• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 9 شهریورماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، گفتگوی موفق ،

هم اندیشان یکشنبه 9 شهریورماه 1393

امید: سلاااام؛ می گم امروز چقدر کار داریم. نه؟! دارم تند تند، پیامکاتون رو می خونم. اوجش تو نوبت دومه. فعلا بریم جلو ببینیم چی می شه....

******

سلام؛ از جوونای باشگاه می خوام اول روش گفتگوی خوب رو یاد بگیرن بعد ازدواج کنن. پدر و مادر من بعد ۲۵ سال زندگی مشترک هنوز نتونستن مشکلاتشون رو با صحبت حل کنن و این مسئله ما رو آزار می ده.

(درج اولی از روبروی تلویزیون)

******

درج اولی: موضوع صحبت شما هر چی باشه باید طوری آغاز بشه که یک گفتگوی 2 نفره به نظر برسه نه تلاش شما برای به کرسی نشوندن حرفتون. شما قراره با هم درمورد یه موضوع صحبت کنید و با هم برای حل مشکلتون اقدام کنید. سعی کنید در شرایطی که برای هر دوتون مناسبه و با جمله ای مثل نظرت دراین مورد چیه گفتگو رو آغاز کنید.

(فهیمه از تهران)

******

درج اولی: سلام؛ در رابطه با موضوع گفتگو، فقط باید حواسمون باشه که خدا به ما "دو" تا گوش داده و "یک" زبون؛ پس باید دو برابر اونچه که حرف می زنیم گوش بدیم.

(مینا علیزاده هستم، دانشجوی حسابداری از تالش)

******

سلام؛ به نظر من وقتی که عصبانی هستیم و داریم با کسی گفتگو می کنیم باید حواسمون به این نکته باشه که وقتی آروم شدیم از حرفایی که به طرف مقابل زدیم پشیمون نشیم.

(مرضیه نظری، 18 ساله از اصفهان، درج اولی)

******

سلام به بکراندیشان؛ امید! من فکر می کنم گفتگوی موفق با همسر، پدر، مادر، فرزند و یا هر کس دیگری درگرو دو اصل مهم است. ۱- موقعیت و وقت شناسی ۲- آرامش طرفین. در وقت و موقعیت نامناسب، طرف، آمادگی برای شنیدن و درک حرف طرف مقابل را ندارد و دوم کسی که آرامش روحی و روانی نداشته باشد باز هم گفتگو نتیجه بخش نیست؛ هر چند تو آرام باشی ناآرامی طرف مقابلت ناخودآگاه تو را نیز ناآرام می کند.

(فاطمه حیدری، مشهد مقدس)

******

سلام؛ بحث مجله روانشناسی (790) درمورد گفتگوی موفقه. پیشنهاد می کنم بخونید.

(لطیفه، سروآباد)

******

مشاعره:

دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نگشت

دائما یکسان نماند حال دوران غم مخور

هان مشو نومید چون واقف نه ای ز اسرار غیب

باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور

(لیلا شهبازی، درج اولی از صفادشت ملارد)

امید: می گم حواستون هست که عمیق شین؟... خب! خدا رو شکر.

******

سلام؛ منم با نظر دنیا جان از تهران موافقم. به نظر من زمان گفتگو هم مهمه. باید ببینیم طرف مقابل حوصله داره یا نه. مثلا من هر موقع حرفی باشه با همسرم می زارم بعد شام؛ چون می دونم هم خسته نیست و هم گرسنه. تو بحثا هم می زارم اول طرف مقابلم حرفاشو بزنه بعد می گم: درسته ولی به نظر من... باشه بهتره. یا نظر من ... است. وقتیم طرف مقابل صحبت می کنه کاملا به حرفاش گوش می کنم. ارتباط چشمی هم مؤثره. برا من که به نتیجه رسیده.

(رویا از لالجین، درج اولی)

******

سلام هم اندیشان؛ منم معتقدم در گفتگو ارتباط چشمی خیلی مهم و موثره؛ چون چشم، آینه درون ماست.

(نسترن باپیر از اهواز)

******

سلام؛ بهتره اگه قراره انتقادی بشه ماهیت کلی فرد مقابل زیر سوال نره؛ مثلا بهتره گفته شه: فلان کارت درست نبود. در پایان باید یادمون باشه که اگه با کسی که می گه 2 ضربدر 2 می شه 5 بحث کنیم ما ازون بدتریم!...

(عاطفه، دانشجوی حقوق)

******

درج اولی: یه بار من حرفی زدم که دوستم رو ناراحت کرد. اون به جای اینکه بگه: "تو من رو عصبانی می کنی!" گفت: "این حرفت" من رو عصبانی کرد. خیلی موثر بود و من کمتر عصبانی شدم.

******

سلام؛ وای امید! امروز رفتم بانک. کارمند بانک چه قدر خوش اخلاق بود. کلی روحیه گرفتم. خدا عمرش بده.

(زینب، 22 ساله، حسابداری، رودسر، درج اولی)

******

سلام؛ خدا قوت. منم چند ساله چراغ خاموش باهاتونم. از نظراتتون استفاده می کنم. حالا که گل پسرم از آب و گل در اومده دیگه دارم پیامک طولانی می دم خدمتتون. راستش! بهتره اول گفتگو از چند تا ویژگی خوب طرف مقابل تعریف کنیم تا نسبت به نظرات ما گارد نگیره. من همیشه از این راهکار کوچیک اما موثر استفاده می کنم و تقریبا همیشه جواب می گیرم، جز در مورد آدمایی که منطق گفتگو ندارن!! امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم. خدانگهدار مهربونیاتون باشه.

(لیلا از تهرون)

******

سلام هم اندیشان و امید عزیز؛ خیلی وقته باهاتون هستم؛ اما هیچ وقت پیام ندادم اما حالا که بحث به گفتگو رسید می خوام ده روش ارتباط پاک رو برای دوستان بیان کنم که حتما به دردشون می خوره. بحث رو هم اینجور شروع می کنم که هر چند مشاجره ها، تاثیر سوئی بر روابط زناشویی می گذارند اما آنچه این رابطه را بیشتر خراب می کند تمسخر، تحقیر و توهین است. ژست های خصمانه، مشت های گره کرده و دندان های بر هم فشرده به رابطه زناشویی آسیب وارد می کند. هر بار که چنین اتفاقی می افتد زوجین بیشتر احساس بیگانگی و جدایی می کنند و بر خشم و رنجش و سرخوردگی آن ها افزوده می شود و در نتیجه عزت نفس زوجین از بین می رود و حل مشترک مسائل به امری ناممکن تبدیل می شود؛ اما 10 روش در پیام بعدی.

(محمد علی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی)

امید: منتظریما!

******

سلام؛ کتاب آئین دوست یابى از دیل کارنگى، راهکاراى خوبى براى گفتگوى صحیح داره. حتما بخونیدش.

(آمنه، پرستار آینده باشگاه)

******

درررررج اولیییییی. سلام امید؛ نمی دونی چه ذوقی دارم. چند هفته پیش با کسی هم صحبت شدم؛ وقتی از باشگاه براش گفتم فهمیدم خواهرش فاطمه خانم که ساکن تهرانن دو ساله هم اندیشه. خلاصه شادی ملاقات با هم باشگاهیمون هنوزم باهامه.

(هانا صادقی، 19 ساله از بنیاد قم)

******

سلااااااام همید؛ توی گفتگو با دیگران اول اینکه جوری بشینیم که با طرفمون چشم تو چشم باشیم. شمرده شمرده حرف بزنیم. میون حرفای خودمون از طرف مقابل نیز محترمانه نظر بخوایم. وقتی طرف مقابل حرف می زنه سرمون رو به نشانه تایید تکون بدیم و هنگام حرف زدن طرفمون شکل صورتمون رو تغییر ندیم به حالت حرص خوردن. خیلی آروم باشیم.

(مامان صدرا)

******

درج اولی: سلام امید و دوستای هم اندیشم؛ یه خانم دکتری می گفت: وقتی طرف نمی خواد گفتگو کنه باید بهش وقت داد تا آروم بشه و بعد با لحنی که اوضاع رو بدتر نکنه باهاش گفتگو کنیم. اگه تو گفتگو جوش میاریم بهتره اون مکان رو ترک کنیم. سکوت بهترین راه واسه بدتر نشدن اوضاع است.

(نجمه یه هم اندیش واقعی)

******

سلام؛ در این جور مواقع نباید طرف رو به مبارزه طلبید و رفتار دفاعی داشت بلکه باید از کار یا رفتاری که انجام داده انتقاد و گله کنیم نه اینکه به او حمله کنیم و او رو تحقیر و سرزنش کنیم. اینا راه هایی هستش که به فرونشاندن اختلاف و نگه داشتن بحث در مسیر خود و کاستن از تنش کمک می کنه. آقا امید! دقیقا نود و هشت روزه که اتفاقی دست پسرم رو دکمه TTX خورد و ما هم اندیش شدیم. ممنون که هستن.

(زهرا از خرم آباد)

******

برداشت: سلام... باید یادمون باشه که زبان بدن مون (حرکات سر، چشم ها، دست ها و...) تأثیرگذارتر و گویاتر از حرف زدنمونه! درواقع شاید حرفای منطقی بزنیم اما زبان بدنمون خلاف گفته هامونو نشون بده و این یکی از علت های سوءبرداشت طرف مقابل از ما می شه! امید خان! لطفا نکته رو شفاف سازی کنین برای دوستان.....

‏(فائزه، ۱۹ساله در نیشابور)

امید: بیشتر از این، جا نداره! 

******

سلام؛ برداشت: قبل از گفتگو، اون نگاه تردید آلود اولیه ی چشم تو چشم و لحن خالی از احترام، سبب بحث و قضاوت اشتباه و سوء برداشت ها می شه!

******

برداشت: سلام؛ قبل از قضاوت یه لحظه فکر کنیم شاید طرف، منظورشو خوب نرسونده!

(فاطیما)

******

درج اولی: کنایه: سلام؛ شوهرم همیشه به من می گه تو زبونت مثل نیش ماره و همیشه جای اینکه حرفتو بزنی فقط تیکه میندازی. اعتراف می کنم حق با اونه. بعضی وقتا دست خودم نیست.

(مهسا، همونی که عاشق شوهر و پسرشه)

******

درج اولیییییییی؛ سلام به ها و هم اندیشان با صفا. از موقعی که بحرانای زندگیم شروع شد باهاتونم. به لطف خدا و شما به خیر گذشته. ممنونم که هستین. حرفاتون خیلی پر مغزه.

(عاطفه، دانشجوی دانشگاه بین الملل)

******

مشاعره:

دست طمع چو پیش کسان می کنی دراز

پل بسته ای که بگذری از آبروی خویش

(ارمغان فدایی، خرم آباد)

امید: خب! برا مشاعره فردا، "ش" بدین. به قول دوستمون، مراقب مهربونیاتون باشین. در پناه حق.

تعداد پیامک های دیروز: 2786

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393