')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2140 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1989 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1797 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1693 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2038 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 10 مهر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: ریشه یابی طلاق ، 1391 ،

 امید: سلام دوستای گلم؛ می خوام جدیدترین آمار سرشماری خانواده هم اندیشان رو براتون بگم. تا ساعت نه و چهل و پنج دقیقه امروز، یکشنبه: سی و چهار هزار و نهصد و پنجاه و هشت نفر، کلمه عضو رو به 3000048 پیامک زدن. یادتون باشه که تو پیامکتون فقط کلمه عضو رو بنویسین.  هر کس هم اندیشان رو می خونه این زحمت رو بکشه. کلاغه خبر آورده که بعضیا هنوز این کار رو نکردن. بریم سر پیامک ها.... 

******

تجربه؛ سلام؛ در جواب آقا جلال که به متاهل های باشگاه گفت: اگه برگردین به روز خواستگاری، چه ملاک هایی براتون مهمه بگم: به نظر من فرهنگ دو خانواده مهمترین چیزه. کاش واقعا می شد برگشت به گذشته.

(عسل، 26 ساله از قائمشهر)

******

تجربه؛ سلام دوستای گل؛ ۲۳ سالمه، مادر یه دختر ناز ۸ ماهه! اگه به عقب بر می گشتم، حداقل یه کم به رابطه خواستگارم با مادرش دقت می کردم؛ آخه از کسی که اینقدر بد با مادر خودش صحبت می کنه و بدرفتاری می کنه چه جوری می شه توقع داشت که....

******

تجربه؛ سلام؛ اگه بر می گشتم به اون روزا، حتما سوال می کردم علاقه اش به فوتبال چه قدره؟ چون پسرایی که علاقه شدید به فوتبال دارن، نصف زندگیشون می شه فوتبال؛ مثل همسر خودم.

(مهدیه، 28 ساله از یزد)

******

سلام امید؛ من همیشه هم اندیشانو نگاه می کنم و پیامکای جالبش رو برای شوهرم می خونم؛ مثل همین پیام آقا حمید؛ ولی همش می گه من فکر می کنم اصلا پیامکا خونده نمی شه.

(پریسا، ۱۹ ساله از شیراز، دانشجوی حسابداری)

امید: سلام ما رو به همسر محترمتون ابلاغ فرمایید.

******

تجربه؛ سلام به هم اندیشان گل؛ راستش اگه زمان به عقب برمی گشت و می خواستم ازدواج کنم حتما به باطن طرف نگاه می کردم نه ظاهرش. درضمن؛ هیچ وقت از روی احساس تصمیم نمی گرفتم.

(نازنین هستم از مازندران)

******

سلام به همه هم اندیشا، دوستان باور کنید داشتن بعضی ها تنهاترتون می کنه؛ پس مواظب دلتون باشید و بدونید که همین دوست داشتنای الکیه که به ازدواج و آخرشم به طلاق ختم می شه! خواهش می کنم شما ادامه دهنده تجربه تلخ دیگران نباشید!

(الی)

******

تجربه؛ سلام دوستان گلم؛ من اگه برگردم عقب نمی ذارم دیگران برام تصمیم بگیرن در صورتی که خودم راضی نیستم. همیشه شاد باشید و خوشبخت.

(لیلی، ۲۰ ساله از ساری)

******

تجربه؛ من اگه ب روز خواستگاری برمی گشتم اصلا جواب مثبت بهش نمی دادم؛ چون همش شعار می داد. حقیقت رو بهم تو تحقیقات گفته بودن؛ اما خودمو گول زدمو و باور نکردم. الانم خیلی پشیمونم.

******

تجربه؛ سلام؛ اگه من بر می گشتم به سه سال پیش؛ حتما یه جلسه صحبت با خواستگارم می ذاشتم؛ آخه پدرم نذاشت؛ می گفت: آشناست و می شناسیمش.

******

تجربه؛ به خدا فقط می گم اخلاق و خانواده طرف؛ دیگه هیچی مهم نیست. من سر خواستگاریم چون فامیل بود با هم صحبت نکردیم الان دارم چوب این کار رو می خورم. اصلا با هم تفاهم نداریم.

(مریم، 19 ساله)

******

تجربه؛ اگه برگردم به قبل؛ از شوهرم خیلی سوال ها می پرسم. اگه عصبانی بشی چکار می کنی؟ حد و پوشش برای زن از نظر شما چقدره؟ حرف بزرگترها چقدر برات محترمه؟ دلیلت برای ازدواج چیه؟

(زهرا، قم)

******

سلام هم اندیشای باصفا و آقا امید؛ از تجربه متاهل های اطرافم فهمیدم که ریزترین سوال مدنظرمون رو باید تو خواستگاری بپرسیم.

(شایسته، 23 ساله از برازجان)

******

سلام؛ تجربه؛ من در جلسه خواستگاریم هیچ حرفی نزدم و الان پشیمونم.  حرف نزدن در جلسه خواستگاری، نشانه هیچ چیز نیست. نه نجابت! نه ایمان! نه...

(آجی فاطمه از نایین)

******

سلام آقا امید! دو ساعت وقت داری تا پیام منو بدرجی. منتظرم. وگرنه وگرنه.... می شینم بقیه پیامک ها رو می خونم.

(فرشته فلاح، دانشجوی مامایی،۲۰ ساله از رشت)

امید: تهدیدت کارساز بود. خیلی ترسیدم.

******

سلام امید؛ چند توصیه به آبجی های گل باشگاه. اینکه حتما شما هم یکی دو جلسه منزل خواستگارتون برین و هر چی رو براتون مهمه خوب زیرنظر بگیرید. طرز برخورد و مهمانداریشون و... درضمن؛ اگه داماد در جلسات گفتگو، واضح و رسا صحبت نکرد، نذارید رو حساب کم رویی؛ چون خیلی وقت ها این کم رویی نیست این یعنی اجتماعی نبودن و کم حرف. آداب معاشرت نداشتن داماد. ممنون میشم امید بدرجی؛ چون خودم همین اشتباه رو کردم.

امید: پیشنهاد خوبیه که خانواده عروس هم یکی دو جلسه به خانه داماد برن. هیچ هم بد نیست. اتفاقا نشون دهنده اهمیتیه که برای سرنوشت دخترشون قائلن و روی همه چیز، دقت دارن. دکتر مجد می گفت: "تا خانواده ها پانزده بار با همدیگه مسافرت نرفتن به همدیگه جواب مثبت ندن." البته با این حرفش خواسته بگه که شناخت قبل از ازدواج، خیلی مهمه و ازدواج، شوخی نیست! 

******

سلام به همه هم اندیشان و آقا امید؛ اگر اجازه بدید چون در دانشگاه به من پدربزرگ می گفتن با همین اسم عضو باشگاه بشم؛ آخرین مدرکم رو در رشته تکنولوژی کنترل، سال قبل در چهل سالگی گرفتم.  متولد سال 50 در تهران هستم و 20 ساله که متاهلم. به نظر من یکی از سوال های خواستگاری بعد از اینکه موارد مهم دیگه رو در نظر گرفتیم اینه که چه انتظاری بعد از ازدواج از من داری؟ و ببینیم قادر به برآورده کردن اون انتظارها هستیم یا نه؟

(با تشکر، پدر بزرگ)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ من یه داداش دارم که خانومش بهش پیشنهاد ازدواج داد و داداش من از روی کم رویی قبول کرد. هرچه پدر و مادرم گفتند نه! گوش نکرد. می گفت: خودمو می کشم. الان از کارش خیلی پشیمونه. به نظر من قبل از ازدواج باید خجالت رو کنار بگذاریم؛ چون حرف سر یه عمر زندگیه.

(م. بچه کویر، 23 ساله)

امید: اگه می خواین درصد موفقیتتون رو تو ازدواج بالا ببرین با کسی ازدواج کنید که هم خودتون و هم خانوادتون قلبا راضی باشن.

******

سلام دوستان سیصد و هفتادی! امیدوارم ک همتون خوشبختی رو تجربه کنید. به نظر من یکی از علل طلاق می تونه دخالت دلسوزانه ولی بی جای خانواده ها باشه ک به جای راهنمایی درست، آتش اختلاف رو بیشتر می کنه!

(سها، 21 ساله، اصفهان)

******

سلام؛ در جواب دوستمون زهرا خانم باید بگم که یه جایی خوندم واسه اینکه پی ببریم طرفمون خسیسه یا نه! ازش بپرسیم: شما بیشتر حسابگری یا دست و دلباز.

(پروانه، 20 ساله، دانشجوی مهندسی کامپیوتر، کرمانشاه)

******

سلام؛ زهرا جون باید از طرف مقابلت بپرسی اهل مسافرت هست؟ یا اینکه تا چه اندازه با فامیل رفت و آمد دارن و مهمونی می دن؟ این طوری می فهمی که خسیس هست یا نه!

(فاطمه ازفسا)

******

با سوال نمی شه فهمید کسی خسیسه یا نه؛ اگه یکی از جلسات آشنایی تحت نظر خانواده فضای بیرون باشه، می شه خساست رو سنجید.

(سحر از آستانه اشرفیه)

******

سلام داداش امید و گل اندیشان؛ آبجی زهرا! من یه خواستگار داشتم موقع اومدن گل و شیرینی نیاورد بهش گفتم: گفت هر موقع قطعی شد میارم. از اونجا فهمیدم خیلی خسیسه.

(فرشته از حسن آباد)

******

سلام به دوستان خوب من و امید! به نظر من خیلی از سوال ها می تونه مهم باشه؛ اما صادق بودن دو طرف و دو تا خانواده ها از همه چیز مهمتره؛ یعنی دو طرف صادقانه به سوالات جواب بدن. حالا اینجا یه سوال مهم پیش میاد: به نظر شما چطور می شه پی به صداقت طرف مقابل برد؟

(سید ابراهیم، 27 ساله از سادات محله زیباکنار)

******

سلام؛ برای اینکه بفهمید طرفتون صداقت داره یا نه کافیه جواب سوالایی ک ازش پرسیدید رو به ذهن بسپارید و در جلسه بعدی همونا رو یه جوری دوباره ازش بپرسید و ببینین همون جواب رو می ده. برای خسیس و یا ولخرج بودنش ازش بپرسید که پولاشو چطوری و کجا خرج می کنه. شوهر خودم پول ترم آخرو نداد و ۴ سال زحمت خودمو و خرجای بابامو هدر داد.

امید: دوستای گلم! می بینین! برای پی بردن به هر خصوصیت اخلاقی می شه سوالات مختلفی طراحی کرد و یه چیزهایی رو خوب زیر نظر گرفت و بهشون دقت کرد. مثلا در مورد خسیس بودن، دوستاتون راهکارهایی دادن. حالا هم به قول دوستمون سید ابراهیم بگین چه طور می شه به صداقت طرف که مهمترین چیزه پی برد؟

******

برای اینکه بفهمیم طرفمون صداقت داره یا نه. باید حتما یه مدتی دختر و پسر با هم رفت و آمدی شرعی و به دور از احساسات داشته باشن و سعی کنن طرفشون رو تو بعضی عمل های انجام شده بذارن تا ببینن تو اون موقعیت چه واکنشی نشون میده.

(سارا از شیراز) 

******

سؤالات دختر از پسر: هدف شما از ازدواج چیست؟ سختترین لحظه زندگیتون کی بوده و عکس العمل شما چی  بوده؟ درصورت وجود مشکل در زندگی مشترک، تا چه حد به دیگران اجازه دخالت می دهید؟ بیشتر چه مواقعی دعا می کنید؟ پوشش را در چه چیزهایی می بینید؟ حیا را در چه چیزی می بینید؟ آیا با ادامه تحصیل یا شاغل بودن همسر خود موافقید؟ تا چه حدی باید صداقت داشت؟ عکس العمل شما در برابر نصیحت دیگران چیست؟ چه کارهایی شما رو خشمگین می کنه؟ احترام به پدر و مادر رو در چه چیزهایی می بینید؟ اگر در مسأله ای با پدر و مادر خود اختلاف داشتید، چه کردید؟ و سؤالاتی درمورد نماز و روزه و اعتقادات و سربازی  و شغل و تحصیلات و سلامت جسمانی و...

(هانیه، 23 ساله، دانشجوی حسابداری)

امید: معلومه که هانیه خانوم برای جلسه خواستگاری کلی برنامه داره. آفرین!

******

سلام؛ سحر خانم کار درستی کردی که رابطتون رو با هم دانشگاهیتون قطع کردی. تو   یکبار تو زندگی شکست خوردی؛ پس چشم و گوشت رو خوب باز کن و دوباره اشتباه نکن. وقتی هم دانشگاهیت برای ازدواج برات بهانه های مختلف میاره بدون که تو رو به بازی گرفته و باهات قصد ازدواج نداره

(مسافر کشتی هم اندیشان) 

******

سلام؛ چه خبر؟ خوبییین؟ به نظر من علت بیشتر طلاق ها خیانته که سه نوعش: رابطه عشقی، جنسی و اینترنتیه و پیشگیری، پیش از وقوعشون مفیدتره. دوستای گلم؛ پس فضای خانوادمون رو با صداقت و صمیمیت، گرمتر و جذاب تر کنیم.

(عاطفه، 19 ساله)

******

سلام امید و دوستان باصفای هم اندیش.. امید! چه جوری میشه از اینترنت کتاب خرید.

(زهرا از طارندیکی از روستاهای ورامین)

امید: کافیه تو یه موتور جستجوگر مثل "یاهو" اسم کتاب رو با کلمه "خرید اینترنتی" با هم بنویسین. تمام سایت هایی که این کتاب رو به صورت اینترنتی می فروشن براتون میاره. تا فردا. 

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط فرنوش در تاريخ 9 سال پیش و 23:41 دقيقه ارسال شده است

چه سایت کامل وجامعی برای هم اندیشان درست کردن واقعا دمتون بخاری هیئتشکلک


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 13 مهر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 12 مهر 1391
 3. سه شنبه 11 مهر 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 9 مهر 1391
 5. هم اندیشان شنبه 8 مهر 1391