• یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 13 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 57 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 68 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 81 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 10 تیرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (2) | مربوط به موضوع: 1393 ، راه های نزدیکی به خدا ،

هم اندیشان سه شنبه 10 تیرماه 1393

178- امید: سلااااام؛ می گم همه اش شماها حرف از تغییر می زنین، بذارین یه بارم من بگم. بگم که: این چند سالی که تو باشگاهم همه جوره دارم تغییر می کنم. همه جوره. آخه رفتن به سمت خوبی ها که حد و مرز نداره. هیچ کس نمی تونه بگه من دیگه فول فولم؛ خوب خوبم و دیگه هم نیاز به یادآوری و آگاهی و... ندارم. می تونه؟ خیلی خوبه که آمیزاد بتونه رو خودش کنترل داشته باشه و این کار آسونی نیست. هم اندیشان داره به هممون کمک می کنه تا از تلاش تو این زمینه، خسته نشیم. کنترل که باشه، همه چیز کم کم درست می شه. کنترل تلویزیون رو نمی گم ها!!      

******

179- سلام؛ طاعتتون قبول. امید! چرا واسه خودت کد نمی ذارى؟

(رخشان، 18 ساله، قم)

امید: اتفاقا همین الان اولین کد رو گذاشتم؛ چون درخواست بعضی هاتون بود. اینجوری منم می فهمم که از چه جور جوابایی خوشتون می یاد و حساب کار رو بیشتر دستم می گیرم.

******

180- سلام؛ شاید یکی از موانع نزدیکی به خدا ندونستن این باشه:

روزها فکر من این است و همه شب سخنم

که چرا غافل از احوال دل خویشتنم؟

ز کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود؟!

به کجا می روم آخر، ننمایی وطنم

(ایوب خبازی، 4 تیر ۷۴، کازرون)

181- امید: خداییش عجب شعری گفته مولانا. چی می شد ما هم می تونستیم حداقل یه بیت از این شعرا بگیم. هان؟ چی می شد؟ البته یه چیزی هم هست. خدا به هر کسی یه توانایی هایی داده. از قدیم گفتن: خدا همه چیز رو به همگان داده؛ یعنی همه چیز رو بین همه تقسیم کرده.

******

182- سلام؛ سوالم ربطی به موضوع هفته نداره. خواهرزاده 11 سالم می گفت: دوست داره چت کنه. نمی دونم چی باید بهش بگم. راهنماییم می کنید؟

(ندا، 28 ساله از تهران)

183- امید: حتما یه بار یا چند بار در کنار خودت بشونش پای چت. وقتی ببینه  حس کنجکاویش برطرف می شه و مدام تو ذهنش برا خودش چیزهای عجیب و غریب جذاب از چت نمی سازه. آدمیزاده دیگه! از هر چی منع بشه فکر می کنه چه خبره!!! بعد هم به مرور با توجه به مطالبی که خودت می دونی و تو باشگاه هم درباره اش صحبت شده همه آسیب هاش رو براش توضیح بده. خیلی موثره. 

******

184- سلام امید و هم اندیشان خوب؛ خیلی وقته باهاتونم. چند وقتی بود یه عشق باعث شد حرفاتون برام بی معنی باشه و انگار آهتون گرفتمنو نه تنها بهش نرسیدم بلکه هر چی آزادی هم داشتم خانواده ام ازم گرفتن. حتی درسمو که یه ترم فقط مونده بود لیسانسمو بگیرم. بی خیال! حالا دیگه فقط به فکر جبرانم و تغییر. امسال به جای ختم خود قرآن دارم معنیشو ختم می کنم. تجربه قشنگیه.

(مریم، 25 ساله)

******

185- سلام؛ مانع: وسواس هم باعث زیاد شدن فاصله انسان با خدا و دین می شه. شوهرم از بعد ماه رمضان پارسال وسواس گرفته. نسبت به همه چی! به نماز خوندن، طهارت گرفتن، غسل، شستشو و... دیگه نه نماز می خونه و نه روزه می گیره. این باعث نابود شدن زندگیمون شده؛ تا حدی که دیشب قبل افطار منو به باد کتک گرفت. تو رو خدا واسم دعا کنید خدا بهم صبر بده و شوهرم هم شفا بگیره.

186- امید: وسواس، به کمک روانپزشک و با ترکیبی از دارو و روان درمانی، بهبود پیدا می کنه. تو اینترنت یه روانپزشک گفته بود که همه ی وسواس ها نیاز به دارو داره با این اختلاف که درمان بعضی از وسواس ها به داروی کمتر و بعضی به داروی بیشتری نیاز داره. در کنار دارو، ازطریق روان درمانی هم روانپزشک به بیمار آموزش می‌ده که چطور رفتارهای وسواسیش رو کنترل کنه. درضمن!  اینجور وقتا که زمینه وسواس، تو آدما پیدا می شه، شیطان هم خوب جولانگاهی برا تازیدن پیدا می کنه. راستی! حرف شیطان شد یادم اومد که بگم صفحه 882 پیام نما رو بخونین. درباره ابزارهای شیطان صحبت شده. فردا هم تو مجله اندیشه (670) یه مصاحبه با شیطان درج می شه. برا خود من که جالب بود. 

******

187- امید! من دوس ندارم دین کسی روم باشه اما با گل ها و شیرینی ها و یه سری خرجای دیگه که خواستگار متحمل می شه و بعد جواب رد بشنوه چه کنم؟

(مونیره بانو، 24 ساله، تهران)

امید: شاید خوندن پیامک بعدی کارت رو راه بندازه.

******

188- سلام آقا امید و دوستان هم اندیش؛ چند روز پیش یکی منو معرفی کرده بود به یه خانواده محترم برای امر خیر. برای آشنایی بیشتر، من و مادرم یه جا قرار گذاشتیم تا مادرشو ببینیم. متوجه شدیم که قد آقا پسر خیلی از من کوتاه تره و هم کفو هم نیستیم... بدون اینکه به زحمت بیافتیم همه چیز مشخص شد.

(متولد 71، همدان)

******

189- چقدر خنده داره 90 دقیقه فوتبال نگاه کردن زود می گذره اما 9 دقیقه نماز خوندن دیر! چقدر خنده داره 100 هزار تومان پول واسه خیرات زیاده اما واسه خرید کم! چقدر خنده داره اگه دو ساعت با دوستمون صحبت کنیم بازم حرفامون تموم نمی شه ولی وقتی می خوایم دو دقیقه با پروردگارمون صحبت کنیم می مونیم چی بگیم! چطور انتظار داریم با این زندگی کمدی، به خدا نزدیک بشیم؟؟؟

(س ف پ ب)

******

190- سلام؛ یکی از راه های به خدا نزدیک شدن، اسراف نکردن نعمت هاست. هم اندیشان گل، کشورمون در معرض بی آبیه. لطفا صرفه جویی کنید.

(فاطمه)

191- امید: هر کار خوبی که به قصد رضای خدا باشه حال آدم رو حسابی خوب می کنه. مثلا وقتی داریم مسواک می زنیم تو دلمون بگیم: خدایا! من امروز به خاطر تو کمترین آب ممکن رو استفاده می کنم. و بعد هم بریم یه لیوان برداریم و نصفش رو آب کنیم و... هر کی امتحان کنه می فهمه من چی می گم.

******

192- سلام؛ امید چرا پیامای یکشنبه تو آرشیو نبود؟ به جاش پیامکای شنبه بود. می بینی تو رو خدا یه روز نشد باشگا رو بخونما. حیف از دست دادم. اشکال نداره ولی تو گرما و دهن روزه و مشکلات و مشغله های کار درکت می کنیم.

(آیدا حیدری، انزلی)

193- امید: ببینین! صفر تا صد هم اندیشان دست امید نیست. تو پیام نما، افراد زیادی تو به روز شدن هم اندیشان سهم دارن. واقعا هم حواسمون به همه چیز هست؛ ولی گاهی هم ممکنه اشتباه کنیم! دیروز حواس دوستانمون به آرشیو نبود. تجربه شد که بیشتر دقت بشه. گاهی دیر به روز شدن باشگاه هم به خاطر مشکلات فنی هستش که در پخش به وجود می یاد. ای کاش می دیدین اینجور وقتا ماها چقدر به این در اون در می زنیم. 

******

194- سلام؛ می گم امید چرا شماره پیامکا رو گذاشتی نظرسنجی تو که به خانوم نجمه آل بوبالد خیلی ارادت داری ببین از کدوم پیام خوشش اومده اونو برنده اعلام کن. دوستت دارم.

(سپهر، شاهین شهر)

195- امید: تیکه می پرونی و بعد هم می گی: "دوستت دارم"؟ بازم از اون قضاوتا؟!! اگه اینجا پیش من بشینین و با خصوصیات اخلاقی و کارم بیشتر آشنا بشین،  شرمنده می شینا! گفته باشم. من موقع انتخاب، به اسم و رسم آدما کار ندارم.

******

196-  سلام؛ یه سوالی چند وقته ذهنمو مشغول کرده. این که چرا ما همیشه تو همه زمینه ها خودمون رو با بهتر از خودمون مقایسه می کنیم و کلی حسرت می خوریم و به زور سعی می کنیم خودمونو با اونا هم طبقه کنیم؟ ولی وقتی پای دین میاد وسط تمام فکرمون پیش کساییه که از ما ضعیف ترن و سعی نمی کنیم خودمونو مثل کسایی که ایمانشون بالاست کنیم؟؟ واقعا چرا؟!

(رومینا)

******

197- با سلام به همه ی هم اندیشان؛ به نظرم بعد از نزدیک شدن به خدا این اهمیت داره که از تدابیر شیطان آگاه بشیم. از مسائلی که تو دنیای بزرگ می گذره و ما بی خبر موندیم. پیشنهاد می کنم راجع به مسائلی از قبیل شیطان پرستی و فرقه های عجیب و غریب و مبحث فراماسونری صحبت کنیم. کسانی که مطلعند در بحث شرکت کنند و به ترتیب پیش بریم که ذهن ها آماده بشن. لطفا نظر بدین.

198- امید: باشه! می ذارم برا نظرسنجی بعدی. ولی این تیکه رو خوب اومدی که اگه آدمیزاد از "تدابیر" شیطان آگاه باشه حواسش رو بهتر می تونه جمع کنه؛ مثلا وقتی بدونه که ناامیدی یکی از ابزارهای مهم شیطانه زمانی که ناامیدی میاد سراغش فورا حواسش رو جمع می کنه.

******

199- سلام؛ بعضی وقت ها خدا برای اینکه صدای بندشو بیشتر بشنوه حاجتشو دیرتر می ده. گاهی حاجتمون رو دیرتر می ده تا یه چیز بهتر بده. گاهی وقتا این دیر حاجت دادن امتحانه. گاهی وقتا به صلاحمون نیست. ولی نباید به خاطر حاجت نگرفتن با نماز و روزه و دین و... قهر کنیم. خدا به ما نیاز نداره ما به خدا نیاز داریم. یادتون نره همیشه از خدا بخواید هر چی به صلاحتونه بهتون بده.

(محمد محمدی از شهر ری، قبله تهران)

******

200- سلام؛ من یه مدت نبودم. می شه خیلی مختصر بگید چرا نگهداشتن آبغوره تو بطری پلاستیکی ضرر داره؟ خیلی ببخشید. آخه هر چقدر تو آرشیو گشتم نبودش!

(نگین)

201- امید: کلا مواد اسیدی مثل سرکه، آبلیمو و آبغوره رو نباید تو ظروف پلاستیکی ریخت؛ چون اسید، باعث جدا شدن ترکیبات مضر پلاستیک و ترکیبش با سرکه و آبلیمو و غیره می شه. بهترین وسیله شیشه است. راستی! حرارت هم باعث جدا شدن ترکیبات مضر پلاستیک می شه به همین خاطره که می گن چیزهای داغ تو ظروف پلاستیکی نریزین. ماه رمضانیه که حواستون هست؟ چایی و شله زرد و حلوا و آش و...  

******

202- صرفا جهت اعلام حضور

(مدینه از اهواز)

203- امید: بعضی ها شاید بگن: "خب! که چی؟"  ببینین! چند تا فایده داره. یکی اینکه به من که باید روزی چند هزارتا پیامک بخونم و کلللی انتقاد بشنوم دلگرمی می ده تا تو کارم دلسرد نشم. هر چند از خدا خواستم کمکم کنه تا هیچ چیز نتونه منو نسبت به هم اندیشان سرد کنه. حواسم به شیطون هم هست. دیگه اینکه ارزیابی خیلی از برنامه های صدا و سیما به تعداد مخاطبان اون برنامه هاست. اگه تعداد پیامک ها کم باشه می گن حتما برنامه به درد بخور نیست. اینم یکی دیگه از اون پیامک ها...  

******

204- سلام؛ خسته نباشی آقا امید؛ این پیام صرفا جهت اعلام حضور تو باشگاهه و فاقد هرگونه ارزش دیگری است. خدا قوت امیدخان!

(لیلی، 33 ساله از شهر اولین ها تبریز)

امید: اینم یکی از اون کللللی انتقادها....

******

205- سلام؛ امید! من فکر کنم حقوق بگیر مخابرات هستی. این کارا یعنی چه که رای بدید. کسی که بخواد استفاده ببره می بره. واقعا که اونا کم درآمد دارند تو هم از جیب مشتی هم اندیش ساده کمکشون کن.

(از جهرم هستم)

امید: فکر نکنین من به این راحتیا دلخور می شم. نه! همتون برام عزیزین.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط فاطمه 77 در تاريخ 1393/04/16 و 11:20 دقيقه ارسال شده است

سلام هم اندیشا امروزیه پسره تومتروداشت خوراکی میخورد گشت ارشادگرفتش ازش پرسیدن شماجزاقلیت های دینی هستید گفت نه من جز اکثریت های بی دینم امیدتوبه این حرفش اعتقادداری؟من که شدید اعتقاددارم وفکرکنم یکی ازراه های نزدیک شدن بخدا ایمان کامل داشتن به او در هرشرایطیه

اين نظر توسط حمیده قاسمی در تاريخ 1393/04/15 و 19:42 دقيقه ارسال شده است

سلام.شرمنده ولی مزخرفید خفن.ندرجین فقط بخونید شکلک


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393