loading...

باشگاه هم اندیشان

امید: سلاااام؛ می گم چقدر خوشحالم! چون هنوز هم هستن خیلی ها که دنبال حرف حسابن! (شماها رو می گما! حواستون باشه!) هنوز هم هستن کسانی که یادشون نرفته "دنیا، مزرعه آخرته" و دنبال اینن که هر

هم اندیشان یکشنبه 19 مردادماه 1393

حسین وفا بازدید : 633 یکشنبه 19 مرداد 1393 نظرات (0)

امید: سلاااام؛ می گم چقدر خوشحالم! چون هنوز هم هستن خیلی ها که دنبال حرف حسابن! (شماها رو می گما! حواستون باشه!) هنوز هم هستن کسانی که یادشون نرفته "دنیا، مزرعه آخرته" و دنبال اینن که هر روز فکرشون و رفتارشون رو درست تر کنن. خدایا شکرت!

******

سلام همید؛ من خودم رو به وسیله هم اندیشان پیدا کردم. واقعا تو غفلت بودم ولی بیدارم کردید. ممنون.

(مریم از فارس)

******

سلام؛ شما که می گین مشکلات زیاده تا حالا شده با خودتون فکر کنین اصلا برای چی زندگی می کنین؟!! مگه بحث قبلی هم اندیشانو یادتون رفته؟! مگه خودتون نگفتین که یکی از موانع رسیدن به خدا ناامیدیه؟!! پس چرا ناامیدی وقتی امید هست. ما تو زندگیمون فقط مشکلات و اتفاقای بدو می بینیم در حالی که چیزایی هم هستن که ما رو خوشحال نگه داره و واسه آینده بهمون دلگرمی و امید بده.

(امین، گمیشان )

******

سلام هم اندیشان؛ یک ماهه تلتکستمون خرابه. امروز درست شد. خیلی خوشحالم. خیلی... راجع به موضوع بحثمون هم کتاب "چگونه مشکلات را شکلات کنید" باید مفید باشه.

(شیرین از نهاوند – دختر لر)

******

سلام؛ امید رفته بودیم الموت. با وجود سطل زباله، حتى بالاى قلعه، مردم  آشغالاشون رو می ریختن زمین و بعد توریستا اونا رو جمع می کردن. از مردمى که داراى تمدن چند هزار ساله هستن بعیده. شما مهمون بیاد خونتون بعد خونتون کثیف باشه و مهمونا تمیزش کنن خجالت نمى کشین؟!

******

سلام هم اندیشان و آقا امید؛ صحبت های رومینا خانم خیلی جالب و پرمحتواست. آخه هر بار که پیامی رو تو باشگاه خوندم و خیلی تأثیرگذار بود به اسمش که می رسیدم می دیدم رومینا خانوم هستن! چند بار خواستم تشکر کنم اما... الان با حرف آقا دانیال واجب دونستم که پیام بدم.

(گل گندم)

امید: البته از این رومینا خانوم ها تو باشگاه کم نیستن؛ تازه! من که می گم هر پیامکی که هم اندیشا می دن، یه نکته ای توش داره! به شرطی که عمیق شیم. حتی لطیفه ها...

******

سلام بر امید باشگاه؛ خوبی؟ خوشی؟ وقت زنگ تفریح نشده؟ آها باشه الان! بیا اینم لطیفه: به خنگول می گن زورت به چند نفر می رسه!؟ می گه اگه آجر به اندازه باشه تعداد زیاد مهم نیست. خب بریم سر بحث اصلی!

******

سلام؛ چند وقتیه ازتون بی خبرم. آخه دیگه از مجردی زدم بیرون و نامزد کردم. برای همتون دعا کردم. برام دعا کنید. امیدوارم خوشبخت بشید.

(مریم و ج از قم)

امید: پس تو سرشماری مجردها و متاهل های باشگاه که از همین الان شروع می شه باید کد 107 رو به 3000048 بفرستی. البته متاهل های بچه دار کد 108 رو باید ارسال کنند. مجردها هم کد 109 رو. به عدد انگلیسی. هر هم اندیش، جداگانه.

******

سلام؛ من الان واسم یه سوال پیش اومده... خانم متاهل کم تو باشگاه نداریم پس چرا اینقدر تعداد آقایون کمه؟ نه واقعا؟ مگه خانم ها باشگاه رو به همسرانشون معرفی نمی کنن؟ اصلا زود قضاوت نمی کنم شاید آقایونشون مثل مادر من با باشگاه ارتباط خوبی ندارن... ولی پیشنهاد می کنم امشب یه چایی بریزین بیان کنار همسرتون بشینین و با هم هم اندیشان بخونین.

(ف.طوسی)

امید: صبر کن چند روز دیگه تعداد متاهل ها معلوم می شه. فعلا سرشماری داریم.

******

سلام خوب اندیشان؛ من از نظر دیگران مسئله های کوچیک و بزرگ زیادی داشتم و دارم اما به نظر خودم تلخی و شیرینی های زندگیه که ازمون بنده ی خدا می سازه. خیلی جاها خسته شدم. در یک خانواده پرجمعیت روستایی که علاوه بر خانواده ام خیلی از مردم هم معتادن و خیلی چیزهای دیگه. تو 14 سالگی تو یک اتاق کوچیک با خانواده همسرم زندگی می کردم. الگوم حضرت فاطمه بود و حالا الگوی خیلی ها شدم.

(همونی که مادر شوهرش جونش وابسته به لبخندشه)

******

سلام؛ مشکل از آنجا شروع شد که قبل از انجام هر کاری به جای آنکه بگوییم: "خدا چی می گه؟"  گفتیم: "مردم چی می گن؟"

(فاطمه نوروزى، سنگان)

******

سلام؛ من ۵ روزی اردوی فرزانگان بودم و دور از شما. ولی آدرس باشگاه رو نوشتم رو کاغذ و گذاشتم توی خوابگاه جلو چشم بقیه؛ ولی چه فایده؟! زندگی آدما شده موبایل. همه‎ ‎‏ توی خوابگاه سرشون توی گوشی بود تا ساعت ۴ صبح و اجازه نمی دادن ما بخوابیم. واقعا ما تا کجا می خوایم پیش بریم واقعا!

(فائزه خسروانیان یه شاکی از کهکشان راه شیری)   

******

با سلام به همگى؛ حدیثى از امام جواد (ع) خوندم که بى ربط به بحثمون نیست. سه خصلت جلب محبت می کند: انصاف در معاشرت با مردم. همدردى با مشکلات آن ها و همراه و همدم شدن با معنویات.

(محبوبه ام از مشهدالرضا)

******

سلام امید؛ می شه یه کتابى معرفى کنید درمورد توقعات و انتظارات مردها از همسرانشون. خواهشا کتاب "مردان مریخى و زنان ونوسى" نباشه.

(امیدوارم از ارومیه)

امید: سیم ثانیه صبر کنی معرفی می کنم. آهان! پیداش کردم... 

******

سلااام به همه مثبت اندیشان؛ امید! خواستم کتاب "راز خوشبختی زن و شوهر" نوشته محمدرضا رجایی رو معرفی کنم. با موضوعاتی چون: راز خوشبختی خانواده، روابط سالم در خانواده، وظایف اعضای خانواده. امروز آقای کرمی تو برنامه صبحی دیگر معرفیش کرد. خوندنش خالی از لطف نیست مخصوصا برای متأهلین. لحظه هاتون سرشار از لبخند خدا.

(تسنیم، 19، دانشجوی آموزش زبان انگلیسی، خواف)

******

سلام دوستان گلم؛ "هرگز داشته هایت را به نداشته هایت نفروش؛ شاید وقتی به نداشته هایت رسیدی حسرت داشته هایی را بکشی که ارزان فروختی."

(یگانه از چهارباغ کرج)

******

مشاعره:

در کاخ مجلل خبر از عشق مجو

سعادت همه در کلبه درویشان است

سلام؛ برا مشاعره بعدی "ت" بدین بیاد. راستی! امید! خدا صبر ایوب وار بده بهت. گاهی وقتا دلم برات می سوزه این پیاما رو می خونم. حرف چند نفر رو باید تحمل کنی. گلایه های چند نفرو! وای خدایا! تازه تمام تلاشتم می کنی که از دل همشون اگه دلخوری هست دربیاری. چه حوصله ای! چه خوبه بعضی اوقات بخش سخنی با هم اندیشان رو دوباره بخونیم؛ حتی ما پیشکسوتا. خط به خطشو تا یادآوری بشه همه چیز. ای کاش کمی درک متقابل بود.

(عاطفه، گیل دختر، یه "ها" قدیمی)

امید: من منتقدام رو هم خیلی دوست دارم. دیروز یه جا خوندم نوشته بود. "بادبادک با باد مخالف بالا می رود." بالاخره این انتقادها برا تقویت باشگاه خوبه! ولی خب! نحوه انتقاد خیلی مهمه!!! اینه که گاهی آدم رو اذیت می کنه. راستی! دیروز برا مشاعره قرار شد "ت" بدین. شما چرا "دال" دادین؟

******

سلام؛ نوبتی هم باشه نوبت ادامه مشاعره توسط منه که بی ربط به بحثمون نیست:

تو را پرواز بس زود است و دشوار

ز نوکاران که خواهد کار بسیار؟

معنیش اینه که گاهی خودمون مسبب مشکلات و سختی هایی هستیم که برامون به وجود میاد. به قول معروف نباید بی گدار به آب زد و بعد کاسه چه کنم دست گرفت...

(فرشته از دیار نجف آباد)

امید: خب! حالا برا فردا "ر" بدین. حواستون که هست؟ "ر" در پناه حق باشین.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 2748
 • آی پی امروز : 99
 • آی پی دیروز : 101
 • بازدید امروز : 268
 • باردید دیروز : 198
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 1,000
 • بازدید ماه : 466
 • بازدید سال : 141,572
 • بازدید کلی : 2,837,003
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی