')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1798 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 10 دی 1391

مجموعاً 5 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: ماشینی نشدن ، 1391 ،

امید: سلاااااااام دوستای خوبم؛ حتما خوبین که؟ خوشحالم که هنوز اینقدر آدم آهنی نشدم و می تونم با تمام وجودم به شماها سلام بدم؛ می تونم شماها رو واقعا دوست داشته باشم؛ می تونم گرمای جمع صمیمیتون رو احساس کنم و... به اتفاق آدم آهنی، میهمان ویژه این هفتمون می ریم سراغ پیامک ها.

آدم آهنی: امید خان خان خان! شما که هر چی بود بار ما آدم آهنی ها کردین؛ بار ما کردین؛ بار ما کردین! 

امید: خود کرده را تدبیر نیست. چیزیه که خودت خواستی؛ حالا هم باید پاش وایسی. واقعیت تلخه!

******

سلام به دوستان گل و آقا امید؛ به زندگی ماشینی به قدر ضرورت وارد بشید تا احتیاج به جلیقه نجات و نجات غریق نداشته باشید.

(زندوانی از دیار میرزای نائینی، شهر کویری نائین)

******

سلام به دوستان و امید آقا؛ این گوشیای مختلف، واقعا همش برای به زنجیر کشیدن بشره؛ چون اگه حقشو بخوای این گوشیای پیشرفته که هیچی، حتی معمولیش هم زیاد نیاز نیست.

******

سلام؛ چطورین؟ چه خبرا؟ خدایی من این سوال ذهنمو مشغول کرده که اگه گوشی نبود؛ یا اگه کامپیوتر نبود؛ یا اگه تلویزیون نبود ما چطور به هم اندیشان گلمون پیامک می دادیم. وای اصلا نمیشه فکرشو کرد. مگه نه آقا امید؟

(شیدا، 19 ساله از آبادان)

امید: به خاطر همینه که می گیم باید نشست و خوب فکر کرد که چی لازمه و چی لازم نیست و بعد هم مراقب بود که اون چیزایی که لازمه ما رو وابسته خودش نکنه. یادتونه دیروز یکی از هم اندیشان سن بالا که بعد از مدت ها گوشی خریده بود، گفت: حتما حواسم خواهد بود تا درست ازش استفاده کنم. نکته همینه!  

******

هی وای من! همتون الان می گید: سبك زندگی ماشینی خوب نیست؛ درصورتی كه خودتون حاضر نیستيد اونو كنار بذارید. تازه از به روزشدنش هم استقبال می كنید. موافق ماشینی شدن هستم براى آسایش و زندگی راحت تر خوبه؛ البته اگه فرهنگشو داشته باشیم. اگه نحوه استفادشو بلد باشیم.

(زهره)

امید: اتفاقا ما هم اندیشان هم دنبال نحوه استفاده درست ازش هستیم.

******

سلام؛ من آدم آهنی نیستم؛ ولی آدم آهنی اطرافم زیادن. روی من هم تاثیر می ذارن.

(علی از کرمان)

امید: این هم نکته مهمیه! چون دیگران راحت انجام می دن ما هم انجام بدیم. تو دنیای امروزی، باید تمرین کنیم که برای هر کارمون فکر کنیم و خودمون باشیم.      

******

سلام ب همه؛ آقا اميد يه خبر خوب براى هم انديشان كتابخون گلستانی دارم.  نمايشگاه بزرگ كتاب در نمايشگاه بين المللی گرگان با 40 درصد تخفيف تا 12 دى در حال برگزاريه. فرصت خوبيه.

(رضا، 22 ساله، دانشجوى مهندسى الكترونيك، قرنجيك پورامان، تركمن صحرا)

******

سلام امید و هم اندیشان گل؛ یه سوال! یکی از آشناهای نزدیکمون خیلی غیبت می کنه و وقتی هم بهش می گم، می گه: "عزیزم! اینا درد دله؛ تعریفه؛ غیبت که نیس." به شما نگم غمباد می گیرم. اگه محل رو هم ترک کنی کلی چیز پشت سرت می گه. من چی کار کنم؟

(نسیم، پشت کنکوری، قم)

امید: کم کم سعی کن یه جوری بهش بفمونی که: "هر چه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند." درضمن؛ وقتی غیبت می کنه سعی کن یه جوری بحث رو عوض کنی. خیلی موثره. من خودم همیشه این کار رو می کنم و واقعا جواب می ده. وقتی این کار رو شروع کنی کم کم حرفه ای می شی و اینقدر قشنگ بحث رو عوض می کنی که طرف مقابل که هیچ، خودت هم متوجه نمی شی.

******

سلام؛ امید! نویسنده کتاب قورباغه را قورت بده کیه؟

(زینب)

امید: "برایان تریسی" معروف. در واقع، حرف اصلی این کتاب اینه: اگه اولین کاری که هر روز صبح انجام می دی این باشه که قورباغه زنده ای رو قورت بدی، در بقیه روز، خیالت راحته که سخت ترین و بدترین اتفاقی رو که ممکنه در تمام روز برات پیش بیاد پشت سرگذاشتی؛ پس همون اول صبح، سخت ترین کاری رو که ممکنه تو انجامش طفره بری و پشت گوش بندازیش، انجام بده.

******

سلام؛ من واقعا نمی دونم چی کار کنم؟ مشکلم جدیه. وای! تموم نشونه های اعتیاد رو دارم. اونم اعتیاد به تلویزیون. پارسال بعدازظهر، 27 دی، پیش مادر بزرگم ننشستم تا نگاش کنم؛ چون داشتم تو اتاق کناریش فیلم می دیدم. غروبش مادربزرگ، با تموم نگاهاش؛ با تموم حرفاش؛ از دنیا رفت. هنوز تلویزیون فیلم می ده؛ ولی دیگه اون روز تکرار نمی شه. دارم دق می کنم. من نوه بدی نبودم؛ اما این تو دلم موند. گفتم تا شما تکرارش نکنین. حرف من اینه که آینده و عزیزانتون رو به تکنولوژی نفروشین.

(مهسا، 18 ساله از شیرگاه)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ واقعا این ماشینی شدن به بچه های کوچیکم سرایت کرده. بچه 7 ساله گوشی داره. دیگه دنیای کوچیک بچه ها هم بزرگ شده.

(نسرین 73)

امید: وقتی بزرگترا به راحتی خودشون رو به دنیای تکنولوژیک و ماشینی بسپارن، دیگه نمی شه از فرزندان اونا انتظاری داشت؛ باید رو خودمون کار کنیم و نسل بعدیمون رو هم نجات بدیم. شنیدم امروز تو شبکه مستند، فیلم مستندی از زندگی زوجی آمریکایی رو پخش کرده که تو دنیای ماشینی، تمام تلاششون اینه که ماشین زده نشن. سوار آسانسور نمی شن؛ فست فود نمی خورن؛ به جای خودرو از دوچرخه استفاده می کنن و... این کار رو هم تدریجی شروع کردن؛ از کارهای کوچیک. حالا هر کس خودش می دونه که از کجا باید شروع کنه و چه چیزایی رو حذف کنه و حضور چه چیزایی رو تو زندگیش کمرنگ کنه...  

******

داداش امید سلام؛ راهکار: باید میانه رو و قانع باشیم و تا جایی که می تونیم کارامونو خودمون انجام بدیم؛ هر چند وسیله ای باشه که بتونه اون کارو انجام بده. راستی! مامانم باید در این مورد مدال طلا بگیره. آخه مامانم یه دنیا با دنیای آدم آهنی ها فاصله داره و منم سعی می کنم ازش یاد بگیرم.

(آبجی فاطمه، دختر مامان مریم از گرگان)

******

سلام؛ می شه به من کمک کنید. آخه من گوشیمو می ذارم رو ساعت تا صبح بلند شم برای نماز؛ یعنی منم ماشینی شدم. جواب بدید. حیاتیه!

(ساحل، 23 ساله، دانشجوی رشته زبان خارجه از تهران)

امید: انتظار نداری که بگم: برو یه خروس پیدا کن تا مثل قدیما، صبح برای نماز بیدارت کنه؟ همونطور که دوستمون دیروز گفت: ملاک برای حذف یه وسیله ای که دنیای ماشینی برامون به ارمغان آورده اینه که واقعا فکر کنیم و ببینیم در عمل، جایگزین عاقلانه طبیعی براش هست یا نیست؛ یا با بود و نبودش چه اتفاقاتی تو زندگیمون می افته؟ باید سبک و سنگین کنیم. هر چی کمتر رو به این چیزا بریم برای سلامت جسم و روح خودمون و افراد جامعه، بهتره.

******

سلام به همه؛ امروزه استفاده بی رویه از خیلی وسایل باعث کاهش ارتباط با اطرافیان می شه و کم کم کناره گیری و دوری ما از هم رو فراهم می کنه. اگه تجملات و چشم و هم چشمی رو کنار بذاریم، شاید استفاده از بعضی وسایل رو هم کنار بذاریم.

(زهرا، مامان مهسا، منجیل)

******

سلام امید؛ من واقعا به معتاد شدن به اینترنت و کامپیوتر ایمان دارم؛ چون خودم این طوری شده بودم. اصلا اگه یه روز نمی نشستم نمی تونستم کاری کنم. راهکارش هم اینه که یه مدت زیاد نشینید پای کامپیوتر!

‏(علیرضا از بوشهر)

******

سلام هم اندیشان؛ مهمترین دلیل "ماشینی" شدن اینه که وسیله، قبل از فرهنگ استفادش وارد زندگیمون می شه. نظرتون چیه؟

(مصطفی ترم یک مهندسی برق، اهواز)

******

سلام؛ اینم یه شعر نو:

ما می خوانیم از این صفحه های آبی؛

گاه لطیفه؛ گاه پند یا سخن از ناکامی.

گر نخوانم هر روز این صفحه های تازه را؛

روز نخواهد شد شبم خواهم ترکاند خانه را.

گر فقط یکبار بدرجد این پیام در باشگاه؛

شب نخواهم خفت فقط خنده کنم در شامگاه.

(اهورا، 73، خارج از شوخی یه شاعرم)

امید: مگه ما چیزی گفتیم؟! 

******

راهکار: سلام؛ در برخی کشورهای خارجی، گروه هایی هستن که خیلی با زندگی مدرن موافق نیستن. من متن انگلیسی و ترجمه یکی از نظرهاشون رو نوشتم: هر روز در آمریکا ۶۵ میلیون فست فود در وعده های غذایی خورده می شود. خودتون غذاتون رو درست کنین این طوری خوش مزه تره و براتون بهتره و از این کار لذت خواهید برد. بنشینید و غذاتون رو با بقیه بخورید. در حال راه رفتن یا روی میزتون اونو نخورید...

(ریحانه زارعی از کاشان)

امید: متاسفانه متن انگلیسی، تو ارسال، به هم ریخته بود و نشد درجش کنیم. 

******

سلام؛ می خواستم به ذکر نمونه هایی از چیزایی که باعث فاصله گرفتن ما از طبیعتمون و ماشینی شدنمون و در نتیجه بی حوصله و بداخلاق شدن و سرطان و سکته و... می شه اشاره کنم که طی سال ها تحقیق به دست اومده:

1) مصرف فست فود و نوشابه و روغن جامد؛ پفک و چیپس و شکلات و... 2) استفاده از ظروف یکبار مصرف، پلاستیکی و تفلون. 3) مصرف مواد غذایی که مواد نگهدارنده دارن. 4) استفاده از مایکروفر، چایساز، غذاساز، سرخ کن 5) حرارت زیاد برای طبخ غذا. 6) فریزر کردن مواد خوراکی. 7) استفاده زیاد از تلفن همراه و لپ تاپ.  8) میوه های گلخانه ای. 9) تنفس هوای آلوده.

(ملیحه)

******

سلام؛ آقا امید! به نظر من ماشینی شدن اصلا خوب نیست. من دارم برا دخترم جهاز جور می کنم. هر روز یه وسیله جدید میاد و می گن باید بخری. نصف چیزهایی که گرفتیم اصلا بلد نیستیم باهاش کار کنیم. قدیما که گوشت رو تو هاون می کوبیدن خیلی خوشمزه تر بود. صفا و صمیمیت بیشتر بود. الان اگه وقت کنیم یه زنگ به خواهر برادر بزنیم. دنیای ماشینی دل ها رو  از هم دور کرده.

(مریم، 49 از شهرضا)

امید: آبجی! این دور شدن به خاطر اینه که همش درگیر کاریم تا یا پول وسایل ماشینی رو جور کنیم یا خودش رو تهیه کنیم. به پیامک بعدی هم توجه بنمویید...

******

سلام به همه؛ یه آقایی رو می شناسم که انگار کوکش کردن فقط برای این که کار کنه. از ساعت پنج صبح تا دوازده شب. باورتون می شه! به غیر از کار اصلیش، کار دوم و سوم هم داره. کسی که هدفش فقط به دست آوردن پول باشه، باعث می شه از خدا و زن و بچش دور بشه که این اتفاق برای این آقا افتاده. واقعا ارزششو داره؟

(شادی، نوزده ساله از شیراز)

امید: حالا خدا این آقا رو خیرش بده که با زحمت داره پول در میاره. خیلی ها برای به دست آوردن این پول هایی که باید خرج خرید این وسایل بشه، دست به دلالی، رشوه گرفتن، دروغ گفتن و سایر کارهای خلاف می زنن.     

******

سلام بر هم اندیشان گل؛ به نظرم می تونیم درحد اعتدال از تکنولوژی استفاده کنیم، قرار نیست که هرچی مردم دارن ما هم داشته باشیم. باید ببینیم که بدرد خودمون و بچه ها می خوره یا نه! راستش من و شوهرم با هم تصمیم گرفتیم که ماهواره و اینترنت نداشته باشیم چون دختر و پسر بزرگ داریم و وقتی این وسایل تو خونه باشن کنترلش غیر ممکنه و خدا رو شکر بچه ها هم راضی هستن.

(آمنه، ۴۲ ساله از ساری)

******

اعتیاد: سلام؛ مطمئنا ماشینی شدن و معتاد شدن بهش به خاطر آسون بودنشه؛ من خودم شخصا به خاطر سرعتی که تو ماشینی بودن هست دچارش شدم. با تاکسی این ور و اون ور رفتن، استفاده از وسایل برقی و... باعث می شه تا به کارهای دیگم و دانشگاه و کلاس های دیگم بهتر برسم. شما برای مشکل وقت، چاره ای جز ماشینی شدن دارین؟

(سمیه، ۲۰ ساله از تبریز)

امید: حالا سوال اینه که آیا واقعا لازمه تا سر خودمون رو اینقدر شلوغ کنیم تا برای رسیدن به کارهامون مجبور شیم اینقدر ماشین زده شیم؟ این سبک زندگی، ما رو از خدا و خانواده و طبیعتمون دور نمی کنه؟ واقعا ما تو این دنیا دنبال چی هستیم؟ درباره اش فکر کنیم. اول پیامک هاتون بنویسین: "هدف" فردا همدیگه رو می بینیم. خدانگهدارتون.

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان چهارشنبه 13 دی 1391
 2. هم اندیشان سه شنبه 12 دی 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 11 دی 1391
 4. هم اندیشان شنبه 9 دی 1391