشید زیاد حرف زدم.

(هاجرم از خرم آباد)

******

سلام به هم اندیشان؛ بحث این هفته، بحث جذابیه، قدم اول برا جذاب بودن خوش اخلاق بودنه. اخلاق خوب داشتن باعث می شه شما دوست داشتنی به نظر بیاید و با همین اخلاقتون تو دل همه جا بازکنید. برای جذابتر شدن همراه خوش اخلاق بودن، لبخند زدن و شوخ طبعی رو فراموش نکنید.

(شادی از الشتر)

******

سلام امید خان و هم اندیشا؛  احیانا، کسی تیرکمونی، نیزه ای، اسلحه ای، چیزی نمی خواد؟ خواستین بگینا! تعارف نکنین!!!! الحمدالله هم اندیشان شده میدون جنگ. همه دارن با شمشیر و تانک وارد می شن! راستی! تدارکات نمی خواین؟

(معصومه، مجرد، لاهیجان)

امید: چرا! تدارکاتچی می خوایم! لنگه کفش و عصا به شدت، کم داریم!!!! مخصوصا عصا!!! حالا وایسا که کارت دارم...

******

سلام دوستان؛ خدا قوووت. برای جذاب بودن داشتن اخلاق خوب مهمه. شنونده فعالی باشیم. این که حواسمون باشه هر کسی به چی علاقه داره و چی دوست داره و تو رفتارمون منعکسش کنیم؛ و دیگه اینکه با هر کسی به زبون خودش حرف بزنیم و اینکه عقایدمون رو به دیگران تحمیل نکنیم و...

(الهام، متولد 65)

******

سلام به همه ی نیک اندیشان عزیز؛ به نظر من اعتماد به نفس داشتن اولین قدم برای جذاب بودنه؛ چون من خودم وقتی می بینم طرف مقابلم اعتماد به نفس داره واقعا جذبش می شم.

(فاطمه، مرودشت، مدل75)

******

سلام؛ به نظرم جذاب بودن، بیشتر از اونکه ریشه بیرونی داشته باشه، درونیه و به فکر و اندیشه آدما برمی گرده. هر اندیشه ی زیبا و هر فکر خوب، به چهره ی آدما زیبایی می بخشه و جذابیت! آدمایی هستن که به قولی ستاره دارن، همه جا مورد احترامند، نه به خاطر ثروت و قدرت! نه! من به رفتارهاشون که دقیق شدم، خصوصیات مشترکی دیدم: مثل نماز اول وقت و با خدا بودن که ویژگی های دیگه ای معلول این دو می شدن: مثل صفا در نگاه، آرامش و بشاشیت در چهره، تواضع در رفتار، صراحت در گفتار! ادامه اش در بعدیه.

امید: باور کن بعدی ای در کار نبود. خیلی گشتم.  

******

سلام امید و هم اندیشان؛ امیدوارم حال دلتون خوب خوب باشه. اول بحث جذاب بودن باید این نکته فراموش نشه: "تعادل"؛ اگه برای جذاب بودن پا رو بیشتر فرا بذاریم، ممکنه به خاطر بعضی اتفاقا تو درد سر بیافتیم. موافقین؟

(فاطمه، ۱۸ ساله، تنها خشگرودی باشگاه)

راستی! خواهشا تاریخ تولداتونو به میلادی ننویسین!!!

******

سلام؛ اول از همه باید اینو بدونیم که جذابیت یعنی چی؟؟ آیا همون زیباییه؟ نههههه! زیبایی و جذابیت هر دو کاملا نسبی هستند؛ یعنی صفتی که تو به دیگران نسبت می دی؛ اما با این تفاوت که زیبایی، یک صفت کاملا ظاهریه؛ اما جذابیت، علاوه بر جنبه ی ظاهری، جنبه باطنی و اخلاقی هم داره. شاید یکی از نظر تو اصلا زیبا نباشه؛ اما اون حس خوش اخلاقیش باعث می شه بدجور به دلت بشینه. خوش برخوردی و خوش اخلاقی، مهم ترین چیزیه که باعث گیرایی می شه! سلام کردن و لبخند زدن حتی به کسانی که نمی شناسیشون. تشکر کردن، کمک به دیگران و حتی نماز خوندن هم باعث ایجاد جذابیت و افزایش اون می شه! باور ندارین؟؟ دمپایی من کو؟؟؟... کجا دارین می رین؟ نترسین بابا!... خب! داشتم می گفتم: نه تنها نماز خوندن، بلکه همه ی  کارهای خوبی که به آدم حس خوب می ده، باعث جذابیت و گیرایی بیشتر می شه؛ چون احساسات، چه خوب و چه بد می تونن انتقال داده بشن؛ پس انرژی + ناشی از خوندن نمازت، روی دیگران تاثیر + می ذاره و درنتیجه اونا رو بهت جذب می کنه! چون انسان ها دوست دارن با کسانی باشند که بهشون حس خوب می ده. اینا رو تجربه کردم که می گما...

(آیدا از بادرود)

امید: خب! اینم از این! یعنی منظورم پیامکای امروزه! پس حالا که رسیدیم به آخرش، باید بگم که: در پناه حق باشین. بگم که: به خدا می سپارمتون. بگه که: خدا پشت و پناهتون.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط ستاره در تاريخ 1393/07/15 و 18:51 دقيقه ارسال شده است

راستی امید شنبه تولدم بود که شدم 15 ساله و الان15 سال و 3 روزه هستم.


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393