• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 8 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، تفاوت زن و مرد ،

هم اندیشان سه شنبه 8 مهرماه 1393

امید: سلاااااااام؛ "روز از نو، روزی از نو." بریم ببینیم روزی امروزمون چیه؟ می دونم که حتما هممون کم و زیاد، از لابه لای این پیامک ها چیزایی پیدا می کنیم که باعث تغییر مثبت تو زندگیمون بشه.

******

سلام گل اندیشان؛ امیدوارم که حال دلتون خوووب باشه. و اما در زمینه ی رفتار با همسر که در یک مجله نوشته بود: به عنوان زنی باهوش مراقب باشید تحت هیچ شرایطی قدرت شوهرتان را زیر سئوال نبرید. یک مرد، خودش را با توجه به اینکه می تواند خانواده اش را اداره کند، مورد ارزیابی قرار می دهد و اینکه خانواده او را چطور می بیند، برایش مهم و با ارزش است.

(مائده زند، 18 ساله از قم مقدس)

******

سلام؛ یه سوالی بدجوری ذهنمو مشغول کرده... این که شما می گین به همسرمون همه اش بگیم دوست دارم و بهت افتخار می کنم و تعریف و تمجید و اینا، همسرمون پررو نمی شه؟؟ هوا برش نمی داره که بهترینه؟؟

(پریناز)

امید: هر کاری تو این دنیا، حد و حدودی داره. تشخیصش مهارت نیاز داره. بابا! آب خوردن مهارت می خواد. باور ندارین؟ الان بهتون ثابت می شه...  

******

با سلام؛ شما که تو امور پزشکی استادین یه سوال: نوشیدن آب با معده خالی به خصوص صبح اول وقت برای سلامتی مفید هست یا مضر؟؟

(زهرا از شیراز)

امید: بذارین واقعا یه استاد براتون بگه که مفیده یا مضره. استاد ژاله علی، دستیار تخصصی طب سنتی: "مصرف آب در حالت ناشتا، به اعضاء رئیسه مانند قلب و عمق بدن نفوذ پیدا کرده و موجب بروز مشکلاتی در بدن خواهد شد چرا که این کار، حرارت غریزی را کاهش داده و ضعف قوا به همراه دارد؛ البته باید توجه داشت که هرچه قدر آب سردتر باشد مشکلات، بیشتر رخ می‌دهد. همچنین مصرف آب بعد از حمام و ورزش نیز موجب کاهش حرارت غریزی و ضعف قوا می‌شود. در هنگام اوقات ممنوعه‌ای که ذکر شد اگر افراد، بسیار تشنه شدند می توانند جرعه ای آب مصرف کنند تا کمی تشنگی تسکین باید و در صورتی که تشنگی تسکین نیافت مصرف نان قبل از مصرف آب می‌تواند مانعی برای سریع نفوذ شدن آب به عمق بدن باشد. مصرف آب بین غذا یا بلافاصله بعد از غذا به خصوص برای معده سرد و معده‌هایی که بلغم زیاد تجمع دارد، مضر است. مصرف آب بعد از غذا به دلیل اینکه سردی آب باعث کاهش حرارت معده می‌شود، جایز نیست؛ چون حرارت، لازم است و موجب هضم غذا در معده می‌شود.

******

سلام؛ وااااای امید! سرمو کوبیدم به دیوارااااا! بابا! دو بار درمورد شاخص ترین تفاوت زن و مرد یعنی تفاوت در غیرت، کلی مطلب نوشتم ولی هر دو بار هم گوشیم هنگ کرد و همه اش پاک شد. دیگه حوصله نوشتن ندارم. لطفا شما زحمتشو بکش و توضیحاتی درموردش بده که خیلی از خانوما با این موضوع که هیچکس بهش اشاره نکرد مشکل دارن؛ یعنی می گم خانوما رو آگاه کنیم که غیرت درحد تعادل آقایون، ذاتی و از روی دوست داشتنه.

(عاطفه از سراب، روستای جهیزدان)

امید: خودت اصل مطلب رو که گفتی؟

******

موضوع روانشناسى این هفته، صفحه 790 بى ربط به موضوع بحثمون نیست. "چگونه عزیز همسرمان باشیم؟" حتما بخونید.

(سحر از قرچک، زیباشهر)

******

سلام؛ مدتیه از خونه های مردم بوی رب گوجه پختن میاد! فکر کنم هم اندیشن!!!

امید: دیروز تو یه فروشگاهی دیدم روی یه ساندویچ آماده کالباس، بزرگ نوشته: "غذای سالم؛ جامعه ی سالم" د! د! د! یعنی ما رو چی فرض کردن؟ اصلا این هیچ، روی آب میوه ای که طعم دارو می ده نوشته: تهیه شده از آب پرتقال طبیعی! می گم نظرتون راجع به عکس های خوشگل گوجه هایی که روی قوطی های ربه چیه؟ نکنه...   

******

یه نصیحت به همه زوج ها: کتاب زندگیتان را فقط به روی اندکی بگشایید؛ چون در این دنیا افراد بسیار اندکی هستند که درک فصل ها برایشان اهمیت دارد. ما بقی فقط کنجکاوند بدانند!!

******

سلام؛ اینم زنگ تفریح: یه روز خنگول می ره . . .. چیه؟ همتون اومدید ببینید خنگول بیچاره داره کجا میره؟ برید به هم اندیشیتون بپردازید...

(سمیرا خانم)

******

آقا دقت کردین جناب خنگول همینجوری الکی شد عضو ثابت باشگاه؟ خب! همین دیگه! یکی از تفاوت های آقایون با خانوما اینه که خانوما تیزبین، ریزبین و جزئی نگرن؛ ولی آقایون اینطور نیستن. فعلا.

(هانیه تیموری از مشهد)

******

سلام هم اندیشان گل؛ من الان نه ساله که ازدواج کردم. همسرم در طی این سال ها هر بار می ره سر یه کار؛ چون درآمدش پایینه عوضش می کنه. این بار رفته تهران و شش ماهه من و پسر شش سالم تنهاییم. همیشه مشکل مالی داشتیم؛ ولی هیچ وقت باعث اختلافمون نشده. این دوری خیلی من و پسرمو اذیت می کنه. قدر لحظه های با هم بودن رو بدونید. ما یه ضرب المثل داریم که می گه: "مال دنیا به دنیا می مونه." تنها یادگار ما از دنیا، مهربونی و عشق ورزیدنه...

(مامان ابوالفضلم از شاهرود)

******

سلام؛ امید! بحث این هفتتون حرف نداشت. منی که هیچ امیدی به خوشبخت شدنم نداشتم با حرفایی که هم اندیشای گل زدن مطمئنم به خوشبختی می رسم به شرطی که من و همسرم این حرفا رو عملی کنیم.

(بهارم از مارلیک)

******

سلام؛ خدا قوت آقا امید. دعا گوی تمام اعضای باشگاه هستم.

(محمود، تنها بافقی باشگاه)

امید: ممنونم از همه ی عزیزانی که هر روز، کلللی پیام معرفت می فرستن. من کشته و مرده ی این معرفتتونم. 

******

سلااام؛ دوستان همگی خوبید؟ آقا امید خدا قوت. ما (سپیده، کوثر، فاطمه، معصومه) که خیلی حالمون خوووبه. تازه از برنامه ی پیاده روی املش برگشتیم... جمعیت زیادی هم استقبال کردن. عکس و فیلم گرفتیم. پذیرایی هم با سیب و نون محلی و شیرینی! بود. سهمیه ی شما محفوظه!! ممنون آقا امید که سبب خیر شدین. ما که خیییلی خوشحال شدیم... به امید دیدار شما و سایر هم اندیشان...

(سپیده، ارشد ریاضی از رودسر)

امید: امیدوارم دوستان خوبی برا همدیگه باشین. عکسی رو که فرستادین هم تو سایت پیام نما گذاشتیم. هم اندیشا! بازم از این کارا بکنین. 

******

وقتی چمدانش را به قصد رفتن بست نگفتم: عزیزم! این کار را نکن. نگفتم: برگرد و یک بار دیگر به من فرصت بده. وقتی پرسید: دوستش دارم یا نه؟ رویم را برگرداندم. حالا او رفته و من تمام چیزهایی را که نگفتم می شنوم. نگفتم: عزیزم! متأسفم؛ چون من هم مقصر بودم. نگفتم: اختلاف ها را کنار بگذاریم؛ چون تمام آنچه می خواهیم عشق و وفاداری و مهلت است. گفتم: اگر راهت را انتخاب کرده ای، من آن را سد نخواهم کرد. حالا او رفته و من تمام چیزهایی را که نگفتم می شنوم. او را در آغوش نگرفتم و اشک هایش را پاک نکردم. نگفتم: اگر تو نباشی زندگی ام بی معنا خواهد بود. فکر می کردم از تمامی آن بازی ها خلاص خواهم شد؛ اما حالا تنها کاری که می کنم گوش دادن به چیزهایی است که نگفتم. نگفتم بارانی ات را درآر قهوه درست می کنم و با هم حرف می زنیم. نگفتم: جاده بیرون خانه طولانی و خلوت و بی انتها است. گفتم: خدانگهدار! موفق باشی. خدا به همراهت. او رفت و مرا تنها گذاشت تا با تمام آن چیزهایی که نگفتم زندگی کنم.

(صفورا حبیبی از روستای لسبو)

امید: جون من قبول دارین که با آگاهی می شه جلو خیلی از طلاق ها رو گرفت؟ امروز دیدم یکی از همکارام داره کتاب: "ازدواج بدون شکست" اثر:  "دکتر ویلیام گلسر" رو می خونه. گفت: اگه چند ماه پیش خونده بودم شاید زندگیم از هم نمی پاشید. گفت: به نظر من همه باید قبل از ازدواج، این کتاب رو بخونن و حتی ازشون امتحان بگیرن که خوب خونده باشن!

******

سلااااام؛ پس خوشتون اومد (چون درج شد)! و اما ادامه اش: آقای عزیز! از عشقت برای همسرت هزینه کن، نه فقط از ثروتت. زیبایی همسرت رو ستایش کن. کارهایی که از توانش بیرونه، به او واگذار مکن. اگه به او احترام بذاری، به زندگی امیدوار می شه. دلش رو نشکن. مسخره اش نکن. اگه ناز کرد نازشو به قیمت گرون بخر. اگه گریه کرد، خیلی دستپاچه نشو! فقط نوازشش کن. اگه از مادر و خواهرت شکایت کرد، فقط شنونده خوبی باش.

دل آرامی که داری دل در او بند

دگر چشم از همه عالم فروبند

و شما خانم محترم! پناهگاه شوهرت باش تا فقط به تو پناهنده بشه. هیچگاه بدون آرایش مقابل شوهرت ننشین. هیچ وقت بدنت بوی عرق و لباست بوی غذا نده. لباساشو براش اتو کن که هر وقت خواست عوض کنه معطل نشه. زورگو نباش. اگه گفت از خانواده ات خوشم نمیاد بگو: عوضش من خوانواده تو رو دوست دارم. اگه شوهرت گفت کسی غیر از من با تو ازدواج نمی کرد بگو: پس خیلی باید از تو ممنون باشم. و در آخر! لحظه به لحظه از خداوند کمک بگیر.

(دوستدار همتون، زینب خانی از بجنورد)

******

سلام به هم اندیشان؛ امید! من معلمم. از اول مهر اومدم ساوه که خیلی از محل زندگیم فراهان دوره و تلویزیون نداریم که حرفای قشنگتونو بخونم و الان خیلی دلم هوای هم اندیشان رو کرده. دوست دارم هم اندیشایی که تو ساوه معلمن رو بشناسم. منتظرتونم.

(شهلا تلخابی، متولد 70، معلم سوم و پنجم روستای هریسان)

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ شوهرم همیشه خیلی سر به سرم می ذاشت. منم که عصبی، خیلی زود عکس العمل نشون می دادم. فوری دعوامون می شد؛ ولی از وقتی که با شمام خودمو عوض کردم. دیگه زیاد عصبانی نمی شم. با سکوتم نمی ذارم که آرامشمون بهم بخوره. از وقتی تغییر کردم شوهرمم عوض شده...

(سارا خوشرو، مامان ثنا، 24 ساله، شهر قدس)

******

هم اندیشان سلام؛ شاید درج نشه ولی حتما خونده می شه! بزارید تجربمو واستون بگم. احترام به مرد واقعا مهمه. هیچ وقت با کارای سر خودتون وجودشون رو ندیده نگیرید. من خودم هر وقت می خوام جایی برم یا کاری بکنم اول از نامزدم اجازه می گیرم. به خدا چیزی ازتون کم نمی شه و زندگیم از خیلیا که به قولی می خوان "آزاد" باشن بهتره! من از همین جا به نامزدم میگم واقعا بهش افتخار می کنم که اینقد روم تعصب داره.

‏(فاطمه و داوود)

******

سلام امید؛ یکی از اساسسسی ترین تفاوتای زن و مرد رو یادتون رفت! هیچکسی هم بهش اشاره نکرد! امید بگم یا میگی؟ اساسى ترین تفاوت، در داشتن کلیپسه! چیه؟ بد می گم امید خان؟ ای وای! اینک جای عصا، چماق دستته!

(مریم، 18 ساله، طبس)

امید: کجا داری می ری؟ وایسا ببینم!

******

سلام؛ تو یه کتابی خوندم فکر کنم همون مردان مریخی و زنان ونوسی بود که وقتی کسی از حرف یا کارای همسرش ناراحت می شه، نود درصد به خاطر مسائلیه که تو گذشته پیش اومده یا احساساتیه که حل نشده رو هم جمع شده و به اصطلاح مثل باروت منتظر یه اتفاقه تا فوران کنه و فقط ده درصد از ناراحتی مربوط به حرف و کاریه که اون لحظه انجام شده. به خاطر همین هم هست که تو دعواها کل اشتباهات همسر از اول زندگی تا اون لحظه رو می شمرن. شاید اگه اون اتفاقات گذشته رو یادشون نمیومد اصلا ناراحت نمی شدن. مثل وقتی که دارین تو خیابون راه میرین و یکی طعنه می زنه. اصلا دردی حس نمی شه؛ ولی اگه دست، زخمی باشه با همین طعنه، دادمون به هوا می ره؛ پس هر وقت احساس کردیم از همسر یا هر کس دیگه ای ناراحتیم اون لحظه سعی کنیم حلش کنیم تا رو هم تلنبار نشه. تازه می دونستین وقتی ناراحتی و کینه تو دلمون باقی می مونه باعث ضعیف شدن حافظه می شه؟

(رومینا)

امید: یه نکته ای اینجا وجود داره و اون اینه که اگه دم به دقیقه هم بخوایم تا ناراحتی پیش اومد، بگیم، یه جور دیگه مشکل دار می شه. باید حواسمون به این هم باشه.   

******

سلام به همه؛ حضرت علی (ع) درباره تفاوت های اخلاقی زن و مرد فرمود: برخی از نیکوترین خلق و خوی زنان، زشت ترین اخلاق مردان است. مانند: تکبر، ترس و بخیل. هر گاه زنی متکبر باشد بیگانه را به حریم خود راه نمی دهد و اگر بخیل باشد اموال خود و شوهرش را حفظ می کند و اگر ترسان باشد از هر چیزی که به آبروی او زیان رساند، فاصله می گیرد.

(الهام مطهری، دانشجوی روانشناسی، یاسوج (دهدشت). فعلا ساکن بوشهر)

******

سلام دوستان؛ من و همسرم اول زندگیمون خیلی اختلاف داشتیم؛ ولی با گذشت زمان و شناخت از هم خدا رو شکر الان زندگیمون عالیه؛ ولی ای کاش این صبر و مطالعات الانمو چند سال پیش داشتم. عزیزانم محبت به همسر شما رو به تخت پادشاهی می رسونه.

(آتنام با کلی تجربه)

******

سلام بر امید گلی و خانواده خوبم هم اندیشان. گفتن جمله ی " من ب تو اطمینان دارم" به مرد حس ستایش می ده. مردا این همه زحمت می کشن تا تکیه گاه محکمی واسه همسرشون باشن. این که خانوم به همسرش بگه من قدر این زحمت هات رو می دونم می شه قوت قلب واسه مرد! آقایون هم حالا که سختشونه زبونی ابراز علاقه کنن حداقل واسه زحمتای همسرشون تشکر کنن! مثلا چی می شه به خانومت بگی: "از اینکه خانوم و چراغ خونه ام شدی ممنون" به نظرم طرز حرف زدن خیلی اثرگذاره!! خوش به حال کسایی که شریک زندگی مجردای هم اندیشان می شن. چه دختر چه پسر!! هممون یه سر و گردن از بقیه بالاتریم! بعله، اینجوریاس!

(طیبه محمودی، 1376، دختر محجبه و کنکوری سال بعد باشگاه، تهران، 20 متری شمشیری)

******

سلام؛ یکی به من بگه اینجا چه خبره؟ اینجا باشگاه هم اندیشانه. باشگاه تفکره. این عصا و دمپایی و لنگه کفش چیه دیگه؟ مگه باشگاه رزمیه؟ اون شمشیر من کجاااااس؟؟؟

(مریم از ایذه، خیلی دوست دارم هم اندیشان شهرمون رو ببینم)

امید: ش ش ش ش شمشیر؟!!!! 

******

سلام؛ من دیروز واقعا به این نتیجه رسیدم که از زندگی بقیه عکس نگیرم. همیشه به خدا شکایت می کردم که چرا من نباید مثل دوستم خوشبخت باشم؛ ولی وقتی دیروز اومد پیشم درد و دل کرد خدا رو هزار مرتبه شکر کردم که مثل اون نیستم. من حتی تو خوابم نمی تونم دردشو تحمل کنم!!

(بارون، 18 ساله از ازنا)

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ امید آدم تا یه چیزى رو تجربه نکنه طعم شو نمی تونه بچشه. یکى از خواص هم اندیشان اینه که کمکمون می کنه طعم تلخ زندگى رو نچشیم و با تجربیات و دانسته هاى دوستان زندگى ها عالى بشه. ممنونم از همتون.

(سمیه هستم، دختر آذرى زبون)

امید: خب! اینم از امروزمون. به خدا می سپارمتون.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط ZAHRAJAHANNAVARD در تاريخ 1393/07/09 و 15:11 دقيقه ارسال شده است

من واسه اولین بار ک توبحثاتون شرکت میکنم.ی سوال:چرابااینکه ازاین موارد اگاهیم باز زمان عمل مانندقبل عمل میکنیم؟؟؟شکلک
پاسخ : حسین وفا:
تنها راه شرکت در مباحث باشگاه ارسال پیامک به سامانه پیامکی می باشد...


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393