• یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 13 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 57 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 68 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 81 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 7 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، تفاوت زن و مرد ،

هم اندیشان دوشنبه 7 مهرماه 1393

امید: سلاااااام؛ می گم من که ذوق دارم زودتر، پیامکاتون رو بخونم. شماها چی؟!

******

سلام امید؛ خدا قوت. تازه کتاب استاد عشق رو شروع کردم. خیلی باحاله. پر از نکته اس. ١ نکته واسه بحث این هفته: جالبه پروفسور حسابی با اون همه مشغله شون، همیشه هر ٣ وعده غذا رو در کنار خانواده بودن و همیشه در چیدن سفره و جمع کردنش کمک می کردن و همیشه سر سفره با بهانه ای شروع به تعریف از غذا می کردن.

(زکیه، درررج اووولی از طبس)

******

سلام؛ آقایون "راه حل گرا" هستن. زمانی که یه خانوم با همسرش درد و دل می کنه، آقایون مدام تو ذهنشون دنبال راه حل مناسب می گردن. در صورتیکه اون موقع همسرشون به هیچ چیز بیشتر از همدردی و دلداری همسرشون نیاز ندارن. در ضمن، خانوما! دقت کردین اگه یه بار با همسرتون یه جایه گم شید، همسرتون حاضره تا خود صبح بگرده؛ اما از کسی آدرس نپرسه!! این کار به آقایون احساس یه آدم بی عرضه و بی دست و پا رو می ده. حواستون جمع باشه خانوما! آقایون خیییلی پیچیده اند.

(پریناز پویان، 18 ساله، مجرد، مشهد)

امید: به همین خاطره که قطر کتاب "رازهایی درباره زنان" از باربارا دی آنجلیس سه برابر رازهایی درباره مردانه! کتابش رو باید با جرثقیل بلند کرد! به اون دمپاییت هم دست نزن!

******

سلام؛ آقا امید مى شه طرز تهیه شربت لیمو عسل رو بگید و چند مورد از خاصیت هاش؟ بعد من چون تو روستا زندگى می کنم به لیموى تازه دسترسى ندارم. با آبلیموى خونگى مى شه درست کرد؟

(نگار، ٢٨ ساله)

امید: اونقدر خواصش زیاده که همیشه با عنوان "معجزه لیمو و عسل" ازش یاد می شه. تو یه مقاله ای نوشته بود: "حتما شنیده‌اید که گفته‌اند سیب، سلطان میوه‌ها است؛ ولی واقعا اگر خواص لیموترش را فهرست کنیم، ممکن است نظرتان عوض شود که سلطان میوه‌ها، لیموترش است. این روزها که در آستانه سردی هوا و افزایش آمار سرماخوردگی و آنفلوآنزا قرار داریم، معجون شگفت‌انگیز مخلوط عسل و آب لیموترش را برای پیشگیری و یا حتی درمان به شما هدیه می‌دهیم!" خب! این فقط یه چشمه اش بودا! بخوام بگم باید تا صبح علی الطلوع بگم. آهان! دستورش: یک قاشق عسل، یه لیمو ترش تازه و یه لیوان آب. به همین سادگی. اگه برا سرماخوردگی مصرف می شه، آبش سرد نباشه! راستی! ترجیحا لیموترش، درسته باشه که همون موقع قاچش کنیم که خاصیتش حفظ بشه؛ ولی اگه نیست، همون آبلیموی خونگی! فقط صنعتی نباشه!!!!!!                 

******

سلام به امید و هم اندیشان ناب... آقا امید! خیلی دلم گرفته. چند روز پیش سر یه موضوع، الکی با شوهرم بحثمون شد. منم که عصبی بودم پیش شوهرم اونی که باعث جور شدن این وصلت بود رو نفرین کردم. ولی خدا شاهده از صمیم قلبم نبود. حالا هر کاری می کنم نمی تونم از دل شوهرم در بیارم. درضمن پسر خوشگلم چهار ماه دیگه به دنیا میاد؛ ولی شوهرم به خاطر حرف من نسبت به زندگی سرد شده... تو رو به خدا کمکم کنید و بگید چطور از دلش دربیارم؟

امید: محبت هات رو ادامه بده؛ مرور زمان، بالاخره یه کارایی می کنه.   

******

سلام به هم اندیشان گل؛ من 8 ماهی هست که جزو هم اندیشانم؛ ولی چون نه خط دارم نه گوشی نمی تونستم بهتون پیام بدم. حرف هایی که می زنید رو دوست دارم؛ ولی حیف که نمی تونم تو زندگیم به کار ببرم؛ چون طرف مقابلم اصلا این چیزا سرش نمی شه.

(فروزان، 30 ساله از کرج)

امید: اتفاقا یه موضوعی که "همیشه" به شکل های مختلف، تو باشگاه مطرح می شه اینه که: چطور مشکلاتمون رو با بقیه حل کنیم؟ با پدر، مادر، خواهر و برادر، همسر، خانواده همسر و... آخه ما بخواهیم و نخواهیم داریم با دیگران زندگی می کنیم. از طرفی هم رفتارهای دیگران، دقیقا مطابق سلیقه و میل ما نیست؛ پس راه حلش چیست؟ (آهنگین شدا!) چوب جادو! نه! یاد گرفتن راز و رمزهای زندگی با دیگران. یکیش این بود که باید خودمون رو تغییر بدیم تا دیگران تغییر کنن. باورتون نمی شه. تا حالا هم اندیشان زیادی به شکل های مختلف بهم گفتن که با تغییر خودشون، طرف مقابلشون هم به طور معجزه آسایی، تغییر کرده. ماجرای کامل بعضی هاشون رو هم براتون گفتم. حتی با تدبیر و حوصله می شه یه مرد بی تفاوت رو به چنین مردی تبدیل کرد. مرد پیامک بعدی... به نظر من مرحله اول، حل مشکلاته و مرحله دوم پیدا کردن روش هایی که مرد، متوجه این مسائل بشه. این مسائل... توجه بنمویید...    

******

توی جمع، هیچ موقع سر به سر خانومت نذار؛ چون اون موقع در فضایی قرار دارین که بیش از همه به خصلت تکیه گاه بودنت نیاز داره. گاهی پیشش بنشین و با هم شوخی کنید و حرف بزنید. برنامه های جذاب تلویزیونی رو با هم تماشا کنید. در هنگام آشپزیش بهش سر بزن و چند دقیقه، توی آشپزخونه در کنارش بایست....

******

سلام امید؛ امروز یه مطلب جالبو از هم اندیشان نوشتم و با پیام فرستادم برای یه نفر. اونم در جواب گفت: ای کلک! از هم اندیشان کپی کردی؟ فهمیدم که اونم هم اندیشه. بابا! ماشااله همه جا نفوذ پیدا کردید. مخصوصا تو دل های ما. خدا رو شکر که این همه مطلب یاد گرفتم از دوستان هم اندیش با این سن و سالم. اینم برکت هم اندیشانه. پیر و جوون نداره.

(یه مادر چهل ساله از قلب خونه اش)

امید: آخ! گفتی قلب، یادم افتاد امروز روز جهانی قلبه. دیروز روزنامه همشهری به نقل از وزیر بهداشت نوشته بود که: "در حال حاضر، بیش از نیمی از مرگ و میرها در کشور، ناشی از مصرف روغن‌های بی‌کیفیت، شکر و نمک است." یادتون باشه! این روغن های ارزون قیمت، پدر قلب رو در می یاره! اصلا فکر کردیم چند کیلو دونه ی یه گیاه باید تحت فشار قرار بگیره که یک لیتر روغن از توش بیاد بیرون؟! اونوقت اون یک لیتر، قیمتش به این ارزونی؟! چطور ممکنه؟! پیدا کنید پرتقال فروش رو! راه حلش اینه: کاهش مصرف سرخ کردنی ها = کاهش مصرف روغن =  امکان خرید روغن مرغوب. روغن خوب کنجد و زیتون، حداقل لیتری حدود 20 تا 30 هزار تومنه. سنتی باشه. کارخونه ایش رو نخرین. لبنیاتی ها و... این روزها سنتیش رو دارن. ظاهرا روغن کنجد، برای خانوم های باردار، مناسب نیست.

******

زیباترین آغاز را با تو تجربه کردم؛ پس تا زیباترین پایان با تو می مانم. تقدیم به باشگاه هم اندیشان.

(کربلایی بنیامین)

******

سلام بر دریااندیشان و امید همیشه عصا به دست. بعد از سال ها تو خونه یه مجله پیدا کردم تو یه صفحه اش نوشته بود: ۴۰ گزینه برای بهترین همسران دنیا. این هم یه جمله اش: روی نقاط ضعف همسر خود انگشت نگذاریم. هر فردی ممکن است در موارد مختلف دچار ضعف باشد. آشکار کردن و بزرگ جلوه دادن این نقاط ضعف موجب ایجاد کدورت می شود. هرگز نباید از نقطه ضعف ها به عنوان اسلحه ای برای سکوت یا شکست دادن همسر استفاده کنیم.

(بهارجون از پیرانشهر، آاااخ دستم!)

******

سلام هم اندیشان؛ متحول شدن زندگی ما فقط در گرو یک نفر است. "خودمان!"

(فریبا و ایمان)

******

سلام به همگی... خیلی خوشحالم. از خیلی هم خیلی بیش تر... الان دیگه هفده سالم شده و می تونم تو بحثا شرکت کنم... همیشه دنبال یه الگو یه راهنما بودم تا بتونم شخصیت و دانشمو از هر جهت تقویت کنم و با کوله باری از تجربه پا به اجتماع بذارم که به لطف خدا پیداش کردم... دلم برا خیلی ها می سوزه که همچین گنجینه ای رو کشف نکردن.

(سامان کریمی، ۱۷ ساله،. ایلام، چرداول، روستای طاق گاورین)

******

سلام دوستان؛ همه ما یه ظرفى داریم که اطرافیانمون با محبتشون اون رو پر و با اشتباهاتشون ازش برداشت می کنن؛ پس ما باید همیشه حواسمون به واریز و برداشت از ظرف محبت عزیزانمون باشه که یه وقت بیشتر از موجودیش خرج نکنیم. قابل توجه زوجین. مبادا ظرف محبت همسرتون خالى بشه!

امید: بعضی وقتا با یه کارایی می زنیم پدر ظرفیت ظرف رو در میاریم. ته می کشه اساسی! اصلا سوراخ می شه.

******

سلام؛ کتاب: "اختلاف مردان با زنان، اختلاف زنان با مردان: چرا مردان و زنان اختلاف دارند!)" از: "جان گری" خیلی خوبه. رو من که مجردم خیلی تاثیر گذاشت. باعث شد دیدگاهم راجع به زندگی مشترک عوض شد.

(فاطمه، 23 ساله، لیسانس مشاوره از رضی آباد شهریار)

******

سلام امید؛ مورچه هم مورچه های قدیم. بغلم یه تیکه نون کوچیک بود؛ ولی واسه مورچهه بزرگ بود. یه خورده سعی کرد ببرتش دید نمی تونه راهشو کشید رفت. این اونایی بودن که ازشون تعریف می کردی؟!

(درج اولی، سال بعد کنکور دارم)

امید: اسم و رسم نوشتن هم، اسم و رسم نوشتن های قدیم! این دیگه چه جورش بود؟ ای کاش فرصت بود، براتون می گفتم که کامل نوشتن اسم و رسم، چه مزیت هایی داره. اولیش اینه که همشهریاتون رو خوشحال می کنه. باور کنین. اونقدر پیامک اینجوری داریم.

******

تصویر ذهنی: سلام داداش امید و رفقا؛ من نصیحت بابا بزرگ اون دوست هم اندیشمون، هیچ وقت یادم نمیره که به نوه در شرف ازدواجش گفته بود: "تو، توی خونواده شوهرت، نماینده خونوادتی! هر جورکه رفتار کنی شعور خونوادتو رسوندی!" با تمام وجود: ممنون که هستین.

(سمیه، تنها طاقانکی باشگاه از زرین شهر)

******

سلام؛ وااااى چه اعتماد به نفسى دارن این مردا. اگه اینجوریه که هر کسی  با من هم زندگى کنه جفت پا رفته تو خوشبختى.

(وکیل آینده باشگاهم)

******

نکات جالب و مهم برای رفتار با همسر: آقای عزیز! از دست پختش تعریف کن!  نیش او نوشه. ناراحت نشو! دل او را نشکن! حسادت او را با تحقیر برنیانگیز! انگشتان ظریف و صدای نازکش می گویند: "با من ستیز مکن!" هر وقت بهت شک کرد، با صداقت و مهربانی مطمئنش کن!

(محدثه شیاسی، ۱۹ساله از شوشتر)

******

سلام؛ به نظر من وقتی کسی آگاهی پیدا کرد و تفاوت های زن و مرد رو فهمید حالا باید دنبال جاهایی باشه که از این مطلب استفاده کنه. یکی از استفاده هاش اونجاییه که احساس می کنیم الانه که یه مشاجره اساسی با همسر داشته باشیم. اینجا باید تلنگر بزنیم به خودمون و تفاوت ها رو یادمون بیاریم.

******

سلام امید؛ می خوام بی اجازه یه کم فضولی کنم. تو هم از این مردایی که تو پیامکا می گن هستی؟ هان؟ اگه نیستی که تمرین کن باشی!

(مرضیه)

امید: راستش! این آگاهی ها همیشه خیلی کمکم کرده. الان هم این بحثا باعث می شه بیشتر، حواسم رو جمع کنم. به همین خاطره که می گم خانوما باید یه جورایی مردشون رو متوجه این نکات کنن و بالعکس. بالاخره ما اومدیم تو این دنیا تا چیز یاد بگیریم و خودمون رو تغییر بدیم. هم ثواب داره و هم حال آدم رو خوب می کنه. 

******

تصویر ذهنی من: "واقعیت اینه که هیچ چیز ارزشمندى تو این دنیا بدون زحمت به دست نمیاد. این قانون دنیا است." یادمه این حرفو امید تو باشگاه زد و رو من خیلی تأثیر گذاشت و زندگیمو عوض کرد.

(عاطفه مقدس، 18 ساله از صومعه سرا، روستای نرگستان)

امید: بازم می گم: هیچ چیز ارزشمندی تو این دنیا، بدون زحمت به دست نمی یاد. مثلا داشتن یه رابطه خوب با همسر و... یه چیز ارزشمنده؛ ولی باید براش زحمت کشید. بی زحمت می شه؟!

******

سلام؛ خوبین؟ من دو هفته نبودم؛ یعنی درگیر متاهل شدن بودم. ایشالا همه جوونا خوشبخت بشن. خواستم از بحث این هفته تشکر کنم. خیلی بموقع بود.

(مریم حمیدیان از تویسرکان)

******

سلام به همگى؛ پاى مورچه رو تصور کنید. حالا تصور کنید جوراب داره (الهى!) حالا تصور کنید جورابش سوراخه...! بعد هم تصور کنید خانم مورچهه مى خواد نخ رو از سوراخ سوزنشون رد کنه و...

(آسیه از مازندران)

امید: با تصورش، تنم مور مور شد! شماها چی؟

******

سلام؛ همگی عمیق بشیم. نگرش درست نیمی از موفقیت است. یکی می گفت: شب فرا رسیده است. در حالی که دیگری می گفت: صبح، در راه است.

(مریم)

******

سلام؛ اکنون ساعت هجده و یازده دقیقه است. اینجا مشهد، پشت چراغ قرمز پل حافظ، من شاهد دیدن یک هم اندیش بودم. یک پراید که پشتش نوشته بود: "370" یه خانوم و آقای جوانی بودن. هر چی سعی کردم ببینمشون و براشون دست تکون بدم نشد که نشد!

امید: به قول کلاه قرمزی، ایکشال نداره! بازم از این موقعیتا پیش می یاد. ظاهرا داره مورداش زیاد می شه. به خدا می سپارمتون.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393