• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 1 اردیبهشت 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، پختگی و ناپختگی ،

هم اندیشان دوشنبه 1 اردیبهشت 1393

امید: سلاااام؛ مثل اینکه امروزم خبراییه!

******

سعدیا! مرد نکونام نمیرد هرگز

مرده آن است که نامش به نکویی نبرند

سالروز بزرگداشت سعدی مبارک!

(میمنت ام با استرس از پشت کنکور)

******

سلام به همه دوستان؛ می دونم خارج از بحث هفتگی دارم حرف می زنم. می خواستم بگم عجب دوره و زمونه ای شده. هیچ وقت خوبی و دیندار و با اخلاق بودنت رو ملاک نمی دونن. ملاک بعضی جوون ها شده خوش تیپ و پولدار بودن! به قول خودشون، بقیه اش هر چی باشه!

(ماه آسمون)

امید: "خوش تیپ! بقیه اش هر چی باشه!" راستش! دیروز یکی از همین جوون های خیلی خوش تیپ، با دوستش که کنارش نشسته بود، داشت مسافر سوار می کرد، منم سوار شدم. از نوع حرف زدنش با دوستش متوجه شدم که از اون جووناییه که... خلاصه! ده هزار تومانی دادم. صبر کرد تا پیاده بشم و بعد بقیه اش رو داد. پول رو تو دستش جمع کرد و بهم داد که فورا نتونم متوجه شم چیکار کرده و بعد هم گازش رو گرفتن و رفتن. پول ها رو که شمردم دیدم چند هزار تومانی کمتر داده!!!! می دونین اولین چیزی که با خودم گفتم  چی بود؟ این بود که: حتما چقدر هم خاطرخواه داره!! چه آبغوره ها که به "خاطر"ش گرفته نشده و نمی شه!!! 

******

سلام آقا امید و دوستان عزیز هم اندیش. می گم آقا امید من شخصا از بس این هم اندیشان عالیه و تأثیر مثبت تو زندگیم داشته علاوه بر پخته تر شدن دیگه دارم ته دیگ می شم.

(فاطمه طهماسبی، 19 ساله، فریدونشهر)

امید: آگاهی، پختگی می یاره. دانش + توجه = آگاهی

******

سلام؛ چرا تعداد پیامک های دوستان نصف شده؟ یعنی اینقدر این بحث سخته؟ شایدم سخته! آخه می دونی امید؟ آدم ترجیح میده گوش کنه ولی اینجوری که نمی شه! دلم می گیره وقتی تعدادشون کم می شه. حالا یه چیزی درمورد بحثتون می گم. آقا من سه ساله یه راه اشتباهو رفتم و کسی رو تو دلم راه دادم که لیاقت احساس منو نداشت. هر چقدر هم نصیحتم می کردن انقد دوسش داشتم که نتونستم ولش کنم. تا اینکه دعا کردم و گفتم خدایا اگه عاقبت این رابطه بده یه جوری چشامو باز کن. خدا هم بیدارم کرد و خدا رو شکر با وجود سختیایی که داشت بالاخره 10 روزه تموم شد. حالا خواهرم اشتباه منو تکرار کرده. هر چقدم بهش می گم گوش نمی ده. موندم چیکار کنم!

(سحر، 25)

******

سلام؛ پختگی یعنی اینکه وقتی می خوای از کسی الگو بگیری اول ببینی واقعا این الگوبرداری تو رو به کجا می رسونه یا اصلا با توجه به شرایطت درسته یا نه؟؟ همه جوانبو که دیدی، بعد الگو بگیر؛ نه اینکه چون ظاهر کارو دیدی و خوشت اومد زود تقلیدکنی. همین که خوشت اومد که کافی نیست؛ درضمن باید تعادل هم حفظ بشه نه افراط نه تفریط...

******

سلام؛ ببخشید که تا این موقع بیدارم؛ اما من امشب با نجات جون یکی، لبخند خدا رو دیدم! راستش رفتم وضو بگیرم که دیدم یه مورچه کنار روشویی تو آب افتاده؛ اما زنده است! منم ایشون رو با انگشتم از تو آب بیرون آوردم و گذاشتمش یک جای خشک! باور کنید مورچه خیلی خوشحال شد! بعععله همچین هم اندیش مهربونیم من!

(طیبه، تهران)

امید: منو یاد یه شعر کودکانه خوشگل انداختی که در همین مورده. حتما برا بچه ها بخونیدش. براشون جالبه! مورچه ها هم خیلی خوشحال می شن.

آب، بابا، نان

مورچه ای آمد؛ از توی قندان

بر شانه اش داشت؛ یک قند شیرین

آهسته می رفت؛ با بار سنگین

او را به لانه؛ بردم با دستم

ماشین او شد؛ انگشت شستم

******

امید! نمی دونم پیامک هایی که می دم در طول روز برات بفرستم یا یکدفعه مثل الان با هم. کدوم یکی برات راحت تره. منظورم اینه که با کدوم روش همه اش رو می خونی؟؟؟؟ منتظر جوابما!

(دادا مهدی، ١٩ ساله، اسفراین)

امید: تردید نکن که اگه یه دفعه بفرستی هنگ می کنم! در فواصل زمانی مختلف بهتره.

******

امید... تو دیگه چرا؟! نصیب یا نسیب؟! البته بهت حق می دم. روزی چند هزار تا پیام خوندن این مشکلاتم داره. خواننده باید عاقل باشه که ما هم هستیم!

(الی)

امید: ممنون از دقت و بیشتر از اون، درک و فهمتون. تو آرشیو درستش کردیم.  

******

سلام؛ به خاطر ناپختگی، با خواهرزادم، دعوایی کردم و حرفایی زدم که نباید می گفتم. به سهم خودم ازش عذرخواهی کردم؛ ولی هنوز بینمون شکرآبه؛ چون هم اندیشه و بحثا رو دنبال می کنه بازم می گم خاله جون! حلالم کن!

(معصومه، دامغان)

******

سلام امید و هم اندیشون؛ به نظر من اشتباهاته که از انسان یه آدم پخته و آب دیده می سازه؛ یعنی تا انسان اشتباه نکنه و از اشتباهاتش درس نگیره پخته نمی شه. درسته؟

(مهدی، 27 ساله، رابر کرمان)

امید: انسان، همیشه در معرض اشتباهه. خیلی خوبه که وقتی اشتباهی کرد ازش درس بگیره و تمام سعیش رو بکنه که تکرار نشه؛ ولی آیا با کسب آگاهی و دل سپردن به تجربه های دیگران، نمی شه جلو خیلی از اشتباهات رو گرفت؟! اشتباهات، هزینه داره! بعضی هاش کم؛ بعضی هاش هم خیییییلی!

******

سلام؛ همیشه از بچگی یه موضوعی برام سوال بوده... این چوب بستنی ها هست که دکترها می کنن تو حلق مریضا، کیم هاشو کی خورده؟؟؟ نکنه آقا امید خورده؟!

(مهلا، 19 ساله، بجنورد)

امید: یکی رو بگو که لااقل اهل اینجور چیزا باشه! من عمرا!

******

سلام امید! می گم اگه قراره ما از تجربه های بزرگترها استفاده کنیم؛ پس چطور خودمونو به روز کنیم تا با سیاست های امروزی مقابله کنیم؟

امید: تجربه ها رو می شنویم و می بینیم؛ سعی می کنیم بیشتر درموردشون فکر کنیم و اگه لازم شد با دیگران همفکری، هم اندیشی و مشورت می کنیم. اینجوری، به روز می شیم.

******

سلام امید و هم اندیشان؛ وقتی ما یه اشتباهی کردیم و تاوانش رو دادیم، تو شرایط مشابه باز اونو تکرار می کنیم. دلیلش چیه؟ لطفا راهکار بدین.

(ماریا از قلعه خان)

امید: دلیلش چیه؟ اول پیامک: "دلیل"

******

سلام علیکککم؛ من اووومدم... "اشک شوق از چشمان حضار سرازیر می شود"... امید! به نظر من یکی از مهمترین عوامل در پختگی انسان، ایمان و تقوا است؛ چون کسی که تقوا داشته باشه به خاطر محبتش به خدا و معرفتش درخصوص جایگاهش و حرمت اوامر و فرامینش و همچنین ترس از خطری که ممکنه تو این نافرمانی براش به وجود بیاد، هر کاری رو انجام نمی ده. و این موضوع باعث می شه انسان کمتر اشتباه و خطا کنه.

(نجمه آل بوبالد "دختر عرب" 23 ساله، اهواز)  

امید: من هیچکاره بیدم! پیامکش بدون توجه به اسمش انتخاب شد!!!

******

سلام دوستان؛ خوبین؟ امروز رفته بودم جشن روز زن جاتون خالی جایزم بردم. قبل مراسم اصلی یه سری عکس نشونمون دادن. رو یه لاک ناخن نوشته بود "مواظب خودت باش که رنگ دنیا رو نگیری"خیلی جالب بود! دلم نیومد نفرستم.

(زهرا، کرمانشاه، 72)

******

سلام به هم اندیشان؛ آقا امید! امروز به یه نتیجه ای رسیدم. اینکه آدم نباید تحت هیچ شرایطی واسه پدر و مادر شوهرش دل بسوزونه و بهشون محبت کنه! زن دایی من با همه ی محبت هایی که به پدربزرگ من کرده هنوز هم داره پرستاریشو می کنه، با این حال امروز پدربزرگم پشت سرش بد می گفت. خب اینم می شه یه تجربه که من کسب کردم! درسته؟

(جنت سادات بابایی از قزوین)

امید: نه! چون ما کارهامون رو باید به خاطر خدا انجام بدیم. اگه اینجوری نگاه کنیم هیچوقت مشکلی پیدا نمی کنیم؛ چون طرفمون خدا است؛ حالا اگه آدم ها هم قدر داشتن که چه بهتر. 

******

روز زن: روز ما موجودات زیبا، دوست داشتنی، حساس، عاقل، مدیر، مدبر، خلاق و فداکار مبارکمون باشه! فقط خودمون می دونیم چه جواهراتی هستیم!

(صدیقه، ۲۲ ساله، دماوند)

******

پختگی: همینطور که هم اندیشای با تجربه گفتن، پختگی به معنای کامل شدن از نظر تجربه و انسانیت هستش؛ البته نه کامل مطلق؛ چون فقط خداست که از هر نظر کامله. آدم که گوشت کبابی نیست که حتما باید مغز پخت بشه. اتفاقا بعضی از همین تجربه های دوران ناپختگیه که زندگی رو شیرین می کنه. کامتون عسل، لبتون خندون.

(حدیث، ۱۸ ساله از استان کرمانشاه شهرستان اسلام آباد غرب)

******

سلام دوستان؛ همسرم دوران نامزدی و مجردی، خیلی درآمد بالایی داشت و همه اش ولخرجی می کرد. واسه خرج عروسی و پول پیش مجبور شدیم وام پرسودی برداریم. الان تموم حقوقش به قسط و کرایه خونه می ره. کلا بی پولی هاشو من دارم می کشم. شده چند روز پول واسه نون نداشتیم. الان خیلی پشیمونه؛ ولی ای کاش اون موقع ها یکم پختگی داشت تا اینقدر اذیت نمی شدیم. کسی که به50 هزار پول نمی گفت، الان لنگ هزار.

(زینب، 69، قم)

******

سلام امید و هم اندیشان عزیز: برا روز مادر، چند روز تو فکر بودم که واسه مادرم چی بخرم؛ ولی اصلا یه هزار تومنی هم نداشتم. خیلی ناراحت بودم ولی امروز مادرم اومد خونمون. وقت دکتر گرفته بود. منم بردمش حموم و ناخن هاشو گرفتم و لباس هاشو شستم. دلم یه ذره آروم شد و بعد احساس خوبی پیدا کردم.

امید: ما هم حس خوبی پیدا کردیم. ممنون.

تعداد پیامک های دیروز: 1773

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393