')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 26 مهر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: راز شاد زیستن ، 1391 ،

سلام امید و هم اندیشان گل؛ چرا منتظرید تا شادی هر وقت فرصت کرد به شما روی بیاره؟ چرا خودتون با شکار رویدادها و موفقیت ها به استقبال اون نمی رین؟

(پریسا، 18ساله از خراسان رضوی)

امید: سلام به همه دوستای گلم؛ این هفته پیامک های زیادی دادین که با وجود مشکلاتی که دارین چه طور می تونین شاد باشین؟ در پاسخ، خیلی ها گفتین که شادی واقعی یه رضایت درونیه و این رضایت، موقعی عمیق و دلچسب و بر روح و جسم و روان تاثیر گذاره که با نیکی کردن و رضایت خداوند همراه باشه. گفتین که این رضایت درونی، به نوع نگاه ما به زندگی و مثبت اندیشی ارتباط مستقیم داره. امیدوارم با بحث های خوبی که می شه همه بتونن به نتایج خوبی برسن.

******

سلام؛ برای خوش بودن باید دیگران رو خوشحال کرد. باید از اهداء کنندگان مهر و محبت بود؛ با رفتار زیبا، مثل تحسین و احترام به دیگران. از نگاه مهربانانه و کلام زیبا و تبسم شیرین گرفته تا دستگیری مالی و عاطفی، شادی بخش زندگی دیگران باشیم؛ تا با دعای خیر آن ها و رضایت خدا، رفتارمون، زمینه ساز شادی هامون باشه. در ضمن، انسان های بامحبت، قدرت تولید ماده ای به نام "سروتونین" را در حد بالایی دارن. این ماده ضد اضطراب و استرسه و شادی بخشه.

******

سلام به امید و دوستای عزیزم! داشتم کارتون آنی شرلی رو می دیدم، دیدم چقدر "آنه" شاده. اون از تماشای پرواز یه پرنده، چنان غرق شادی می شه که انگار تموم دنیا رو بهش دادن. به خدا اگه چشمهامونو بشوریم و جور دیگه ببینیم، دلخوشی ها کم نیست، اغلب فکر می کنیم اگه ی سری امکانات و شرایطو داشته باشیم شاد می شیم! اما با چیزای کمم می تونیم شاد باشیم.

(زهره از فارس)

امید: هیچ وقت یادم نمی ره. پاییز بود. زمان دانشجویی. تو محوطه دانشگاهمون با استادمون بحث می کردیم؛ یکدفعه از خود بی خود شد.  نگاهش به آسمون رفت و یه جوری که هیچ وقت فراموش نمی کنم ابراز احساسات کرد. متحیر بود از رقص یه برگ و این تحیر همراه با شعف، تا آرام گرفتن اون برگ بر روی زمین، ادامه داشت.

******

سلام؛ از دوستانی که تو جمع حضوری باشگاه هم اندیشان شرکت کرده بودن خواستین که در مورد حسشون تو اون موقع صحبت کنن؛ ولی خبری نشد!

(پرتو، شهرکرد)

امید: اتفاقا زحمت کشیدن و از حسشون گفتن! احساس کردم ممکنه هم اندیشان غصه بخورن که چرا تو اون جمع نبودن. دلم نیومد درجش کنم. امیدوارم روزی  بتونیم کاری کنیم که همتون این فرصت براتون فراهم بشه. 

******

با سلام ب هم اندیشان و امید؛ خواستم ب دوستان گلم بگم که: اگه میخواید شاد باشید ب گذشته های تلختون فکر نکنید. یادتون باشه انسان ها با امید زنده هستن. تا خدا هست ناامیدی چرا؟ اگه به وجود خدا معتقد باشین در سخت ترین لحظات زندگی نباید ناامید و غمگین بشین.

(راحله، 1۹ساله، دانشجوی معماری از کرمانشاه) 

******

سلام؛ ممنون از مطالب مفیدتون. من با این که دارم برای دکترا می خونم و با دو تا بچه وقت زیادی ندارم؛ ولی دلم نمیاد مطالب باشگاهو نخونم. به نظر من شادی با بخشیدن و عفو کردن هم می تونه به دست بیاد.

(فاطمه، 33 ساله، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ادبیات فارسی)

******

با سلام به همه دوستان و آقا امید. دکتر خسروی تو صحبت هاشون یه نصیحت از پیامبر رو گفتند که واقعا جملات عمیقی بود. پیامبر اسلام فرمودند: قدر 4 چیز را قبل از اینکه از دستشان بدهید، داشته باشید: ثروت قبل از فقر؛ سلامتی قبل از بیماری؛ جوانی قبل از پیری و زندگی قبل از مرگ. شاد باشید و خوشبخت

(میثم، 66، مهندس ساخت و تولید، آستانه اشرفیه، روستای ابراهیم سرا)

******

سلام دوستان و امید؛ من سه شنبه صبح، وقتی به برنامه طلوع نگاه می کردم، وقتی حس کردم که الآن همزمان با من خیلی از رفیقای هم اندیشم دارن برنامه رو می بینن یه حس خوبی بهم دست داد. یه جورایی آرامش می گرفتم؛ چون انگار دل ها بهم نزدیکتر میشه.

(محبوبه از قائمشهر)

 

******

سلام به هم اندیشان و آقا امید و روح پیام خان گمنام! می گم: آقا امید! کی می گه بده اگه آدم زیاد بخواد؟ منظورم فقط پول نیس؛ تو هر زمینه ای هر چی زیاد تر بخوای تلاشت بیشتر می شه و موفق تری؛ البته از راه درستش! اینا یه جور خوشبختیه! مخالفم که می گید آدمی که به کم قانع باشه خوشبخته.

(معصومه، ۱۸ ساله)

امید: شاید لازم باشه یه کم بیشتر توضیح بدم. ببینین! انسان ها شرایط زندگیشون با هم واقعا متفاوته. هر انسانی با توجه به شرایطش، برای پیشرفت توی زندگی؛ حد و توانی داره که باید به نحو احسنت از اون توان برای پیشرفت استفاده کنه؛ ولی باید به هر چی که به دست می یاره قانع  باشه و حسرت داشته های دیگران رو نخوره. وقتی حد و توانش اجازه نمی ده که ماشین و یا خونه بهتره داشته باشه باید به همون راضی باشه. منظور همینه! درضمن؛ پیشرفت تو زندگی هم باید خداپسندانه باشه. تجمل گرایی؛ اسراف؛ چشم و هم چشمی و... هیچکدوم خداپسندانه نیست. باید خودمون باشیم و هر جور که به صلاح و خیر زندگیمونه پیشرفت کنیم.      

******

سلام؛ من همیشه کتاب راز رو می خونم. توش نوشته: آدما مثل آهن ربا هستند؛ اگر به خوبی ها، شادی ها و اتفاقات خوب، فکر کنند آن ها را جذب می کنند و اگر به بدی ها فکر کنند، ناراحتی را جذب می کنند. پیشنهاد می کنم این کتاب رو بخونید

(یگانه، ۱۹ ساله از تهران)

******

سلام هم اندیشان و آقا امید! یه سوال داشتم چرا افکار منفی راحت تو ذهن ما جا می گیرن و راحت به باورمون تبدیل می شن؛ اما افکار مثبت این طوری نیستن؟

(مرضیه، دانشجوی مدیریت دولتی)

امید: این قانون دنیا است. چیزهای ارزشمند، به راحتی به دست نمی یان. دور و برتون هرچه قدر بخواهین سنگ هست؛ ولی به دست آوردن طلا، کار آسونی نیست. برای به دست آوردن افکار مثبت، باید زحمت کشید. افکار منفی و مخرب، همیشه در دسترس اند. ببینین لاله خانوم چه طور تونسته یه فکر مثبت رو جذب کنه و چه قدر در زندگیش تاثیر گذاره....

******

ان مع العسر یسرا: همانا بعد از هر سختی، آسانی است. سلام؛ من هر وقت مشکلی برام پیش میاد این آیه خیلی آرومو و شادم می کنه.

(لاله، 21)

******

سلام دوستان؛ تحقیقات نشون می ده: وقتی موهبتی رو که خدا به ما عطا کرده، برشمریم، میزان شادیمون بیشتر می شه و سبب بالا رفتن روحیمون  می شه. همچنین از نظر علمی، ذهن نمی تونه همزمان دو فکر متضاد داشته باشه؛ پس اگه بر سپاسگزاری تمرکز کنید، نمی‌تونید منفی باشید.

(امین مرشدی ساکت از شهر بهار همدان)

******

سلام؛ هر وقت به مشکلی برخوردید، نگویید چه مشکل بزرگی دارم بگویید خدای بزرگی دارم.

(شرمین میرزایی از باغستان کرج)

******

سلام به امید و روح پیام و هم اندیشان؛ من محکوم به شاد بودنم؛ چون می خوام یه بنده سپاسگزار برای خدا، یه دختر قدردان برای پدر و مادر مهربونم، یه همسر وفادار برای شوهر عزیزم و یه مادر دلسوز برای دختر گلم باشم.

(مامان مهشید، 37 ساله از شاد شهر)

******

سلام! توجه! توجه! یه لطیفه: فیلم شام آخر رو توی سینما نمایش می دادن، خنگول توی صف بلیت با قابلمه وایمیسته... هاهاها...هه هه هه!

(عزیز نقویان، 22 ساله از بجنورد)

******

سلام؛ خیلی عالی هستین! من هفته دیگه می خوام برم دانشگاه. فک نکنم بتونم هم اندیشانو بخونم؛ ولی سعی می کنم برا بقیه از شما بگم تا هم ی دوست هم اندیش داشته باشم هم اونا رو بیارم تو باشگاه. اجازه که می دین؟

(ملیحه، 72، آقبلاغ)

امید: حتما!

******

سلام امید! به نظر من راز شاد زیستن اینه که صبح که از خواب بلند می شیم فکر کنیم که آخرین روزیه که زنده هستیم؛ اونوقت همه کارهامون رو با رضایت خدا و از ته دل انجام می دیم و سعی می کنیم همه رو از خودمون  راضی نگه داریم!

(خواهر کوچکتون، زهرا خانوم، دانشجوی مدیریت)

******

سلام؛ کمک کمک... دوستان! من خیلی ناامیدم. همه به خاطر رشته دانشگاهیم منو سرزنش می کنن. می گن: رشتت آینده شغلی نداره. از یه طرف دیگه هم مشکل ازدواجمه! هر کاری می کنم ک شاد باشم نمیشه. واسه یه ساعتی شادم؛ اما دوباره برمی گردم حالت قبل!

(طاهره،۲۰ ساله از گرگان، ترم ۳ مهندسی علوم کشاورزی)

امید: انسان باید برای همه کارهایی که می کنه و برای همه مشکلاتش پیش خودش، جواب داشته باشه. باید خودت رو قانع کنی. اگه این کار رو انجام بدی، دیگه شادیت زودگذر نیست.   

******

سلام دوستان! تو بخش خبر پیام نمای شبکه ۴ نوشته بود: خوردن ۸ واحد میوه و سبزی در روز، انسان رو شادتر و نسبت به آینده خوشبین تر می کنه؛ پس دوستان! خوردن میوه و سبزی یادتون نره.

(رقیه از قزوین)

******

سلام؛ من به خاطر اخلاق بد خانوادم تصمیم به ازدواج زود هنگام گرفتم. الان فقط به خاطر دو تا پسرام دارم ادامه می دم. پیامم به دخترا: به خاطر فرار از مشکلات، زود تصمیم نگیرید.

(ف.ن، اندیمشک، کوی لور)

******

سلام؛ آبجی فائزه و نامزدش کتاب معجزه صمیمیت که 3 جلدی هست رو بخونید. کتاب معرکه ای هست.

(پریسام، 27 مهر، 21 ساله می شم)

******

امید! نه به اون موقع که میگی محدودیت درج پیام وجود داره؛ نه به این موقع که پیام بعضی ها رو دوبار می درجی. واقعا که!

امید: ای کاش نرم افزاری بود که بهمون کمک می کرد تا بدونیم کی تا حالا چند تا پیام فرستاده و چند تا پیامش درج شده؛ البته اگر بود هم باز مشکل داشتیم؛ چون می بایست پیامک یکی که حرف بهتری زده بود رو به خاطر اینکه قبلا پیامکش درج شده نذاریم و برعکس.

******

شادی واقعی؛ سلام؛ آبجی زهرا، شادی واقعی اینه که پدر و مادرت واقعا بهت افتخار کنن و وقتی تو رو می بینن خستگی یه عمر شب بیداری و زحمت از تنشون بیرون بره و البته رضایت خدا که با همون کار قبلی به دست میاری.

(سمیرا، 18 ساله از کرمانشاه)

******

سلام؛ سوره یونس، آیه 58: بگو مومنان به فضل خدا و رحمت او "شاد" شوند و این از هرچه گرد می آورند بهتر است.

(آمنه، دانشجوی کارشناسی الهیات، تهران)

******

سلام بر بکراندیشان؛ می خواستم کتاب: هدیه اثر اسپنسر جانسون ترجمه: کامران پروانه رو معرفی کنم. امیدوارم شما رو به حس خوشبختی برسونه.

(مرضیه، 18 ساله، دانشجوی مدیریت بازرگانی، مشهد) 

******

سلام؛ از اون دوستی که کتاب راز شاد زیستن رو معرفی کردن می خوام تشکر کنم. خیلی کتاب خوبی بود. نکته قشنگی که این کتاب داشت این بود که در زمان حال زندگی کنید تا شاد باشید.

(فاطمه، ۲۰ ساله از شهرستان گرمه)  

******

سلام؛ از همین امروز تو یه برگه، واژه "خدایا شکرت" رو بنویسید و یه جایی جلو چشمتون بذارین. هر روز صبح وقتی از خونه بیرون می آیید با آگاهی کامل، این واژه را تکرار کنید. روی به آسمان. مطمن باشید از تأثیر شگرف اون بر روح و جسمتون حیرت خواهید کرد!

(فاطمه، 17 ساله، شوشتر)

امید: ممنون از همتون. تا فردا 

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط وحید در تاريخ 9 سال پیش و 10:03 دقيقه ارسال شده است

سلااااااااااااام به هم اندیشان عزیز
ازاین سایت خوبتون خیلی ممنونم
امیدوارم همیشه همین جوری خوب و عالی باشه
واقعا به من که خیلی کمک کرده چه حرفای داداش امید و داداش پیامو چه حرفای همه دوستای گلم
امیدوارم موفق باشین

التماس دعاشکلکشکلکشکلکشکلک


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 27 مهر 1391
 2. هم اندیشان سه شنبه 25 مهر 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 24 مهر 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 23 مهر 1391
 5. هم اندیشان شنبه 22 مهر 1391