• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 22 تیرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، راه های نزدیکی به خدا ،

هم اندیشان یکشنبه 22 تیرماه 1393

امید: سلاااااام؛ حال دلتون خوبه که؟ می دونین چرا می پرسم؟ چون می خوام بگم اگه خوب نیست حتما این پیامکا خوبش می کنه.

******

سلام؛ می خواستم بگم من این روزا لبخند خدا رو زیاد حس می کنم. واسه سحر، ساعتمو زودتر از مادر و پدرم رو زنگ می ذارم. غذا رو گرم می کنم. میز رو می چینم و بعدش بقیه رو صدا می زنم. مادرم واسه این کار خیلى دعام می کنه و خوشحاله. آخه من اصلا اینجورى نبودم. سفره ى شام رو نمی چیدم چه برسه به سحر! ولى افتخار آشنایى با شما این تغییرو تو من ایجاد کرد. خب! آخه من یه هم اندیشم و حالا دیگه این کارارو "کمک به پدر و مادر" با تقرب الهى برابر می دونم... ممنون که هستید.

(مهدیه، رشت)

******

سلام؛ امشب افطاری داشتیم. بعد از این که مهمونا رفتن خواستم به خواهرم بگم: دیدی فلان خانم چه قدر قیافه گرفته بود؟ ولی نگفتم! می دونین چرا؟ از خودم پرسیدم خدا از این کارم راضیه؟ بعد خودم جوابم رو دادم و گفتم: معلومه که نه! بیام به خاطر یه نفر خدام رو ناراحت  کنم. به خاطر یه نفر آخرت خودمو سیاه کنم؟ ممنونم به خاطر این هم اندیشی.

(مهدیه، 23 ساله، تهران)

******

سلام امید؛ امام  حسن مجتبی (ع): کسى که در دلش هوایى جز خشنودى خدا خطور نکند، ضمانت می کنم که خداوند دعایش را مستجاب کند. میلاد کریم اهل بیت مبارک.

(زینب از ایلام)

******

مشاعره: سلام هم اندیشای گل؛ می گم سوزن غفلتمون چرخ مشاعره رو پنچر کرده ها! حواستون هست؟؟

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

حالا "ر" بدین!

(محدثه)

******

نظر: سلام امید؛ تصور اینکه خدا تو زندگی نباشه ترس بزرگی به وجود میاره! خیلی از نبایدها و خط قرمزهایی که در زندگیمون بهش پایبندیم به خاطر باور حضور خداست. حالا اگه این باور نباشه خیلی از نبایدها بی معنی می شه. راحتتر دل می شکنیم. حق رو ناحق می کنیم. ظلم می کنیم و... می شه قانون جنگل! قانون زر و زور! زندگی در جایی و بین کسانی که خدا درونشون نیست ترس ایجاد می کنه چون خدا به عنوان مهمترین و بزرگترین عامل کنترل کننده و آرامش بخش، وجود نداره. یه چیز دیگه: وجود خدا تو زندگی امیدواری میاره. تحمل سختی رو آسون می کنه. آدمو از دیگران بی نیاز می کنه. وقتی همه چیزو به دست خدا بدونیم دیگه توقعی از کسی نداریم و ترجیح می دیم پاداشمونو خودش بده. فطرت ما خداییه و فراموش کردن خدا روحمونو تاریک می کنه و شادی و لذت واقعی رو ازمون می گیره.

(کبری)

******

نظر: سلام دوستان عزیزم؛ اگه خدا توی زندگیمون نباشه همه چیز یکنواخت می شه!! افسرده می شیم! بعضی آدما که خودکشی می کنن خدا تو زندگیشون نیست.

(فائزه، 29 ساله، تهران)

******

سلام امید؛ خواستم به آقا سامان بگم خداوند در قرآن فرموده: ان الله یحب الجمال (خداوند زیبایی را دوست دارد) با توجه به این آیه به یقین می شه گفت: هیچکس و هیچ چیزی در دنیا زشت نیست. این زیبایی حتما در صورت نیست ممکنه در کلام شما باشد یا در رفتار یا در سخن شما نمود پیدا کنه. شما باید تلاش کنی اون زیبایی خدایی رو به طور صحیح نشون بدی تا ضعفی که در صورتت هست کمتر بچشم بیاد. سخته اما شدنیه. درضمن به نظر من کاش ضعف در صورت انسان باشه نه در سیرتش.

******

آقا سامان! ما نقاشی خدا هستیم و خدا همه نقاشی هاشو دوست داره. پس مهم خداست که شما رو دوست داشته باشه. شما استعدادهایی دارید که خیلی ها ندارند. به حرف های بیهوده ی اطرافیانتون توجه نکنید.

(فاطمه، ساوه)

******

سلام؛ چگونه بهتر بخوابیم؟ الف) زمان خواب خود را تنظیم کنید: اگر هر شب سر موقع به رختخواب بروید بدن تان خود به خود هر شب درک می کند که زمان خواب است. ب) منظم ورزش کنید: هیچگاه قبل از خواب ورزش نکنید. این کار دماى بدن را بالا می برد. ورزش کردن پنج تا شش ساعت قبل از خواب در ایجاد خواب راحت کمک کننده است. ج) از خوردن مواد محرک بپرهیزید. از نوشیدن مواد محرکی مانند: قهوه، نوشابه هاى گازدار، چاى پررنگ قبل از خواب اجتناب کنید. د) ذهنتان را آرام کنید: قبل از خواب از دیدن رفتارهاى خشونت آمیز، فیلم هاى وحشتناک که افراد در آن جیغ و فریاد می کشند اجتناب کنید. ر) اتاق را تاریک کنید: نور زیاد پیام هایى را به مغز مى فرستد که موجب بیدار ماندن می شود. ز) خواب  نیمروزتان را کم کنید. س) محیطى راحت فراهم کنید. تحقیقات نشان می دهد افراد در اتاق تاریک و خنک و بدون صدا بهتر می خوابند.

(سیده ریحانه)

امید: این چیزایی که ریحانه خانوم گفت فقط یه چشمه از بحثای مربوط به خوابه. این بحثو تو هم اندیشان قدیم حتما دنبال کنین.

******

سلام هم اندیشان و آقا امید؛ منم فکر می کنم که نسبت به قبل تغییرات خوب در من زیاد شده؛ اما این حس خوب بودن گاهی باعث غرور من شده! باعث شده فکر کنم هر چی من می گم و هر کاری من انجام می دم درسته! اما هر وقت پیام های باشگاه رو می خونم حرفای خوب و جدیدی گفته می شه که می فهمم هر چقدر هم که خوب باشم بازم از خیلی ها عقب ترم؛ پس باید حتی از ثانیه های زندگیم هم غافل نباشم تا بتونم به بقیه برسم. ایشالا که همیشه خوب باشید و خوب بمونید.

(گل گندم)

******

سلام؛ دیشب وقتی ساعت ۲ بعد از نیمه شب توی راهروهای بیمارستان دنبال دکتر بودم تا کنار چشم پسره دوساله ام رو بخیه کنه نمی دونم چرا ناخودآگاه یاد بحث این هفته های باشگاه افتادم. به همسرم گفتم کجا و چطوریشو نمی دونم ولی من یا شما حتما یه کار خوبی انجام دادیم که این اتفاق برای چشم پسرمون نیفتاده.

(مامان محمدامین از اراک)

******

سلام هم اندیش؛ ما اومدیم. آدما از لحاظ شخصیتی چندین دسته اند؛ اما مهم ترینشان به دو دسته تقسیم می شن. 1- عمل می کنند. 2- حرف می زنند. از خوبی روزگار ما جزو دسته اولیم. به خاطر همین کلاسای بازیگری و داستان نویسی رو تو شهرستان کردکوی واقع در پژوهش سرای این شهر دایر کردیم اونم رایگان. حالا فقط باید ثبت نام کنید تا شروع بشه کلاسا. دوشنبه و چهارشنبه صبح ثبت نام می کنند.

(مهدی حیدریان، دانشجوی روانشناسی از کردکوی)

امید: می گم این سرشماریه کلللی برکت با خودش آوردا. آقایون قدیمی باشگاه رو می گم. یکی یکی داره پیداشون می شه. فکر کنم آماره یه تکونی بخوره!  

******

سلام؛ آقا سامان! بلال حبشی هم چهره زیبایی نداشت؛ اما هم پیامبر (ص) و هم امام علی (ع) و هم حضرت زهرا (س) و... دوستش داشتند. چرا؟ جوابش رو خودت می دونی. درضمن؛ قدیمیا می گفتن: "به مالت نناز به شبی بنده؛ به زیباییت نناز به تبی بنده." آقا سامان! اگه رفتارت خدایی باشه خودش راه ورودت رو تو دل ها باز می کنه.

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ امید! یه سوال داشتم! اونجایی که نوشتی: جز موارد خاص، پیامک ها از روز قبل انتخاب می شوند، منظور از اون موارد خاص چه مواردیه؟! جواب بده که ذهنمو خیلی مشغول کرده!

(سعیده، ۱۹ ساله، گرگان)

امید: مثلا اگه به علت مشکل فنی، یه روز دسترسی به پیامک ها مقدور نباشه که مجبور می شیم از آرشیو پیامک های قبل تر استفاده کنیم. یا مثلا یه پیامک هایی خوبه ولی برا الان مناسب نیست یا جواب یه پیامک نیاز به مطالعه و بررسی دقیق داره که الان وقت، برامون تنگه. اینا رو نگهش می داریم برا بعد... ولی به طور کللی این چیزا خیلی کم اتفاق می افته. بیشتر از نود درصد موارد، پیامک های هر روز، از بین پیامک های روز قبل هستن. خب! اگه تعطیلی هم باشه که اونا هم اضافه می شن.    

******

سلام؛ زنگ تفریحه: یه روز خسیسه به دوستش می گه: خسته شدم. زنم هر روز ازم پول می خواد. دوستش می گه: حالا با پولاش چکار می کنه؟ خسیسه می گه: نمی دونم! تا حالا بهش ندادم!

(راضی، شهر گل ها)

******

نظر: سلام به هم اندیشان عزیز؛ نماز و روزه هاتون قبول. نبودن خدا تو لحظه لحظه ی زندگی خیلی چیز ها رو از آدم می گیره. مهم ترینش اینکه نمی تونیم در برابر مشکلات زندگی بایستیم چون دیگه اون حسی رو که بهمون این امید رو بده که در این راه تنها نیستیم و یکی هست که در هر شرایطی می تونیم بهش اعتماد کنیم رو نداریم. همینم باعث می شه امیدمون رو به زندگی از دست بدیم و هیچ تلاشی برای از بین بردن مشکلات و ساختن یه زندگی بهتر نکنیم.

(سوسن از مرند)

******

سلام به آقا سامان و سلام به هم اندیشان محترم؛ تا پیامتون رو خوندم گفتم پیام بدم شاید اثری داشته باشم. شعار نمی دم؛ خیلی از دخترا و پسرایی رو می شناسم با چهره ی زیبا که مفت نمی ارزن. یه نگاه به اطرافت به بازیگرا و فوتبالیست های مطرح دنیا بنداز. همشون خوشگلن؟ نه! نه! اصلا! اونا اراده و پشتکار و اعتماد به نفسشون خوشگله. قلب شکستتو با امید به خدا و توکل به خودش ترمیم و پرانرژی کن و خودتو نباز و کم نیار. یالا برادر پاشو بگو یا علی.

(یه معلم از خرمشهر)

******

سلام؛ از مادر شوهرم کمی دلخور بودم. دیروز گفتم برم بهش سری بزنم ولی افطار نمونم. وقتی می خواستم برگردم خیلی اصرار کرد بمونم ولی من قبول نکردم. همین که خداحافظی کردم تندی دستمو گرفت و ازم خواست بمونم. خیلی حالم بد شد وقتی دیدم اینقدر بیرحم شدم و گذاشتم مادر شوهرم اینقدر برا موندنم اصرار کنه. دستشو بوسیدم و موندم ولی از خودم شاکیم. خدایا منو ببخش.

(هاجر)

******

سلام؛ خدا گفته از رگ گردن به شما نزدیکترم. پس اون که خیلی بهمون نزدیکه این ماییم که از خدا دوریم. حالا چیکار کنیم که این فاصله رو از بین ببریم تا خدا رو با تموم وجود حس کنیم؟ اینکه باهاش دوست باشیم! مثل اینکه می خوایم با یه دوست صمیمی خودمونی حرف بزنیم و درد و دل کنیم، با خدا هم چند دقیقه ای راحت گفت وگو کنیم. به خاطر چیزایی که بهمون داده متشکر باشیم. از چند راهی هایی که سر راهمون هستن و انتهاشون رو نمی بینیم بگیم و ازش یاری بخوایم. خوندن قرآن خیلی آدمو به خدا نزدیک می کنه. سعی کنیم حداقل روزی یک آیه هم که شده با معنی بخونیم و در طول روز در موردش تأمل کنیم. اگه این نکته رو همیشه به خودمون یادآور بشیم و دائم تکرار کنیم که خدایا فقط تویی که حال و آیندمو می دونی و فقط تویی که می تونی فردامو زیبا بسازی، خدا می شه جزء جداناپذیری از وجودت. در پناه حق.

(مژده، 20 ساله)

******

سلام بر امید و ها؛ امروز لوگوی باشگاه رو زدم تو هلال احمر. کلی تبلیغتون رو کردم. راستی! تا یادم نرفته جمعیت هلال احمر عضو داوطلب می پذیره. کلاساشم رایگانه؛ درضمن تزریقاتم کامل آموزش می دن. در پناه حق باشید

(فرهادی از کرمانشاه)

امید: می گم بد نیست یه سری به هلال احمر شهرتون بزنینا. خدا رو چه دیدین؟ شاید باعث یه اتفاق مثبت تو زندگیتون شد.

******

سلام به هم اندیشان؛ من با نظر خانم مهناز جمعی مخالفم. یعنی چی که اجازه دهید مردم هر آنچه دوست دارند بگویند و ما باید خونسرد و آرام باشیم. اگه بخواهیم اینجوری رفتار کنیم هر کس و ناکسی هرچی دلش می خواد بهمون می گه و بقیه فکر می کنن ما زبون نداریم و هر بلایی دلشون می خواد سرمون میارن. به نظر من تو این زمونه هر کسی اگه چیزی بهت گفت یه طوری جوابشو بده که دیگه فکر درافتادن با تو به ذهنش خطور نکنه.

(سیما، 19 ساله)

امید: به نظر من نه باید تو سری خور باشیم و نه پررو!!!!!

******

نظر: اگه خدا تو زندگی من نبود... حالا همه از من بدشون میومد. می گی چرا؟ خب چون اونوقت هر کی هر چی بهم می گفت: جوابشو می دادم. با زن داداشم دعوا می کردم. غیبت دوستامو می کردم.  با دختر خالم حرف نمی زدم. دنبال یادگیری نمی رفتم و می شدم یه انسان پوچ، منفور خانواده و اجتماع. کسی که از خودش و بقیه متنفره. دیگه آرامشم نداشتم چون نه دعایی نه راز و نیازی نه امام سجادی.... و هزار تا نکبت دیگه که حتی به ذهنمم نمی رسه.

******

تداوم: سلام به همگی؛ روش من اینه که: نتیجه گیری از بحث هر روز و پیامکای قشنگو برای یکی از دوستام و خواهرم که هم اندیش نیستن، تعریف می کنم. اینجوری توی ذهنم می مونه. برادر امید! دوباره می گم: تولدتوووون مباااااارک.

(مهسا، 69، از شهر باران های نقره ای)

امید: منم دوباره می گم: ممنونم از همتون. همه دوستانی که با ذوق و انرژی اون همه پیامک تبریک فرستادین. به خدا می سپارمتون. راستی! کم کم باید برا بحث جدید هم آماده بشیم. "ترس از ازدواج". به نظرتون واقعا دلیلش چیه؟ کم کم درباره اش فکر کنین که همین روزا بحث رو شروع می کنیم.   

تعداد پیامک های دیروز: 4698

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393