')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 14 بهمن 1391

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: کنترل نگاه ، 1391 ،

آغاز: سلام؛ رفقا! هر لحظه تون آغاز باشه. تو آرمان شهر: خردسال، آینده ی جامعه؛ نوجوان، پرانرژی؛ جوان، فعال؛ مسن، احترامش واجب، دانش آموز، نیروی تازه نفس؛ دانشجو، قطب مبتکر؛ سرباز، تضمین امنیت؛ کارمند، پر از تلاش؛ کارگر، زحمت کش؛ پدر، عاقل؛ مادر، مهربون؛ خواهر، همراه؛ برادر، همپا؛ همسر، آرامش و رفقای خوب، تاج سر. سایه تون برقرار.

 (مریم خاکزاد)

******

سلام: اینم یه جمله حکیمانهقدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!

این باران است که باعث رشد گل ها می شود، نه رعد و برق.

(مریم)

******

سلام دوستان و پیام و امید؛ دو سه هفته، کنترل تلویزیون خراب بود. دلم برا باشگاه خیلی تنگ شده بود. می شه یکی خلاصه بگه چه خبر تو این دو سه هفته؟ کلی حرص خوردم. این هفته بحث سر چیه؟

(سحر، ۲۰ ساله از دماوند)

امید: سلام به همه دوستان گلم؛ آبجی! پیامک بعدی رو بخونی متوجه همه چیز می شی.

******

سلام امید؛ من همون هم اندیشی هستم که گفتم مشکل کنترل نگاه دارم. وقتی دیدیم توی نظرسنجی یکی از گزینه ها کنترل نگاهه؛ خدا می دونه چقدر خوشحال شدم. همون روز بعد از نمازم هم برا هم اندیشان دعا کردم و هم از خدا خواستم که اون موضوع انتخاب بشه. ... اون موضوع، بیشترین رأی رو آورد. خدا رو خیلی شکر کردم. حالا از هم اندیشان کمک می خوام. همیشه ذکر می گم؛ ولی چیزی عوض نمی شه.

(همون هم اندیش خسته از مشکلش)

******

سلام به هم اندیشان؛ به نظر من هر وقت نگاهمون به نامحرم افتاد که نتونستیم نگاهمونو کنترل کنیم اگه سعی کنیم یاد این حدیث پیامبر"ص" بیافتیم خیلی جواب میده "نگاه به نامحرم تیری زهرآلود از ناحیه شیطان است. هر کس به پاس حرمت الهی آنرا ترک کند، خدا ایمانی به او می دهد که شیرینی آن را در دل احساس می نماید" امتحانش ضرر نداره.

(فهیمه، دانشجوی حسابداری از خاتم)

******

سلام؛ ... من 2 سال منتظر بودم که کسی رو ببینم؛ ولی وقتی اون لحظه رسید یکدفعه یاد این جمله افتادم: چشامو بستم و گفتم: به پاس حرمت الهی نگاهش نمی کنم و رفتم. خدا می دونه که از اون روز 4 سال می گذره؛ ولی هنوز شیرینی اون پس زدن تیر شیطان رو تو دلم احساس می کنم. به خدا توکل کن دوست من.

(زهرا، 19 ساله از هلیلان، عاشق خدا)

******

سلام؛ گام اول در کنترل نگاه حذف عواملی هست که باعث گناه می شه. بدون برداشتن این موانع، هیچ توفیقی حاصل نمی شه. گام دوم روش پیشگیریه؛ یعنی تا می تونیم خودمون رو در موقعیت گناه قرار ندیم.

******

کنترل نگاه: سلام؛ چرا مردها به خودشون حق می دن هر طور دوست دارند برخورد کنند؛ ولی در برابر همسران خود جبهه می گیرن؟ مثلا شوهر من با اینکه می دونه من از نگاه کردنش به زنان بد حجاب ناراحت می شم هیچ رعایت منو نمی کنه؛ ولی اگر ببینه من نگاه به اطراف می کنم به شدت معترض می شه؛ با اینکه اطمینان داره که این نگاه، از روی قصد نیست. بارها بعد از ناراحت کردن من عذر خواهی کرده؛ ولی چه سود؟

******

سلام آقا امید و هم اندیشای خوبم؛ امید! می شه نشونی وبلاگ دوستامون که زحمت کشیدن و کتابچه آرشیو هم اندیشان رو برای ریختن توی تلفن همراه تهیه کردن، یه بار دیگه بگید؟ ممنون.

(سمانه از صفادشت)

امید: باشه؛ ولی خواهشا همه یادداشت کنین.

http://hamandishantv4.rzb.ir

http://hamandishan.rozblog.com

******

سلام دوستان؛ امروز دارم یک کتاب می خونم به اسم: "می خواهم فرشته باشم - نگاهی دوباره به موضوع روابط دختر و پسر" کاری از گروه تولید و تدوین متون آستان قدس رضوی، موسسه خدمات مشاوره ای. کتاب خوبیه؛ البته برای دخترخانم ها. پسرها هم دوست دارن، بخونن تا بفهمن ارزش دخترها از دوستی های خیابونی بیشتره! دخترهایی که این کارها رو می کنن ارزش و هویت خودشونو زیر سوال می برن. یه جمله از این کتاب: سعی می کنم خودم رو بهتر بشناسم؛ چون بهتر می تونم هیجانات و احساساتم رو کنترل کنم. باید ویژگی روان شناختی پسرها رو هم بدونم تا با آگاهی کامل رفتارهایم را در برخود با آن ها مدیریت کنم.

(هانیه سلطانزاده، دکتر روانشناس آینده)

******

حضور: سلام آقا امید؛ من و خانواده ام همه هم اندیشیم. تصمیم گرفتیم که خانوادگی به همایشی که در یزد برگزار می شه بریم.

(یلدا 22 ساله از بافق یزد)

امید: دعا کنید همه کارها زودتر جفت و جور شه.

******

سلام آقا پیام؛ من و همسرم همیشه هم اندیشان رو می خونیم. واقعا مطالب جذاب و خوبی داره. به من یکی که خیلی کمک کرده.

(رضا و سمیرا از شیراز)

امید: دیدین مسافرت گروهی چقدر باحاله؟ هم اندیشان گروهی هم همینطوره. به ویژه اگه درباره مطالبش با همدیگه تبادل نظر کنین.

******

سلام؛ امید! اگه تعداد پیام های دریافتی تون زیاد باشه واستون نفعی هم داره؟

(معصومه خانوم)

امید: پیامک هایی که از شما به ما می رسه مهمترین راه ارتباطیمون با شما است؛ پس اگه بیشتر باشه هم از حال و احوالتون بیشتر خبر داریم؛ هم دلمون گرمتره و هم قدرت انتخابمون بالا می ره و کیفیت بحث ها افزایش پیدا می کنه.

******

سلام هم اندیشان؛  من می خوام 14 روز، هیچی نخورم تا لاغر شم؛ آخه عروسی دوستمه. اگه زنده موندم، پیام می دم. بدرود....!

(فاطمه رمضانی، دیپلمه، 20 ساله از بهشهر)

امید: بدرود! به روح پیام هم سلام برسون! حالا خارج از شوخی، می دونین برنامه های سریع لاغری چه زیانی به سلامت می رسونه؟ آخه چرا اینجور به خودتون می کنین؟ هااان؟!

******

خواب آرام: سلام به هم اندیشان و آقا امید. هفته های گذشته یکی از دوستانمون گفتن که صفحه 701 رو بخونید. مطالب جالبی درمورد خواب نوشته! این بار من می گم حتما بخونین! چون خیلی از هم اندیشان تو پیامشون می گن الان ساعت یک و نیم شبه! الان ساعت....

امید: ببخشید! دیگه دیره؛ چون مطالب صفحه پزشکی، شنبه ها عوض می شه؛ درضمن، صفحه پزشکی به صفحه 750 منتقل شده. من اون صفحه رو خوندم. جالب بود! درباره تغییر و تحولاتی که تو ساعت های شبانه روز در بخش های مختلف بدن اتفاق می افته نوشته بود و تاکید کرده بود: اتفاقاتی که از ساعت 9 شب تا سه بامداد می افته موقعی کامل انجام می شه و روند طبیعیش رو طی می کنه که انسان، خواب باشه. می گن همه کارهای خدا حکمت داره. می گن انسان نباید از طبیعت و اصل خودش دور شه، برا همینه!

******

سلام نو اندیشان؛ من دانشجو هستم. هیچ وقت با جنس مخالف دوست نشدم و همیشه مواظب چشمام هستم که خطا نره. دوستام مسخره می کنن و می گن تو سنگی. هیچ احساس نداری. دوستان راست می گن.

(الهام از خرم آباد)

امید: دوستان خوبم! فکر کنم این اول بحثی بهترین کار اینه که بریم سراغ اینکه اصلا چرا باید مواظب چشمامون باشیم. مگه مواظب نباشیم چه اتفاقی می افته؟ واقعیتش اینه که اگه بدونیم چرا؟ اون موقع بهتر می تونیم هم نگاهمون رو کنترل کنیم و هم تو این کار، محکم باشیم و حرف های دیگران و  وسوسه های شیطانی رومون تاثیر نذاره. این گل بحثمونه، پس خوب فکر کنین و اول پیامک هاتون بنویسین: "چرایی"

******

سلام آقا امید. خواهش می کنم پیامم رو درج کن تا یکم این احساس گناهی که داره وجودم رو می خوره کم شه. با یکی دوست شدم؛ ولی بعد از یه مدت فکر کردم اصلا به درد هم نمی خوریم. یکدفعه ازش جدا شدم. تو دانشگاه یکی بهتر سراغم اومد. این شوک بهش باعث شد؛ حتی تا یه سال هر لحظه ازم خواهش کنه تا برگردم؛ ولی حالا کلی عوض شده. اهل سیگار و قلیون شده. خیلی پسر خوب و خونواده دار و درس خونی بود. به نظرتون گناه منه که اینطور شده. 180 درجه عوض شده. بهم راه نشون بدین. با عذاب وجدان چه کنم. با چشای اشکبار پیام دادم.

(یه هم اندیش از شمال)

******

سلام؛ در مورد دوستی که نمی تونه چشماشو کنترل کنه می شه گفت کلیه روانشناسان چشم چرانی را یک نوع انحراف روانی قلمداد می کنند. این انحراف هر گاه در کسی به وجود آید قابل توقف نخواهد بود و هر لحظه بر میزان آن افزوده خواهد شد. یک فرد چشم چران هرگز با چند ساعت چشم چرانی نمودن قانع نمی شود....

(مهرگان، 23 ساله، دانشجوی روانشناسی از تهران)

******

سلام؛ من خودم کافیه یه نفر به آبجیم بد نگاه کنه. آمپرم می چسبه به سقف و خون جلو چشامو می گیره. اگه هر کی ناموس خودشو دوست داشته باشه به خودش اجازه نمی ده به ناموس کس دیگه نگاه حرام داشته باشه.

(شاهین)

امید: آقا شاهین! سوپاپ اطمینان داری که؟ خدا رو شکر!.... خب، بازم به ته خط رسیدیم. تا دیداری دوباره، بدرود. تعداد پیامک های جمعه 1866؛ پنجشنبه 1630

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 19 بهمن 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 18 بهمن 1391
 3. هم اندیشان سه شنبه 17 بهمن 1391
 4. هم اندیشان دوشنبه 16 بهمن 1391
 5. هم اندیشان یکشنبه 15 بهمن 1391