')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1709 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 9 مهر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: ریشه یابی طلاق ، 1391 ،

 امید: سلام دوستان؛ این آقا حمید یه شبه اونقدر مشهور شد که بعضی هاتون پرسیدین: امید! تو واقعا آقا حمید رو دیدی؟ آره! دیدمش. تو یه بنگاه املاک تو شهرمون. حواسش بیشتر از اینکه به من مشتری باشه به تلویزیون بود. می خواستیم برای یه بنده خدایی خونه بگیریم. خلاصه توجه زیاد این آقا حمید به تلویزیون باعث شد ازش بپرسم پیام نما رو هم نگاه می کنه. گفت: "آره! هم اندیشان شبکه چهار" و بعد هم فورا کنترل رو جلوی تلویزیون گرفت و صفحه 370 رو آورد. بریم سر پیامک ها تا به خاطر پر حرفی دعوام نکردین. نگران نباشین! بقیه اش رو همین امروز براتون می گم. خب، قرار بود به ریشه یابی طلاق بپردازیم. خیلی هاتون گفتین یه عاملش جدی نگرفتن صحبت های جلسه خواستگاریه که باعث می شه دختر و پسر، نتونن خوب همدیگه رو بشناسن. گفتیم: پس برامون سوال طرح کنین. تو جلسه خواستگاری باید چی پرسید؟

******

سلام به هم اندیشان عزیز؛ یکی از سوال هایی که باید تو جلسه خواستگاری پرسیده بشه، درمورد اخلاق هست. در ضمن؛ تو برنامه خانه محبت، یکی از کارشناسان می گفت: اگه می خواین اخلاق طرف مقابل رو بشناسید به رابطه فرد با پدر و مادرش نگاه کنید. اون وقت، می تونید بفهمید که خوش اخلاقه یا بد اخلاق.

(سمانه، 25 ساله، دانشجوی کارشناسی ارشد تربیت بدنی، تکاب)   

******

سلام امید! از مطالعاتی که داشتم به دوستان توصیه می کنم: کتاب گلبرگ زندگی 1 ص 134 به بعد، سوالات جلسه خواستگاری رو بخونن. واقعا مفیده.

(حمیده، لیسانس شیمی)

******

سلام به هم اندیشان گل و آقا امید؛ به نظر من بهترین و موثرترین سوال ها در جلسه خواستگاری اینه که از طرف بپرسی چقدر به نماز اهمیت می ده و آیا خودش نماز می خونه یا نه! با جوابی که طرف به سوالمون میده می فهمیم چه جور آدمیه و آیا به دردمون می خوره یا نه؛ چون ریشه همه فسادها از بی نمازیه؛  پس همه  چیز در نماز خلاصه می شه. غیر از اینه؟

(زینب هستم، 25 ساله از شهرستان ملکشاهی استان ایلام)

امید: البته نمازی که واقعا از روی معرفت باشه. خیلی وقت ها هم آدم ها گول نماز خوندن یکی رو می خورن در حالیکه ممکنه نماز خوندن برای طرف از روی عادت باشه و واقعا در عمل، پایبند به خیلی چیزها نباشه. باید ببینیم چقدر نماز خوندنش از روی معرفته. به قول شما اگه همین برامون مشخص بشه خیلی از مشکلات حله!

******

سلام به دوستای خوبم؛ به نظرم یکی از عوامل طلاق، عدم شناخت از طرف مقابل، موقع ازدواجه. خواهر من یه زندگی پر از مشکل داره؛ چون کل جریان خواستگاری و عقدشون دو هفته هم نشد. حالا دیگه خیلی دیره.

(حدیث، 18 ساله از همدان)

امید: موارد این جوری که کل خواستگاری تا عقد فقط چند روز باشه خیلی زیاد پیش می یاد و این جور مواقع، واقعا دیگه ازدواج، شانسی می شه. ممکنه خیلی خوب باشه و ممکن هم هست خیلی بد؛ ولی چون ازدواج مساله خیلی مهمیه و اگه با شکست مواجه بشه، راه برگشتش معمولا خیلی سخته؛ بهتره تمام حواسمون رو جمع کنیم و عجولانه تصمیم گیری نکنیم.     

******

امید به نظر من تو جلسه خواستگاری هیچی معلوم نمی شه. دختر و پسر باید قبل از ازدواج با اجازه خانواده یه ماه با هم باشن تا با عقاید هم آشنا شن. خیلی تاثیر داره.

(معصومه ایزدی، قائمشهر)

امید: اتفاقا تو جلسه خواستگاری خیلی چیزها معلوم می شه؛ اگه صحبت ها اصولی و حساب شده باشه؛ ولی در عین حال کافی نیست. دختر و پسر باید بیشتر همدیگه رو بشناسن که بستگی به فرهنگ منطقه و خانواده هاشون داره. اگه بتونن همراه با بزرگتری، یه مدتی رفت و آمد داشته باشن و علاقه ای بینشون پیش نیاد که روی دقتشون از شناخت همدیگه تاثیر بذاره، خیلی هم خوبه.        

******

سلام امید؛ یه سوال مهم در مراسم خواستگاری: هدف شما از ازدواج چیه؟

(زهره، 19 ساله، دانشجوی حقوق، تهران)

******

سلام به تک اندیشان؛ امید! خواستم واقعا ازت تشکر کنم به خاطر اینکه از دوستامون خواستی برای روز خواستگاری سوال طرح کنن.

(مهسا)

امید: دوستای هم اندیش! حتما تو این بحث، همکاری کنین. هر کس سوالی به ذهنش می رسه یا تجربه ای داره دریغ نکنه.

******

سلام! کتاب "مطلع مهر" مؤلف: دکتر امیر حسین بانکی پور فرد از انتشارات: "حدیث راه عشق" رو بهتون معرفی می کنم. راهکارهای خوبی برای انتخاب همسر داده. سوالات مربوط به جلسات خواستگاری رو هم مطرح کرده. حتما بخونید.

(فاطمه، پشت کنکوری)

امید: قبلا هم یکی از دوستامون کتاب: "سین‌جین‌های خواستگاری" نوشته:  مسلم داودی‌نژاد از انتشارات: مهر فاطمه رو معرفی کرده بود.

******

سلام؛ یه لطیفه؛ آقا امید درج کن فضا عوض شه؛ خنگول داشته گریه می کرده. باباش می گه چی شده؟ می گه: عاشق شدم. باباش می گه: حالا عاشق کی شدی؟ خنگول می گه: هر کی شما صلاح بدونی.

(عالمه، 19 ساله، دانشجوی مهندسی معماری، رشت)

******

سلام دوستان گل هم اندیش؛ چاکر همتون هستم. آقا امید به نظر من یکی از دلایل طلاق چشم و هم چشمی خانمهاست. زن به شوهرش میگه اینو می خوام، اونو می خوام، چرا بقیه دارن من نباید داشته باشم؟ خودم به شخصه از این جور طلاقها زیاد دیدم.

(محمد علی.ج، 18 ساله از لشت نشا)

******

سلام؛ بیشترین علت طلاق تو این دوره نداشتن قناعت و صبر و تحمله. خداییش یه بار سوال کنید از مامان باباتون که موقع ازدواج چی داشتن جز همینا؟

(فاطمه، 20 ساله)

******

سلام امید! به نظر من ریشه طلاق، بیشتر به خاطر دوستی های قبل از ازدواجه. راستی می خواستم بگم: من دختری هستم که همه چیز تو زندگیم دارم. خونه، ماشین و... اما چه فایده! پدر و مادرم از هم جدا شدن. پدرم داره ازدواج می کنه. امید! من خیلی تنهام، با کلی مشکلات. به خدا داشتن پدر و مادر و آرامش تو زندگی خیلی بهتر از ثروته. همیشه هم اندیشانو می خونم. بدرج تا بفهمن همه و زود قضاوت نکنن که ثروت خوبه.

(دریا، 20 ساله از مشهد)

******

سلام آقا امید؛ کمکم کنید! 5 سال پیش به خاطره اعتیاد، از نامزدم جدا شدم. به خاطر عدم شناخت. اما یکسال بعد تو دانشگاه با یه آقایی آشنا شدم که بهم پیشنهاد ازدواج داده تا شرایطش محیا بشه. الانم باید به خاطر  کارش منتظر بمونم. از این وضیع خسته شدم. دو هفته ایه که رابطمون قطع شده؛ اما خیلی سخته واسم. نمی دونم دارم احساسی تصمیم می گیرم یا...

(سحر، 24 ساله) 

امید: آبجی! وقتی پسری، ازدواج رو به بهانه های مختلف عقب می اندازه؛ احتمال اینکه داره از دختر خانوم سوء استفاده می کنه و در نهایت زیر همه چیز می زنه، بسیار بسیار زیاده.   

******

سلام؛ من یه جا خوندم در مراسم خواستگاری باید سوال هایی بپرسیم که طرف، جواب مورد نظر ما رو متوجه نشه.

(فرزانه، 19 ساله، دانشجوی مهندسی کامپیوتر)

******

سلام امید؛ یه لطیفه؛ خنگول معتقده: عامل اصلی طلاق، ازدواجه.

(حسین موسوی، لیسانس ادبیات از ساری. بابای سامان و سورنا)

******

سلام؛ توی بعضی از مجالس خواستگاری آدم اصلا نمی تونه تکون بخوره. بعضی از سوالا رو هم که ته دلشه روش نمی شه بپرسه! می شه راهکار بدین؟

(محدثه، بافق، یزد)

امید: به قول قدیمی ها: "آدم کم رو، گرسنه از سر سفره بلند می شه." پس اگر بخواید جلسه مهم گفتگو برای ازدواج رو با کم رویی و تعارف بگذرونید، دست پری برای شناخت همدیگه نخواهید داشت.

******

سلام  امید! بچگی کردم و با پسری دوست شدم. بعد از مدتی خواستم باهاش قطع رابطه کنم که تهدیدم کرد. حالا واسم خواستگار اومده و از همه لحاظ خوبه. می خوام عقد کنم؛ اما می ترسم که آبرو ریزی کنه. دوستان! تو رو خدا کمکم کنید. یه بار اومده خواستگاری؛ ولی بابام قبول نمی کنه؛ چون خانواده خوبی نیستن.  

******

سلام امید! آجی من شب خواستگاری شرایطتش رو گفت و پسره هم قبول کرد؛ اما الان بعد ۴ سال یکیش رو هم عملی نکرد و زیر همشون زد. هیچکس باورش نمی شه اون پسر این باشه.

******

سلام؛ شما می گید سوالای ازدواج اگه منطقی باشه بعد مشکلی پیش نمیاد؛ اما اگه یه مردی برای رسیدن به زن مورد علاقه اش حتی به سوالای خواستگاری هم جواب دروغ بده چی؟

(هستی، ۲۴ ساله از تهران)

امید: به خاطر همین همش می گیم: باید شناخت، کامل باشه. اول از هر چیز باید بدونیم طرفمون صداقت داره و آدم پایبندی هست یا نه. راستی؛ چه طور می شه این رو فهمید؟

******

سلام آقا امید! چند تا از سوالایی که می شه روز خواستگاری پرسید: از طرف مقابل بخوایم خودشو کامل معرفی و خلاصه ای از گذشتش رو بیان کنه. آقا درباره وضع مالیش توضیح بده. ارزش های خانوادگی، تحصیلات و ... از خواستگار سوال بشه که به نظر او زن باید چگونه و با چه پوششی در اجتماع حضور پیدا کنه. حتما برنامه فعلی و برنامه آینده خودشون رو بگن. وضع لباس و ظاهر... و یه نکته هم اینکه: هنگام صحبت طرف مقابل، سرتاپا گوش باشیم و متانت و وقار رو رعایت کنیم.

(زهرا، ترم آخر حقوق)

******

سلام! شما چه طور می گید که باید قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم در صورتی که تا وقتی زیر یه سقف زندگی نکنی نمی تونی کسی رو بشناسی. چه برسه یه جلسه خواستگاری با آدمی که تا به حال ندیدیش؟؟؟

(آیناز از پایتخت)

امید: درسته! خیلی چیزها بعد از اینکه زیر یه سقف می ریم مشخص می شه؛ ولی اگه تلاش کنیم تا همون چیزهایی رو که بیرون از سقف می شه فهمید، بفهمیم، خیلی از مشکلات حل می شه.  

******

سلام امید! خوبی؟ چه خبر از پیام؟ یه سوال دارم. تو جلسه خواستگاری چه جوری بفهمیم آقا پسر خسیس نیستن؟

(زهرا، 21 ساله، دانشجوی زبان انگلیسی، تهران)

امید: با سوال. دوستای گلم! به نظرتون با چه سوالاتی می شه متوجه شد؟

******

سلام؛ طلاق، ۲ ریشه مهم داره. یکی زیاده خواهی و دوم نگه نداشتن حریم یکدیگر که باعث خرابی پل های پشت سر می شه.

(محمدرضا، بابای حمیدرضا و علیرضا)

******

سلام دوستان خوبم و البته آقا امید؛ به نظر من باید سوالی بپرسیم تا بتونیم با جواب سوال به قدرت تصمیم گیری و استقلال طرف و همینطور وابستگی هاش به دور و برش پی ببریم.

(لیلا، 25 ساله، کارشناس کشاورزی از کاشان)

******

سلام؛ به نظر من اولین سوال باید اعتقادات مذهبی، بعد اخلاقیات، سپس مادیات و در آخر هم آرزوهایی که طرفین دوست دارن تو زندگی بهش برسن.

(حمید، 64، تهران)

******

آقا حمید، لطفا برامون بگو امید رو کجا دیدی؟ چه جوری فهمیدی خودشه؟ امید باور کن برای همه سوال پیش اومده، پس خودت همه ماجرا رو بگو!

(زهرا)

امید: یه کم از ماجرا رو صبح گفتم. به اونجایی رسیدیم که آقا حمید صفحه 370 رو آورد و گفت: "این هم اندیشانه! یه کسایی به اسم امید و پیام میان و درباره موضوعات مختلف بحث می کنیم." ادامه داد: "من خیلی پیامک دادم و تا حالا هم چندتاش درج شده؛ ولی پیامک های دوستام نه!" خلاصه وقتی دیدم یه هم اندیش پر و پا قرصه؛ دلم نیومد خودم رو معرفی نکنم. یه تجربه ای هم برام می شد که ببینم وقتی یه هم اندیش و امید همدیگه رو ببینن چه جوریه؟ دستم رو جلو بردم و باهاش دست دادم و گفتم: من همون امیدم. این جا بود که خشکش زد. ساکت بود و فقط نگاه می کرد. احتمالا با خودش می گفت: عجب خالی بند حرفه ایه؛ ولی خب، بیشتر که با هم حرف زدیم "یه کم" پذیرفت که ممکنه درست باشه. به مادرش گفته بود: من امروز امید رو دیدم. مادرش هم جواب داده بود: آخه پسر! امید اینجا تو شهرک ما چی کار می کنه؟ این رو بعد از ظهر اون روز که دوباره به بنگاه رفتم بهم گفت. و این رو هم گفت که: من هنوز باور نمی کنم که تو امید باشی.     

******

سلام؛ از یه وکیل درباره علت طلاق ها سوال کردم گفت: بیشتر، عدم تفاهم و معتاد بودنه.

(مهدی، 23 ساله، مجرد، لیسانس باغبانی از دامغان)

امید: دوستان! این کلمه "مجرد" یه کم بودار نبود؟

******

سلام به همه گل اندیشان و داداش امید. یه سوال از متأهل های باشگاه دارم. اگه بخواین برگردین به روز خواستگاری؛ با تجربه ای  که الان دارین، چه ملاک هایی واستون مهمتره؟ اول پیامتونم بنویسید تجربه. ممنون.

(جلال، 26 ساله از مشهد)

******

سلام؛ دوستمون طیبه گفت: برای جلوگیری از طلاق، گذشت کافیه؛ اما یه روانشناس می گفت: گذشت، مثل مسکن می مونه و موقتی رابطه رو نگه می داره؛ باید ضعف ها مونو بشناسیم و برطرفشون کنیم تا طلاق کاهش پیدا کنه

(لیلا،20، تهران، دانشجو مدیریت صنعتی)

******

سلام؛ من همیشه باید هم اندیشان رو دنبال کنم. هر نکته ای هم که دوستام درج می کنن، یادداشت می کنم. واقعا باشگاه خوبی داریم.

(سانازم از همدان، لیسانس زمین شناسی)

امید: ممنون از همتون که اینقدر خوبین! بزرگترین غم من اینه که نمی تونم همه پیامک هاتون رو درج کنم. تا فردا.

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 13 مهر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 12 مهر 1391
 3. سه شنبه 11 مهر 1391
 4. هم اندیشان دوشنبه 10 مهر 1391
 5. هم اندیشان شنبه 8 مهر 1391