• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 18 تیرماه 1393

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 1 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، راه های نزدیکی به خدا ،

هم اندیشان چهارشنبه 18 تیرماه 1393

سلام هم اندیشان؛ من خیلی وقته با شمام. من به خاطر دخترم دانشگامو کنار گذاشتم؛ ولی این خیلى افسرده ام کرده. از خونوادمم خیلی دورم. دلم خیلی گرفته. کمکم کنین. چی کار کنم؟

(دلشکسته از محمدیه)

امید: سلام به همگی؛ یه چی می خوام بگم امیدوارم هممون به ویژه خودم، خوب بهش فکر کنیم. یه راز بزرگی توشه. دقت کردین همه اش تاکید می شه تو کاراتون نیت خدایی داشته باشین؟ به خاطر اینه که اگه نیت ها خدایی باشه، دیگه به خاطر کار سختی که باید انجام بدیم افسردگی نمی گیریم. مثلا اگه با توجه به شرایطی که برای همین خانوم به وجود اومده، همین رها کردن دانشگاه، از ته دل، با نیت خدایی باشه، همه چیز فرق می کنه. اگه گفته بشه: خدایا! به خاطر تو؛ به خاطر آرامش این بچه؛ به خاطر... دانشگام رو رها می کنم، باور کنین! دیگه همه چیز فرق می کنه. دیگه افسردگی در کار نیست! لحظه لحظه کسی که با این نیت این کارو بکنه با ثواب و حس خوب همراهه.

******

مانع: سلام امید؛ بزرگترین مانع رسیدن به خدا خودمونیم! به قول حافظ: "تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز"

(کبری)

******

سلام؛ به نظر من از موانع نزدیکى به خدا برخى دیدگاه هاى غلط خود ماست؛ مثلا دروغ مى گیم و با یه توجیه ساده مى گیم همه اینجورى ان در صورتى که اعمال دیگران هیچ ربطى به اعمال ما نخواهد داشت و هر کسی مسئول رفتار خودشه؛ یا اینکه موفقیت ها، ثروت و امثال این ها رو با افراد سطح بالا مقایسه مى کنیم؛ اما ایمانمون رو با افراد سطح پایین!!

(احسان، اهواز)

******

قابل توجه آقای محمد محمدی! این چه حرفیه که: "اصلا خانوم بالای 19 سال تو باشگاه داریم؟!!" بله که داریم! خودم به شخصه تو همایش دزفول خانوم های 40 ساله هم دیدم...

(گل سرخ، دزفول)

امید: بابا! منظورش همون شوخی همیشگیه که با خانوم ها می شه! می دونی که؟ همیشه به شوخی می گن: خانوم ها دوست ندارن سن واقعیشون رو بگن!

******

سلام؛ الان ساعت 12 شبه. از دست خودم خیلی دلگیرم. آخه با اینکه می دونستم پدرم تو بد شرایطی قرار داره ولی مجبورش کردم واسم یه گوشی گرون قیمت بخره. عذاب وجدان گرفتم! واسه جبران راهی هست؟ کمکم کنید.

امید: بهترین جبران اینه که از این به بعد درکش کنی. بهش بگو که پشیمونی. خوشحالش می کنه که دختر فهمیده ای داره. پشیمون شدن خودش نشونه فهمیدگیه!   

******

سلام؛ یکی از موانعی که ممکنه بین ما و خدامون قرار بگیره رفتار نامناسب با پدر و مادرمونه که واقعا ما رو از خدا دور می کنه. به نظر من گام اول نزدیکی به خدا محبت کردن به پدر و مادرمون هست که سال ها برامون زحمت کشیدن؛ در واقع ما تا شکرگذاری از کارهای پدر و مادر رو نتونیم به جا بیاریم نمی تونیم شکرگذار نعمت های خدا باشیم تا بهش نزدیک شیم؛ پس دوستان بیاین با رفتارهای شایسته از همین الان یه گام دیگه به خدامون نزدیک شیم! لحظاتتون بدون error

(مسعود از کرمان)

******

سلام امید؛ من حدود ۴ ماهه هم اندیشم. امروز صبح مادر عزیزم رو تشییع کردیم. الهی هیچ کسی داغ عزیزش رو نبینه. ما ۳ تا برادر و ۷ تا خواهریم. خدا رو شکر هیچ کدوممون عذاب وجدان نداریم؛ چون هیچ کوتاهی در حق مادرمون نکردیم. خواهش می کنم اونایی که پدر مادرتون زنده هستن قدرشون رو بدونین. به خدا قسم اینا حرمت دارن. وجودشون برکته. نکنه بی احترامی کنید بهشون و فردا که خدایی نکرده به رحمت خدا رفتن عذاب وجدان بگیرین.

امید: برام عجیبه! می دونین چی؟ اینکه امروز سحر، تو رادیو یه ماجرایی بشنوم که دقیقا همینجا به کارمون بیاد! فقط قبل از اینکه براتون بگم، فقط از خدا می خوام که همه ی پدر و مادرهایی که دستشون از این دنیا کوتاهه رو بیامرزه. می دونین چرا می گن دستشون از دنیا کوتاهه؟ چون با مرگ و آشکار شدن حقایق اون دنیا برای انسان، دیگه راه پشیمونی و بازگشت به دنیا برای جبران اشتباهات وجود نداره؛ ولی خب! خدا یه راه دیگه باقی گذاشته. این که  بازماندگان به ویژه اولاد، کارهای خیر انجام بدن و با فرستادن ثوابش برا اموات، گشایشی تو کارشون ایجاد کنن. چیزی که صبح شنیدم و می خوام براتون بگم هم همینه. ولی مثل اینکه حرفام زیاد شد. پیامک بعدی رو بخونین تا بقیه اش رو بگم. د! د! د! از نجمه خانومه که!

******

سلام؛ به نظر من یکی دیگه از راه های تقرب به خدا یاد کردن "امواته". روایت داریم: هر کس برا میتی صدقه بدهد؛ نزد خدا اجرش مانند کوه احد است و در روز قیامت که سایه ای جز سایه عرش خدا نیست، در سایه عرش خدا آرام می گیرد. زنده و مرده با این صدقه، نجات می یابند. ائممونم به یاد کردن اهل قبور به خصوص شبای جمعه رمضان خیلی سفارش کردن.

(نجمه آل بوبالد "دختر عرب)"

امید: روایتی که گفتین روایت معروفی از پیامبره. و اما ماجرا. امروز سحر تو رادیو، یه روحانی می گفت: یه نفر پدر و مادرش رو در خواب دیده که ازش ناراضی هستن. بهشون می گه: تو دنیا که همه اش از من راضی بودین؟ پس چی شد؟ می گن: آخه بعد از مرگمون، رهامون کردی! تو دنیا هوامون رو داشتی؛ ولی وقتی رفتیم، نه!         

******

سلام؛ اینم زنگ تفریح: بچه ی خنگول از باباش می پرسه: بابا! چرا فقط برای ما لطیفه می سازن؟ باباش می گه: اون قابلمه رو بده تا بهت بگم! بعد می زنه ته قابلمه: تق تق تق تق! بچه داد می زنه: کیه ؟!!! باباش می گه: فهمیدی چرا؟؟ حالا این قابلمه رو بگیر تا من برم در رو باز کنم!!

(ثریا، زنجان)

******

سلام آقا امید؛ خوبین؟ یه سوال: من تو نظرسنجی شرکت کردم و کد رو فارسی دادم. می شه ۲ باره کد رو انگلیسی بدم یا ضرورتی نداره؟

امید: اگه این کارو بکنی زحمت منو کم کردی. فارسی ها رو باید چشمی بشماریم؛ چون نرم افزار قبول نمی کنه. کدا که یادتونه؟ الان می گم. یکی از اون کدهای قرمز زیر رو به شماره "سی هزار، چهل و هشت 3000048" ارسال کنین تا ببینیم بالاخره چند نفریم؟ نامردی نکنینا! شاید براتون جالب باشه که من خودم، اولین نفری بودم که فرستادم. 

101- خانوم؛ زیر 19 سال

102- خانوم؛ از 19 تا 29 سال

103- خانوم؛ بالای 29 سال 

104- آقا؛ زیر 19 سال

105- آقا؛ از 19 تا 29 سال

106- آقا؛ بالای 29 سال

******

سلام؛ برا 100 مین بار می پرسم! این شیطان که همه ازش می گین کجاست؟ آیا شیطان همان نفس اماره است؟ اگر پاسخ، منفی است، فرق بین شیطان و نفس اماره چیه؟ اصلا مگه نمی گن ماه مبارک رمضان شیطان در غل و زنجیره؟! پس چرا اینهمه گناه؟ چرا تمام تقصیرها رو گردن شیطان میندازیم؟

(یه آقا از بام ایران)

امید: جوابت تو پیامک های بعدیه...

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ طبق روایات، ماه رمضان شیطان در غل و زنجیره و اصلا راهی به آسمون ما نداره. از عرفا هم که بپرسی می گن: گناهایی که الان انجام می دی ربطی به شیطان نداره و تقصیر نفس زیرک خودمونه؛ پس باید اراده مون رو قوی کنیم. اینو گفتم که همه ی ما آگاه بشیم و سعی کنیم نفس اماره رو بهتر و بیشتر بشناسیم.

(یه محتاج دعا)

******

سلام دوستان؛ مگر روایت نداریم از شب اول رمضان تا آخر آن شیطان در غل و زنجیره؟! پس ما که تصور می کنیم توی چند روز در ماه مبارک، شیطان داره وسوسه مون می کنه به خودمون دقیقتر بشیم. شاید این گناهان در اثر تکرار، بخشی از وجودمون شدن که عادت ناپسندن و این وسوسه ها، صدای نفس خودمونه! خدایا کمکمون کن این عادت ها رو ترک کنیم...

(الهام از شهر بابک، شهر مس و فیروزه)

امید: فقط یادتون باشه؛ همونطور که بارها گفتم ترک "بعضی" عادت ها یکباره امکانپذیر نیست و باید تدریجی باشه. می دونین چرا همه اش تاکید می کنم؟ چون اگه به این نکته توجه نداشته باشیم؛ وقتی یه دفعه از پس ترک یه عادت برنیومدیم، ناامید می شیم. اتفاقا پیامک بعدی درباره ناامیدیه...

******

سلام امید؛ یادت رفت بگی که ناامیدی یکی از اساسی ترین راه های دور شدن از خدا و رفتن به دام شیطان هستش. آدم اگه چند دقیقه به زندگی ناامید بشه شیطان میاد می بردش سمت کارهای خودش. امیدوارم به خاطر هیچ چیزی از زندگی ناامید نشید. حالا دستت رو بذار سر زانوت یه یا علی بگو که دیگه دم افطاره!

(روژان)

******

سلام؛ مانعی که واسه خودم پیش میاد اینه که اگه بخوام پیش دو تا از خواهرام از خدا بگم توی ذوقم می زنن و می گن: "اینقدر که می گی یه کم عمل کن." چون بداخلاقم خودمم باورم شده که واقعا لیاقت نزدیک شدن به خدا رو ندارم. الانم می خواستم یه حرفی بزنم که باز توی ذوقم زدن. بدجور دچار تیک عصبی شدم. بیشتر اوقات همش از لحاظ روحی و جسمی خودمو عذاب می دم. خواهشا کمکم کنید.

(آنه شرلی ام متولد 69)

امید: اتفاقا بداخلاقی (بستگی به عاملش داره که ژنتیکی باشه؛ ناشی از تغییرات هورمونی باشه؛ یا محیطی) معمولا از اون موردهاییه که درست شدنش یه دفعه، شدنی نیست و باعث ناامیدی می شه. روند تدریجی درست شدنش رو در پیش بگیر. اصلا تعداد بداخلاقی های روزانه ات رو یادداشت کن. روز بعد یا چند روز بعد، باید تعدادش کمتر شده باشه. برا خواهرات هم توضیح بده که داری رو خودت کار می کنی و جدول رو به پیشرفتت رو نشونشون بده. احتمالش هست که درکت کنن.

******

سلام به ها! سرشماریت خطا داره امید خان! تکلیف دخترم که دو سال و چند ماهشه چی می شه؟! آخه تو تربیت دخترم از خیلی نکات هم اندیشان استفاده می کنم!

(تنها از شهر آجیلی)

امید: آخه اگه بخوایم حسابش کنیم باید نصفه بزنیم. نرم افزار، نصفه قبول نمی کنه!!! لوپاش رو از جانب من بکش!   

******

اجازه دهید مردم هر آنچه دوست دارند بگویند و خونسرد و آرام باشید. هرگز وارد بحث های غیرضروری نشید. این بحث ها فقط باعث دشمنی می شود. به آرامی و شیرینی و صورتی خندان سخن بگویید. لبخند، بهترین پاسخ به انتقادات مختلف است. همیشه لبخندی را زینت بخش لبان خود داشته باشید و بدانید که شادی واقعی همانا نزدیک شدن به خداوند است.

(مهناز جمعی، 18 ساله از آبادان)

******

سلام؛ امید! چکار کنم؟ خیلی تنهام. شب و روزام تاره. هر کار می کنم که به خدا نزدیک بشم اما نمی شه. هر کار خیری که می کنم لبخند خدا رو احساس نمی کنم. تو رو خدا راهنماییم کنید!

امید: حتما هم اندیشا کلی حرف دارن که باهات بزنن. اول پیامک: "راهکار" 

******

سلام امید و هم اندیشان؛ امشب افطاری مهمون داشتیم! خیلی خوش خوب بود. برای اینکه خیلی بی ریا و ساده برگزار شد. به قول معروف "افطار بازی" نبود! حاج آقا هم سخنرانی کرد و روضه حضرت خدیجه خوند. غیبت هم نکردیم! خلاصه... چون از ریشه این مهمونی برای رضای خدا بود همه چی هم به خوبی پیش رفت. اگه هر کاری رو به خاطر رضای خدا انجام بدیم خیلی خوب می شه.

(طاهره سلیمانی اسد، 71، قادر خلج)

******

سلام بر هم اندیشان دوست داشتنی. خواستم از حرفای صمیمانه، موثر و سرشار از مهرتون تشکر کنم. خیلی وقته همراهتونم.

(ندا، 25، تهران)

******

سلام امید؛ می گم بعضیامون "فقط بعضیا" مثلا من، انگیزه هم واسه تغییر داریم ها. می شینیم هم اندیشان رو می خونیم و کلی احساس خوب بهمون دست می ده و تحت تاثیر قرار می گیریم ولی یک ساعت بعد حتی یادمون نمیاد چی خوندیم؟! این حال خوب موقع خوندن هم اندیشان و کلا یه تغییر اخلاقی خوب رو چطور تداوم بدیم؟

امید: تا شنبه باید صبر کنی. اول پیامک: "تداوم"  

******

سلام امید؛ موضوع هفته بعد آزاده، درست حدس زدم؟ پس بازم دوستان سوالاى مختلفى بپرسن و ما جواب بدیم. همون کارى که دو سال پیش تو هم اندیشان انجام شد.

(محمدرضا موسى پور، لنگرود)

امید: دیدی اشتباه حدس زدی؟! تازه بحثمون داره داغ می شه. راستش! دیروز داشتم به این فکر می کردم که چقدر خوبه در ادامه بحثمون ببینیم اگه خدا تو زندگیمون نباشه چی می شه؟ جوابش به خیلی هامون کمک می کنه. اول پیامک بنویسین: "نظر" در پناه خداوند باشین و همیشه به ویژه شب جمعه اموات رو فراموش نکنین. شنبه می بینمتون.      

تعداد پیامک های دیروز: 9842  

نتیجه سرشماری از روز یکشنبه این هفته تا این لحظه (ساعت 14 چهارشنبه): 14370 

خانوم زیر 19 سال: 51/35 درصد

خانوم 19 تا 29 سال: 01/48 درصد

خانوم بالای 29 سال: 16/10 درصد

آقای زیر 19 سال: 73/1 درصد

آقای 19 تا 29 سال: 22/3 درصد

آقای بالای 29 سال: 37/1 درصد

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393