• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 20 مرداد ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، چگونه با مشکلات کنار بیاییم؟ ،

هم اندیشان دوشنبه 20 مرداد ماه 1393

امید: سلااااام؛ د! چرا اینجوری نیگام می کنین؟ نکنه هیچی نشده منتظر نتیجه اولیه سرشماری جدید هستین؟ باشه! مثل اینکه چاره دیگه ای ندارم. نگاها خیلی سنگینه! راستش! تا این لحظه؛ یعنی ساعت یازده صبح، 2845 نفر تو سرشماری شرکت کردن که 1830 نفر مجرد؛ 514 نفر متاهل فرزند دار یعنی مادر و پدر و 501 نفر فقط متاهل هستن. سرشماری، همچنان ادامه دارد. تو آرشیو دیروز جزئیاتش هست.

******

به زندگی ساده نگاه کنیم... صبح که از خواب بیدار شد فقط 3 تار مو روی سرش مونده بود. با خودش گفت: "اوووووم! مثل اینکه امروز موهامو ببافم بهتره!" و موهاشو بافت و روز خوبی داشت! فردای اون روز که بیدار شد 2 تار مو روی سرش مونده بود. با خودش گفت: " اوووووم! امروز فرق وسط باز می کنم..." و این کار رو کرد و روز خوبی داشت. پس فردای اون روز تنها یک تار مو رو سرش بود. توی دلش گفت: "بسیار خب! امروز دم اسبی می بندم." همین کارو کرد و خیلی بهش میومد! روز بعد که بیدار شد هیچ مویی روی سرش نبود!! فریاد زد: "ایول!!!! امروز دردسر مو درست کردن ندارم!" پس یادت باشه... همه چیز به نگاه تو برمی گرده! هر کسی داره با زندگیش می جنگه، ساده زندگی کن.

(آیدا از بادرود(

******

یه چیز بی ربط بگم؟ دقت کردی خیلی هامون (بدحال) بودن رو طبیعی می دونیم؛ اما برای خوشحال بودن باید دلیل داشته باشیم؟ اما واقعیت اینه که برای احساس خوشحالی به هیچ بهانه ای نیاز نداریم! می تونی همین الان تصمیم بگیری که خوشحال باشی. به این دلیل ساده که زنده ای. به این دلیل که اینجوری می خوای. لزومی نداره که منتظر چیزی یا کسی باشی... بد می گم امید؟

(آیدا حیدری، انزلی(

امید: نه! بد نمی گی. ولی یه سوال! شما و آیدا خانوم پیامک قبلی سر و سری با هم ندارین؟ هم پیامک هاتون و هم اسم هاتون با هم هماهنگه!!

******

مشاعره:

روزى که گذشته است از او یاد مکن

فردا که نیامده است فریاد مکن

بر نامده و گذشته بنیاد مکن

حالى خوش باش و عمر بر باد مکن.

(مریم، 26 از هشترود تبریز(

امید: حالا "نون" بدین. نوووون!

******

سلام امید؛ یه سوال چند روزه که ذهنم رو درگیر کرده. بپرسم؟ چرا تو از زندگی مورچه ها درس می گیری ولی از زندگی پروانه ها نه؟ ببین امید! آرام باش! فقط شوخی کردم جو عوض شه. اون عصا سنگینه، بلندش نکن واست خوب نیست.

(مرضیه از شهر همسایه، محل تولد، مشکات(

امید: اتفاقا زندگی پروانه ها یه درس بزرگ داره. اونم اینه که با گل ها نشست و برخواست می کنن؛ یعنی بهترین رو واسه دوستی انتخاب کرده ان. نمی بینین صبح تا شب دورشون می چرخن؟ هیچکس نمی تونه ادعا کنه که از تأثیر همنشین بد، مصونه. ممکنه امروز اثرش رو نبینه ولی مطمئنا دیر یا زود، دوستی بد اثر خودش رو بر روح و روان و شخصیت انسان می گذاره.

منشین با بدان که صحبت بد

گرچه پاکی، تو را پلید کند

آفتاب بدین بزرگی را

پاره ای ابر، ناپدید کند!

******

سلام به امید و هم اندیشان ناب؛ می گم امید! واقعا مردم چرا اینجور شدن؟ دیروز تو خیابون کیف پول یه آقا رو دیدم افتاد رو زمین. منم سریع رفتم برش داشتم و رسوندمش به صاحبش. گرفتش و به راهش ادامه داد؛ حتی یه تشکر خالی هم نکرد! واقعا که! ولی مهم نیست. برای خدا اینکارو کردم.

(فرهاد اخلاقی، 28 ساله، لیسانس، خرم آباد(

امید: گل حرفات تو همون جمله آخرت بود.

******

هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگرى دارد نفس هاى آخرش را می کشد؛ پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگى کنید!... باشه؟؟؟

(پریناز پویان، 18 ساله، مشهد(

******

سلام به همه هم اندیشان عزیز! یکی از دوستان هم اندیش ما گفتند که برای هر موضوعی حتی ازدواج باید خودت کاری کنی و فقط نشستن تو خونه و دعا کردن و خوب بودن کافی نیست. خواستم بگم مثلا چی کار کنیم؟ دوستان لطفا راهنمایی کنید؟ آقا امید من یک هم اندیش تازه واردم. ممنون.

(بهرامی از کرمانشاه(

امید: از سوالت معلومه که تازه واردی؛ چون بارها درباره این موضوع صحبت کردیم؛ ولی یه خبر خوب برای همه اونایی که این سوال رو دارن. مجله روانشناسی، صفحه 790 رو حتما بخونین: "چرا خواستگار ندارم؟!" راستی! می گم دوست بد هم تو خواستگار نداشتن بی تاثیر نیستا! چون بالاخره دوست، ویترین کاره

ای نیک با بدان منشین هرگز

خوش نیست وصله، جامه دیبا را  (پروین اعتصامی(

******

سلام به دوستان خوبم؛ خواستم بگم اگر مشکلات، اطراف زندگیمان را احاطه کرده، خداوند در کلامش راه نجات را نشان داده است: "من یتق الله یجعل له مخرجا... کسی که تقوای الهی پیشه کند خداوند برای او راه چاره قرار می دهد... سوره طلاق، آیه 2 و 3 رو حتما بخونین.

(یه دوست(

امید: می گم همگی برای عمیق شدن آمادگی دارین؟ پس بیاین درباره این دو آیه یه کم بحث کنیم. آخه بعضی هامون ممکنه بگیم یعنی اگه با خدا باشیم واقعا مشکلاتمون رو حل می کنه؟ پس چرا افراد با ایمان هم کلی گرفتاری دارن؟ اول پیامک بنویسین: "بحث

******

سلام؛ مشکلات، بیشتر وقتا سکوى پرتاب هستن واسمون. چون واسه حلش تلاش کردیم و صبور بودیم بعد اینکه مشکل حل هم شد این جزوى از شخصیتمون می شه. و این در بقیه راه کمکمون می کنه. یا به خاطر مشکلمون با کسایى روبرو می شیم و مسائلى اتفاق مى افته که زندگیمون از این رو به اون رو می شه. باربارا دى آنجلس تو یکى از کتاباش می گه که مشکلات در حقیقت تغییراتى هستن در زندگیمون که ما رو به سمت چیزى که می خوایم راهنمایى می کنن؛ ولى چون ما پیش بینى نکرده بودیم اونو یا تو نقشه مون نبوده فکر می کنیم مانعى هستن سر راهمون. به نظرم ما چون تعریفمون از مسیرى که به هدف می رسه محدوده و هیچوقت سختى هایى که تو راه کمکمون می کنه درنظر نمی گیریم تا به سختى برخورد می کنیم فکر می کنیم مانع ماست. درضمن سختى ها انسان رو تربیت می کنه و پرورش می ده. به قول یکى: ما در مقابل شیر، اراده مون هم مثل شیر می شه و در مقابل گربه هم به اندازه گربه...

امید: شاید براتون جالب باشه. این پیامک، اسم و رسم نداشت و نصفه نیمه هم بود. بعد از اینکه یه کمش رو خوندم و احساس کردم مناسبه، دیدم اسم و رسم نداره. زنگ زدم. بگین کی بود؟ درسته! رومینا! بازم رومینا. حالا بگین  چند سالشه؟ هفده سال! زنجانیه و داره می ره سوم تجربی. گفتم: آخه هم اندیشان زیاد پیامک می دن که مطالب رومینا خانوم پختگی خاصی داره. گفت: دلیلش اینه که از چهارده سالگی دارم باشگاه رو می خونم. دلیلش اینه که از وقتی تو باشگاهم کتاب هم بیشتر از قبل می خونم. به ویژه روانشناسی

******

جوانان می توانند مشکلات خود را با بزرگ ترهایشان درمیان بگذارند تا مشکلات کمتری برایشان به وجود بیاید...

امید: د! اینم که اسم و رسم نداره! حتما اینم پیامک نجمه خانومه!

******

سلام؛ خدا را در دلت احساس کن، به او توکل کن و قدم هایت را محکم بردار. چرا که وقتی ایمان شکست خورد، ترس، پیروزی اش را جشن می گیرد. دریای آرام، هرگز ناخدای کار کشته و ماهر نمی سازد؛ پس، از مشکلات نترسیم.

(زهرا، 21 ساله، مشهد(

******

سلام به همه؛ به نظر من آدما مثل یه خمیر می مونن که شل هستن و مشکلات باعث می شه همین خمیر، سفت و سخت بشه؛ پس مشکلات، بدبختی نیستن بلکه یه نوع امتحان برای سفت کردن هستن.

(شبنم؛ برام مهم نیس درج بشه مهم شمایید(

امید: من فکر کنم خیلی از بچه های امروزی، خمیر، باقی بمونن؛ چون پدر مادرا اجازه نمی دن آب به دلشون تکون بخوره! یکی از آشناهامون رفته برا سیسمونی بچه اش بالشت نوزاد بخره. مغازه دار بهش گفته: "این بالشت از پر قو درست شده. نمی ذاره گردن بچه درد بگیره!!! خب! این بچه که تو پر قو بزرگ می شه فردا روز چطور می خواد با مشکلات زندگی کنار بیاد؟ هان؟

******

سلام؛ زنگ تفریح: خنگول موبایلش رو ویبره بوده. می بره پیش موبایل فروش و می گه: موبایلم خرابه. می پرسه اشکالش چیه؟ می گه: هر چی زور می زنه نمی تونه زنگ بزنه!!!

(کوچیک همتون، سکینه(

******

سلام؛ یه بزرگی گفته اگه در برابر مشکلات ترس به دلتون راه بدید نیمی از قدرت خودتونو از دست می دید. مشکل برا هر کسی پیش میاد. مهم اینه انسان بتونه با قدرت با مشکلات روبرو بشه و اون مشکلاتی رو که قابل حل شدن هستن با تدبیر سعی در حلشون داشته باشه و بقیه رو به خدا بسپاره. مطمئنا خدا بهترین مشکل گشاس.

(هاجر از خرم آباد(

******

نسیم، دانه را از دوش مورچه انداخت. مورچه دانه را دوباره بردوش گرفت و رو به آسمان گفت: گاهی یادم می رود که هستی. کاش بیشتر نسیم بوزد. سلام؛ نباید از وجود مشکلات گله کنیم؛ چون باعث می شن به خدا نزدیکتر شیم.

(شقایقم از کوهدشت(

امید: خب! اینم از امروزمون. خدا کنه مثل دیروزمون نباشه و یه تغییراتی  توش باشه. به خدا می سپارمتون.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393