• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 12 مرداد ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، چگونه با مشکلات کنار بیاییم؟ ،

هم اندیشان یکشنبه 12 مرداد ماه 1393

امید: سلااااام؛ می گم اینقدر قشنگ حرف می زنین که من موندم چی بگم؟ اصلا هیچی نمی گم تا شما همه چیزو بگین. خوشحال شدین؛ نه؟!

******

سلام امید؛ به نظرم این حدیث از امام علی (ع) به بحث این هفته مربوط می شه. "هر گاه از سختی و دشواری کاری ترسیدی در برابر آن سرسختی نشان بده که رامت می شود؛ و در برابر حوادث روزگار چاره اندیشی کن که بر تو آسان می شوند." من فکر می کنم زمان، مرهم خوبیه! هر مشکلی هر چند بزرگ در گذر زمان کمرنگ می شه! اما شهامت رویارویی و غلبه بر آن، آن هم در زمانی که باید؛ هنر بزرگی است که باید آن را آموخت.

(کبری)

******

استادی سر کلاس یه لیوان آب رو بالا گرفت و گفت: این لیوان چقدر وزن داره؟ هر کسی مقداری رو حدس زد. استاد گفت: اگه من چند ساعت این لیوان رو بالا نگه دارم چی می شه؟ گفتن: دستتون خسته می شه. گفت: چیزی از وزنش کم می شه؟ گفتن: نه! گفت: مشکلات هم همین طور هستند اگه تمام مدت هم بهشون فکر کنیم چیزی ازشون کم نمی شه؛ فقط ذهنمون خسته می شه.

(زینب امینی از کرمانشاه)

******

نظر: سلام امید؛ وقتی نسبت به مشکلات آگاهی داشته باشیم، می دونیم حل شدنیه یا کنار اومدنی. سریع باید حل بشه یا زمان باید حلش کنه. می دونیم باید از چه کسی کمک بخوایم. می دونیم مشکلمون از کجا شروع شده. اصلا مشکل هست یا نه؟

(درنا)

******

سلام به همگی؛ به نظر من مشکلات باعث می شه که انسان قوی بار بیاد و شرح صدر پیدا کنه؛ به طور مثال فکر می کنید چرا امید پیامای ما رو درج نمی کنه؟! خب به خاطر اینکه می خواد نفسمون قوی بار بیاد تا در مقابل مشکلات شکست نخوریم و صبر و تحملمون بالا بره!!! امید! شوخی بودا! به دل نگیر!

(محبوبه از قائمشهر)

امید: نگران نباش! به دل نمی گیرم؛ چون واقعا خود من هم با این همه گله واگویه و انتقادی که هر روز می شه، آبدیده شدم. قبلنا اینطور نبودم. جالبه! انسان در پس مشکلات، ظرفیتش بالا می ره. دقت کردین؟

******

دلا تا بزرگی نیاری به دست

به جای بزرگان نشاید نشست

(آیدا حیدری، انزلی)

******

سلام؛ مرضیه خانم رستمی که به عدم افزایش سن آقا محسن و نجمه خانم اشاره کرده بودید! باید بهتون بگم که علت این امر اینه که مدتی که عضو هم اندیشان باشی جزء عمرت حساب نمی شه! هم اندیشان یک موهبت الهی است! قدرش را بدانیم.

(مصطفی از قم)

******

سلام به همید؛ به انتخاب های همسرتون نخندید؛ چون خودتون یکی از انتخاب های اون هستید!

(حمیدرضا یسلیانی، فریدونشهر)

******

نظر: براى به دست آوردن نتیجه مطلوب در برابر مشکلات باید به 3 سلاح مهم مجهز بود: دانش ، تفکر و ایمان .اگر  ریشه مشکلتان را بشناسید، بزرگترین قدم را براى مقابله با آن برداشته اید. تقریبا هر مشکلى دربرابر دانش تسلیم می شود؛ اما مسلما زمانى که بدون آگاهى لازم مشکلى را بررسى کنید این مشکل از هر جهت دشوار و غیرقابل حل بنظر می رسد. عقل انسان بسیار قدرتمند است. اگر تمام جوانب مشکلتان را به دقت مطالعه کنید و اجزاى آن را به طور منظم در کنار هم قرار دهید تا براحتى بررسى شود، راه حل هاى متعددى براى آن کشف می کنید؛ و بدانید شما می توانید، اگر باور کنید می توانید.

(الهه خانوم)

******

سلام؛ مشاعره ای که به بحثمون مربوطه...

دلی که سخت ز هر غم تپید، شاد نماند

کسی که زود دل آزرده گشت، دیر نزیست

مشکلات همیشه و تو زندگی همه کس وجود داره و مساله نوع برخورد هر کس با مشکلات هستش. شاید نتونیم همون لحظه ای که مشکلی برامون پیش میاد راه حلی براش پیدا کنیم؛ اما نباید جلوش سرخم کنیم و شکست رو بپذریم؛ چون هیچ مشکلی بدون چاره نیست.

(افشانه از سلماس)

امید: خب! حالا برای مشاعره بعدی "ت" بدین.

******

سلام؛ آخخخیش! امروز غذای روحم رسید. حالم خوبه خوبه! ممنون که هستین.

(رعنام، ٧١، تبریز)

******

سلام؛ هنگام حضور مشکل به جاى دستپاچه شدن و نگران بودن، اول مشکل را تحلیل و بی درنگ آن را حل کنید!

مشکلى نیست که آسان نشود

مررررد خواهد که هراسان نشود

(مرضیه)

******

سلام به همگى؛ نظر: مشکلاتی تو زندگی هستن که با تغییر افکار و عقاید رنگ می بازند و سمت و سوشون عوض می شه. بشر موجودی بوده که تونسته با به کار گرفتن اراده و ذهنیت قوی حتى در بدترین شرایط طبیعت کره خاکی زنده بمونه.

(یاسمین)

******

سلام؛ 2 سالی می شه باهاتونم. در رابطه با موضوع هفته خواستم بگم من با اینکه سنم کمه ولی اینو فهمیدم که هر وقت و هر جا اگه به مشکلی برخوردیم فقط خدا رو شکر کنیم. معجزه می کنه. حتما تجربه اش کنین.

(زهرا از زنجان)

امید: "به یاد آور هنگامی را که پروردگارت فرمود: اگر قدرشناس باشی به تو بیشتر عطا خواهم کرد..." این آیه قرآنه. قطعا شکرگزاری می تونه گره گشای خیلی از مشکلاتمون باشه؛ همونطور که دستگیری از دیگران و کار خیر می تونه. 

******

دانی که چرا خدا به تو داده دو دست؟

 من معتقدم که اندر آن سری هست

با یک دست به کار خویش پردازی

با دست دگر ز دیگران گیری دست.

(کوثر حیدری، 18 ساله از اسلام آباد غرب و فاطمه از اسدآباد همدان)

******

سلام؛ دو روز پیش چهلم دائیم بود. یه پدر و همسر و برادر خیلی مهربون که همیشه به خدا توکل داشت. هرگز با کسی با صدای بلند حرف نزد. کسی ناامید و دست خالی از در خونش نرفت. جوری زندگی کرد که گویی ساعتی دیگه زنده نیست و از طرف دیگه لحظه ای دست از تلاش برنداشت گویی که عمرش جاودانه. این چیزیه که همیشه یادمون میره؛ یعنی فقط این دنیامون رو می بینیم. به همین خاطر هم مشکلات برامون اینقدر بزرگ می شه و برای حلشون هم از هر راهی وارد می شیم. اگه از خدا هم یادی کنیم فقط گلایه است که چرا من؟ ولی یادمون میره که در هر کار خدا یه حکمتی هست. یادمون میره که صلاح ما رو اون بهتر می دونه. یادمون می ره بهش توکل کنیم. توکل آدمو آروم می کنه؛ چون می دونی بهترین وکیل رو داری که همه چیز رو می دونه و بهترین راه رو جلوی پات می گذاره. خدایا! ما رو برای حتی یه لحظه به خودمون وامگذار. الهی آمین!

(زهرا، 29 ساله، لیسانس ادبیات، مادر پریسان از ملایر)

******

سلام به هم اندیشان؛ یه سوال داشتم: اینکه می گن تهرانی ها از مهمون خوششون نمیاد واقعیت داره؟ از هم اندیشان تهرانی معذرت می خوام. آخه تا حالا چند بار اینو شنیدم.

(جنت سادات بابایی چگینی از قزوین، روستای چشمه غلامعلی)

امید: همه که نه! ولی کلا زندگی تو شهرهای بزرگ آدما رو خیلی مشغول می کنه و از خیلی چیزایی که برا خداوند اهمیت داره، دور! آدما باید خیلی حواسشون جمع باشه که گرفتار این مشکل نشن؛ ولی معمولا فرهنگ شهرنشینی خیلی ها رو با خودش می بره!

******

سلام گرم به دل های گرم هم اندیشان. اینم مشاعره با شعری از صائب تبریزی:

رزق ما آید به پای میهمان از خوان غیب

میزبان ماست هر کس شود میهمان ما

(آذین کشکولی، دختر آذربایجان از سنندج)

امید: حواستون بود که چی گفت؟ اصلا قدیمی ها می گفتن مهمون روزیش رو با خودش می یاره. اصلا وقتی مهمون حبیب خدا است، مگه می شه با خودش برکت نیاره. حالا هی برخی آدمای امروزی از مهمون فرار کنن!

******

سلام به کتاب خون ها! پیشنهاد مى کنم کتاب مشکلات را شکلات کنید نوشته مسعود لعلى رو حتما بخونین. "یادمان باشد از این به بعد به هر مسأله و مشکلی سلام کنیم و بگوییم: خوش آمدى! باور داشته باشیم در پایان همه سختی ها خوشی وجود دارد"

(زهره)

******

اگر شما یه غذای بد طعم رو خورده باشید می تونید طعم یه غذای خوب رو درک کنید. پس از مشکلات زندگی درس بگیرید تا بتونید زندگی رو درک کنید.

(فاطمه از ارومیه)

******

معما: یه مورچه میره زیر تریلی له می شه ولی نمی میره اگه گفتین چرا؟ جواب: دعای خیر پدر و مادر پشت سرش بوده. خخخخخخخ! امید! بدرج پای مورچه وسطه!!!

(فریبا، 23 ساله، اصفهان، دانشجوی مترجمی!)

امید: حالا این شوخی بود؛ ولی دعای پدر و مادر، معجزه می کنه. امیدوارم یه نفر هم تو این دنیا پیدا نشه که به این موضوع اعتقادی نداشته باشه؛ چون خیلی چیزا رو از دست می ده. می گم حتما می دونین پدر و مادر از اون دنیا هم می تونن فرزندشون رو دعا کنن. کافیه فرزندشون به یادشون باشه و به نیتشون کار خیر انجام بده؛ مثلا فامیل رو دور هم جمع کنه. خدا به همتون خیر بده. در پناه حق باشین. راستی! سرشماری هم تا چهارشنبه این هفته بیشتر نیست. به خاطر باشگاه هم که شده، معرفت به خرج بدین. فقط کافیه یکی از کدهای قرمز زیر رو به سی هزار، چهل و هشت "3000048" ارسال کنین. هر هم اندیش جداگانه. ممنون که هستین. 

 101- خانوم؛ زیر 19 سال

102- خانوم؛ از 19 تا 29 سال

103- خانوم؛ بالای 29 سال 

104- آقا؛ زیر 19 سال

105- آقا؛ از 19 تا 29 سال

106- آقا؛ بالای 29 سال

تعداد پیامک های دیروز: 2093

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط رضوان چناری.سیریش باشگاه در تاريخ 1393/05/15 و 18:09 دقيقه ارسال شده است

سلام برهمه ی گل اندیشان عزیز.من با واتس آپ گوشیم یه گروهم درست کردم و اسمشو گذاشتم هم اندیش کده.چندتاازدخترای فامیلمون هستن.راجب مموضوعات متخلفی هم اندیشی میکنیم.اسماشونم اینه:مونا,سپیده,پروانه,فاطمه,سحر,وفرزانه.من ااونجا جای امیدروگرفتم.آخ امیدبودن انقدرحال میده


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393