')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1709 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 1 آبان 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: مهارت های زندگی ، 1391 ،

به بد شانسیم شک داشتم. حالا مطمئن شدم. شنبه شب، گوشی و ساعت و تلویزیون رو برای ساعت 6:45 یکشنبه تنظیم کرده بودم و تا صبح صدبار از خواب بیدار شدم که نکنه برنامه طلوع از دستم بره و امید خان رو نبینم. به نظر شما بدشانسی نیست؟ ساعت 6 صبح، برقا قطع شدن تا 9 شب!

(مهنازم از بروجرد، دوستدار همه هم اندیشان گل)

امید: سلام به همه دوستان خوبم! مهناز خانوم! حالا دیدی بدشانس نیستی؟ پیامکت صدرنشین هم اندیشان شده. این یعنی اینکه خیلی هم خوش شانسی! این یه واقعیته که اگه بگی: بدشانسم! احتمال اینکه بدشانسی بیاری خیلی زیاد می شه. همین کارا رو کردی که برق خونتون یه روز رفت! نیروهای منفی رو نباید جذب خودمون کنیم. کلی کتاب در این باره هست. همیشه به چیزای مثبت و خوب فکر کنین. همیشه! و این تمرین نیاز داره. از همین الان شروع کنید؛ ولی خواهشا همتون با همدیگه نگین: من پیامکم درج می شه! من پیامکم درج می شه! و ما رو تو دردسر بندازین.     

******

سلام به امید و هم اندیشان گل؛ می خواستم کتاب مهارت های سازگاری از علی حسین زاده رو به دوستای گلم معرفی کنم. این کتاب درمورد خیلی از مهارت ها مثل: مهارت تفکر مثبت، مهارت مقابله با خشم و خیلی از مهارت های خوب که تو زندگیمون مهمه نوشته شده. امید بدرج که واقعا بدردشون می خوره.

(فاطمه از شاهرود)

******

سلام دوستان و سلام امید! مهارت زندگی یعنی نبستن چشم به روی واقعیت ها و تفاوت های مشکل ساز؛ یعنی با عقل انتخاب کردن، نه با احساس. اگر اولش به فکر آخرش نباشی... آخرش که باختی و دیگه راه برگشتی نداری به فکر اولش میافتی.

(هانیه خاکسار، تهرانپارس، 25 ساله، فوق دیپلم حسابداری)

******

سلام به تموم دوستای هم باشگاهیم؛ صفحه 821 پیام نما رو از دست ندید. خیلی آموزنده و جالبه. موفق باشید.

(امید ملک حسینی از نسیم شهر)

******

سلام امید! من خیلی دوست دارم خوش اخلاق باشم و بتونم با دیگران ارتباط خوبی داشته باشم؛ اما نمی دونم چگونه؟ لطفا دوستامون اگه کتاب هایی در این مورد هست، معرفی کنن. ممنون می شم.

امید: اگه انسان لذت نتیجه خوش اخلاقی صادقانه و ارتباط خوب با دیگران رو بچشه! حاضر نیست لحظه ای از این کار، غافل بشه. حس خوبی که از رضایت خداوند و از چهره آدمایی که باهاشون خوش اخلاقی و بهشون احترام می ذاری به دست می یاری، یکی از زیباترین حس هاییه که به انسان می تونه دست بده. این حرف ها رو دست کم نباید گرفت.

******

سلام دوستای هم اندیش؛ تو مسابقه زندگی، گل زدن هنر نیست، گل شدن هنر است.

(زهرا از کیانشهر)

******

سلام دوستان روشنفکر؛ نمی دونید چه کمکی بهم کردین. بعد از پنج سال دوباره تصمیم گرفتم ادامه تحصیل بدم تا بتونم از وقتم بهترین استفاده رو بکنم. وای نمدونید چقدر خوشحالم. ممنون از همتون.

(زهره هستم19ساله)

******

سلام؛ به نظر من مهمترین مهارت زندگی نادیده گرفتن خطاها و اشتباهات دیگرانه؛ چون اگه تو هم اشتباهی مرتکب شدی جایی واسه جبران داشته باشی.

(زهرا، 19 ساله از رنگین کمان ایران، دانشجوی حسابداری)

امید: تو کتابای روانشناسی، اصطلاحی هست با عنوان: "حساب عاطفی" یعنی: با مهر و محبت و بخشش نسبت به طرف مقابل، به حساب عاطفی که پیش او داریم افزوده می شه و وقتی اشتباهی مرتکب می شیم از اون حساب، کم می شه. همیشه باید سعی کنیم حساب عاطفیمون پیش دیگران و بویژه همسرمون پر باشه تا اگه اشتباهی مرتکب شدیم، تو اون همه مهر و محبتی که تو حسابمون داریم، خودش رو نشون نده.   

******

سلام هم اندیشان؛ سعی کنید مهارت صحبت کردن با همسر را بیاموزید. خیلی از مشکلات، با صحبت کردن حل می شه؛ ولی اینو هم باید بپذیرد که اگر لازم شد معذرت خواهی کنید. امتحان کنید جواب می ده.

(م .ع از ماهشهر)     

******

آقا اميد! سلام؛ ديروز وبلاگتون رو (چگونه كودكم را بزرگ مي كنم؟) پيدا كردم. چقدر پرمحتوا، شيرين و آموزنده بود. كلي به خاطر آپ نشدنش غصه خوردم. مي دونم شما سرت گرمه هم انديشانه. خواهش مي كنم 2 هفته يه بار آپش كنيد. براي من كه دانشجوی علوم تربيتي ام كلي آموزنده است. تشكر به خاطر همه چيزهاي آموزنده اي كه يادم داديد.

(سيده فائزه، 23 ساله)

امید: درسته! به خاطر مشاغل کاری، حداقل پنج سالی می شه که دیگه سراغ اون وبلاگ نرفتم.

******

سلام؛ من يه سوال دارم. اينكه دوستامون مي گن: فلان كتاب اميدوارمون مي كنه، اميد واقعي ميده يا يه دلخوشيه كاذبه ك فقط الكي ب همه چيز اميدوار بشيم؟

(ياسيناز،20 ساله، دانشجوي مخابرات تهران) 

امید: کتاب خوندن در واقع پشتوانه فکری برای انسان ایجاد می کنه. پشتوانه فکری هم به انسان انگیزه می ده. انگیزه هم عامل حرکته. پس وقتی برای کاری پشتوانه فکری قوی داشته باشیم، حرکتمون نمی تونه کاذب باشه. یه نکته تکمیلی هم تو پیامک بعدیه....

******

سلام به همه؛ یکشنبه تو برنامه اردیبهشت درباره مهارت های زندگی بحث کردن. خانم دکتر می گفت: ما با خوندن کتاب، فقط دانش پیدا می کنیم و باید با تمرین اون دانش تو زندگی و جامعه اونو به مهارت تبدیل کنیم؛ پس گل اندیشان فقط کتاب خوندن کافی نیست، باید تمرین هم داشته باشیم تا بتونیم مهارت پیدا کنیم. راستی یه چیز! من پشت کنکوریم؛ ولی چند روزه انگیزه خودمو از دست دادم. تو رو خدا یه راه حل بگید؟

(حمید،  19 ساله، تهران) 

امید: برای اینکه انگیزه داشته باشی، باید برای کارت پشتوانه فکری داشته باشی. باید فکر کنی ببینی برای چی می خوای کنکور بدی؟ یادمه وقتی برای کنکور درس می خوندم و خسته می شدم، خودمو یاد محیط دانشگاهی که دوست داشتم برم می انداختم. خودمو اونجا تصور می کردم. یک تجربه جدید با دوستان دانشگاهی جدید. اساتیدی که میشه کلی چیزی ازشون یاد گرفت. یه موقعیت اجتماعی بهتر و.... کلی انرژی می گرفتم و با توان مضاعف، شروع می کردم به خوندن. بالاخره هم تو همون دانشگاه، قبول شدم و الان که شماها رو دارم به خاطر همون دانشگاه رفتنمه.

******

سلام به هم انديشان و آقا اميد! من از اول باشگاه باهاتون همراهم. خواستم بگم اراده قوى هم توى هر كار مثبتى، يكى از مهارت هاى زندگيه كه متأسفانه خودم ندارم و از دوستاى گلم مي خوام كمكم كنن. راستى! آقا اميد، من موفق نشدم برنامه طلوع رو ببينم. اين برنامه تكرار نداره؟

(سميرا هستم مامان حديثه كوچولو، ۲۲ ساله ازگرگان)

امید: برای داشتن اراده قوی همین چند تا پیامک عقب تر، حرفای خوبی زده شد. درباره حضور دیروزمون تو برنامه طلوع هم تو این یکی دو روزه حداقل پنج هزار تا پیامک برامون اومده که درخواست تکرار کردن. ای کاش این پیامک ها رو به برنامه طلوع که شمارش 3000044 هست بفرستین؛ چون اونا باید این کار رو انجام بدن. راستی! سردبیر برنامه طلوع گفت: فردا از ساعت هفت تا نه صبح اگه صحبتی با آقای خسروی دارین با پیامک مطرح کنین. اون پیامک ها رو می خونه. پس هم برنامه فردای آقای خسروی ساعت هشت تو شبکه چهار یادتون نره، هم پیامک هاتون با نام هم اندیشان به این برنامه. 

******

سلام؛ به نظر من یکی از مهارت های زندگی صبر در برابر زندگی هست که می تونه بزرگترین مهارت باشه.

(سیده طاهره سجادیان، لیسانس فیزیک، سیدان)   

******

سلام به آقا امید و  همه هم اندیشان و هم دلان خوبم؛ درباره مهارت زندگی باید بگم تو زندگی باید گذشت باشه و هر چیز یا سخن کوچیک و بی ارزشی رو بزرگ نکنن که اگه به اینها اهمیت ندن زندگی ویران می شه.

(یه هم اندیش از تهران)  

******   

سلام به هم اندیشان! مهارت زندگی: به قول همسرم زندگی مثل  دیواره. وقتی بحث پیش میاد آدم باید یه آجرو برداره نه اینکه کل دیوارو خراب کنه؛ پس یادمون باشه که تو بحثای زن و شوهری شخصیت طرف مقابلمونو خراب نکنیم و تمام مشکلات گذشته رو به روی هم نیاریم.

(حدیثه، دانشجوی پرستاری از کاشان)

******

سلام؛ مهارت زندگی یعنی اینکه تو بدترین شرایط، بازم شاکر خدا باشی و تلاشت رو برای داشتن زندگی بهتر، بیشتر کنی.

(صادق، لیسانس معماری و در حال تلاش برای یافتن کار؛ پس فعلا رو آقا مهدی تنها حساب باز کنین)

******

سلام هم اندیشان گل! یکی از مهارت های زندگی خستگی ناپذیریه. اونم موقعی که پیام بدی.

(سمیه، 65، فریمان، روستای قلعه نو)

امید: فردا همدیگه  رو می  بینیم.

ارسال شده توسط: امید و پیام

 

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنج شنبه 4 آبان 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 3 آبان 1391
 3. هم اندیشان سه شنبه 2 آبان 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 30 مهر 1391
 5. هم اندیشان شنبه 29 مهر 1391