• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 22 تیرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، راه های نزدیکی به خدا ،

هم اندیشان دوشنبه 22 تیرماه 1393

سلام به شما که چشم دل دوخته اید به صفحه370؛ احوالتون؟ خوبین؟ خوشین؟ حال دلتون تو این ماه مبارک چطوره؟ می گم تو این گرما، زبون روزه، کار کردن خیلی سخته. می گن آدمایی که با زبون روزه دنبال اینن که یه لقمه نون حلال بذارن سر سفره زن و بچشون، نفسشون حقه! یعنی دعاشون مستجابه.

(حدیث فلاحی، دختر لک از نورآباد)

امید: سلااااام به همگی؛ می گم هیچ دقت کردین آگاهی با زندگی آدمیزاد چه کارا که نمی کنه! زیر و رو می کنه این زندگی رو. باعث می شه خیلی جاها حواسمون جمع باشه. باعث می شه جلو خیلی از اشتباهات گرفته بشه. یه ویژگی مهمش هم اینه که باعث حس های خوب می شه و ما رو بیشتر به خدا نزدیک می کنه. اگه ما آگاه باشیم که با زبان روزه، کار کردن اونقدر ارزش داره که نفس آدم های روزه دار، حقه؛ خب! خیلی فرق می کنه تا ندونیم! فرق نمی کنه؟ این آگاهی بهمون کمک می کنه که لحظه لحظه کار کردنمون با حس خوب همراه باشه؛ پس کلا آگاهی رو دست کم نگیریم. خدا رو شکر، هم اندیشان اقیانوس آگاهیه.   

******

روزی که در آن نکرده ای کار

آن روز ز عمر خویش مشمار

اینم از مشاعره...

(پوران حسین پور)

امید: بازم از این شعرهای پرمغز با حرف "ر" هست؛ فقط ازتون می خوام به عمق همه ی این شعرها دقت کنین. دقت کردین بعضی وقتا یه جمله چقدر تکونمون می ده؟ بعد با خودمون می گیم: ما که قبلا بارها این جمله رو شنیده بودیم؛ چطور اینقدر مثل الان برامون معنا و مفهوم نداشت؟! چرااا؟!

******

سلاااام؛ برید کنار! مشاعره...

رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند

بنگر که تا چه حد است مکان آدمیت

(مائده جهانبخشی از لالی؛ ثریا بهاری)

******

مشاعره: سلام هم اندیشای مهربان...

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود

رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

(آذین کشکولی دختر آذربایجان از سنندج؛ سمیه از شهر بابک؛ الهه از سرآسیاب)

******

روزها فکر من این است و همه شب سخنم

که چرا غافل از احوال دل خویشتنم

(فرناز از دورود؛ زهرا از وارنا، 20 ساله)

******

راز دل با یار محرم هم نباید گفت

روزی آن محرم اگر بیگانه شد تکلیف چیست؟

(مژده، 20 ساله)

******

روده ی تنگ به یک نان تهی پر گردد

نعمت روی زمین پر نکند دیده ی تنگ

معنی: انسان گرسنه با یک تکه نان خالی هم سیر می شود ولی تمام نعمت های جهان هم انسان های حریص را سیر نمی کنند.

(فهیمه طوسی، طراح لوگو، تهران، تصوییییرگر آینده ی کتاب کودک)

امید: ببخشید که نشد همه ی شعرهاتون رو بذارم. تازه این دفعه هم خلاقیت به خرج دادم که تعداد بیشتری درج کردم. حالا مشکل اینه که با وجود این همه شعر، مشاعره بعدی با چی شروع بشه؟ همین آخری رو ملاک قرار می دیم؛ پس "گ" بدین.

******

سلام امید؛ خدا قوت! تداوم: وقتی مطالب رو می خونید و یک نکته ازش گیر میارید اون رو با رفتارهاتون تطبیق بدید؛ یعنی فکر کنید که این مطلب کجا می تونه به کارتون بیاد. شک نکنید به وقتش میاد تو ذهنتون.

(مرضیه، قروه)

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ این نصفه شبیه بی خیال ملاتونین شدم و داشتم به این فکر می کردم که یه دوست هم به وسیله عقایدش می تونه یکی از راه ها و یکی از موانع نزدیکی به خدا باشه. موافقا دستا بالا.

(شقایقم، 18 و اندکی ساله از کرمانشاه)

امید: یه حدیث معروف از پیامبر (ص) داریم که فرموده اند: "تنهایى بهتر از دوست بد است" این حدیث، هیچ وقت یادمون نره؛ درضمن، رفتارها و افکار یه  دوست بد، به تدریج روی آدمیزاد تاثیر می ذاره. اینم هیچ وقت یادمون نره.

******

سلام؛ دوستان و امید؛ من به شددددت به کمکتون احتیاج دارم!! من کارورزی می رم و همه دوستامم هستن. اونا حرفایی می زنن که من نمی خوام گوش کنم چون روزه ام. از طرفیم نمی تونم برم جای دیگه. مجبورم پیششون باشم!!!! چیکار کنم تا حرفاشونو نشنوم؟

(محدثه، یه طراح و نقاش، 18 ساله، شهرری)

امید: اگه مجبوری باهاشون باشی، یه جوری خودت رو سرگرم کن که قاطی حرفاشون نشی. حتما براشون سوال پیش می یاد و می یان دلیلش رو ازت می پرسن؛ اونوقت تو هم مودبانه و با نهایت احترام، بهشون بگو. یادت باشه با ظرافت!     

******

تداوم: سلام؛ شما می تونید نکته های هم اندیشان رو روی کاغذهای کوچیکی بنویسید و هر جا که می رید با خودتون ببرید و بخونید تا یادآوری بشه  براتون. مثلا اگه تو اتوبوس یا پارک نشستید می تونید این کارو انجام بدید.

(زهرا، همدان)

******

سلام به خانواده هم اندیشان گل؛ می گم ما که به کمک هم اندیشان کلی از رفتارای بدمونو ترک کردیم کارامونم با حساب و کتاب انجام می دیم؛ پس بیایم حداقل ما خانواده هم اندیش تو مصرف آب صرفه جویی کنیم که ۳۰ درصد به ۱۰درصد برسه. خواهش می کنم.

(پروانه، دختر کرد از جوانرود)

امید: یادتونه اول پیامکا حرف از آگاهی زدم؟ صرفه جویی با آگاهی هم خیلی لذت بخشه؛ یعنی با آگاهی نسبت به اینکه این کار چقدر می تونه خدا رو خشنود کنه و حس خوب بهمون بده این کارو بکنیم. امتحان کنین و لذتش رو ببرین.

******

در یک روز گرم تابستان، در شهر کاشان پسری بس تپل و شیطون پا به عرصه هستی گذاشت. او را محمدرضا (همون امید خودمون) نامیدند. پسرک، بزرگ و بزرگ تر شد تا اینکه کاری بس خیرخواهانه انجام داد. او یک خانواده بزرگ به نام هم اندیشان به پا کرد و هرچه آدم با معرفت بود را گرد خود آورد تا همه در رکاب هم به انسانیت، خودشناسی و در نهایت به خداشناسی برسند. داداش امید تولدت مبارک.

(بهزاد، 20 ساله)

امید: می دونی چرا پیامکت رو درج کردم؟ د! نمی دونی دیگه! دلیلش این بود که گفتی هر چه آدم بامعرفته تو هم اندیشان جمع شده.    

******

"محبت گوهر گرانبهایی است که در برخی از قلب ها روی آن خاکستر نشسته است. این پوشش نازک و کوتاه را با تبسم بزدایید تا گوهر گرانبهایی که پنهان است آشکار شود و با درخشش خود، روح و قلب همگان را روشن سازد.

(فاطمه تکاوری)

******

سلام؛ یه مدت با تلاش و "اصرار" از خدا می خواستم خواستمو بهم بده. تا مرز رسیدن به خواستم پیش می رفتم اما آخرش نمی شد. همه اش از خدا می پرسیدم چرا؟ تا اینکه فهمیدم خیرمو می خواسته. مصلحتش رو دیر فهمیدم اما خدا رو شکر به خیر گذشت.

(علی، متولد ۶۸)

******

سلام امید؛ خسته نباشی. می خواستم بگم خیلی وقتا این نفسمونه که ما رو وسوسه می کنه؛ یعنی عامل اصلیه! همونطور که مولوی می گه:

نفس، هر دم در درونت در کمین

از همه مردم بتر در مکر و کین

دشمنی داری چنین در سر خویش

مانع عقل است و خصم جان و کیش

******

سلام به هم اندیشان خوب خودم. اینم یه جمله ناب برا نویسنده باشگاه: به اونایی که پشت سرتون حرف می زنن محل نذارید اونا جاشون درست همان جاست، "پشت سرتون"

(صدف)

******

سلام؛ یکی از راه های تقرب به خدا، نزدیک کردن دیگران به خداست. حضرت عیسی علیه السلام به حواریون فرمودند: "چنان باشید که هر وقت کسی شما را می بیند به یاد خدا بیفتد." نمی گم از فردا بلند بلند ذکر بگیم یا هی نماز بخونیم به بهانه یادآوری وجود خدا به دیگران. با انجام کارای ساده ولی خالص و از ته دل و بدون خودنمایی و ریا، هم خودمون به خدا نزدیک می شیم و هم به نزدیک شدن دیگران کمک می کنیم.

‏(ریحانه، دختر خراسان، مشهد)

******

سلام؛ خوش به حالت خانمی که به خاطر خرید گوشی گرون قیمت دلخوری که به بابات فشار آوردی! من همیشه دلم گرفته اس. به خاطر اینکه برا یه میوه یا یه کیلو گوشت دل بابام رو می شکنم؛ چون از کار افتادس و پول نداره خرید خونه رو انجام بده. هیچ درآمدی نداریم. چندین ساله. الانم سحری... آیا واسه جبران راهی هست؟ آیا راهی هست اشکاشو نبینم؟

(جانشین خدا روی کره خاکی از سبزوار)

******

سلام امید؛ خدا قوت. می گم بهتر نیست از "همه"ی اونایی که کدشون رو فارسی فرستادن بخوای که کدشون رو انگلیسی بفرستن و تو اصلا کدهای فارسی رو نشماری؟ چون اینطوری ممکنه یکی هم کدش رو فارسی فرستاده باشه و هم انگلیسی. اون وقت تو یک نفر رو دوبار سرشماری می کنی و اینجوری سرشماری درست از آب در نمیاد. درست می گم؟؟

(رویا از تفرش)

امید: کاملا درسته؛ ولی یه عده ای، اعداد گوشیشون انگلیسی نمی شه. فکر کنم باید از گوشی یه نفر دیگه بفرستن. خب! آمار سرشماری تا ساعت یازده و نیم امروز به 21319 نفر رسید؛ یعنی نرم افزار اینو نشون می ده. حالا اونایی که هنوز شرکت نکردن دست به کار شن. یکی از کدهای قرمز زیر رو به عدد انگلیسی به 3000048 ارسال کنید. ممنون.

101- خانوم؛ زیر 19 سال

102- خانوم؛ از 19 تا 29 سال

103- خانوم؛ بالای 29 سال 

104- آقا؛ زیر 19 سال

105- آقا؛ از 19 تا 29 سال

106- آقا؛ بالای 29 سال

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط سوها* در تاريخ 1393/04/24 و 17:39 دقيقه ارسال شده است

سلام به نظر من راه نزدیکی به خدا خلوص نیت*نماز با حظور قلب است ممنون امید و پیام و هم اندیشان عزیز


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393