loading...

باشگاه هم اندیشان

امید: سلااااام؛ باور کنین مثل همیشه خوشحالم که یه روز دیگه هم دور همیم. شماها چی؟... خب! بریم شکار؟ شکار نکته های امروز!  ******سلام؛ دختر عموم با یه بچه می خواد از شوهرش جدا شه. احساس می کنم

هم اندیشان چهارشنبه 22 مرداد ماه 1393

حسین وفا بازدید : 544 چهارشنبه 22 مرداد 1393 نظرات (0)

امید: سلااااام؛ باور کنین مثل همیشه خوشحالم که یه روز دیگه هم دور همیم. شماها چی؟... خب! بریم شکار؟ شکار نکته های امروز! 

******

سلام؛ دختر عموم با یه بچه می خواد از شوهرش جدا شه. احساس می کنم هنوزم همدیگه رو دوست دارن. نمی خوام از هم جدا شن؛ ولی نمی دونم چیکار کنم؟ به کمک هم اندیشای روانشناس و مشاور قزوینی نیاز دارم.

امید: آخه تا کسی ندونه مشکلشون چی بوده که نمی تونه کمکی بکنه؛ ولی امیدوارم مشکلشون به خاطر کم طاقتی جوونای امروزی موقع روبرو شدن با مشکلات زندگی نباشه. امیدوارم بی تجربگی و کم آگاهی که ریشه خیلی از مشکلات زندگی و طلاق ها است، نباشه.

******

سلام امید؛ به نظر من یکی از علایمی که باعث می شه با مشکلات کنار نیایم راحت طلبی و زیاده خواهی ما هستش. اگه به این باور برسیم که همه تو دنیا مشکل دارن و به این درک برسیم که مشکلات، گاهی تقصیر خودمون و گاهی امتحان الهی هستش راحت تر با مشکلات کنار میایم. البته شاید دونستن اینکه این ویژگی های خوب مثل: صبر، مقاومت، نیروی تدبیر، امید... از طریق مشکلات به دست میان سازگاریمون با مشکلات بیشتر می شه؛ پس مشکلات رو دوست داشته باشیم.

(فاطمه)

******

سلام؛ من یه داداش 7 ساله به اسم محمد مهدی دارم که هر وقت هم اندیشان می خونم میاد باهام می خونه. خوندن هر صفحه باشگاه نیم ساعت طول می کشه. آخرشم می گه: آجی! اینا یعنى چى؟؟؟ عاشقشم!

(پرستو، 18 ساله از آبادان)

امید: از هفت سالگی؟ فکر کنم بزرگ بشه یه انشتین از کنارش در بیاد.

******

سلام؛ اگه این آیه رو سرلوحه زندگی مون قرار بدیم دیگه غصه نمی خوریم که چرا رنج می کشیم. خود خداوند فرموده "لقد خلقنا الانسان فی کبد؛ همانا انسان را در رنج آفریدیم" آدم برای اینکه به خدا نزدیک شه باید رنج بکشه. دیگه غصه خوردن نداره که!

‏(زهرا علیزاده از تهران)

امید: ولی حواسمون هم باشه که خودمون با دست خودمون هی مشکل برا خودمون درست نکنیم و بگیم: "انسان، در رنج آفریده شده" مشکلاتی که خودمون درست می کنیم اضافه بر سازمانه! پای حساب خدا نذاریم.

******

سلاااااام به امید آقا و هم اندیشای گل. امروز داخل یه کتابی خوندم که مشکل اگه نبود، زندگی دیگه معنی نداشت و از یکنواختی خسته می شیدم. هر چیزی تو زندگی حکمتی داره. حتی مشکلات آدما.

(زهرا کارگر)

******

سلام؛ ما چی می خوایم؟ زندگی بدون مشکلات؟! بدون تجربه؟! زندگی که فقط در آسایش باشیم؟! تا چه موقع؟! بعد از مدتی از یکنواختی زندگی خسته می شیم و می فهمیم برای پیشرفت باید از بسیاری از مشکلات عبور کنیم.

(زهرا دستگردی از بیرجند)

******

سلااااام؛ این عصا قضیه اش چیه که همه دارن می گن؟ اصلا از کجا پیداش شد؟؟؟

‏(نسترن، تالش)

امید: برا مواقعیه که هم اندیشا تو جاده خاکی میرن و امیدخان رو عصبانی می کنن. حالا یکی اون عصا رو برام بیاره که کارش دارم....

******

"چون می گذرد غمی نیست" آخرای سال۸۹ یه غم سنگین به دلم نشست و هر روز آب می شدم. نه قدرت گفتن داشتم و نه تاب تحمل. خسته تر از اونی بودم که زندگی کنم. یه روز صبح از خونه با همون حال خراب به قصد دانشگاه زدم بیرون. یکی روی دیوار سر کوچه با اسپری سیاه نوشته بود "چون می گذرد غمی نیست" این جمله روح تازه ای بهم دمید. همونجا بود که از خدا خواستم. خواستم و اجابت شدم. ممنون که هستید. با پیام معصومه جون یاد گذشته افتادم.

******

مشاعره:

دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت

دائما یکسان نماند حال دوران غم مخور

(دنیا از تهران)

امید: خب! مشاعره شنبه با چه حرفیه؟ رررررررر 

******

بار خدایا! همان طور که فرمان داده ای تلاش می کنم با مراجعه به کتاب آسمانیت قرآن و نگاه به زندگی پیشوایانم بهترین تصمیم ها را بگیرم و با تمام توان، راه سرافرازی را بپیمایم. اما من انسانم و توانایی هایم از توست. پس ای خدای مهربان! به قدرت بی پایان تو تکیه می کنم و بر تو توکل می نمایم.

(شیدا حسنی، دختر لک، الشتر)

******

"زندگی همین است. پر از فراز و نشیب است. تلخی و شیرینی دارد. همه چیز می گذرد. مهم این است که آدم یاد بگیرد وقتی کار یا زندگی، سخت می شود، میزان طاقت او در سختی ها کمی بیشتر از مشکلی باشد که پیش آمده است؛ ضمن اینکه انسان باید تجربه ای که به دست می آورد را فراموش نکند. قدر توانایی ها و نعمت های خود را بداند و به بهترین شکل از آن بهره ببرد" سخنی از پرفسور حسابی از کتاب استاد عشق.

(سمیه ام، فیزیکدان از جزین)

******

بحث: سلام؛ راستش من بیشتر وقتا بعد نماز همین آیات 2 و 3 سوره طلاق رو می خونم. به نظر من قرار نیست هر کى با ایمانه زندگى بدون مشکل داشته باشه. همونطور که زندگى معصومین هم بدون مشکل نبوده؛ اما این آیات به من یادآورى می کنه که اگه ایمانت قویتر باشه به لطف خدا هم امیدوارتر می شى!... حتما داستان اون آهنگر با ایمان رو شنیدین که وقتى دوستش با طعنه بهش گفت چرا تو که اینقدر با ایمانى، این همه مشکل دارى؟ در جواب گفت همه وسایل آهنى که اینجا مى بینى پیش از این آهن خام بودند در گرماى کوره ذوب شدن بعد با ضربات سنگین شکل گرفتند و اونهایى که به شکل دلخواه در نیومدن به کوه نخاله ها پرتاب شدن... من هم امیدوارم به شکلى که خدا انتظار داره در بیام و بین نخاله ها نباشم.

(سمیرا، 29 ساله، چالوس)

******

سلام؛ امید! مطمئن باش رومینا خانم هجده سالشون بوده. مگه نمی دونی ما خانوما یه سال سنمون رو پایین تر می گیم. بععله!

(محدثه، کبودرآهنگ)

******

سلام امید و ها؛ حتی یه نفر به هم باشگاهیایه طبسیش به خاطر سانحه هوایی تسلیت نگفت! داشتیم رفقا؟؟ حداقل واسه شادی روحشون یه صلوات بفرستین!

(مریمم از طبس) 

امید: چرا گفتن. کوتاهی از من بود. امیدوارم خدا روحشون رو شاد کنه و دیگه شاهد اتفاقات ناجور نباشیم.

******

امید! قول بده بعد از تموم شدن سرشماری، برای سر و سامون گرفتن مجردای باشگاه دعا کنی!

امید: باور می کنین هر وقت قراره برا هم اندیشان دعا کنم اولیش همینه؟ ولی حواستون باشه از شما حرکت؛ از خدا برکت. مجله روانشناسی، صفحه 790 رو حتما بخونین.   

******

سلااااااااام؛ وظیفه ما این نیست که بدانیم در دور دست ها در پشت ابرها و تاریکی ها چه چیزهایی نهفته است؛ بلکه باید وقت خود را صرف چیزهایی کنیم که در دسترس ما قرار گرفته اند. اگر می خواهید در زندگی خوشحال تر باشید از صمیم قلب، زندگی کردن را بیاموزید. برای زندگی کردن از صمیم قلب و ارزش دادن به تک تک لحظه ها باید به رعایت نکات زیر پرداخت: 1- مسائل کوچک زندگی را بزرگ نکنید. 2- خود را به اجبار درگیر امور روزمره نکنید. 3- انتخاب تصمیم های زندگی باید هم خوانی با تصمیم های زندگی داشته باشد نه ارزش های دیگران. 4 - به جای زندگی کردن به میل و روش دیگران، زندگی خود را دنبال کنید..... یکی یه آب قند برسونه به امید! بیشتر از کوپنم حرف زدم!

(محدثه از بردسیر کرمان)

******

مشاعره:

دست از طلب ندارم

تا کام من برآید

یا تن رسد به جانان

یا جان ز تن درآید.

(مریم، 68 از تهران)

امید: می بینین؟ اگه انسان بدونه دنبال چیه و تو کارش هدف داشته باشه اینقدررر انرژی پیدا می کنه. و اینجا است که خواستنش با اون همه انرژی به توانستن تبدیل می شه. البته اگه خواسته ای شدنی باشه. ادیسون حتما یه جورایی اختراع لامپ رشته ای رو یه چیز محال می دونسته که اینقدر براش تلاش کرد. 

******

سلام؛ دارم فکر می کنم بعضی مشکلات رو نه می شه حل کرد و نه باهاشون جنگید؛ فقط باید باهاشون کنار اومد. وقتی تو شرایط سخت قرار می گیرم به فانی بودن این دنیا فکر می کنم و می گم: این نیز بگذرد. آروم می شم.

(مرضیه، 19 ساله از ملایر)

******

هم اندیشان سلام؛ به نظرم بعضی مشکلات اینجورین که آدم یه بار یه کار خطایی انجام می ده! بعد می بینه مشکلی پیش نیومد. دوباره تکرار می کنه. وقتی که یدفعه گیر افتاد مثل من کاسه چه کنم دست می گیره. آخه یکی نیست بگه یه بار جستی ملخک... ای بابااااااا....

(از کلاتم. کلات نادر)

امید: خب! بازم آخر خط! ولی نه! وایسین! یه چیز گفتنی هنوز مونده. آخه امروز حسن آقا اکبری، یکی از هم اندیشا می گفت: "چند روز پیش صاحب کارخونه خیلی معروف... بوووووووووق! (آخه اگه اسمش رو بگم خیلی تبلیغ می شه) اومده بود مغازمون و تعریف می کرد که یه اتوبوس از پشت سر، روی ماشین مدل بالاشون رفته و خانومش به حدی صدمه دیده که باید اعزام به خارج بشه." یاد حرف همیشگیمون تو باشگاه افتادم که از زندگی دیگران نباید عکس گرفت؛ باید فیلم گرفت. شنبه می بینمتون!

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2748
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 100
 • بازدید امروز : 8
 • باردید دیروز : 364
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 1,104
 • بازدید ماه : 570
 • بازدید سال : 141,676
 • بازدید کلی : 2,837,107
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی