')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1708 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 25 بهمن 1391

مجموعاً 4 امتیاز از 5 توسط 4 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: وسواس فکری ، 1391 ،

سلام به نیک اندیشان و دایی امید؛ کمک! کمک! بعد از این همه بحث راجع به وسواس فکری؛ تازه الان فهمیدم که چی هس! انگار منم دچارشم. من دوس ندارم اینجوری باشم. چی کار کنم واسه بهبودی؟ کمکم کنید.

(نرگس، 71،  از تو کشتی؛ بغل دستیه شیما شیطون)

امید: سلام دوستان خوبم؛ واقعیتش اینه که هدف اصلی ما از بحث این هفته اینه که بدونیم وسواس فکری چیه تا اگه بهش مبتلا هستیم و خودمون هم نمی دونیم دنبال راه حلش باشیم. وسواس های خفیف، شاید با همین آگاهی که بهش پیدا می کنیم و کمی اراده و با کمک راهکارهای دوستامون حل بشن؛ اما وسواس های شدیدتر نیاز به روانپزشک دارن؛ یعنی وقتی می بینیم هیچ جوری رفع نمی شه، باید با کمک پزشک، حل بشه.

******

سلام عزیزان؛ من شدیدا وسواس فکری داشتم به طوری که از خواب و خوراک افتاده بودم؛ ولی با مراجعه به یه روانپزشک خوب و مصرف دارو بهتر شدم.

(مینا از اصفهان)

******

سلام؛ این رفتار منم وسواس فکریه؟ اگه هست الان باید چی کار کنم؟ اگه پدر و مادر و خواهر و برادر یا شوهرم برن مسافرت، همش فکر می کنم تو راه، تصادف می کنن. اون شب اصلا خوابم نمی بره از فکر و خیال. یا شبا بیدار می شم دست می ذارم رو قلب بچه 10 ماهم ببینم زنده است. تو رو خدا کمکم کنید.

امید: یه سری راهکار تو سایت های معتبر اینترنتی برا وسواس فکری و رفتاری پیدا کردم که تو بخش دوم، درج می کنم. امیدوارم کمکتون کنه.

******

سلام هم اندیشان؛ خب! بسه دیگه! چقدر حرف می زنید؟ عجب انرژی! اوووه! حالا زنگ تفریح: سوتی آبجیمو داشته باشید. اومده بهم نقاشیشو نشون می ده می گه: این داماده، این عروسه، ایناااااام بچه هاشونن!!!

(منیره محمودی، ۱۸ساله از کلاله)

******

سلام؛ انسان ها زادهٔ افکار خویش اند؛ فردایشان همان می شود که امروز می اندیشند؛ پس بیایید مثبت اندیش باشیم تا فردای خوب و سالمی داشته باشیم.

(زینبم از کوهدشت)

******

سلام؛ به مهربون می خواستم بگم شاید به خاطر آنتن تلویزیونتون باشه. تلتکست ما هم بعضی وقتا اینجور می شه؛ آنتن رو که دستکاری می کنم خوب می شه

(مرضیه)

******

سلام؛ جای همتون خالی یک هفته ای رفتیم زدیم تو دل طبیعت، یه جمله قشنگ رو یه تابلوی چوبی توجه منو جلب کرد. دیدم بد نیست براتون بفرستم: "اینجا محل عبور فرشتگان است، زمین را آلوده نکنید"

(زهرا، مامان مهسا، منجیل)

******

سلام؛ دوستان خواهشا تو همایش یزد آبرو داری کنینا! آهای دختر خانوما یه وقت با سر و وضع زننده نیاین تو همایش که در موردتون فکر بد کنن و آبروی هم اندیشان بره.

(افشین از ته کشتی)

امید: آقا افشین غیرتی نشو! هم اندیشان خودشون حواسشون به همه چیز هست.

******

سلام؛ می خواستم به هم اندیشی که شبا دچار وسوسه فکریه بگم چک کردن شیر گاز و چیزای دیگه خوبه؛ اما فقط یکبار (با حواس جمع). شما قبل از خواب، آیة الکرسی رو بخون و به این فکر کن که خدا دو تا فرشته رو مامور می کنه تا مراقب تو و خونوادت باشن. با این تفکر، مطمئن باش آسوده خاطری.

(راحله، دانشجوی نرم افزار کامپیوتر از گنبد کاووس)

******

سلام امید؛ من هم وسواس فکری و هم رفتاری دارم. هر اتفاقی که می افته؛ حتی چیزی که به من هیچ ربطی نداره رو من فکر می کنم تقصیر منه. یا هر کاری رو صد دفعه انجام می دم. دیگه بهش عادت کردم. از دوران راهنمایی تا الان که دانشگاهم...

(طیبه، 19 ساله)

******

سلام تکدونه اندیشان! من ناخواسته بدون اینکه فکر کنم و بخوام راه میرم. نمی تونم یه جا بشینم! این وسواس فکریه؟

(نسرین، لردگان، ساکن اصفهان، مهندس شیمی)

امید: وسواس رفتاریه. دوستان! اگه می خواین خیالتون راحت بشه که وسواس فکری و رفتاری دارین یا نه؛ بدونین اگه مرتب افکاری سراغتون می یاد که از اختیار شما خارجه و نمی تونین کنترلش کنین دچار وسواس فکری هستین؛ اگه مرتب رفتارهای خاصی هم انجام می دین که خودتون نمی خواین و تمایلی بهش ندارین، دچار وسواس رفتاری هستین.

******

سلام؛ هم اندیشان! ببخشید یه سوال دارم. وسواس فکری چه جوری به وجود می یاد؟ آیا از فکرهای بیهوده و یا ...؟ لطفا کمکم کنید.

امید: به طور کلی وسواس، بیشتر در سنین جوانی و میانسالی و بیشتر هم در میان خانوم ها شایعه. علتش هم می تونه ژنتیکی باشه یا اکتسابی که اگه ژنتیکی باشه درمانش هم سخت تره. یکی از علت های مهم وسواس اکتسابی، اضطراب هستش؛ یعنی اضطراب عامل وسواس می شه؛ اینطور که نخست در فکر چیزی به وجود می یاد که باعث اضطراب می شه و بعد فرد، اضطراب خودش رو با وسواس خنثی می کنه؛ پس شنیدن خبرهای تنش زا و اضطراب آور و همینطور به وجود آمدن رویدادهای تنش زا و اضطراب آور در زندگی مثل بحث های خانوادگی و... می تونه عامل وسواس باشه؛ رفتارهای وسواسی پدر و مادر هم می تونه عامل ایجاد وسواس در فرزند بشه.    

******

با سلام؛ من یه ۲ ماهی می شه هم اندیشان می خونم؛ ولی تا حالا پیام نفرستادم؛ من یکی دو سال پیش، عادتمو ترک نکردم؛ حالا تبدیل به مرض شده و هم خودمو اذیت می کنم و هم اطرافیانم رو. وسواس من راجع به پاکی و ناپاکیه. بعضی وقتا سر این مساله نمازمم می ره. آخه فکر می کنم پاک نیستم.

(سپیده از تبریز)

امید: بخش قابل توجهی از وسواس ها درمورد مسائل دینی و مذهبیه؛ و ناشی از عدم آگاهی کافی از مسائل و یا توجه افراطی به آن ها است؛ ولی واقعا اسلام، اینقدر سختگیر نیست. در اسلام، تاکید شده که اگر به طهارت و نجاست یک چیز شک داشتیم، به طهارت و پاکی حکم کنیم. همه چیز برای شما پاک است مگر اینکه یقین پیدا کنید که نجس شده.

******

سلام؛ من همیشه همراهتونم. تو کشتی صندلی آخر. خیلی دوست دارم تو بحثاتون شراکت داشته باشم؛ ولی نمی تونم. وقتی می خوام حرفامو بنویسم خیلی برام سخته. صد بار می نویسم و پاک می کنم. می گم اصلا نمی خواد. نمی فرستم. می ترسم اهمیت بهم ندین. احساس می کنم هیچ کس منو نمی بینه. شایدم یک نوع وسواس فکریه. الان هم همین احساس رو دارم؛ ولی دلمو زدم به دریا فرستادم.

(زهرا، ۶۵ از شوشتر)

امید: اگه دل به دریا نمی زدی؛ الان پیامکت رو صفحه آبی تلویزیون نبود. آفرین! این مبارزه رو ادامه بده....

******

سلام خوب اندیشان گل اندیش؛ با توجه به این حرفایی که شما زدین منم وسواس فکری دارم. اینم می دونم که از بیکاری زیاده؛ ولی نمی دونم چی کار کنم. هیچ سرگرمی ندارم. خب آدم که بیکار باشه می شینه فکر و خیال می کنه! نه توان کتاب خریدن دارم نه می تونم برم کلاسی چیزی ثبت نام کنم. شما نفستون از جای گرم بلند می شه...

(یکی از گوشه اتاقش)

امید: به یکی از علت های اکتسابی مهم وسواس اشاره کردی. بیکاری و هدف نداشتن تو زندگی و غیر فعال بودن خودش عامل وسواسه. یکی از راه های درمان وسواس هم نقطه مقابلشه یعنی تلاش و فعالیت و هدف و برنامه. درضمن؛ خوب فکر کن و ببین چه جوری می تونی خودت رو از این وضع نجات بدی. پیامک دوست هم اندیشت یادت باشه: "تونل ها به ما می آموزند  که حتی در دل سنگ هم راهی برای عبور هست"

******

سلام؛ من چند ماهیه دچار وسواس فکری شدم. همش از کارام پشیمون می شم. اونقد به اون کاری که کردم فکر می کنم که دیوونه می شم. خواهش می کنم کمکم کنید!

(طاهره، 17 ساله)

امید: آبجی! اگه این مساله رو جدی تر نگیری و دنبال درمان نباشی، احتمال اینکه به وضعی بدتر از این دچار بشی زیاده؛ به نکته های پیامک قبلی خوب توجه کن. سعی کن اونقدر برای خودت کار و برنامه داشته باشی که به چیزهای زائد فکر نکنی. ورزش هم خیلی موثره.

******

سلام هم اندیشان؛ یه مدتیه دست به هر چی می زنم باید دستامو بشورم؛ حتی یه دستمال تمیز. به نظر شما من وسواس دارم؟

(ر، 1374 از خوی)

امید: خودت چی فکر می کنی؟؟!!! همونطور که گفتم مبارزه رو از همین الان باید شروع کرد. هر وقت خواستی الکی دستات رو بشوری یاد این بیافت که داری مبارزه می کنی و سراغش نرو. اینجور مبارزه ها از عسل هم شیرین تره. باور نداری امتحان کن.

******

سلااااام؛ می خوام کتاب: "وسواس فکری"؛ نویسنده: دکتر جاناتان گریسون؛ مترجم: اصغر اندرودی رو معرفی کنم.

(صائمه، 23 ساله، فومن)

امید: اینجوری که تو اینترنت خوندم کتاب خوبی باید باشه؛ اگه کسی مشکل جدی داره تهیه اش کنه. از کتابخونه و اگه نشد از طریق تلفن 88879240 - 021 انتشارات دایره می تونین سفارش تلفنی بدین. قیمتش دوازده هزار و پونصد تومنه به اضافه دو سه هزار تومنی هزینه پست. خب! ببخشید که امروز پر حرفی کردم و پیامک های حاشیه ای و جذاب هم کم بود؛ چون احساس کردم باید بحث رو به یه نتایجی برسونیم. شنبه حتما جبران می کنم. فردا با "پیام" خوش باشین. تعداد پیامک های دیروز: 1867؛ خدانگهدارتون.

ارسال شده توسط: امید پیام

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط فهیمه در تاريخ 9 سال پیش و 18:10 دقيقه ارسال شده است

سلام.اینکه من همش فکرمیکنم یاازاینکه کاری که اینده میخام انجام بدم میترسم که بهش نرسم .وسواس فکریه؟


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 26 بهمن 1391
 2. هم اندیشان سه شنبه 24 بهمن 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 23 بهمن 1391
 4. هم اندیشان شنبه 21 بهمن 1391