')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 15 بهمن 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: کنترل نگاه ، 1391 ،

امید: سلام؛ حاااااال و احوالتون چطوره؟ ببینم! این همه گفتین بخش کتاب هم اندیشان رو راه بندازین، سر می زنین بهش. صفحه 490 رو می گم.     

******

محدثه: سلاااااام؛ هورااااااااا! باورم نمی شه. فکرشو نمی کردم. ممنونم!

هم اندیشان: چیه باشگاه رو گذاشتی رو سرت؟؟؟

محدثه: جواب یکی از سؤالای امتحان زیستمون "ملاتونین" می شد، سر جلسه، دعات کردم امید. نیم نمره داشت.

(محدثه طاهری از خوزستان شهرستان باغملک روستای لالب)

امید: قابلی نداشت آبجی! نقش ملاتونین نه تنها تو امتحان؛ بلکه مهمتر از اون تو سلامت انسان خیلی موثره. شبها که ما می خوابیم؛ آقا پلیسه بیداره... ببخشید! شبها که ما می خوابیم، هورمون ملاتونین که لازمه ی سلامته، تو بدن ترشح می شه. با دیر خوابی و خواب روزانه، این هورمون به اندازه کافی ترشح نمی شه و می تونه کلی به ضررمون تموم شه. کللللی!

******

چرایی: اگه انسان مواظب نگاهش نباشه از طریق چشم، قلبشو مسموم کرده، قلب مسموم هم خونه شیطون می شه.

(سعید از کرج)

******

سلامی به قشنگی یه صبح زیبا و دل انگیز به تمام گل اندیشان؛ دارم دیوونه می شم بفهمم آخر سریال زمانه چی می شه. خواهشا کمک کنید با فکرای قشنگتون.

(زهرا)

امید: همین آقا پسری که به خاطر موقعیت جدیدش به اون دختر خانوم گفت: چون با من صادق نبودی (حتی برای یکبار) دیگه کلا باهات زندگی نمی کنم و حاضر نشد ببخشدش، حالا خودش داره با یکی دیگه بی صداقتی می کنه. احتمالا همون بلایی که سر اون دختر خانوم آورد، سر خودش هم می یاد.

******

چرایی: سلام دوستان؛ من خودمم به این دلیل نگاهمو کنترل می کنم چون که واسه شخصیتم احترام قائلم! وای نمی دونید چه لذتی داره وقتی نفس اماره رو شکست می دی! این نگاه های آلوده اولین قدم به سمت فسادهای اخلاقیه!

(ساناز، 18 ساله)

******

چرایی: سلام دوستان؛ امام علی (ع) می فرمایند: هیچ عضوی در بدن ناسپاس تر از چشم نیست؛ پس خواسته اش را برآورده نکنید که شما را از ذکر خدا باز می دارد.

(خانم ح از قم)

******

سلام به همه: می خواستم از موضوع این هفته تشکر کنم به دلیل این که مشکل بیشتر جوونای امروزی اینه که نگاهشون رو نمی تونن کنترل کنن

(حسین ازکاشمر)

******

دیروز به استاد گفتم: استاد دو دقیقه اومدیم خودتون رو ببینیم همش که پای تخته ای بیا بشین دیگه! کلاس منفجر شد از خنده! منم از کلاس انداخت بیرون!

(لیلا دانشجوی عمران)

امید: شیرین کاری این چیزا رو هم داره

******

شیطان مثل یک حبه قند است؛ گاهی می افتد توی فنجان دل ما. حل می شود آرام آرام؛ بی آنکه اصلا ما بفهمیم و روحمان سر می کشد آن را. آن چای شیرین را، شیطان زهرآگین را. آن وقت او خون می شود در خانه تن. می چرخد و می گردد و می ماند آنجا. او می شود من.

(فاطمه از گناوه)

******

سلام؛ خوبین؟ به نظر من اگه خانوما یا حتی آقایون تو خونه واسه همسرانشون آراسته باشن خیلی از این نگاه ها می تونه کمتر بشه. باور کنین من نمونه های زیادی دیدم. امید اگه اشتباه می کنم بگو.

(فاطمه از یه روستا)

امید:             (سکوت علامت رضایت است.)

******

سلام؛ نمی دونین چقدر خوشحال شدم از این که پیامم رو درج کردین. حالا باورم شد که پارتی بازی تو کارتون نیست. راستی! می خواستم از طرف خودم و خونوادم بابت تغییرات مثبتی که در من ایجاد کردین از امید، پیام و هم اندیشان گل، تشکر کنم.

(معصومه.ع، شاندیز)

******

چرایی: سلام امید و هم اندیشان؛ برای اینکه کنترل نگاه داشته باشیم باید به این فکر کنیم که وقتی ما نگاهمون رو کنترل نکنیم دیگران هم بدون کنترل نگاه ما رو می بینن (متوجه نگاه ما می شن) پس وقتی به این مسئله فکر می کنیم می تونیم نگاهمون رو تا حدودی کنترل کنیم. مگه نه امید؟

(نسرین 20 ساله)

امید: آبجی! حرف حساب نیاز به تایید نداره. شخصیت آدم های چشم چرون واقعا همیشه زیر سوال می ره. بخوان و نخوان، دیگران متوجه نگاه هاشون می شن.     

******

سلام به دوستای خوبم و امید خان؛ داداش من پشت کامیونش لوگوی باشگاه  (370) رو زده، کل ایران هم بار می بره، دیدینش براش دست تکون بدین!

(سمیه و یه دونه داداشم: مصطفی از ساری)

******

سلام گل اندیشان؛ من از عدم کنترل نگاه زخم بزرگی خوردم. پسری رو می شناسم که خیلی نگام می کرد. هوا برم داشت بهم علاقه داره. کم کم بهش علاقه مند شدم. علاقم هر روز بیشتر شد. الان فهمیدم اون عادت داره برا همه فیلم هندی بازی کنه و من بدجوری فریب خوردم.

******

ز دست دیده و دل هر دو فریاد؛ که هر چه دیده بیند دل کند یاد... وقتی چشمای ما نامحرمی رو ببینه دیگه از ذهن و دل به همین راحتیا بیرون نمی ره و باعث می شه کار به جاهای باریک کشیده بشه... ببخشید، سلام!

(مریم، اصفهان)

******

سلام؛ امید! من داشتم هم اندیشانو می خوندم، دیدم مادر شوهرم می گه: این دختره افسرده شده. همش می شینه جلوی این تلویزیون چی ببینه؟ خندیدم و گفتم: دکتریه که ویزیت نداره.

امید: آبجی! مگه چقدر پای تلویزیون می شینی؟ خوندن هم اندیشان ده دقیقه بیشتر کار نداره. آهان! گرفتم؛ درباره پیامک ها تعمق می نمووییید.

******

سلام امید و هم اندیشان؛ امید! بهتر نیست اول بگید چشم چرانی یعنی چی تا بعد دربارش بحث کنیم؟

(آبجی اسما 22 ساله از دهلرا)

امید: با اینکه مشخصه؛ ولی بد هم نیست یه تعریفی ازش داشه باشیم. اول پیامک هاتون هم بنویسید: تعریف  

******

چرایی: سلام بر امید و دوستان خوبم؛ به نظر من کنترل نکردن نگاه یعنی دور شدن تدریجی از یک رفیق خوب یعنی خداوند مهربان.

(سعید، 23 ساله از رفنسجان)

******

خب دیگه! زنگ تفریح شد: خنگول واسه زنش شارژ می خره، زنش می گه: اینکه شارژ نداره!! می گه: پس چرا من زدم داشت؟!!

(مریم، امدادگر)

******

تصویر ذهنی: قبل از اینکه چراغ محبتی رو تو دل کسی روشن کنیم، خوب فکر کنیم...

(ح، 19 ساله، پیشوا)

امید: به نظر من این جمله، تا حالا یکی از بهترین تصویر ذهنی های باشگاه بوده. وقتی چراغ محبت تو دل کسی روشن می شه، به راحتی دیگه خاموش نمی شه؛ پس باید قبل از روشن شدنش، همه چیز رو در نظر گرفت. تغییراتی که عاشق شدن در مغز ایجاد می کنه، بی شباهت به تغییراتی که شیشه و کراک ایجاد می کنه نیست. کلیدش که بخوره، دیگه به سختی می شه جمع و جورش کرد.

******

سلام امید؛ همه میگن نگاه به نامحرم گناه داره؛ اما چه نگاهی؟ نگاهی که با قصد لذت باشه. درسته؟ اگه این طوره پس چرا کسایی که خیلی مذهبی هستن وقتی با نامحرم صحبت می کنن سرشون پایینه؛ یعنی نگاه بدون هیچ قصد و نیتی هم گناه محسوب می شه؟ لطفا درج کن خیلی برام مهمه.

(زهرا)

امید: سوال خوبیه. دوستان! خوب فکر کنین. اول پیامک هاتون هم بنویسین: نظر   

******

سلام به نیک اندیشان؛ من پنچ ماهه که پیامک هاتون رو می خونم... به نظر من باید اول فکر پاک بشه تا نگاه هم پاک بشه.

******

سلام؛ امید! چرا جواب بعضی پیامک هایی که دوستان می دن رو نمی دی؟ مثلا همین هم اندیشی که با یه پسر دوست بود و رابطه اش رو قطع کرده بود و اون پسر به خاطر ضربه ای که خورده الان 180 درجه تغییر کرده. بیچاره با چشای گریون ازت راهنمایی خواست....

امید: جبران بعضی اشتباه ها، یا محاله یا سخت. بعضی ها رو هم می شه یه جورایی جبران کرد. فکر می کنی این مشکل جز کدومه؟ راه حلی براش وجود داره؟ خیلی باید حواسمون جمع باشه تا اشتباهی نکنیم که نشه جبران کرد.

******

سلام؛ یه مدت با هم اندیشان قهرکردم و از کشتی پیاده شدم. راهم رو گم کردم. تو یه جزیره ام. بمونم میاید دنبالم؟ پشیمون شدم از قهرم.

امید: وایسا همونجا، از جات تکون نخور که اومدیم.... آقا شاهین! بپر بادبونا رو بکش که حرکت می کنیم. از این آقا مجید که بخاری بلند نمی شه.    

******

سلام امید؛ می خوام یه کتاب معرفی کنم: آداب ازدواج و همسرداری؛ نویسنده: احمد اسماعیل تبار. کتاب خیلی خوبیه. آموزنده هم هست.

(سکینه از خلخال)

******

سلام؛ برای اینکه چشمارو کنترل کرد اراده لازمه. منم اینجور بودم وقتی به دوستم گفتم، گفت: خواستن توانستن است. از اون وقت هر موقع نامحرم می دیدم می گفتم خواستن توانستن است. تا اینکه 4 ساله ترک کردم.

(نسیم، 18، زرندیه)

******

سلام آقا امید؛ چه خبر؟ من یه پیشنهاد توپ دارم. من اسم تموم هم اندیش ها رو نوشتم تو دفتر خاطراتم که اگه یه روزی هر کدومشون انشاءالله دکتری مهندسی چیزی شدن و یا هر شغل دیگه و گذرمون بهشون خورد. بشناسمشون. بدرج تا نیومدم شخم بزنم ۳۷۰ رو.

(میلاد از چناران، روستای قره کوسه)

امید: نه به اون خلاقیت و پیشنهادت، نه به اون تهدیدی که کردی! بابا! عجب آدمای خطرناکی تو باشگاه پیدا می شه. الان می یاد با تراکتور از رومون رد می شه. فعلا تا تبدیل به روح نشدیم، خداحافظ.

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط فهیمه در تاريخ 9 سال پیش و 10:12 دقيقه ارسال شده است

خواهرم گو چرارنگ به رنگ امده ای
مگراز عفت وازرم بهتنگ امده ای
چه بدی دیدی ازایات خداوندرحیم
که توبامذهب اسلام به جنگ امده ای
این گناه علنی ازتومسلمان زشت است
توخوش زانکه به انظارقشنگ امده ای
عصمت ودین جوانان همه برباد دهی
ایکه بی چادروبامانتوتنگ امده ای


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 19 بهمن 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 18 بهمن 1391
 3. هم اندیشان سه شنبه 17 بهمن 1391
 4. هم اندیشان دوشنبه 16 بهمن 1391
 5. هم اندیشان شنبه 14 بهمن 1391