')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


سه شنبه 11 مهر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: ریشه یابی طلاق ، 1391 ،

سلام همراهان همیشگی! خانواده هم اندیشان تعدادشون داره به چهل هزار تا می رسه. ساعت نه و بیست دقیقه امروز که سراغ نرم افزار سرشماری رفتم دیدم: سی و هشت هزار و سیصد و چهل نفر کلمه عضو رو برامون پیامک زدن. فقط بنویسین: عضو. بریم سر پیامک ها...

******

سلام به هم اندیشان اندیشمند؛ من از یه مشاور شنیدم که در جلسه خواستگاری باید سوال های کلی پرسید. مثلا: برنامه روزانه زندگی شما چیه؟ اینجور سوالا خیلی چیزا رو معلوم می کنه.

(حانیه، 18، دانشجوی مهندسی علوم کشاورزی، قم)

******

سلام هم اندیشان و امید! من با داداش حمید صددرصد موافقم. سوالات به ترتیب اولویت باید اول اعتقادات مذهبی؛ سپس اخلاقیات و در آخر مادیات باشه. خودم همین کار رو کردم و جواب داده! موفق باشید.

(سحر، 23 ساله، زیباکنار گیلان)

******

تجربه؛ سلام؛ همیشه آرزو داشتم یکی این سوال را ازم بپرسه. دوستان عزیز: شاید باورتون نشه. مهمترین عامل طلاق در مورد خودم خانواده ام هستن؛ چون طرف آشنا بود هیچ صحبتی نشد.

******

سلام؛ امید! من برای اولین بار باهاتون مخالفم. اگه دختر بخواد با هر خواستگارش چند وقت باشه و یا مسافرت بره درسته؟ با عقل من که جور در نمیاد! لطفا قانعم کنید.

(فاطمه غفاری، 18 ساله)

امید: من گفتم: اگه فرهنگ منطقه و خونواده اجازه بده و بشه دختر و پسر همراه یه بزرگتری یه چند وقتی رفت و آمد داشته باشن تا همدیگه رو بشناسن خوبه؛ البته به شرطی که واقعا همدیگه رو بشناسن و رابطه،  احساسی نشه. یه جای دیگه هم گفتیم که خانواده ها اگه رفت و آمدی داشته باشن و حتی مسافرت با هم برن خیلی خوبه؛ البته همه این ها در مورد خواستگاریه که تحقیقات اولیه درموردش شده و تقریبا یه برآورد مثبتی ازش وجود داره. نه هر خواستگاری!!!!

******

سلام به هم اندیشان و امید؛ من و آبجیم هر دو ازدواج ناموفق داشتیم. من به دلیل کم رویی و عدم علاقه و اسرار خانواده طرف و آبجیم به خاطر عدم شناخت.

(زهرا و زینب سادات 66 و70 از کوهدشت لرستان)

******

سلام به دوستان گلم؛ ممنون از همتون بابت طرح سوال هایی که باید شب خواستگاری از طرف مقابلمون بپرسیم. دم همتون گرم.

(معصومه جلالی از اهواز)

******

آقا امید! شما از عروسی خط خوردین. اگه می خواید به عروسی دعوت شید. اس منو بدرج!

(میلاد از تبریز، روستای کرجان، به همراه عروس خانم)

امید: به شرطی که همه هم اندیشا رو دعوت کنی. فعلا یه چهل هزار نفری بیشتر نیستیم!

******

سلام؛ من پریسام؛ شاید باورتون نشه؛ ولی من در اطرافم کسانی هستن که در سن 14سالگی ازدواج کردن. می خوام بدونم پدر و مادرا انگیزه شون از شوهر دادن بچه هاشون تو این سن کم چیه؟ تو این دور و زمونه شاید علت طلاق ازدواج تو سن کم باشه!

******

سلام بر گل اندیشان گل؛ به نظر من یکی از دلایل طلاق کم توجهی خانم ها ب شوهرشونه ک باعث گرایش آقا به زن های دیگه می شه.

(افسانه)

******

خاطره؛ سلام دوستان! داشتم با عشق و جون و دل هم اندیشان رو می خوندم و تحلیل می کردم و تو دفتر می نوشتم که جاتون خالی، آیفون رو زدن. خب منم که تمرکزم بهم می خورد. خلاصه بلند شدم دیدم یه فقیری جلوی دره. اولش نخواستم بهش کمک کنم و با خودم گفتم: کی حوصله داره این همه پله رو بره پایین؛ ولی رضای خدا رو مدنظر گرفتم و یادم اومد که می خوام یه هم اندیش واقعی باشم. رفتم پایین و کمکش کردم. تشویق و یه دست و یه هورا.

(مینا، دانشجوی حقوق از قزوین)

******

نچ نچ نچ... چه شوهرایی پیدا می شن! آدم ازدواج نکنه بهتره! ولی از شوخی گذشته حتما باید یه مشاوره قبل از ازدواج رفت. من خودم رشتم مشاوره اس؛ ولی قبل از ازدواج میرم پیش یه مشاور با تجربه.

(مریم، 23 از گنبد)

******

سلام؛ دوستان مهربون. کتاب "خوشبخت ها معجزه نمی کنند" از محمد علی محققیان عالیه. معجزه می کنه.

(شقایق، دانشجوی علوم تربیتی از اندیمشک)

******

سلام؛ ب دوستای هم اندیشم! به نظر من با مقایسه جوابایی ک طرف مقابلتون بهتون می ده با جوابایی ک از تحقیقات توی محل زندگی و کارش به دست میارید می تونید ب صداقت طرفتون پی ببرید.

(زهرا، 18 ساله از ورامین)

******

سلام؛ در مراسم خواستگاری، یه سوال دو بار با فاصله زمانی از خواستگارتون بپرسید؛ اگه مشابه، جواب داد راستگو است؛ اگه جواب هاش فرق داشت بدونید که دروغ می گه. من تجربه کردم. جواب می ده.

(درنا از شاهین شهر)

امید: از قدیم گفتن: آدم دروغگو، کم حافظه اس؛ منظور اینه که: چون حرف هایی که می زنه بر مبنای واقعیت نیست و چیزهاییه که فی البداهه از خودش در می یاره؛ تو ذهنش باقی نمی مونه و احتمال زیاد وجود داره که اگه دوباره ازش پرسیده بشه، چیز دیگه ای بگه.      

******

سلام؛ روش سوال معکوس: مثلا شما دوس دارید بدونید طرف خسیسه یا نه؟ اگه می خوای سوال رو درست جواب بده باید این طور بپرسید: اگه همسر شما آدم زیاد دست و دلبازی نباشه شما مشکلی باهاش ندارین؟ اینجوری جواب درست می گیرید.

(فرزاد،۲۰، دانشجوی معماری)

******

سلام، می خواستم بگم: این همه سوال که یادمون نمی مونه. نظرتون چیه تو جلسه خواستگاری سوالا رو بنویسیم رو کاغذ و از داماد بخوایم با صداقت جوابشو بنویسه و بعدا بده بهمون. چطوره؟

(سروناز، دانشجوی زبان و ادبیات فارسی)

امید: تا این جاش که سوال هامون رو بنویسیم رو کاغذ تا یادمون نره رو خوب اومدی؛ ولی این رو بدون گفتگوی رو در رو ثمرات زیادی داره. آدم ها کلامشون پر از انرژی مثبت و منفیه که به طرف مقابل منتقل می شه و می تونه خیلی نتیجه گیری ها ازش بشه. دوم اینکه در گفتگوی رو در رو چون طرف باید فورا به سوال ما جواب بده فرصت دروغ پردازی نداره و اگه هم دروغی بگه دست پاچه می شه و یا در چهره اش مشخص می شه و یا همون انرژی که گفتم؛ در واقع انرژی منفی از خودش می ده و... گفتگوی رو در رو خوبیش اینه که با توجه به جوابایی که طرف می ده می شه سوال جدید از تو حرفاش مطرح کرد و.... 

******

ای وااای؛ ای هوااار؛ ای فلک؛ ای چرخ و فلک! امید! اگر دیدی جوانی بر تلویزیونی تکیه کرده. بدان اس داده و امید درجش نکرده و بعدا گریه کرده.

(کوچیک همه، گلبانو الهامم)

******

سلام امید! بحث این هفته برام جالب بود آخه تو منطقه ما اصلا دختر رو تو جلسه خواستگاری حساب نمی کنن؛ چه برسه به اینکه بذارن با پسر حرف بزنه! گفتین صداقت. به نظر من صداقت گفتن همه چیز نیست. من به شوهرم اعتماد کردم و با همه صداقتم از گذشتم گفتم. در ظاهر قبولم کرد؛ اما حالا بدجوری پشتمو خالی کرده و رازی رو که خدا برام حفظ کرده بود رو گفت و آبروم رو برد.

(فاطی، 19، دانشجوی تاریخ، زاهدان) 

امید: آقای دهنوی می گفت: اگه چیزی مربوط به زندگی مشترکتون می شه، باید به همسرتون بگین؛ ولی اگه چیزیه که مربوط به گذشته خودتونه و ربطی به همسرتون نداره و گفتنش مساله سازه؛ نگین.

******

تجربه؛ چون فامیل بود، تحقیق نکردم و گول ظاهرشو خوردم. شما اشتباه منو تکرار نکنید.

(زیبا، لیسانس حسابداری، ۲۲ ساله از مسجد سلیمان)

******

به نام خدا؛ سلام؛ تا جایی که یادمه مشاوری می گفت: خیلی جاها باید به صورت جزئی وارد شیم تا ابهامی وجود نداشته باشه. مثلا ممکنه ایمان از نظر فرد مقابل یه معنی بده و از نظر ما یه معنی دیگه. می گفت: یک آقایی بوده که بعد از ازدواج، غسل رو رعایت نمی کرده. خانومش گفته: این فرد، منو فریب داد. موقع خواستگاری می گفته: ایمان مهمه؛ ولی اون آقا گفته: من دروغ نگفتم. ایمان از نظر من یعنی صداقت و اینکه حق کسی رو نخوردن. باید سوال های جزئی بپرسیم تا منظور دو طرف دقیقا مشخص بشه.

(م، فارغ التحصیل حسابداری از تهران)

******

یک سلام باحال به امید و هم اندیشان! نصیحت خنگول به پسرش: پسرم سعی کن هیچوقت ازدواج نکنی، این رو به پسرت هم بگو.

(کیمیا از مشهد)

******

سلام؛ می خواستم بدونم: تو اولین جلسه خواستگاری، قبل از این که پسره حضور داشته باشه از مادرش چی بپرسیم؟ لطفا بهم جواب بدین.

(سمیه از تبریز)

امید: دوستای گلم! هیچ فرصتی رو برای شناخت طرف مقابل و خانوادش از دست ندین. به هر حال این جور موقعیت ها به ویژه تو بعضی مناطق، خیلی نمی تونه تکرار بشه؛ پس باید نهایت استفاده رو کرد. از مادر خواستگارتون خیلی چیزهای کلی و جزئی رو می تونین بپرسین که تو بحث صداقت هم بهتون کمک می کنه. ممکنه مادره یه چیزی بگه و پسره بعدا یه چیز دیگه. دوستان! بگین از این فرصت چه طور می تونیم بهترین بهره برداری رو بکنیم و از مادر آقا داماد چه سوال هایی می تونیم بپرسیم که به شناخت ما از پسرش کمکمون کنه. اول پیامکتون هم بنویسین: شناخت   

******

سلام به امید آقا و همه دست اندرکاران زحمت کش برنامه هم اندیشان. به خاطر بحث های خوبتون، تشکر می کنم

( از طرف ابراهیم دهدشتی، ی بابای 48 ساله از بم. خودم و دخترم عضو هم اندیشانیم)

******

تجربه؛ سلام هم اندیشان؛ اگه به روز خواستگاری بر می گشتم حتما همون سوالایی رو می پرسیدم که روز خواستگاری پرسیدم؛ چون رو سوالا فکر کرده بودم و جواب های واقعی هم شنیدم. الانم اگه دوباره از همسرم بپرسم باز همون جواب ها رو میده و همونطوری عمل کرده و می کنه. خیلی هم خوشبختیم. پول زیاد هم نداریم. در واقع، همسرم خرج زندگی دو خانواده رو هم می ده.

(معصومه، لیسانس فلسفه، تبریز)

******

سلام بر امید و اندیشمندان قرن 21؛ می خواستم بگم شما که این همه راهکار می دین، یه فکری هم به حال آقا پسرا بکنین. بفرمایید که ما چه سوالایی رو باید از دختر مورد نظرمون بپرسیم؟ چه جوری بفهمیم صداقت داره یا نه؟

(جلال، 26 ساله، "مجرد"، لیسانس بی کار، کازرون)

امید: آقا جلال! شمام که آره! البته اون کلمه بی کاری که بعد از لیسانس قرار داره کمی کار رو خراب می کنه! بگذریم. اکثر حرف هایی که زده می شه، دختر و پسر نداره. برای هر دو به کار می ره.  

******

سلام به خوب اندیشان؛ اخلاق خیلی مهمه تو ازدواج. من نامزدم پول داره؛ اما دعا می کنم نداشته باشه و به جاش، اخلاق داشته باشه.

(تنها از دیار فراموش شده ها)

******

تجربه؛ سلام آقا امید! من تو جلسه خواستگاری شرایط کاریمو زیاد برای خانمم شرح ندادم. خانومم با شرایطی که مدام بایستی به ماموریت برم و تنها از 2 تا بچه نگهداری کنه نمی تونه کنار بیاد و افسردگی گرفته. الان پشیمونم که چرا در جلسه خواستگاری بیشتر  در مورد شرایط کارم باهاش حرف نزدم که اینجوری الان هر دوتامون داریم عذاب می کشیم. آقا امید حتما بدرج تا واسه دوستای هم اندیشم اینجوری بعدا مشکل پیش نیاد.

(بابای امیر حسین و آیه سادات، کارشناس حقوق، 28 ساله از رودسر)

******

سلام؛ امروز خرابم! آخه تو برنامه سیمای خانواده دیدم پدربزرگ هایی رو که گوشه آسایشگاه چه جور داشتن مظلومانه با گریه می گفتن بچه هامون حتی بهمون سر نمی زنن ببینن زنده ایم یا مرده. داغون شدم. آخه چرا...

(مصدق هستم نوزده ساله از...)

امید: نکنه چون من اسم شهرمون رو نگفتم شمام داری تلافی می کنی؟! راستش! کار من دلیل داره. دلیلش هم اینه که اگه بگم، اونوقت هر پیامی از شهرمون درج بشه بعضی ها ممکنه بگن: باشگاه پارتی بازیه. این رو بدونین که یه هم اندیش واقعی هیچ وقت پارتی بازی نمی کنه. امید هیچ وقت اهل این چیزها نبوده. واقعا می گم. اگه بعضی از پیام ها هم چند بار درج شده حتما یا اتفاقی بوده یا حکمتی داشته و یا به خاطر حال و هوای باشگاه بوده که عوض شه، نه حض نفس خودم.     

******

سلام؛ شما چه طور می گین دختر و پسر باید بعد از خواستگاری چند جلسه صحبت کنن. تو شهر و روستای ما نباید این کار رو بکنیم. اول و آخر یه جلسه، تکلیف ما چیه؟

(ملیحه.م، 72، بلداجی، روستای آقبلاغ)

امید: شناخت کامل کسی که می خواین باهاش یه عمر زندگی کنین حق طبیعی شما است. بدون اینکه به بزرگترهاتون بی احترامی کنین برای به دست آوردن این حق، تلاش کنین. راستی! چه طور می شه این کارو کرد؟ اول پیامکهاتون بنویسین: تلاش

******

نتیجه؛ سلام به هم اندیشان! به نظر من تنها نکته مهم، شناخت از خانواده و خود خواستگاره. خوشبختی: آرامش زیر یه  سقف، همسر مهربان، صادق، بامسئولیت و درستکاره. من از زندگیم راضیم و از زحمات همسرم متشکرم.

(مامان هادی کوچولوی  هشت ماهه هستم،21 ساله از مشهد)

******

سلام؛ آقا امید؛ هر وقت می خواستم به باشگاهتون پیام بفرستم شوهرم می گفت: بی خود خودت رو خسته نکن؛ اینقدر پیام فرستادی کدومش درج شده؟ بالاخره با کلی پیام فرستادن به باشگاهتون، برای اولین بار، پیامم درج شد. منم  پیاممو نشون شوهرم دادم و حالا باورش شده که منم مسافر کشتی هم اندیشانم.

(مامان محمد جواد از زرین دشت فارس)

امید: خواستن توانستن است. همتون رو به خدای بزرگ می سپارم. تا فردا  

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط گلبانو الهامم در تاريخ 9 سال پیش و 14:28 دقيقه ارسال شده است

سلام سلام من عاااااشق همتونم دوستووووون دارم فقط یکی حرف منو به گوش امید برسونه بابا ی قرار بزار همدیگه رو ببینیم


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 13 مهر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 12 مهر 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 10 مهر 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 9 مهر 1391
 5. هم اندیشان شنبه 8 مهر 1391