loading...

باشگاه هم اندیشان

درج اولی؛ سلام به امید و هم اندیشان عزیز. من هم به کمک و راهنمایی های شما دوستان، مشکل بزرگی که با همسرم داشتم و زندگیم در آستانه فروپاشی بود رو با گفتگوی منطقی و بدون عصبانیت، حل کردم. کاش ۸ سال پی

هم اندیشان دوشنبه 17 شهریورماه 1393

حسین وفا بازدید : 506 دوشنبه 17 شهريور 1393 نظرات (0)

درج اولی؛ سلام به امید و هم اندیشان عزیز. من هم به کمک و راهنمایی های شما دوستان، مشکل بزرگی که با همسرم داشتم و زندگیم در آستانه فروپاشی بود رو با گفتگوی منطقی و بدون عصبانیت، حل کردم. کاش ۸ سال پیش بودید و راهنمایی می کردین که من این همه پیر نشم. خدا خیرتون بده. برم حرم برا همتون دعا می کنم.

(از دیار امام رضا)

******

درج اولی؛ سلااااام؛ آقا امید اگه می شه یه برنامه ی خوبم به ما معرفی کن که ببینیم. مثل همین برنامه طلوع که تو بخش هم اندیشان قدیم همش حرفشو می زنید. ممنون که هستید.

(گلاره و گلایول)

امید: ای به چشم. اینه هاشش... البته ضمن سلام به همه ی یاران باوفای هم اندیشم. 

******

سلام؛ می خواستم برنامه "فردا دیر است" رو که از شبکه سلامت پخش می شه به هم اندیشان معرفی کنم. ساعت ده شب پخش می شه. این هفته موضوع برنامه شون ازدواجه. امید بدرج که به درد مجردای باشگاه خیییییلی می خوره.

(دنیا، 20 ساله، درج اولی)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ دیدم کسی صعود تیم ملی والیبال کشورمون رو تبریک نگفت گفتم من تبریک بگم. امیدوارم برادرای والیبالیستمون بازم گل بکارن. امید! بازی ها رو که دنبال می کنی؟

(مهدیه، 23 ساله، تهران)

امید: چرا که نه؟ چهارشنبه هم با استرالیا بازی داریم. حالا دیدی دنبال می کنم؟! دیدی؟

******

درج اولی؛ سلام؛ الان ساعت یازده شبه. برادر کوچیکم کنارم خوابیده. هر روز به وسایل من خسارت می زنه و منو عاصی می کنه؛ ولی واقعا برای اولین بار به این فکر کردم که از وقتی خداوند اونو بهمون داد چقدر زندگیمون شادتر شده. خدا رو شکر که داده هایت نعمت و نداده هایت حکمت است.

(فرشته، دهدشت)

******

قدیما  بچه که بودیم مامانمون یه دمپایی داشت که اگه تو دعوا پرت می کرد طرفت و جا خالی نمی دادی مرگ مغزی می شدی!!! حالا مامانای امروزی می خوان بچه رو تنبیه کنن می گن: آیپد جدید که اومد  دیگه برات نمی خرم! بچه بی ادب! باید با همون آیپد قبلیت بسازی.

(نجمه رضاپور از مشهد، درج اولی)

******

سلام به امید و هم اندیشان.. یادمون باشه! خوردن و خوابیدن فقط وسیله ای است برای زندگی، نه هدف آن!.. زندگی را با زنده بودن اشتباه نگیریم...

(درج اولی 21 ساله از دزفول)

******

شش آیین زندگی: قبل از دعا، ایمان داشته باش. قبل از صحبت کردن، گوش کن. قبل از خرج کردن، بدست بیار. قبل از نوشتن، فکر کن. قبل از تسلیم شدن، تلاش کن و قبل از مردن، زندگی کن.

( الهام نوروزی از ایوان غرب)

******

مشاعره:

تا خدا هست به خلقم چه نیاز؟؟؟

می کشم ناز یکی تا به همه ناز کنم.

(فاطمه، 19 ساله از شاهرود)

******

سلام؛ امروز دومین روزی بود که می خواستم برم سر کار؛ چون دوست نداشتم از بقیه همکارا زودتر برسم. ترجیح دادم همون اطراف یه چرخی بزنم بعد برم. امید بگو چی شد؟؟ یه پیرزن دیدم زنبیل میوه شو گذاشته بود پایین که خستگی در بیاره. منم معطل نکردم و زنبیلشو برداشتم تا خونشون کمکش کردم. گفت سید اولاد پیغمبره. خیلی دعام کرد. من که امروز عیدی مو از آقا امام رضا (ع) گرفتم و این حس خوب رو فقط مدیون هم اندیشان هستم.

(آذین، درج اولی)

******

سلام امید؛ اینقدر فکر درج اولیا ذهنتو مشغول کرد که سرشمارى رو یادت رفت. سر شمارى آخرش چى شد؟ چند تا مجرد و متاهل داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

(مریم موسوى از کرج)

امید:  12884 نفر تا حالا تو سرشماری شرکت کردن که 2061 نفر کد 107 یعنی علامت متاهلی رو فرستادن. 2338 نفر کد 108 یعنی متاهل بچه دار و 8485 نفر هم کد 109 که مخصوص مجردها هستش رو به عدد انگلیسی به 3000048 ارسال کردن. کسی جا نمونه ها؟! بزودی نظرسنجی موضوع خواهیم داشت و مجبوریم تا چند روز دیگه سرشماری رو جمعش کنیم. اگه پیشنهاد موضوع دارین اول پیامک بنویسین: موضوع 

******

سلام به هم اندیشان عزیز و آقا امید؛ فقط خواستم به همشهری عزیزم فاطمه خانم بگم زنگ خونه ما رو هم بزنه و وایسته تا یه هم اندیش تو شهرمون از نزدیک ببینم.

(نصیریان از شاهرود، درج اولی)

امید: آخ! یاد کلاته برفی مشهد انداختیم. قرار بود ببینیم تو روستای مریم خانوم به جز خودش بازم هم اندیش هست یا نه؟ الان معلوم می شه...

******

درج اولی؛ سلام مریم خانم. بله من از کلاته برفی مشهدم خیلی وقته هم اندیشم. کاش فامیلیتو می نوشتی. امید! خسته نباشی.

(حشمتی)

******

سلام؛ درج اولی؛ کاش مریم خانوم فامیلیشم می گفت. آخه پدربزرگ من کلاته برفی می شینن و من بیشتر اهالی اونجا رو می شناسم.

(مهری نجاتی از مشهد، روبروی روستای کلاته برفی)

امید: خب! اینم از این.

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ توی مجله، یه جمله ای خوندم حیفم اومد بهتون نگم. "هیچ وقت راز دلت را به کسی نگو. وقتی خودت نمی توانی نگهش داری، چه انتظاری از دیگران داری؟!" شاد باشید...

(راضیه ابراهیمی از اصفهان)

******

درج اولی... سلام؛ این پیامو فرستادم تا به دوستام بگم تا می تونید ببخشید. بخشش آدمو حداقل واسه خودش بزرگ می کنه. اعتراف می کنم اینطور نبودم؛ ولی الان احساس می کنم که حتی خدا هم منو به خاطر اشتباهام بخشیده.

(فاطمه، اهواز، شیبان)

******

درج اولى؛ اینقدر نگو اگر گذشت کنم کوچیک می شم. اگه با گذشت کردن کسی کوچیک می شد خدا اینقدر بزرگ نبود.

(قربانی از شوشتر)

******

سلام امید؛ امروز استاد فرشچیان تو یه برنامه تلویزیونی تعریف می کرد که: تو کتابخونه خودش پاش گیر کرده به کتابا و افتاده زمین، تو همون حالت سرگیجه، سجده شکر به جا آورده و از خدا تشکر کرده که تعداد کتاباش اونقدر زیاده که این اتفاق افتاده! داشتم فکر می کردم که: نوع نگاه آدما چقدر متفاوته. یکی دیگه ممکنه کلی آه و ناله کنه و...! کاش ما هم به جای شکوه از نداشته ها و زوم کردن به نکات منفی، جنبه های مثبت ماجراها و اتفاقاتو ببینیم. اینجا یاد این شعر سهراب افتادم:

چشم ها را باید شست

جور دیگر باید دید...

(کبری)

******

سلام به نیک اندیشان؛ درج اولی نیستم ولی دلم نیومد جمله ای به این قشنگی رو براتون نفرستم. روزی در یک میهمانی، فیلسوف بزرگی لطیفه ای برای مهمان ها تعریف کرد. همه با اشتیاق فراوان خندیدند. سریع دوباره همان لطیفه را تعریف کرد. عده ی کمی خندیدند. برای بار سوم باز هم همان لطیفه را تعریف کرد اما این بار کسی نخندید. فیلسوف به میهمان ها گفت: چرا به مسائل ناراحت کننده که همیشه هم به یک صورت هستند بارها و بارها فکر می کنید و غصه می خورید ولی به مسائلی که باعث شادی و خوشحالیتان می شوند فقط یکبار می اندیشید و میخندید!!!؟ پس شاد باشید و شاد زندگی کنید تا پیروز بمانید...

(نرگس از قرچک)

******

سلام؛ امید! الان تو صحرا تو کلبه نشستیم و داریم با داداشم که هم اندیشه ناهار می خوریم. همیشه راجع به بحث ها گفتگو می کنیم؛ چون کشاورزه و نمی تونه بخونه من بهش می گم.

(ثریا و مهدی از دیار دور)

******

سلام دوستان؛ حفظ محیط زیست فقط این نیست که بریم زباله ها رو جمع کنیم. من همیشه کاغذهای کوچیک عابر بانک ها، کارتخوان ها، بلیت فروشی ها و حتی تبلیغات رو که بهم می دن، دور نمی ریزم و صاف و مرتب توی کیفم می ذارم تا مثل امروز که می خوام یه آدرس کوچیک رو یادداشت کنم در به در دنبال کاغذ نگردم. پشت همون برگه ها که سفیده می نویسم! بیاین درست استفاده کردن رو جایگزین اسراف کردن کنیم.

(فائزه در نیشابور)

******

سلام؛ تجربه: هیچ گاه به خاطر هیچ کس و هیچ چیز تو زندگیت از ارزش ها و باورهات و از همه مهمتر از خود واقعیت نگذر؛ چون وقتی همه رفتند فقط یه چیز نصیبت می شه اونم یه..... "من" بی ارزشه.

(مستانه، ۱۹ساله از کرمانشاه، درج اولی)

******

درج اولى؛ دروغ مانند برف است. هر چه آن را بغلتانى بزرگتر می شود!

(کوثر، جلالى)

******

سلام؛

اگر از نرگس چشمت

بلور اشک جاری شد

دعا بنما مرا شاید

دعای دوست کاری شد...

التماس دعا دارم از همه ى شما عزیزان برا شفاى همه ى مریضان و من...

امید: دعا در حق دیگران، حال خود آدم رو هم خوب می کنه. ممنون از همتون که هستین.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 2748
 • آی پی امروز : 148
 • آی پی دیروز : 189
 • بازدید امروز : 310
 • باردید دیروز : 266
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 1,258
 • بازدید ماه : 2,208
 • بازدید سال : 143,314
 • بازدید کلی : 2,838,745
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی