')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1798 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 21 بهمن 1391

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: وسواس فکری ، 1391 ،

سلاااام؛ یه خبر خوووب! عروسی خواهرم بود. تو خونه. شام تو ظرفای شیشه ای بود و سفره جلوی پای مهمونا پهن شد. دریغ از یه ترقه. یه نفر رو هم هم اندیش کردم.

(سعیده رضایی، از بروجن(

امید: بابا! چه عروسی پرباری. راستی! سلام دوستان گل و گلاب؛ امروز پیامک هاتون رو دارم از مشهد می فرستم. حتما برای همتون دعا می کنم. دیشب هم تو حرم یه اتفاق جالب افتاد. توجه بنمووییید

******

خبر! خبر! جمعه امید و خانواده اش رو تو حرم امام رضا دیدم. نمی دونید چه حس غروری می کردم که عضو هم اندیشانم.

(سروناز و ندا، از شاهرود(

امید: مردد بودن که چیزی بگن. فقط صداشون رو شنیدم که به همدیگه می گفتن: فکر می کنی خودش باشه؟ متوجه همه چیز شدم. سرم رو بالا گرفتم و گفتم: "باشگاه هم اندیشان؟" هم اندیشان خوب! راستش من هم مثل شما احساس غرور می کنم که عضوی از باشگاه هستم.

******

سلام؛ امید! اصلا وسواس فکری یعنی چی؟

(ریحانه و زینب، از مشهد(

امید: همین الان می گیم...

******

سلام به دوستای هم اندیشم؛ به نظرم کسی که از وسواس فکری رنج می بره، مدام با خودش در جداله که مثلا الان چطور باید رفتار کنه. چی بپوشه. چی بگه. نکنه کاری که انجام می ده اشتباه باشه و هزار فکر دیگه که لحظه ای  دست از سر آدم بر نمی داره....

(زهره، از قزوین، دانشجوی شیمی محض(

******

سلام؛ به نظر من علت اصلی وسواس فکری اینه که یه فرد، انجام کاری خاص و یا حتی فکر کردن به موضوعی رو برای خودش به صورت یک عادت غیر قابل ترک درمیاره که باعث عذابش می شه. خوشبختانه این اختلال روانی توسط خود شخص و البته کمک یک روانشناس خوب قابل درمانه.

(فائزه، از قم، دانشجوی آینده روان شناسی(

******

سلاااام؛ خوبین؟ منم خوبم! من یه آدم پشیمونم. اول جوونیم چند تا اشتباه داشتم که الان پاشو می خورم؛ اما وسواس فکری بیشتر واسه کسانیه که می خوان ازدواج کنن: پسرا و دخترای دم بخت! اینقدر سخت نگیرید که این آدم خوبه یا اون آدم؛ اما هر کسی رو انتخاب نکنید! آدمو با رفتار بشناسید نه با قیافه! وسواس خیلی بده با احتیاط اشتباه نگیرید. وقتی با احساس انتخاب کنی زود باختی.

(سعید، 18 ساله، از کرمانشاه(

******

سلام به همه نیک اندیشان؛ یه پیشنهاد دارم: تو نظرسنجی دفعه بعد «خونه تکونی دل و شکرگزاری» رو هم قرار بدید؛ چون نزدیک عیده و اگه به این موضوع پرداخته شه، عالی می شه.

(زندگی هستم، از دیار کریمان(

امید: پیشنهاد خوبیه! حتما می ذارم تو نظرسنجی.

******

سلام دوستای خوبم؛ به نظرم وسواس فکری یعنی: اونقد فکرای بد کنی تا از یه اتفاق کوچیک کوهی از مشکلات بسازی و آخرش با ناامیدی تمام، دو دستتو بیاری بالا و بیاری پایین و محکم بکوبونی تو سرتو بگی: من چقدر بدبختم و بگریی!

(فاطمه، 19 ساله، از کاشان(

******

وسواس فکری از نظر من یعنی مجموعه افکاری که شخص رو آزار می ده و فرد از اون فرار می کنه؛ اما به صورت غیرارادی سراغ فرد میاد و ذهن اون رو مشغول می کنه.

(مریم، از کرمانشاه(

******

سلام آقا امید خان! قرار گذاشته بودم دیگه پیام ندم. می خوام بگم این وسواس جبری (‌OCD‌) رو، 2 سال پیش شبکه 4 یه مستند در موردش پخش کرد. منم که اسمشو فهمیدم تو اینترنت جستجو کردم. نوشته بود باید برای حلش یه لیست از کارهایی که روش وسواس دارین به ترتیب شدتشون بنویسین. بعد تک تک اونا رو به نوبت کنار بذارید. هر وقت کلک اولی رو کندین بعد بریدسراغ بعدی. اصلا نخواید چندتا رو با هم کنار بذارید. البته یادم نیست اول باید شدیدها رو حل کرد یا خفیف ها رو.

******

سلام امید؛ من وسواس فکری دارم. قبل از هر مهمونی فکر می کنم مثلا کی چجوری راجع به من فکر می کنه و فکر می کنم. جدیدا این فکر اذیتم می کنه.

(سحر، از رشت، 21 ساله(

******

سلام آقا پیام؛ حداقل شما پیامم رو درج کن. دو نصیحت از گفته های خودم:

- هیچ وقت بخاطر نشون دادن خودت دیگران رو کوچیک نکن؛

- واسه اینکه کسی رو خوشحال کنی دل یکی دیگه رو نشکن.

(عاطفه منجزی، از خوزستان)

******

سلام؛ یه سوال داشتم درباره همایش هم اندیشان. ما یه موسسه هستیم که شرایط رو برای نشست های فرهنگی تو استانمون (همدان) فراهم می کنیم. می خواستیم بدونیم برای برگزاری همایش هم اندیشان چه شرایطی باید باشه؟ برا شروع چی کار کنیم؟ با تشکر

امید: محل همایش باید یه جای معتبر باشه و هزینه ای هم برای باشگاه نداشته باشه؛ البته اول باید همایش یزد که اولین تجربه ما از همایش های خارج از پایتخته و داره با همکاری خودتون کارهاش انجام می شه رو با موفقیت به سرانجام برسونیم؛ بعد بریم سراغ بقیه جاها. چاره ای نیست؛ باید صبوری کنیم. موقعش که برسه باهاتون تماس می گیرم.

******

سلام؛ هم اندیشا! دلم براتون تنگ شده. راستش چند وقت پیش وقتی به سوالم جواب ندادین خیلی ناراحت شدم؛ ولی تو این چند وقته که پیاماتونو نخوندم فکر می کنم یه چیزی کم دارم.

امید: باور کنین، هم اندیشان روزی صدها سوال و مشکل مطرح می کنن. من واقعا متاسفم که نمی تونیم به همشون بپردازیم. ای کاش راه حلی وجود داشت.

******

سلام؛ امروز تو کتاب استاد عشق که درباره پروفسور حسابیه این بیت شعر سعدی رو خوندم که خیلی زیبا بود:

به جان زنده دلان سعدیا که ملک وجود؛                      نیرزد آنکه دلی را زخود بیازاری.

کتاب استاد عشق فوق العاده بود. به هم اندیشان توصیه می کنم حتما بخونن.

(سحر)

امید: ظاهرا این بیت شعر، بر سر در خانه پروفسور حسابی هم نوشته شده.

******

سلام امید و دوستان هم اندیش؛ پیام نمای شبکه قرآن صفحه ۶۷۱ بحث ازدواجه. فکر کنم به دردتون بخوره. آقا امید بدرج دوستان آگاه بشن.

(مریم از کبودرآهنگ)

******

می خواستم به آقا پویا بگم درسته اونی که این لباس های زننده رو تولید می کنه و اونی که می پوشه گناهش بیشتره؛ ولی اونی که نگاه می کنه و لذت می بره هم گناهش بیشتر نباشه کمتر نیست!

(یه هم اندیش)

******

سلام؛ یه محلول اسیدی درست کردم در حد سرطان! چای داغ رو ریختم تو بطری آب معدنی و هی تکونش دادم... هر کی از جونش سیر شده بگه براش بریزم.

(سینا، 18 ساله از تهران)

امید: آقا سینا! لااقل یه آزمایشی انجام می دادی که قبلا به اثبات نرسیده باشه. قبلا ثابت شده که ریختن چای داغ تو لیوان یه بار مصرف پلاستیکی سرطان زا است. آخه آی کیو! بطری آب معدنی هم که از همون جنسه. اصلا وایسا ببینم! نکنه تصمیم به بووووووق گرفتی که این معجون رو ساختی.

******

سلام یه دونه اندیشان؛ سلام به امید؛ از دوستان می خوام کمکم کنن. خیلی وسواس دارم. به همه چیز. همیشه همه جا باید تمیز باشه. این خیلی اذیتم می کنه. ازتون می خوام راهنماییم کنین. ممنون.

(سوگل، 18 ساله، پرستار آینده از زاهدان)

امید: امیدوارم تا آخر هفته به نتایج خوبی برسی.

******

سلام نیک اندیشان و آقا امید؛ من وسواس فکری دارم؛ یعنی روی بعضی از وسایل شدید حساسم. مثل بسته بودن گاز یا در یخچال و غیره یا حتی شب میرم تو اتاق برادرم که ببینم که نفس می کشه یا نه و هزار جور از مامان سوال می پرسم که وسایل بسته اند یا نه و تا وقتی نگه بله بسته اند خوابم نمی بره.

(م، طایی از سمیرم)

امید: خب، اول بحثی برای اینکه اصلا بدونیم وسواس فکری چی هست، هر کی تصورش یا اطلاعاتی که دراینباره داشت رو گفت. من هم تو "ویکی پدیا" مطالبی دیدم که بد نیست گفته بشه

وسواس فکری، عقیده، هیجان، تفکر و یا تکانه‌ای‌ست که مکررا و مصرانه برخلاف میل شخص، خود را وارد ضمیر هشیار او می‌کند. این افکار، تکانه‌ها یا تصاویر ذهنی به طور مکرر و مقاوم برای شخص به طور غیر ارادی اتفاق افتاده و ناراحتی و اضطراب بارزی را در او بر می‌انگیزند. وسواس فکری یکی از علائم اصلی بیماری روانی اختلال وسواسی جبری به شمار می‌رود. معمولاً شخص می‌کوشد آن‌ها را نادیده گرفته، از ذهن خود بیرون کند و یا با عمل و فکر دیگری خنثی کند و البته آگاهی دارد که این پدیده‌های مزاحم حاصل ذهن خود او هستند. نمونه‌ها:

ترس از میکروب و کثیفی

اهمیت زیاد به نظم، دقت و درستی

نگرانی از اینکه کاری به خوبی انجام نشده باشد؛ حتی وقتی فرد می‌داند که این مسئله صحت ندارد

ترس از افکار شیطانی و گناهکارانه و...

******

 به اطلاع تمام کسانی که هم اندیش هستند می رسانیم: آهااااای اونایی که هم اندیش هستید . . . . . . . . هیچی! خوش بحالتان!

(راحله، دانشجو از ارومیه)

امید: اینم شوخی پایان خط. تا فردا که بریم سر خط. راستی! حالا که فهمیدیم وسواس فکری چیه؛ باید بریم دنبال اینکه چطور به وجود می یاد و راه حلش چیه. اگه کسی تجربه ای یا اطلاعاتی داره حتما بگه. دانشجویان و فارغ التحصیلان روانشناسی باشگاه کجا هستن که پیداشون نیست. هااان؟!

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 26 بهمن 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 25 بهمن 1391
 3. هم اندیشان سه شنبه 24 بهمن 1391
 4. هم اندیشان دوشنبه 23 بهمن 1391