• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 17 تیرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، راه های نزدیکی به خدا ،

هم اندیشان سه شنبه 17 تیرماه 1393

امید: سلاااام؛ احساس می کنم روز اول کارم تو باشگاهه. می دونین چرا؟ چون وقتی یه روز، نزدیک یازده هزار تا پیامک می یاد (دیروز رو می گم) یعنی دست کمش یازده هزار نفر مطالب رو خوندن. این یعنی یه دلگرمی بزرگ برای من که هیچ وقت تو این کارم احساس خستگی نکنم. ممنونم خدا! ممنونم هم اندیشان! راستی! سرشماری رو خیلی جدی بگیرین! این آمار، همه جا می تونه باعث سربلندی ما بشه. تا این لحظه حدود ده هزار نفر تو سرشماری شرکت کردن که حدود نیمی از اون ها در گروه خانوم های 19 تا 29 ساله هستن. جالبه که آقایون این گروه هم از بقیه گروه ها بیشتر هستن. نم نمک، آمارهای دقیق رو بهتون می گم؛ فقط یادتون باشه یکی از کدهای قرمز زیر رو به عدد انگلیسی به 3000048 ارسال کنین. حواستون باشه سی هزار، چهل و هشت؛ یه بار سه هزار، چهل و هشت ننویسین.

101- خانوم؛ زیر 19 سال

102- خانوم؛ از 19 تا 29 سال

103- خانوم؛ بالای 29 سال 

104- آقا؛ زیر 19 سال

105- آقا؛ از 19 تا 29 سال

106- آقا؛ بالای 29 سال

******

سلام همید؛ خوبید؟ نماز روزه هاتون قبول؛ جاتون خالی دیشب با هم کوچه ای هامون جمع شدیم با هم افطار و شام درست کردیم. وسط کوچه سفره انداختیم و با هم افطار کردیم. خیلی خوش گذشت. ایشاا... قسمت شما هم بشه تا حس منو به طور کامل درک کنید.

(مرضیه یارقلی از هیدج)

******

سلام؛ گاهى شیطان براى اینکه نذاره نزدیک خدا بشیم، فاصله رو خیلى زیاد جلوه می ده! بیدار نباشیم، بى خیال نزدیکى به خدا می شیم و مدتى عذاب وجدان... و تمام! اما حقیقت اینه که خدا از رگ گردن بهمون نزدیکتره. یه قدم بسمتش برى 1000 قدم به سمتت میاد. گول نخوریم!

(زهرا بانو، 18 ساله، پیشوا)

******

سلام؛ دیشب رفتم وضو بگیرم که نماز بخونم، دیدم بله! مثل همیشه حی و حاضر ایستاده. شیطان رو می گم. می دونین چی می گفت؟ باور کنین همش می گفت: "فاطمه! قرصاتو نخوردی! الان برو بخور و بعد بیا وضو بگیر! دیر نمی شه که! هنوز وقت داری واسه نماز!" خلاصه اون می گفت و منم خودمو زده بودم به اون راه. هر چی حرف زد، انگار برای دیوار زد. راستش! همه  ماها در طول روز، هزاران بار، اینطوری وسوسه می شیم؛ اما الان که بحثش پیش اومده دقیقتر شدیم و می فهمیم شیطان همیشه در لحظه به لحظه  زندگیامون کمین کرده و منتظر فرصت بوده تا ما رو فریب بده؛ اما الان که آگاهی داریم و از افکار شومش خبر داریم بیشتر حواسمونو جمع می کنیم.

******

سلام؛ می خواستم بگم آهای زن و شوهرایی که پیش بچه هاتون خیلی راحت با صدای بلند هوار می کشین! هیچ حواستون هست اونو دارین از خودتون دور می کنین و به محیط دور از خونه وابسته؟؟؟؟

(سحر، ۲۰ ساله از مشهد، طبرسی ۱۷)

******

سلام گل اندیشا؛ به نظرم یکى از راه هاى نزدیکى به خدا مشکلاته. گاهی ما تو پیچ و تاب زندگی هامون، توى روزمرگى هامون، توى خوشی هامون یادمون می ره یکى هست که با دست اون همه کائنات می چرخه. همه مشکلات رو به چشم یه تلنگر نگاه کنین. مطمئن باشین که اینم رحمته. از دل خوشم اینو نمی گم که فقط خودش می دونه دنیام رو. من به یقین رسیدم که فقط راز کارشو خودش می دونه. همه زندگیم رو ۔ هر چند با سختى۔ پیش می بره. عاشقشم. سر سفره هاى افطار و سحر التماس دعاگوها رو فراموش نکنین. دوستون دارم.

(ریحانه از مشهد)

******

سلام؛ خوبید؟ من خودم وقتی احساس می کنم دارم از خدا دور می شم چند دقیقه چشامو می بندم و به مرگ و قیامت فکر می کنم. به روزی که هیچ کس جز خدا نمی تونه به دادم برسه. شما هم امتحان کنید.

(س، همونی که به خاطر خداش ۱۳ساله با مادر شوهر مریضش زندگی می کنه)

امید: می گم دنیازدگی‌ خیلی خطر بزرگیه برا انسان؛ چون آدمیزاد رو از اون چیزی که اصله و ابدیه (آخرت) غافل می کنه. تو این زمینه، امام علی (ع) در نهج البلاغه، ابن‌ عباس‌ رو اینطور راهنمایی‌ می فرمایند: "ابن‌ عباس!‌ اگر از آخرت‌ چیزی‌ به‌ دست‌ آوردی‌ جا دارد که‌ دلخوش‌ باشی‌ و اگر به‌ زیان‌ اخروی‌ دچار شدی‌ جا دارد که‌ اندوهگین‌ شوی. آنچه‌ از دنیا به‌ دست‌ بیاوری‌ دلخوشت‌ نکند و اگر چیزی‌ از دنیای‌ تو کم‌ شود بی‌تابی‌ نکن. هم‌ و همت‌ خویش‌ را صرف‌ دنیای‌ پس‌ از مرگ‌ کن." ابن‌ عباس‌ می‌گوید بعد از سخنان‌ پیامبر خدا (ص) از هیچ‌ سخنی‌ به‌ اندازة‌ این‌ راهنمایی‌ مولا (ع) سود نبردم.

******

خرم آن روز کز این منزل ویران بروم

راهت جان طلبم و از پی جانان بروم

گرچه دانم که به جای نبرد راه غریب

من به بوی سر آن زلف پریشان بروم

"حافظ"

(رویای همیشگی باشگاه)

******

سلام به همه؛ چند وقت پیش یه جمله ای شنیدم که خیلی روم تأثیر گذاشت و کلی عوضم کرد. خواستم به شمام بگم: "هر پرهیزکار گذشته ای دارد و هر گناهکار، آینده ای؛ پس قضاوت نکن"

(سمیه، 19)

******

سلام؛ من از کسی طرفداری نمی کنم؛ اما خوبه نگاهی به عقاید غیردینی و بعضا دینی خودمون هم بندازیم. بازم دیگران شدن آدم بده و ما پسر پیغمبر؟ بابا! اونا هم انسانن. شاید ته دلشون از ما پاکتر باشه. شاید خدا اونا رو از ما بیشتر قبول داره. ببخشیدم...

(آریا)

******

سلام به دوستان؛ چند سال پیش تا یه خواستگار اومد سفت و سخت از خدا خواستم که همینو مى خوام؛ تا اینکه جور شد و نامزد کردم. رفته رفته فهمیدم چه اشتباهى کردم و طلاق گرفتم. به زور از خدا چیزی رو نگیرید. اگر بسپارید به خودش حله.

(مرضیه از 021)

******

سلام امید و هم اندیشان عزیز؛ اون روز با دوستم داشتیم حرف می زدیم. فهمیدم هم اندیشه. اونقدر ذوق زده شدم که تا حالا بغلش نکرده بودم، بغلش کردم.

(فاطمه از خلخال)

******

سلام؛ چند روز پیش داداشم با یه دروغ ساده بین من و خواهرم که 600 کیلومتر ازم دوره اختلاف انداخت. خواهرم هم نه گذاشت و نه برداشت با چند تا پیام، هر چی از دهنش دراومد نثار من بی گناه کرد. چقدر ندونسته قضاوت کرد و زود تصمیم گرفت! اما من می دونی چکار کردم؟ صادقانه حقیقت رو گفتم و فقط سکوت کردم در برابر طوفان بی احترامی هاش. این یعنی کنترل. با ذره ذره وجودم تأثیر هم اندیش بودنم رو حس می کنم. واقعا دنیا چقدر بی ارزشه که به خاطر مسائل ساده و پیش پا افتاده دل عزیزانمون رو می شکنیم!

(فاطمه، 19 ساله از جیرفت)

******

سلام خوبان؛ تا حالا به شخصیت مدینه در فیلم "مدینه" دقت کردین؟ دیدید چه کنترلی داره؟! همیشه دوست داشتم یه همچین رفتاری داشته باشم و برای رسیدن بهش تلاش می کنم. اول از همه تمرین کنترل و تداوم اون تو زندگیمه.

(مرضیه، 370)

******

سلام بر هم اندیشان تغییرپذیر! امیدوارم تغییرات حاصل شده فقط کلامی و شعارگونه نباشد و صادقانه عمل و اجرا نمایید. خلاصه ی کلام اینکه: امشب افطاری دعوت بودیم و  نوشابه می خوردم که پسر 8 ساله ام با صدای بلند گفت: مامان خانم! تو خونه می گم نوشابه بخر، می گی ضرر داره، خوب نیست؛ حالا خودت با شیشه می خوری!؟ قیافه من اون لحظه دیدنی بود!

******

سلام؛ آقا امید! سوال اورژانسی. می گما: ما سه تا خواهر هم اندیشیم. آیا با یه خط می تونیم هر کدوم جداگانه، کدای خودمون رو برا سرشماری بفرستیم؟

(ناهید از قزوین)

امید: اگه فقط همون یه تلفن همراه موجوده، اشکالی نداره.

******

سلام بچه ها! از صمیمیتم دلخور نشین! به نظرم راه نزدیکی به خدا اونقدرام سخت نیست! باور کنید من هر وقت در پایان روزی که سراسرشو به همسرم محبت کردم، می رسم لبخند و درود خدا رو حس می کنم و آرامش درونیم پاداش کارامه.

(زهرا، 23 ساله)

امید: معلومه که طرف حسابت رو خدا قرار دادی که به این آرامش رسیدی؛ چون اگه آدم چنین نیتی نداشته باشه، از اونجایی که احتمالش خیلی زیاده که دیگران، قدر محبت های آدم رو اونجوری که آدمیزاد انتظار داره، نداشته باشن، این آرامشه ایجاد نمی شه. یه نکته دیگه هم هست. آدم واقعا باید بدون انتظار به دیگران محبت کنه تا آرامش، نتیجه محبت کردنش باشه.  

******

سلام؛ یکی از راه های نزدیکی به خدا، صبر هستش. البته صبر هم به روزه تعبیر شده و هم به معنی تحمل در برابر مشکلات. مثلا زن و شوهری که به مشکل برمی خورن، اگه صبر و گذشت داشته باشن زود نمی رن سراغ طلاق که عرش خدا رو می لرزونه. یکی دیگه از راه های نزدیک شدن به خدا هم ذکر گفتنه.

(محمد، 64)

******

سلااااام بر هم اندیشان و امید اینا؛ به قول آقا پیام: "شمه احوال خاره؟ خاره خار؟ خداره شکر" نماز و روزه هاتون قبول درگاه حق باشه انشاءالله. پیشنهاد می کنم پیام نماى شبکه 5 بخش کلیدهاى سرآمدى (صفحه 350) رو بخونید. در مورد قضاوته. ادامه اش هم در مورد روابط زناشوئیه.

(کوثر بختیارى، 71)

******

با سلام خدمت هم اندیشان و امید؛ در پیامک های دیروز دوستی گفته بود خانم بالای 29 سال نداریم. باید بگم من خانمی هستم 45 ساله که نزدیک به 2 ساله شایدم بیشتر که با هم اندیشان همراهم. هیچوقت هم از گفتن سن واقعی خودم نمی ترسم چون عقیده من اینه اکه انسان دلش روشن و شاد باشه سن و سال مهم نیست. خواستم بگم تو این دو سال من از مباحث شما بهترین استفاده رو بردم. حتما نباید جوان ها از تجربه بزرگترها استفاده کنن. گاهی اوقات حرف های شما عزیزان منو آروم می کنه. ممنونم از بودنتون.

(فرزانه از دیار کریمان)

******

سلام به روی ماه همه. گوشیم آنتن نمی داد. یه لحظه عصبی شدم خواستم بکوبمش زمین ولی خودمو کنترل کردم و گفتم: آهای شیطان خان! بار و بندیلو ببند اینجا دیگه جای تو نیست. "آهنگین بخونین"

(مائده، 23 ساله، بابل)

******

هم اندیشان عزیز سلام؛ جاتون خالی افطار مهمون داشتیم. سفرمونو تو حیاط پهن کردیم. با 2 تا لامپ همه جا روشن شد و چراغا و کولر خونه رو هم خاموش کردیم. به جای نوشابه شربت آبلیمو و خاکشیر درست کردیم. غذاهای آنچنانی و تشریفاتی هم نداشتیم. خیلی هم دور هم خوش گذشت. اینا همش تاثیرات هم اندیشیه. مدیونتم هم اندیش!

(لیلا، 33 ساله از حیاط خونمون تو تبریز)

******

سلاااااااام هم اندیشان روزه دار؛ امید! متنی رو که تو مجله گوناگون درباره شیطان بود خوندم. خیلی با حال بود. به خصوص اون قسمتی که شیطان گفته بود: نفرت دارم از آدم هایی که سجده های طولانی انجام می دن. بعد از خوندن این قسمت خیلی خوشحال شدم چون از چند وقت پیش تصمیم گرفته بودم وقت نماز سجده هامو طولانی تر انجام بدم. راستی امید! از آقا قاسم دکوراتور با اون نصیحت های خوبشون چه خبر؟

(سارا سادات سارمی، 73، گلشهر)

امید: راست گفتیا! چند وقتیه از قاسم خان خبری نیست! راستی! هیچ می دونستین طولانی کردن سجده کمکمون می کنه تا رو بقیه نماز هم تمرکز بیشتری داشته باشیم. می دونین که چی می گم؟ وقتی یکی سجده اش رو طولانی می کنه عملا بقیه نمازش رو هم با آرامش بیشتری می خونه. باور ندارین امتحان کنین.

******

سلام دوستان گل؛ یه کارى کردم کارستون. با گوشى تلفن همراهم از حرف ها و نکته هاى عالى شما عکس می گیرم و روزها که می رم  باغ روشون فکر می کنم. آخه هر چى می خوندم یه ساعت بعد فراموش می کردم. حالا مثل کتاب هر روز می تونم یه مرورى بکنم. دوستون دارم خیلى زیاد. الهى خوشتون بیاد. ماشینى شدن رو فراموش نکنیدها!

(مامان زهرا و... از نیشابور، روستاى فوشنجان)

******

سلام آقا امید؛ به نظرم وقتی مبحث به حد میانه رسید، بقیشو به صورت معکوس ادامه بدیم؛ یعنی تا یه جایی راه های نزدیکی به خدا رو گفتیم. از یه جایی به بعد راه هایی که باعث دوری از خدا می شه رو بگیم.

(مریم، 18 ساله، اراک)

امید: راستش موانع نزدیکی به خدا رو همون اول بحث گفتیم و بعدش معکوس کردیم بحثو رو راه های نزدیکی به خدا. اول بحث گفتیم غیبت کردن یکی از موانعه! شک کردن به خدا، وقتی که حاجاتمون برآورده نمی شه و از طرفی حاجت های بقیه روا می شه یکی دیگشه! چشم و همچشمی و غرق شدن تو زرق و برق دنیا همینطور! دیگه دلم براتون بگه: تاثیر پذیری از وسوسه های شیطان و تنبلی و تعلل تو کارهای درست! حسادت؛ چون انرژی دیگه برا معنویت آدم باقی نمی ذاره! ماهواره! اراده و ایمان ضعیف! دوستان ناباب! خدایی نبودن کارها! توقع زیاد از خدا دربرابر کارهای درست و نیت خالص نداشتن! ناسپاسی نعمت هایی که خدا بهمون داده و نیمه خالی لیوان رو دیدن! وسواس پیدا کردن تو امور معنوی و سخت گرفتن همه چیز و.... البته اگه بازم چیزی هست حتما بگین. اول پیامک: "مانع" به خدا می سپارمتون.

تعداد پیامک های دیروز: 10776

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393