• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 16 تیرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، راه های نزدیکی به خدا ،

هم اندیشان دوشنبه 16 تیرماه 1393

امید: سلام؛ می گم اینقدر قشنگ حرف می زنین و جوابای همدیگه رو می دین که من بعضی وقتا فکر می کنم زیادی ام. اگه باور ندارین پیامکای امروز رو دنبال کنین...

******

سلام؛ بحث کنترل شد، گفتم یه جمله مرتبط بگم: تو آزاد و شاد هستی اگر... اگر خودت را کنترل کنی؛ نه دیگران را!

(زهرام از انارستان ایران "ساوه")

******

سلام؛ دیروز بیمارستان بودم. به صورت اتفاقی کسی را دیدم که به خانواده ام توهین کرده بود و باعث ناراحتی خانواده ام شدند. همیشه دوست داشتم یه جا ببینمشون و... اما امید وقتی دیدمش یاد یه جمله قشنگ افتادم: "هر چیزی قیمتی داره و قیمت برهم زدن آرامش دیگران، برهم زدن آرامش خودمان است" چند ثانیه فکر کردن کافی بود تا بفهمم ارزش اونا خیلی کمتر از چنین قیمت گزافیه. بی تفاوت از کنارش رد شدم. خودم رو کنترل کردم و آرامش رو  به خودم هدیه دادم.

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ لحظه هاتون عسلی. امید! فیلم "مدینه" رو می بینی؟ دیالوگ ماندگارش اینه: اگه کسی رو دوست داری هیچ وقت بین مادرش و خودش جدایی ننداز. کسی که مادرش رو فراموش کنه، بعدش خدا و تو رو هم فراموش می کنه.

(شقایق موسوی، ۱۸ ساله، اهواز) اینجوری نگا نکن! مهرسا نام مستعارمه.

******

سلام امید؛ امشب بعد از نماز داشتم به این فک می کردم که حسادت می تونه از عواملی باشه که ما رو روز به روز از خدا دور تر کنه؛ مثلا  اگه من حسرت فلان چیزو که دوستم داره بخورم و داشته هامو نبینم باعث می شه که مثل سابق نتونم از نمازم لذت ببرم و همش زوم کنم رو نداده هاش و شکر داده هاشو بجا نیارم. این ناشکریه یعنی دور شدن از خدا. بیاین قدر داده هاشو بدونیم چون داده هاش رحمته و نداده هاش حکمت. بیاین به داشته هامون قانع باشین و به زندگی بقیه حسادت نکنیم چون تنها کسی که ضرر می کنه خودمونیم و بس.

(فاطمه، ۱۸ ساله از خراسون)

******

سلام امید؛ وقتى پیام مرضیه خانومو خوندم محکم زدم تو سر خودم. من بر عکس مرضیه خانوم یه خانواده مذهبی دارم. اطرافیانم همه خوبن. ماهواره تو خونمون جایى نداره؛ ولى من احمق قدر هیچ کدوم از اینا رو نمی دونستم. مرضیه خانوم؛ از خدا برات بهترین ها رو می خوام.

(مریم روزبهانى از بروجرد)

******

دیشب بعد افطار به جای اینکه استخونا رو بریزم سطل آشغال بردم تو حیاط که گربه بخوره. همون لبخند خدا رو حس کردم. یه ساعت بعدش که با خانواده تو حیاط نشسته بودیم همون گربه بالا پشت بوم آشفته شد و به دیوار چنگ می زد. نگاش که کردیم یه عقرب از بالا، لای آجرای دیوار همسایه افتاد تو حیاط. دیدید خدا یه کار خوب کوچیکو چقدر عالی جواب می ده؟

(المیرام، تو دوره نامزدیم)

امید: من هیچ وقت این شعر مولانا رو فراموش نمی کنم:

این جهان کوه است و فعل ما ندا

سوی ما آید نداها را صدا 

خلاصه نتیجه اینکه: اعمال ما بی برو برگرد، به خودمون برمی گرده. چه خوب و چه بد! درمورد اعمال نادرستی که انجام دادیم و کاریش هم نمی شه کرد خداوند راه توبه و جبران رو پیش روی انسان قرار داده که قطعا جای امیدواری داره. دکتر ابراهیمی دینانی تو برنامه معرفت شبکه چهار درباره این شعر اینجوری توضیح داده: "جناب مولوی در این شعر، جهان را یک کوه دانسته و فعل ما را ندا؛ یعنی کوچکترین عمل ما، حتی نفس زدن ما، در این کوهستان عظیم عالم انعکاس پیدا می کند. درست مانند بانگی که شما در کوهستانی سر می دهید، (نتیجه این عمل) به ما می رسد و این برای ما یک هشدار است. باید مواظب باشیم که با انجام هر عمل (نادرستی) نگوییم که دیگر شده است و مهم نیست! کوچکترین عمل تا بزرگترین عمل ما انعکاس دارد و به ما (بازگشت داده خواهد شد). انعکاس، یعنی بازگشت و در واقع رد فعل است؛ یعنی به ما بر می گردد. ممکن نیست عملی از ما سر بزند و اثر آن به ما نرسد. پس ما باید این هشیاری را داشته باشیم که اعمال بیهوده انجام ندهیم.

******

سلام؛ "خداوند از ما نمی خواهد کارهای بزرگ را به ثمر برسانیم او فقط از ما می خواهد کارهای کوچک را با عشق انجام دهیم "مادر ترزا" اینم یکی دیگه از راه های نزدیک شدن به خدا.

(مریم از اصفهون، شهرک میلاد)

امید: تو اینترنت یه جور دیگه هم به نقل از مادر ترزا نوشته بود: "کار بزرگ عبارت است از انجام کار کوچک با عشق زیاد"

******

سلام امید؛ احتیاجى نیست به خدا نزدیک بشیم. خدا همیشه نزدیک ما هست؛ فقط کافیه با خوبی هامون مثل یک دوست خوب حفظش کنیم تا ثمراتشو ببینیم. من همیشه توى هر کارى چه خوب چه بد خدا رو پیشم احساس می کنم؛ مثلا اگه یه وقتى غیبت کنم احساس می کنم خدا بدجورى نگام می کنه؛ پس خجالت می کشم.

(ندا از اسدآباد)

******

سلام؛ می گم آقا امید؛ کدهای نظرسنجی رو به فارسی بفرستیم یا انگلیسی؟ آخه پارسال گفتی انگلیسی بفرستید چون نرم افزار، فارسی قبول نمی کنه. زود جواب بده که می خوام عددمو بفرستم.

(رضا باغمیرانی، 20 ساله، کاشان)

امید: بذار اول بگم که دیروز بیشتر از چهار هزار نفر تو نظرسنجی شرکت کردن که حدود هفت درصدشون آقا بودن. خب! حالا جواب آقا رضا: سعی کنید کدها به عدد انگلیسی باشه؛ ولی اگه نشد اشکال نداره. بعدا فارسی ها رو جدا خودم با سیستم جستجو، حساب می کنم. پس قرار شد فقط یکی از کدهای قرمز زیر رو به 3000048 بفرستین.

101- خانوم؛ زیر نوزده سال

102- خانوم؛ از نوزده تا 29 سال

103- خانوم؛ بالای 29 سال 

104- آقا؛ زیر نوزده سال

105- آقا؛ از نوزده تا 29 سال

106- آقا؛ بالای 29 سال

******

سلام؛ این چی بود نوشته بودید؟ خانوم بالای 29 سال؟ داریم؟ اصلا خانومی داریم بالای 29 سال؟ فکر کنم کلا خانوم ها 90 درصد زیر 19 سال و بقیه بین 19 تا 29 باشن. تازه دقیقش بین 19 تا 20 ساله. مگه نه؟

(محمد محمدی از منطقه 20)

امید: اگه چند نفرم حواسشون نبود یادآوریشون کردی!!! حالا دیگه عمرا بالای 29 سال داشته باشیم!

******

سلام؛ نمی دونید چه حس خوبی دارم. امروز پسر سه ساله ام با همسرم رفتن بیرون. همسرم براش بستنی چوبی خریده بود. پسرم که بستنیش تموم شد چوبشو دستش گرفته بود تا هر وقت از ماشین پیاده شد بندازه سطل آشغال. همسرم که نمی دونست پسرم چقدر رو این قضیه حساسه، چوب بستنی رو ازش گرفته از پنجره ماشین انداخته بیرون. همسرم می گه تا جلو درب خونه با من بحث می کرده که چرا آشغالو انداخته بیرون! تازه اومده به منم شکایت می کنه!

(بهار)

******

به دنیا که آمد خواست جهان را تغییر دهد اما نشد؛ پس سعی کرد کشورش را تغییر دهد باز هم نشد. او گفت شهرم را تغییر می دهم باز هم نشد. او حتی نتوانست خانواده خود را هم تغییردهد. وقتی خودش را تغییر داد دنیا تغییر یافت.

(رنجبراز کاشان)

******

سلام؛ از نظر من اول از اینکه بخوایم راه های نزدیکی به خدا رو پیدا کنیم باید وجود خدا رو باور داشته باشیم تا وقتی از نظر ما خدایی به صورت واقعی نباشه هیچ راهی برای نزدیکی هم وجود نداره. یکی از دوستام می گفت ما باید هر چی رو که می بینیم خدا رو توش ببینیم یا اگر هم نه باید عکس خدا رو توش ببینیم. اینجوری می تونیم درک وجود خدا رو داشته باشیم و همین که ما وجود خدا رو در همه جا با خودمون حس کنیم می تونیم نزدیکی بیشتری با خدا داشته باشیم؛ در ضمن تفکر در خلایق خدا و فهمیدن عظمت الهی هم در نزدیکی ما به خدا تأثیر زیادی داره.

(فاطمه از تهران)

******

سلام؛ اینقدر از روزگار و این و اون شکایت نکنید. تو روخدا بسه دیگه! یکم بشینیم پا تلویزیون از این آدمایی که باهاشون مصاحبه می شه عبرت بگیریم. از دختری به نام شیرین که تو برنامه جشن رمضان شبکه 5 نشان داد همش 11 سالشه اما به خاطر پدر مریضش شبا می ره از تو زباله ها  بازیافتیا رو پیدا می کنه تا با پولش داروی باباشو بخره و خرج خونه رو بده. تازه خدا رو شکر می کرد که سالمه و سایه پدر مادر بالا سرشه و فقط نگران پچه یتیما بود. اشکم در اومد.

******

سلام امید و هم اندیشان؛ وضع مالی پدرم بد نیست! البته چون پدرم معتقدن رفاه، بچه ها رو خراب می کنه و لازمه دختر در زندگی آینده اش به همسرش نگه پس چرا بابام هیچ وقت خواسته هامو رد نکرد؟ همیشه سعی کردن طعم محرومیت رو به ما بچشونن. خب منم تا حدودی باهاشون موافقم. همش سعی می کنم خودمو با آدمای محروم تر از خودم قیاس کنم؛ اما خب فکر دیگه! سمت همسنام که میرم و می بینم با وجود مشکل مالی، پدر و مادرشون براشون امکانات لازم رو فراهم می کنن، اونوقته که بدجوری از پدر و مادرم دلگیر می شم و احساس می کنم خدا بهم اخم کرده! چی کار کنم؟

(آبان.الف، 23 ساله، دختر بندر)

امید: خیلی از پدر و مادرای امروزی چون خودشون سختی کشیدن دلشون نمی یاد به بچه هاشون سختی بدن. خیلی ها هم خودشون سختی نکشیدن ولی به اشتباه دارن بچه رو لوس و بی خاصیت بار می یارن. اینه که بچه ها خیلی سست و ضعیف می شن و وقتی بزرگ می شن توان روبرو شدن با مشکلات زندگی رو ندارن. فکر نمی کنی یه علت طلاق های زیادی که رواج پیدا کرده همینه؟! خیلی زود، پدرت رو دعا خواهی کرد.    

******

سلام امید؛ خواستم بگم از 27 تا پیامی که دیروز درج کردی 21 از اونا از خانوما بود. انصافم خوب چیزیه. الان خانما فکر می کنن...

(حمید از کرمانشاه)

امید: چی فکر می کنن؟ خب! به نسبت تعداد آقایون کاملا منصفانه است. نظرسنجی این خوبیا رو داره!

******

سلام؛ همین که موقع اذان یا بعد نماز یا هر وقتی که حس دعا میاد سراغمون بدونید که اون موقع به خدا نزدیک شدین.

(محسن، 24 ساله، یاسوج)

******

اون تیکه آخر پیتزا که سیر شدی و می مونه و خورده نمی شه؛ همون لعنتیه که روحش وقت گرسنگی میاد سراغت!!

(صادق، ۱۸ و نیم، نهاوند، روستاى گنبد کبود)

امید: می گم آقایون دارین پشت سر هم پیامک می دین می خواین رو منو کم کنین دیگه؟! خوبه! بلکه اینجوری آقایون فعال تر بشن! برم ببینم نظرسنجی چه خبره! در پناه خداوند باشین.

تعداد پیامک های دیروز: 8698    

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393