')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2129 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1980 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1793 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1687 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2030 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1696 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 12 دی 1391

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: ماشینی نشدن ، 1391 ،

هر روز صبح، وقتی که خورشید طلوع می کند، غزال شروع به دویدن می کند و می داند سرعتش باید از یک شیر بیشتر باشد تا کشته نشود. هر روز صبح، وقتی خورشید طلوع می کند، شیر شروع به دویدن می کند و می داند باید سریعتر از غزال بدود تا گرسنه نمیرد.

(زهرا، همسر کاوه)

امید: هر روز صبح، وقتی که انسان از خواب بیدار می شود، شروع به فکر کردن می کند؛ درباره تک تک کارهایی که می خواهد انجام بدهد و می داند که اگر خوب فکر نکند، دنیای ماشینی او را به یک روبات تبدیل خواهد کرد. هر روز صبح، تولیدکنندگان کالاهای مصرفی، شروع به فکر کردن می کنند؛ و می دانند که اگر خوب خوب فکر نکنند، نخواهند توانست انسان را ماشینی و مصرف گرا کنند و جیب هایشان را پر پول.. راستی! سلااااااام دوستای خوبم. یاران باوفا!

آدم آهنی: ای کاش این حرف ها رو زودتر شنیده بودم؛ شنیده بودم؛ شنیده بودم.

******

سلام بر همه؛ راستش بعضی وقتا با خودم فکر می کردم چقدر اهالی روستامون و خودم از دنیا عقبیم که تنها وسیله ماشینی مورد استفادمون لباسشوییه؛ اما حالا با خودم می گم کاش اونم نباشه. تن سالم چرا کار نکنیم؟ ناشکریه نه!

(شیوا، پشت کنکوری، کرمانشاه)

امید: وضع و حال زندگی آدمای ماشین زده، درس عبرتیه برای بقیه که با احتیاط جلو برن. با فکر! و درست با دنیای ماشینی روبرو بشن. مثلا قبل از اینکه سماورشون رو کنار بذارن، درباره دستگاه های چای ساز جدید، خوب تحقیق کنن. درسته ظرف چند ثانیه چایی رو آماده می کنه؛ اما مزه چایی  چطور می شه؟ بدنه پلاستیکی این دستگاه ها سرطان زا هست یا نه؟ اون سرعت بالای آماده شدن چایی باعث نمی شه آدما به موجوداتی عجول و کم حوصله تبدیل بشن؟! درست کردن چایی تو سماور، به صبر و حوصله نیاز داره و این خودش تمرینه. اینا شعار نیستا!

******

سلام به هم اندیشان گل؛ وای امید گفتی تخم مرغ پز؛ من سه ماه پیش عروسیم بود. از هر چی که بگی مامانم برام خرید؛ ولی تا حالا هیچ کدومشون رو استفاده نکردم؛ حتی همین تخم مرغ پز. همشون بالای کابینت دارن خاک می خورن. برا جهیزیه، مامانا بیشتر سخت میگیرن. مامان من که می گفت مردم عقلشون به چششونه. واقعا چرا ااااااااااااا؟

(مریم هستم 19 ساله، خواهر زهرا مامان ایمان و عرفان، من به پیشنهاد خواهرم باهاتون آشنا شدم)

******

سلام؛ راهکار: مردم چه می گویند؟ مردمی که عمری نگران حرفهایشان بودم لحظه ای نگران من نیستند.

(مجتبی، 22 ساله از همدان)

******

به هم اندیشان: قرار نبوده اینقدر دور شویم و مصنوعی. ناخن های مصنوعی، خنده های مصنوعی، دغدغه های مصنوعی... قرار نبوده اینهمه در محاصره سیمان و آهن، طبقه روی طبقه برویم بالا... بی شک این همه کامپیوتر و پشت های قوز کرده و آدم های افسرده در هیچ کجای خلقت لحاظ نشده بوده... این چشم ها برای نور مهتاب یا ستارگان کویر شاید؛ اما برای ساعت پشت ساعت خیره ماندن به نور مهتابی و مانیتورها آفریده نشده اند... آواز جیرجیرک ها حکمتی داشته حتمأ.. که شاید لالایی باشد برایمان تا قرص خواب لازم نداشته باشیم و این طور شب تا صبح پرپرزدن اپیدمی نشود!! همینقدر می دانم که اینهمه "قرار نبوده" ها که برخلافشان اتفاق افتاده، همگی مان را آشفته کرده و هنوز از هیچ چیز راضی نیستم؛ اما باز سردر نمیاوریم چرا؟ ؟ ؟

(فاطمه زینالی، کارشناسی عکاسی، پیام نور، تبریز،  19 ساله)

******

سلام به همه؛ شاید باورتون نشه دختر خاله من پنج ماهشه وقتی صبح ها بیدار می شه هیچ جوری آروم نمیشه تا بذارنش جلوی تلویزیون. تازه وقتی داره برنامه نگاه می کنه پلک نمی زنه. آنچنان جذب میشه که بیا و ببین. واقعا واسه جامعه امروز خودمون متاسفم. داریم آدم آهنی متولد می شیم!

(مطهره از یزد)

******

سلام؛ دیشب اینترنتم قطع شد. رفتم یه ذره با خانوادم نشستم و باهاشون آشنا شدم. به نظر آدمای خوبی میان.

(زهرا، 19 ساله از گرگان)

******

هدف: سلام؛  اومدیم دنیا تا با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم! چه طوری قیمتی شیم؟ با عبادت کردن، با مهربون بودن، با نیکی کردن، با عشق ورزیدن، با قناعت پیشه کردن، با شکرگزاری از مهربون ترین مهربون عالم و... اما اونقدر غرق این دنیا شدیم که همه چی یادمون رفته. ما همونیم که ملائک سجده مون کردن آیا هنوز هم لایق اون سجده هستیم ؟! راستی! بعضی آدما اینطور پرشتاب دنبال چی هستن؟ مرگ یک قدمیه آدمه. واقعه ای که میلیاردها دلار هم نمی تونه زمانشو یک ثانیه جابجا کنه..

(ندا، 19 ساله، کنگاور)

******

سلام هم اندیشان عزیز و عمو امید؛ زندگی ماشینی بد هم نیستا؛ مثلا به جای اینکه ساعت ها تو صف بانک وایسی و بخوای پول انتقال بدی یا قبض آب و برق پرداخت کنی، با یه تلفن بانک کارات خیلی سریع انجام می شن. یا تصور کنیم تو یه روز بارونی که لباسات کثیفن بهترین راه شستنشون با ماشین لباسشویی برای زودتر خشک شدنه. من اعتقادم اینه درست استفاده کردن خیلی مهمه نه اینکه تموم زندگیمون بشه امروز چه وسیله جدیدی میاد بازار. با یه تلویزیون 21 اینچ هم میشه هم اندیشانو خوند؛ نیاز به 42 اینچش نیست. در هر صورت این ماییم که خودمونو داریم روز به روز ماشینی می کنیم. مواظب خوبیهاتون باشید هم اندیشان!

(زهرا هستم از شهرستان آبدانان)

امید: تکنولوژی باید در خدمت ما باشه. خیلی جاها کمکمون می کنه؛ شکی نیست؛ اما داریم راه رو به بیراهه می ریم. می دونستین این شکل مصرف گرایی، ویژه کشورهای جهان سوم و در حال توسعه است. یه جور جو زدگیه! تا یه وسیله جدید می یاد بدون اینکه فکر کنیم می ریم می خریمش و بعد متوجه عواقبش می شیم. به محض اینکه ظروف تفلون اومد، همه، ظروف مسیشون رو به مفت رد کردن رفت و حالا که گفته می شه تفلون، آلزایمر می یاره و سرطان زا است و... همه در به در دنبال ظروف مسی می گردن. راستی! طبق تحقیقی که کردم ظروف مسی به شرط اینکه هر چند وقت یه بار، به موقع، قلع اندود بشن و ظروف شیشه ای و پیرکس، برای غذا پختن، در ردیف سالم ترین ظروف هستن.

******

سلام به هم اندیشان گل؛ در جواب گل اندیش عزیز! چرا برای بیدار شدن برا نماز صبح از تلفنت استفاده می کنی؟ می تونی به یکی از اعضای خانواده بگی که بیدارت کنن. آخه اگه با صدای گوشی آدم از خواب بیدار شه رو اعصابش تاثیر می ذاره؛ بعدشم برای قلب هم ضرر داره. خدانگهدار.

(علیرضا رجبی، طلبه پایه دو حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع)، شهرستان بهشهر)

******

سلام آقا امید و دوستان هم اندیش؛ من یک دختر 20 ساله و یک پسر 11 ساله دارم که الحمدلله خیلی خیلی خوبن. ما ماهواره نداریم. هنوز خیلی ماشینی نشدیم و سماورمون هم به راهه. غذاهای فست فود نمی خوریم. چای ساز و مایکروفر هم تو بساطمون پیدا نمی شه.

(منیژه خانی، 40 ساله از شهرک اندیشه)

******

سلام؛ امید دلم می خواد راستش رو بهم بگی؛ چون سوال خیلی از دوستامونه.  خودت تو زندگی اصلا از ماشین آلات استفاده نمی کنی؟ تا چه حد؟

امید: ببینید! خودتون خواستینا! بعدا نگین امید این چه حرفاییه می زنی.  زندگی ما هم مثل زندگی آبجی منیژه است. به هیچ وجه وسایل اضافه و تشریفاتی نداریم. به هیچ وجه! تلویزیون قدیمی ال جی که معتادش نشدیم. مبل های ساده ای که حدود ده سال پیش شصت هزار تومان خریدمش و یه بار هم پنج سال پیش، شصت هزار تومان خرجش کردم و روکش شد. تلفن همراهم ماهی هزار تومان کمتر برام خرج داره. کامپیوتر و اینترنت هم داریم که به طور متوسط، روزی یک ربع بیشتر سراغش نمی ریم. برای کارهای لازم و ضروری و کسب اطلاعات. اهل فست فود نیستیم؛ اما گاهی بیرون غذای سالم می خوریم. به شدت دنبال غذاهای ساده و سنتی هستیم. از انواع سرخ کردنی ها و غذاهای قاطی پاتی و عجیب غریب دوری می کنیم. جالبه که اولش سخته؛ ولی بعد، لذت بخشه! لذت مبارزه برای ماشینی نشدن.

******

سلام هم اندیشای گلم؛ بیایم به جای اینکه هفته ای 3 تا شارژ بخریم هفته ای یک گلدون بخریم. اولین قدم در نزدیک شدن به طبیعت و دور شدن از استفاده ناصحیح از تکنولوژیه.

******

سلام؛ راهکار: من برای جهیزیه خیلی لوازم غیر ضروری خریدم؛ از خیلی هاش هم که واقعا دیگه نیاز نبود صرف نظر کردم. پدرم مابقی پولی که برا جهیزیه کنار گذاشته بود رو بهم داد. با شوهرم پول طلا و بقیه چیزا رو هم کنار گذاشتیم؛ خلاصه این که اون پول شد مقدمه ای برای گرفتن وام مسکن که 1 سال نشده خونه خریدیم و دیگه کسی نتونست حرفی بزنه.

(هستی، 24 ساله از تهران)

******

راهکار: سلام؛ آدم باید با هم ردیف خودش رفت و آمد کنه. خاله ام بعد از ۲۵ سال زندگی مشترک و صد میلیون تومان قرض و هزار جور ناراحتی عصبی این رو فهمیده. به قول مادربزرگم آدم باید به دست مایه اش نگاه کنه نه به همسایه اش.

(اعظم)

******

سلام امید! الان 8 ماهه مجبورم برای تامین زندگی خودم و بچه هام برم سرکار. وقتی خوابن میرم و غروب برمی گردم. دلم لک زده برای اینکه یه روز کامل با بچه هام باشم و براشون غذا بپزم، بازی کنم و... وقتی بعضی پیاما رو می خونم که یه نفر بی خودی از زندگیش راضی نیست برام عجیبه!!

(مامان سارا و سبحان، چناران)

******

راهکار: اگه کسی از شما پرسید چرا فلان وسیله رو نخریدی یه جواب داره در نهایت ادب و احترام بگید: "لازم ندارم" همین. خود من خیلی ها بهم می گن: چرا ماشین ظرف شویی نداری؟ می گم: ظرافا رو خودم می تونم بشورم. می گن: چرا چای ساز نداری؟ می گم: تو قوری چای درست می کنم. می گن: چرا مبلمان نخریدی؟ می گم: مگه فرش چشه؟ فرش به این خوبی دارم مگه رو فرش نمی شه نشت؟

(مریم)

******

افراط: سلام؛ من يه مدت طولانی دائما گوشی دستم بودم طوریكه اصلا گوشی رو زمین نمی ذاشتم. موقع خوابم گوشى پیشم بود تا اینكه دچار یه بیماری شدم. بعد مشخص شد از اثرات استفاده بی رویه از گوشی بوده. درس خوبی بود برام. الآن از هر وسیله فقط زمان ضرورت استفاده می كنم. مخصوصا از گوشى همراه.

(الهه)

امید: ما باید خودمون به فکر خودمون باشیم. دقت کردین بعضی شرکت های تلفن همراه تبلیغ می کنن: اگه (نخوابین) و تو فلان ساعت شب با تلفن صحبت کنین یا اگه از فلان مقدار بیشتر صحبت کنین اینقدر جایزه و پیامک رایگان می گیرین و...

******

سلام؛ من یکی دیگه خیلی ماشینی شدم! وسط نماز ظهر صدای پیامک گوشیمو شنیدم؛ دیگه نفهمیدم بقیه نمازمو چه جوری خوندم! تازه پیام تبلیغاتی بود! خدا آخر و عاقبتمونو به خیر کنه!

(مطهره از لنگرود، امروز ۱۹ساله می شم)

******

هم اندیشدرسته که پیشرفت تکنولوژی باعث آسایش بشر می شه اما انسان علاوه بر (آسایش)، به (آرامش) هم نیاز داره و این رو تکنولوژی نمی تونه جواب بده؛ یعنی آرامش روانی از طریق دین و اعتقاداتمون به دست میاد. تکنولوژی فقط نیازهای افقی بشر رو تأمین می کنه؛ درحالیکه دین و ارتباط با خدا، نیازهای عمودی ما رو جواب میده و خوشبختی ما در گرو همین نیازه. تا آرامش نباشه آسایش و رفاه به درد نمی خوره!

(سمیه خانوم، دانشجوی کارشناسی رشته الهیات از تبریز)

******

سلام دوستان اینم یه شعر:

باشگاه هم اندیشان مجموعه ای است از افکار؛

هم اندیش بودن در آن هست افتخار.

گر تو باشی عضو هم اندیشان؛

دگرگون شده، می شوی مهربان.

 در این جای گرم و صمیمی و باصفا؛

همچون گل نوشکفته می شوی شکوفا.

در این جا همه بر کشتی سوارند؛

مشتاق رسیدن به بهشت و بهارند.

بیا ای دوست، تو هم بشو بر کشتی سوار؛

با هم کنیم از شهر ماشینی ها فرار.

(منیره قزل، خواهر محبوبه، بندر ترکمن)

امید: خدانگهدار همتون.  تعداد پیامک های دوشنبه یازدهم دی: 2257

ارسال شده توسط : امید و پیام

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط مهتاب در تاريخ 9 سال پیش و 22:55 دقيقه ارسال شده است

داداش ایمیل قبلیه مال خودم نبود الان چطوری ایمیل خودم رو جایگزینش کنم؟
پاسخ : بعد از اینکه وارد سایت شدید به آدرس زیر برید:

http://hamandishantv4.rozblog.com/Forum/Profile

در این آدرس می تونید هر تغییری که نیاز هست به مشخصات بدی آبجی

اين نظر توسط مهتاب در تاريخ 9 سال پیش و 14:58 دقيقه ارسال شده است

شکلک:داداش حسین دیگهشکلکگریم گرف وقتی میخوام توسایت مطلب بزارم میگه وارد سایت نشدید
نام کاربری و رمزعبور هم میدم ولی باز میگه وارد سایت شوید شکلکشکلکشکلک
پاسخ : آبجی این مشکل از طرف شما نیست...
امکان ارسال مطلب توسط اعضا در صفحه اصلی سایت وجود ندارد...
اعضا فقط می تونن توی صفحه انجمن سایت مطلب ارسال کنن...

اگه مطلبی دارید که فکر می کنید خوندنیه به بخش انجمن بروید و در یکی از تالارها درج کنید...

ارسال مطلب از طرف اعضا مسدود شده تا در سایت فقط مطالب هم اندیشان درج بشه و خیلی درهم و برهم نشه...


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان چهارشنبه 13 دی 1391
 2. هم اندیشان دوشنبه 11 دی 1391
 3. هم اندیشان یکشنبه 10 دی 1391
 4. هم اندیشان شنبه 9 دی 1391