close
تبلیغات در اینترنت
هم اندیشان شنبه 10 تیر 1391 - باشگاه هم اندیشان


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 1669 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1522 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1330 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1252 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 1601 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1265 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 10 تیر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: توجه بیشتر به اطرافمون ، 1391 ،

امید: سلام بر هم اندیشان گل؛ چه حال؟ چه احوال؟ فکر کنم موضوع جدید هنوز برای بعضی هاتون جا نیفتاده. ببینین بچه ها! محیط اطراف ما یه دانشگاهه؛ منتها هیچ شهریه ای نداره. رایگان رایگان. اگه هر روز خوب به دور و برمون نگاه کنیم، می تونیم از خیلی چیزها درس بگیریم. درس هایی که باعث شه بهتر بشیم و بهتر هم زندگی کنیم. حالا برای ما از چیزهایی بگین که می بینین و براتون درس میشه. فایده موضوع این هفته اینه که به ما کمک می کنه تا بهتر به محیط اطرافمون دقت کنیم و بیشتر متوجه درس هایی بشیم که برامون داره.

******

ماشین حسابم مونده بود تو ماشین. بعد چند روز یادم افتاد که تو ماشینه. رفتم که بردارمش دیدم آفتاب بهش خورده آب شده ولی باز کار می کرد. با خودم گفتم از این ماشین حساب کمترم. آخه با اینکه درب و داغون شده ولی بازم کار می کنه؛ اما من تا یه مشکل برای رسیدن به هدفم پیش میاد می زنم زیر همه چیز و دیگه ادامه نمی دم. راستی سلام؛

(نگار از همدان ، 18 ساله)

******

ای بابا! چه نسلی هستیم ما؟ پریروز سر میز شام خواهرم گفت: برو واسم آب بیار. گفتم: برو بابا! من خودم از تشنگی دارم ماست می خورم!

(سینا 17 ساله)

******

سلام؛ یادتون باشه دوستای گلم: زخمی که می زنیم؛ دلی که می شکنیم، ارزان نیست یک جایی باید بهایش را بپردازیم. یک وقتی شاید همین نزدیکی ها...

(محبوبه، 73 از نیشابود دیار خیام و عطار...)

امید: جمعه یه کم کار بنایی داشتیم. با کارگر افغانی که داشت کار می کرد صحبت می کردم. گفت: یه ماه برای یه پیمانکار کار کردم؛ ولی سر ماه پولم رو نداد. وقتی گفتم چرا؟ گفت: کارگر غیرمجازی، اگه زیاد حرف بزنی به پلیس زنگ می زنم. خلاصه یک سال از ماجرا گذشت و تصادفی من رو توی خیابون دید. شروع کرد به بوصیدن من و گفت: وقتی پولت رو خوردم اتفاق بدی تو زندگیم افتاد. پاش رو حسابی خوردم. حلالم کن.

******

سلام؛ بهترین پندی که به عینه برام ثابت شد این بود: دنیا دار مکافاته! از هر دستی که بدی از همون دست پس می گیری. اینو بدونید که زندگی آیینه اعمال ماست.

(هنگامه شیاسی.... ساله)

******

سلام امید؛ به نظر من زندگی جز موعظه و پند نیست. فقط باید دقت کرد تا واقعیت های پنهان رو ببینیم. امید؛ یه مادر بزرگ مسن دارم با کلی مشکل، 4 پسر داره و 4 دختر. به خدا هیچ کدوم از فرزندانش از زنده بودن یا مرگ مادرشون خبر ندارن. من بجاشون عذاب وجدان دارم.

******

سلام؛ ساعت 3:30 نیمه شبه. ما شبا پنجره اتاقمون باز می ذاریم. نیم ساعت پیش 6 تا از پسرهای محلمون تو خیابون نشسته بودن و با صدای خیلی بلند می گفتن و می خندیدن و من با سردرد از خواب پریدم و دیگه هم خوابم نمی بره. متوجه شدم باید دیگه روی تن صدام دقت داشته باشم. راستی یکی پیدا بشه به اینه بگه ساعت سه شب باید تو خواب هفتم باشن.

(سمانه ، تهران، نارمک)

******

هم اندیشان؛ من از همه حرف های شما درس می گیرم. واقعا پندآموزن. ممنون.

(شیوا، 17 ساله از همدان)

******

سلام هم اندیشان و عمو امید؛ می شه خواهش کنم تو باشگاه بیشتر کتاب معرفی کنید. ممنون می شم. اینم سهمیه خودم یه کتاب عالی: زندگی در آرامش اثر لیدا کاکیا. ببخشید عمو امید! نویسنده کتاب لطفا گوسفند نباشید کیه؟

(فاطمه از شیراز)

امید: محمود نامنی

******

سلام به دوستای خوبم و عمو امید و روح عمو پیام؛ یه عمو دارم خیلی پولداره؛ وقتی میدیدمش سوال تو ذهنم این بود که چرا نماز نمیخونه! چند وقت پیش  رفتیم خونه مادر بزرگم، موقع اذان رفتم زیر زمین و چشمم خورد به عموم که روی سجاده داشت نماز می خوند، همونجا از خجالتم پیش خدا، اشکم دراومد که چقدر عجولانه قضاوت کردم.

(سپیده، 20 ساله ،‌همسایه امام رضام)

******

گردشگری: سلامی گرم به گرمای شهرستان کویری خور و بیابانک خدمت تمام دوستان گل هم اندیشم و آقا امید؛ دوستان؛ شهرستان کویری ما جاذبه های گردشگری زیادی داره یکی از این جاذبه ها دریاچه نمکه که در 35 کیلومتری شرق خور واقع شده. همچنین در 45 کیلومتری خور روستایی به نام مصر قرار داره که خیلی دیدنی و جالبه؛ خصوصا شتر سواری و سافاری. حتما بیاین. مطمئن باشین خوش می گذره

(آبجی مریمم از شهر کویری خور و بیابانک اصفهان)

******

یه سلام گرم و صمیمی خدمت دوستای هم اندیشم و آقا امید؛ به نظر من بیشتر چیزایی که ما دور و اطرافمون می بینیم همشون برامون پر از پند و موعظه هستن. مهم اینه که ما ازشون درس بگیریم.

(لیلا، 25 ساله، شهرکرد)

******

نکته کلیدی: تردیدها به ما خیانت میکنند تا به آنچه لیاقتش را داریم نرسیم. شکسپیر

(آتوسا، 23 ساله از شیراز)

******

سلام؛ یه بار تو مسافرت . یه نمازخونه دیدیم رفتیم واسه نماز. یکی رو دیدم که مثل برق نماز می خوند. تو دو دقیقه نمازش نموم شد. از اون موقع سعی کردم هر جا که بودم نمازم رو آروم و در کمال آرامش بخونم.

(لیلا،  ورامین)

******

سلام به دوستای هم اندیشم و داداش امید؛ در جواب دوستمون که پرسیده بود روز تاسیس باشگاه کی بوده، می خواستم بگم فکر کنم عید غدیره. ولی خودم که از محرم با باشگاه همراه شدم.

(پری، 370، تهران)

امید: درسته! افتتاح رسمی باشگاه از عید غدیر بوده. خیلی دوست دارم یه تولد برا باشگاه بگیریم.

******

داداش امید، تو این اوضاع و احوال مردم برای نفس کشیدن وقت کم میارن حالا غذا خوردن که جای خود داره.

(مهرداد، تالش)

******

مژده...مژده؛ داداش امید دیگه ناراحت نباش؛ چون از امروز یه دندونپزشک به باشگاه اضافه شد. آخه کنکور دادم. می دونم که قبول مش شم برا اینکه از همون اول خودمو سپردم به خدا

(سمیه ، دندونپزشک آینده)

امید: به همه هم اندیشان کنکوری خسته نباشید می گم. راستی بچه ها! توی انتخاب رشته خیلی دقت کنین. اطرافم پر از آدماییه که از رشته ای که توی دانشگاه انتخاب کردن و حالا مدرکش رو گرفتن راضی نیستن و دوباره دارن یه رشته جدید می خونن. مبادا عشق به دانشگاه باعث بشه هر رشته ای که شد رو انتخاب کنید! مبادا آبجی سمیه با خودش بگه چون باشگاه دندونپزشک نداره این رشته رو انتخاب کنم! (شوخی)

******

این هم یه لطیفه باحال: معلم به خنگول میگه: آفریقا کجاست؟ خنگول با گریه می گه: آقا چرا هر چی گم می شه سراغش رو از من می گیرین؟

(فاطمه سارانی، 17 ساله از گنبد کاووس)

******

سلام بچه ها؛ خوبین! من که خوب نیستم؛ چون گوشیمو زدم زمین داغون شد. آخه پسر 9 ساله داشت آدم آهنی می شد. حالا پشیمونم که نمی تونم مشارکت داشته باشم؛ ولی هر روز باهاتون همراهم. این پیام رو با گوشی همسرم می دم.

(سیدی از گرگان)

امید: هممون برای اینکه آدم آهنی و ماشینی نشیم نیاز به زمان داریم و فکر. فکر درباره کارایی که انجام می دیم. برای بچه ها هم بایدفرهنگ سازی کرد و به تدریج همه چیز رو براشون توضیح داد.

******

سلام؛ عصر جمعه ای اومدیم تفریح. داشتیم خوراکی می خوردیم. می خواستم زباله ها رو بندازم بیرون که یادم اومد یه هم اندیش واقعی این کار رو نمی کنه و زباله ها رو بردم خونه.

(روان شناس بالینی باشگاه، نی ریز فارس)

امید: خانواده هم اندیشان به شما افتخار می کنه. بچه ها! به افتخارش یه دقیقه کف مرتب.

******

سلام امید خان؛ اگه با کشتی از شهر ما گذشتین جای دیدنی در قلب شهر است دیدن کنید. چشمه برم.

(نقی از لردگان)

امید: می خوای کشتی رو به گل بنشونی؟ آخه مگه لردگان دریا داره؟! همین که سر از قطب شمال درآوردیم برا هفت پشتمون بسه. راستی بچه ها! با سرمای قطب چیکار می کنین؟ می بینین؟ شیطنت چند تا از بچه ها باعث شد. تو زندگی هم همین طوره ؛ بعضی مواقع یه اشتباه کلی آدم رو از مسیر زندگی دور می کنه.

******

سلام بچه ها؛ حتما توی این اوقات طلایی تابستون که بشتر با دوستانتون هستین در انتخاب دوستتون دقت کنید؛ چون که به قول شاعر: می رود از سینه ها در سینه ها از ره پنهان صلاح و کینه ها

(محمد جمالی از ماسوله)

******

پنج قانون خوشبختی را به خاطر بسپارید. قلبتان را از نفرت پاک کنید.ذهنتان را از نگرانی ها دور کنید. ساده زندگی کنید. بیشتر ببخشید. کمتر توقع داشته باشید.

(الهه 23 ساله ، خرمبید فارس)

******

با سلام به داداش امید و پیام؛‌ من یه زن دایی دارم که همش با دوستاش میره تفریح و خوش گذرونی. یه دختر هم داره که اصلا به فکرش نیست. خواستم بگم که با همچین آدمی چکار می شه کرد!

(سمانه از گالیش گلستان)

امید: یه چیز مهم اینه که اول خودمون درس بگیریم.

******

سلام؛ من تو زندگی شکست خوردم. دارم جدا می شم. شوهرم بچه ها مو ازم گرفته. اعتیاد به شیشه داره. در حال حاضر نه ماهه خانه پدرمم. در اثر کتک، پرده گوشم پاره شده بود. تو رو به خدا راهنمایی کنید.

(خدیجه سبز علیزاده از تهران)

******

سلام عمو امید و هم اندیشان عزیز؛ فاصله مشکل تا حل آن فقط یک زانو زدن است؛ اما نه در برابر مشکل، بلکه در برابر خدا.

(آبجی داداشا و آبجی های گل هم اندیش، زینب از گرگان)

******

سلام بچه ها؛ توصیه می کنم برای زندگی بهتر، هر ماه مجله موفقیت رو بخونید؛ و یه نکته کلیدی اینکه: آینده مکانی نیست که به آنجا می رویم بلکه جایی است که خودمان آن را به وجود می آوریم.

(نسترن حمیدی نسب از تبریز)

******

لطیفه: یه گدا دستش رو دراز کرده بوده به طرف یه مرد. مرده می گه: پول بدم؟ می گه؟ پ ن پ؛ بزن قدش!!

(عاطفه ، 69)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ برای این که عجله نداشته باشیم چی کار کنیم؟

(مهدی 17)

امید: یه راه مهمش اینه که بی جهت هزار تا کار سر خودت نریزی. به کارهایی که انجام می دی خوب فکر کنی. ببینی کدومشون لازمه و باعث موفقیت و خوشبختیت می شن. کارهای زائد رو حذف کنی.

******

گردشگری؛ ما نه پول داریم و نه ماشین، این جاهایی که بچه ها معرفی می کنن واقعا کسی می ره یا فقط تبلیغاته؟

(سمانه هستم از مشهد)

امید: معرفی جاهای گردشگری می تونه انگیزه سفر رو برای اونایی که شرایط مسافرت رفتن دارن فراهم کنه. اون هایی هم که شرایطش رو فعلا ندارن حداقل با جاهای دیدنی ایران آشنا می شن.

******

سلام هم اندیشان و عمو امید؛ دو سال بود که قرار گذاشته بودیم با هم ازدواج کنیم؛ ولی اون یه دفعه تنهام گذاشت و رفت. کارم شده گریه و زاری و گوشه گیری. حتی از یکی از بهترین دانشگاه های ایران که دانشجو بودم اخراجم کردن. حالا با بیست سال سن بیکار و سرگردانم و کم کم دارم روانی می شم. کمکم کنید. زندگیم بیش از این تباه نشه. چه کار کنم؟

(اشکان از جنوب ایران)

امید: آقا اشکان! وقتی آتش عشق تو دل انسان روشن می شه؛ خاموش کردن اون کار ساده ای نیست. بچه های هم اندیش کلی دربارش صحبت کردن؛ در عین حال؛ بدون که اکثر کسانی که چنین مشکلی براشون پیش میاد، بعد از مدتی که آتش عشق خاموش می شه از کارهاشون خندشون می گیره. با خودشون می گن: چرا اینقدر خودمون رو بی جهت داغون کردیم. پاشو برو یه آبی به سر و صورتت بزن و بعد هم شروع کن از همین حالا زندگیت رو دوباره بساز. پاشو!

******

لطیفه: از یه مار می پرسن نظرت در مورد شق چیه؟ می گه: پدر عاشقی بسوزه، 8 سال پای دختر همسایه نشستم دیروز فهمیدم شیلنگه !! راستی باشگاهتون خیییلی عالیه.

(اسماء)

******

تمام خوبی ها را برایت آرزو می کنم نه خوشی ها را. خوشی آنست که تو دوست داری و خوبی آنکه خدا برای تو دوست دارد.

(آبجی سمیه از نسیم شهر)

امید: بچه ها! یادتون نره که از دیده هاتون بگین و درس هایی که ازش میگیرین. تا فردا خدانگهدارتون.

تایپ شده توسط: حسین وفا

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان سه شنبه 13 تیر 1391
 2. هم اندیشان دوشنبه 12 تیر 1391
 3. هم اندیشان یکشنبه 11 تیر 1391