• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 30 شهریورماه 1393

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، تفاوت زن و مرد ،

هم اندیشان یکشنبه 30 شهریورماه 1393

نظر: زنان در مواقع ناراحتی نیاز به یک همدم برای درد و دل دارند ولی مردها در این طور مواقع احتیاج به تنهایی دارند. به نظر من این مسئله یک نکته کلیدی برای زندگی های زناشوئی است. نکته دیگه اینکه: اگه زن ها این مهارت رو داشته باشند که با ورود همسرانشون به منزل، به اون ها پیله نکنن، خیلی از دعوا و جر و بحث ها پیش نمیاد.

(شادی از الشتر)

امید: سلااااام به همگی؛ راستش! آدم وقتی دلیل یه کاری رو می دونه، با انگیزه خیلی بیشتری انجامش می ده. دیروز خانوم ها کاملا فهمیدن که چرا وقتی مردشون وارد خونه می شه باید بهش فرصت بدن تا خودش رو پیدا کنه. الان هم بحث این پیش اومد که زن ها در مواقع ناراحتی نیاز به یه همدم برای درد و دل دارن؛ ولی مردها نیاز به تنهایی. بذارین آگاهیمون تو این زمینه رو با نکته هایی از کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی کامل کنیم...

"زنان زمانی که مشکلاتشان را به همسرشان می گویند دنبال راه حل نمی گردند. آن ها فقط می خواهند به مردان نزدیک تر شوند. وقتی آن ها برای شوهرشان تعریف می کنند که چه روزی را از سر گذرانده اند و شوهرشان برای کمک، حرفشان را قطع می کند، ناراحت می شوند و با این کار، شوهرشان را متحیر. بهترین شیوه برای احترام گذاشتن به زن ها این است که با حوصله تمام حرف هایش را بشنویم و با او همدلی و احساساتش را درک کنیم تا با بروز احساسات شان آرام شوند. هدف زن ها از صحبت کردن درباره مشکلشان فقط آسودگی خاطر است و مردها نباید تصور کنند که آن ها می خواهند مرد را مقصر بدانند. در پایان صحبت اگه مرد، زن را درک کند، زن قدردان مرد خواهد بود. از طرفی دیگر زن ها نیز باید توجه داشته باشند هنگامی که مردی سکوت می کند و به غار تنهایی خود پناه می برد مشکلی دارد و یا تحت فشار روانی است و دنبال جوابی برای مسئله است. تصور اشتباه زن ها این است که فکر می کنند همانگونه که خودشان اینجور مواقع نیاز به فردی دارند که به حرفهایشان گوش بدهد، آن ها نیز باید... وقتی زن از مرد می پرسد چیزی شده؟ و مرد می گوید: نه چیزی نیست یا خوبم، زن باید بفهمد که مرد حال خوبی ندارد و نمی خواهد کسی کاری به کارش داشته باشد. اگر زن ها متوجه باشند که مردها گاهی به غار تنهایی خود پناه می برند دیگر سکوت آن ها را غلط تعبیر نمی کنند و مضطرب نمی شوند.

******

درج اولی؛ سلام امید خان و هم اندیشان؛ آقایون در سکوت، احساس خوشبختی می کنند و خانم ها موقع گفتگو.

(بهاره رحمانی، 24 ساله از نیشابور)

******

سلام؛ امید! دیروز پدرم کلی گوجه گرفت و مادر گلمم زحمت کشید باهاش رب درست کرد. سی هزار تومن ارزون تر واسمون دراومد. قیمتش مهم نیست چققققدر "سسسسالم" تررره! سی هزار تومنم می ریم امشب پیتزا با نوشابه می خوریم!! بزرگای باشگاه اون عصا رو از امید بگیرین. من جوونم! قول می دم به جای امشب، فردا شب پیتزا بخوریم!!!

(مهسا، شیطون باشگاه)

******

سلام دوستان؛ اگه خواستین یه چیزی رو برای مردا تعریف کنید مختصر و مفید بگین. پرحرفی، بعضی از آقایون رو عصبانی می کنه.

(یه مرد 25 ساله)

امید: ببینین! این ویژگی هایی که گفته می شه تو مردها یا زن ها وجود داره، شدت و ضعف داره؛ یعنی ممکنه تو یکی کمتر و تو یکی دیگه بیشتر باشه. و حتی ممکنه مرد و یا زنی پیدا بشه که اون ویژگی رو نداشته باشه. پس اگه گفته می شه مردا این ویژگی ها رو دارن و زن ها این ویژگی ها رو برا اینه که معمولا همینطوره!  

******

درج اولی؛ چراغ کوچک، درون شب تاریکی را می شکافد و به اطراف نور می دهد، پس کار خوب اگرچه کوچک باشد در نظر من کوچک و ناچیز نیست "شکسپیر"

(فائزه عبدی از همدان)

امید: به نظر من آدم اگه قدر کارهای کوچیکش رو بدونه، حس های خوبی پیدا می کنه که بهش انگیزه می دن تا کارهای بزرگ انجام بده.

******

نظر: سلام؛ دیدی امید؟ شناخت این تفاوتا باز برمی گرده به همون "آگاهی" تا ندونیم یا بهمون یاد ندن یا تجربه نکنیم، همینجوری با برداشتای غلط و سوء تفاهمای عجیب غریب، مشکل ایجاد می شه و گاهی حتی راه برگشتی نیست!

(سیده فاطیما، 18 ساله)

امید: فقط بگم که شناخت تفاوت های زن و مرد، از ضروری ترین آگاهی هایی هستش که زوج ها باید در اولین فرصت ممکن بدونن. می گین نه! این هفته به هممون ثابت می شه! دونستنش کللللی از بگو مگوها رو کم می کنه. به زندگی، آرامش می ده.

******

سلام؛ مش امید! می بینی چقدر باشگاه رو دوست دارم؟ خواهرم اومده خونمون. پسر 4 ساله اش کلی بهم کتک زد و بازوهامو کبود کرد که بزنم شبکه پویا! منم جلو تلویزیون دراز کشیده بودم و با خوندن پیامک ها درد زیادی رو حس نمی کردم.

(هانیه از همه دان)

امید: دست کمی از من نداری! آخه منم وقتی درگیر کار پیامکاتون می شم اصلا متوجه اطرافم نیستم. همه ی همکارا می دونن، گفتم شما هم بدونین!

******

سلام امید؛ باورم نمی شه. فقط دو روز دیگه مونده تا این شهریور لعنتى تموم بشه و بعدش مهر بیاد تا ما بتونیم بریم سر درس و مشقمون... چیه؟ نکنه فکر کردى دلم واسه پیام دادن به باشگاه تنگ شده؟ نخیرم! دلم واسه دانشگاه تنگیده!

******

بارزترین ویژگی مشترک زن و مرد اینه که: هر 2 به محبت و دوست داشتن احتیاج دارن. خالصانه به مرداتون محبت کنین چون محبت ظاهری رو می فهمن (از من و تو زرنگ ترن). هیچ وقت سعی نکن تو حرف آخر رو بزنی. بهش تا می تونی احترام بذار. (خلاصه بذار مرد، اون باشه نه تو) عکسای 2 نفریتونو جلوی دید بذار. هر چند وقت یه بار عوضش کن. وقتی تنها شدین به عکسا نگاه کن و بهش بگو چقدر خوشحالی که باهاشی (شاید هیچی نگه ولی ته دلش آروم می شه. اون وقت به عشق، می رسی) وقتی ازش ناراحت می شی اول یادت بیاد چقدر همو دوست داشتین. چقدر عاشق هم بودین. چه سختیایی که واسه رسیدن بهم تحمل کردین. بعد اگه دلت واسه رابطتون سوخت کوتاه بیا حیفه!

امید: می گم یاد یه نکته ای افتادم اساسی! اینکه یه تفاوت مهم آقایون با خانوما در نحوه محبت کردنه. آقایون معمولا محبتشون تو عملشونه. تو زبونشون نیست. تو یه مقاله ای نوشته بود: "بیشتر آقایان از گفتن دوستت دارم عاجزند و نمی توانند زبانی به همسرشان بگویند که دوستت دارم؛ اما برای ابراز علاقه و دوست داشتن کارهای دیگری را انجام می دهند و به شیوه های مختلف علاقه شان را ابراز می کنند که ممکن است بسیاری از خانم ها این رفتار آقایان را به حساب دوست داشتن نگذارند!..." می گم یه فکری به ذهنم زد! اصلا کل این مقاله رو می ذارم فردا تو مجله گوناگون (صفحه 870) موضوع: "کبد شما با تغذیه ناسالم چرب می شود" رو هم برا مجله پزشکی (750) انتخابش کردیم که فردا ساعت 17 به روز می شه. راستی! مجله طب سنتی (710) رو که خوندین؟ درباره تدابیر سلامت در فصل پاییزه. موضوع الان مجله اندیشه مون (670)  هم اینه: "چه کنیم تا دیگران را قضاوت نکنیم؟"

******

نظر: سلام؛ زن ها دوست دارن موقع صحبت کردن طرف مقابل "مخصوصا اگه شوهرشون باشه" تمام توجه و حواسش به اونا باشه! پس وقتی دارین با خانومتون صحبت می کنید از خوندن روزنامه و تغییر کانالای تلویزیون و کلا عواملی که بی توجهی شما رو به صحبتای اون نشون می ده! شدیدا خودداری کنین! چون این کار برا اونا به معنی بی احترامی و توهین محضه!

(نجمه)

******

سلام هم اندیشان بهتر از جانم؛ خدا قوووت امید؛ جاتون خالی داشتیم اسم فامیل بازی می کردیم. خواهرزادم برای گل از "پ" نوشته بود: پرنیان! می گم قبول نیست. می گه: یه همکلاسی داشتیم خیلی گل بود. اسمش پرنیان بود!!!

(الهام، 65)

امید: اصلا اسم فامیل بازیه و همین حاشیه هاش!

******

سلام؛ این جمله محمد غزالی از کتاب کیمیای سعادت، خیلی قشنگه:

اگر در خانه ای شوی که به نقش و گچ کنده کرده باشند، روزگاری دراز صفت آن گویی و تعجب کنی و همیشه در خانه خدایی هیچ تعجب نکنی؟

******

سلام آقا امید و هم اندیشان؛ ساعت 21.40 دقیقه است. دارم از رادیو جوان برنامه با من حرف بزن رو گوش می دم. درمورد مراسم ازدواج و تجملاتش هسته. برنامه ی فوق العاده ایه. فقط شنبه ها ساعت 21. حتما گوش کنید ضرر نداره.

(ندا از دانشگاه پیام نور، 22 ساله، تقریبا درج اولی)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ من برگشتم! مزاحم که نیستم؟ راستش چند وقته مادرم کنترل رو قایم کرده. قبل از این اتفاق همه اش فکر می کردم که با اینکه روزانه هم اندیشان رو می خونم، نتونستم از این همه نکته های ناب درست درس بگیرم؛ اما شاید باورتون نشه که توی تمام این مدت هر کاری می کردم بوی هم اندیش بودن می داد. ارتباطم با خانوادم عالی شده. امید و دوستان؛ از تک تک شما به خاطر این تغییر بزرگ ممنونم.

(شقایق موسوی، ۱۸ ساله، اهواز)

******

سلام امید؛ به فکر ما مجردا هم باش. یه آستینی چیزی بالا بزن! نکنه آستین کوتاه پوشیدی تا نتونی برامون آستین بزنی بالا. ای ناقلا بلدیا!! دعا کنین خدا یه دختر با حجاب، خوب و مومنه نصیبم کنه. بگو ایشالا...

(بهرام شب پر از بهشهر)

امید: ایشالا

******

رفتم تو کوه داد زدم با من ازدواج می کنی؟ صدا اومد: با من ازدواج می کنی؟ با من ازدواج می کنی؟ با من ازدواج می کنی؟ بعد چون آمادگی همه خواستگارها رو با هم نداشتم... اومدم پایین که ادامه تحصیل بدم!

(‌فرزانه، شیمیست)

امید: حالا از شوخی بگذریم، چند هفته پیش آقای قرائتی می گفت: یه دختر خانومی برام نامه نوشته بود که قبل از اینکه برم دانشگاه، کلی خواستگار داشتم. خانواده ام گفتن فعلا می خواد درس بخونه! حالا که درس خونده ام و فوق لیسانس دارم از خواستگار خبری نیست! فرصت ها از دستم رفت.

******

سلام امید؛ به همه هم اندیشان عزیز توصیه می کنم نکاتی که از بحث این هفته یاد می گیرن رو یادداشت کنن. حتی مجردا!!!

(پریا مجرد، مدل 71  از اسلام آباد غرب)

******

مشاعره : (تقدیم به باشگاه جونمون)

ما چون دو دریچه رو به روی هم

آگاه ز هر بگو مگوی هم

هر صبح، سلام و پرسش و خنده

هر روز قرار روز آینده

(سمیه، تنها طاقانکی باشگاه از زرین شهر؛ درج هیچومی!!!!!)

امید: فردا می بینیم همو. در پناه حق باشین. راستی! مراقب باشین نفس هم اندیشان گرفته نشه! تعداد پیامکا رو داشته باشین...

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393