')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2141 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1990 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1799 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1695 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2039 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1705 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 8 مهر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: ریشه یابی طلاق ، 1391 ،

دوستان خوب، سلام! حتما ذوق دارین آخرین نتایج سرشماری خانواده هم اندیشان رو بدونین. تا ساعت ده و پانزده دقیقه شنبه 8 مهر، بیست و چهار  هزار و نهصد و چهل و دو نفر، کلمه عضو رو به پیامک 3000048 ارسال کردن. هر کی هم اندیشان رو می خونه این کار رو نکنه، بی معرفتی کرده؛ چون تعداد واقعی خانوادمون مشخص نمی شه. نرم افزار سرشماری ما از هر تلفن همراه فقط یه بار کلمه عضو رو می پذیره؛ پس اگه تو خونوادتون به جز شما کس دیگه ای هم هست که هم اندیشان رو می خونه؛ ازش بخواین تا با تلفن همراه خودش یا اگه نداره با یه تلفن همراه دیگه، کلمه عضو رو ارسال کنه. خب؛ این هفته می خوایم به ریشه یابی طلاق بپردازیم؛ حتما درس های خوبی برای هممون خواهد داشت.

******

سلام امید و هم اندیشان؛ علت اصلی بعضی از طلاق ها اینه که قبل ازدواج می دونن طرف، چه مشکلی داره؛ ولی میگن اگه بریم زیر یه سقف، درستش می کنم و یکی دیگه هم دخالت بی جای خانواده دو طرفه. باید بذارن زن و شوهر خودشون درمورد مشکلشون فکر کنن تا با همفکری و منطق، مشکلشون برطرف بشه.

(فاطمه هستم از آذربایجان شرقی، روستای قره تپه)

******

سلام؛ به نظر من ازدواج هایی ک فقط براساس احساسات به وجود میان، با شروع شدن زندگی مشترک و نشون دادن ضعفای طرف مقابل، خیلی زودتر به طلاق ختم می شن.

(پریسا، 18، اهواز)

امید: یه کارشناسی می گفت: بعضی وقت ها ما داریم تو انتخابمون واقعا احساسی برخورد می کنیم؛ ولی خودمون رو گول می زنیم و می گیم: "نه! من خوب فکر کردم و کارم درسته!" این جور وقت ها، احساس ها در واقع ژست عاقلانه به خود گرفتن و گول زنک هستن. برای اینکه بدونیم واقعا کارمون درسته، باید با افراد عاقل و دلسوز مشورت کنیم؛ اگه اون ها تایید کردن، اونوقت معلومه که واقعا احساسی عمل نکردیم.     

******

سلام می کنم به دوستای هم اندیش خودم و امید؛ خوبین؟ وقت کردین یه حالی از منم بپرسین؟ می خواستم بگم یکی از مهم ترین  علل طلاق، دوستی های قبل از ازدواجه. جوونا! شما رو به اون خدا قسمتون می دم سرنوشتتون رو عوض نکنین.

(زینب، 17 ساله از تبریز)

******

سلام؛ یه عامل طلاق، دخالت بی جای خانواده هاست؛ مخصوصا اگه با وصلت، ناراضی باشن و هی چوب لاچرخ زندگی جوونا کنن.

(آتی، 19ساله، خوانساری)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ امید چه خبر از پیام؟ نخواستم پیام بدم به خودم گفتم خدا رو چه دیدی شاید این دفعه درج شد؛ ولی به هر حال درج بشه یا نه من هم اندیشانو می خونم. هم اندیشانو به بچه های باشگاهمون معرفی کردم؛ الان کلی رزمی کار تو باشگاه داریم. ما چند تا سبک کار می کنیم؛ اگه دعوایی چیزی شد خبرمون کن.

(رضوان رشیدی مهر، ۱۸ ساله از خرم آباد، فعلا دیپلم حسابداری)

امید: تو کشتی هم اندیشان که خدا رو شکر، همه هم اندیشن و اهل دعوا معوا نیستن؛ مگه موقعی که از کشتی پیاده می شیم و جایی میریم که اون هم بعیده؛ چون یه هم اندیش واقعی هیچ وقت... یه حدیث خوبی دراین باره داریم: "با مردم مدارا کن تا از گزند آن ها در امان باشی." تو زندگی، اصل، مدارا کردنه.    

******

سلام؛ تفاهم یعنی: توانایی تحمل تفاوت ها... به نظر من نداشتن گذشت بین زن و مرد علت اصلی طلاق در جامعه ماست. پدر و مادرهای ما خیلی با گذشت و صبور بودن و با خوب و بد همدیگه می ساختن؛ اما حالا تا تقی به توق می خوره، طلاق و طلاق کشی راه میندازن.

(طیبه از آق قلا، 22 ساله)

******

سلام به دوستان؛ طلاق، به خاطر شناخت ناکافی هستش باید دقت داشته باشیم که کیو انتخاب می کنیم.

(بهرام قوشاچای)

******

سلام هم اندیشان؛ باورتون می شه! امید رو دیدم. خشکم زد. داشتم از تعجب سکته می کردم.

(حمید سجادی از شهر آقا امید)

امید: برای اولین بار، امید، لو رفت.

******

سلام؛ به نظر من یکی از علت های طلاق اینه که تو جلسه خواستگاری حرف های مهم بین دختر و پسر زده نمی شه و بیشتر، حرف های کلیشه ای زده می شه. بچه ها یه بار انتخاب کنید؛ اونم درست و با چشم باز.

(الهه، ترم 5 حقوق از قودجانک)

******

سلام؛ قضات و وکلای دادگستری اعتقاد دارن: در ایران بیشترین عامل طلاق، عدم آگاهی زوجین از مسائل زناشوییه. چه خوبه قبل از هر اقدامی، درمورد ازدواج و زندگی مشترک، مطالعه داشته باشیم.

(شیدا از تبریز)

******

سلام؛ به نظر من طلاق مانند شیمی درمانیه که برای بیماری های صعب العلاج در آخرین مرحله باید ازش استفاده بشه نه این که آدم موقع ازدواج چشمشو ببنده بعد با اولین مشکلی که براش پیش میاد بگه طلاق.

(علی از اصفهان)

******

سلام؛ شاید شنیده باشید که پیامبر بزرگ اسلام فرموده اند: منفورترین حلال ها، طلاق است.

(آموزگار پایه اول، 32 ساله از قم)

******

سلام هم اندیشا؛ همسر آینده تون رو فقط به اعتماد فامیل بودن، چشم بسته انتخاب نکنین. دختر خاله من همین کارو انجام داد و بعد از عقد، تازه اخلاق خانواده نامزدشو فهمید که برخلاف ظاهر، هیچ شباهتی به خانواده ما نداشتن که منجر به طلاق شد.

(زینب هستم از نصف جهان)

******

سلام؛ به نظر من یکی از علت های بارز طلاق توی این دوره و زمونه، دوستی های قبل از ازدواجه که باعث می شه جوونا از روی احساس ازدواج کنن و تصمیمشون عقلانی نباشه.

(مهسا، دانشجوی حقوق، ۱۹ ساله)

******

سلام به هم اندیشان عزیز و آقا امید؛ کاش نظر جامعه نسبت به طلاق بد نبود. آخه خیلی ها مثل من به خاطر همین موضوع مجبورن زندگیشون رو تحمل کنن. شوهرم خیلی بداخلاقه. دیگه دلم مرده. هیچ انگیزه ای برای زندگی کردن ندارم...

******

سلام ناز اندیشان گلم؛ به نظر من یه دندگی طرفین و کوتاه نیومدنشون می تونه عامل اصلی باشه. به خصوص خانوما. اگه یه کم فقط یه ذره حضرت زهرا (س) و امام علی (ع) رو الگو قرار بدیم، دیگه واژه طلاق وجود نخواهد داشت.

(شکیبا هستم، ۲۰ ساله، دانشجوی رشته شیمی محض)

امید: البته بعد از انتخاب درست. 

******

سلام؛ من خودم مجردم؛ ولی توی دوست و آشناها افرادی بودن که کارشون به طلاق کشیده و علتش رو اختلاف فرهنگی گفتن. دوستان به قول ی مشاور، اول شناخت، بعد تعهد. نه اینکه عقد کنی و بگی بعدا شناخت کم کم حاصل می شه.

(ف، 61، کارشناس طراحی لباس از اراک)

******

سلام؛ معلومه اگه همه جوونا مثل آقا حمزه و آقا مهدی، عجله نکنن و با چشم باز انتخاب کنن آمار طلاق میاد پایین. درست نمی گم آقا امید؟

(فاطمه، 20 ساله)

امید: چرا خب!

******

سلام؛ به نظر من یکی از دلایل طلاق، نداشتن اطلاعات کافی طرفین از یکدیگر و نداشتن آمار دقیق از خصوصیات همدیگه و تفاهم نداشتنه.

(ناهید، 19 ساله، بناب، دانشجوی فیزیک)

******

تصویر ذهنی؛ من حرف اون خانمی که می گفت عاشق برادر شوهرش شده هیچ وقت از یادم نمیره. داداش امید! به نظر من خیانت یکی از دلایل طلاق هستش.

(مژگان، شهر ری)

امید: عشق ممنوعه، آخر و عاقبتش مشخصه!

******

سلام هم اندیشان نازنین؛ من زندگی و همسرم رو با تمام وجود و عاشقانه دوست دارم؛ ولی دوست ناباب باعث شد همسرم معتاد شه. به نظر شما عاقلانه است زندگی با اعتیاد آن هم از نوع شیشه کریستال. مگه طلاق راه نجات نیست؟

******

سلام امید! تو خانواده ما طلاق گرفتن یه  امر خیلی ناپسندیه. من هزار و یک دلیل برای طلاق گرفتن دارم؛ اما گفتن باید بسوزی و بسازی! آخه پس من کی باید زندگی کنم؟

(زهرا از کرمان)

******

سلام؛ به نظر من یکی از علت های اصلی طلاق اینه که قبل از ازدواج روابط دو طرف بیشتر بر پایه احساسه نه منطق؛ چون مثلا پسر یا دختر، هر بدی که از هم ببینن نادیده می گیرن که بعد ازدواج نمی تونن باهاش کنار بیان..!

(زهرا.س، 74، مشهد)

******

سلام؛ به نظر من یکی از مهم ترین علت طلاق زن و شوهرهای امروزی برطرف نکردن نیازهای..... همدیگه هست که متاسفانه بیشتر این بی توجهی ها از سوی خانوم هاست.

(سحر، کازرون)

امید: کتاب های زیادی در این زمینه هست که متاسفانه خیلی از زوج ها اون ها رو مطالعه نمی کنن و می تونه کلی تو زندگیشون تاثیرگذار باشه.

******

اگه دوستم این سوال که چه هدفی رو دنبال می کنی؟ یا اصلا هدفی داری یا نه؟ رو از همسرش می پرسید شاید تو تصمیمش برای ازدواج تجدید نظر می کرد تا کارش به اینجا نکشه. نمونه های ازین دست خیلی زیادن. کافیه سری بچرخونیم و به اطرافمون بهتر نگاه کنیم. به فرموده حضرت علی (ع): عبرت ها فراوانند و عبرت گیرندگان اندک.

(ریحانه، 21 ساله، کرج، دانشجوی مهندسی کامپیوتر نرم افزار)

امید: دوستای گلم! خیلی هاتون پیامک زدین و گفتین: اگه صحبت های دختر و پسر در جلسه خواستگاری، اصولی و از روی فکر باشه؛ اگه سوالات حساب شده ای پرسیده بشه و شناخت خوبی ایجاد بشه؛ خیلی از ازدواج های ناموفق شکل نمی گیره. حالا می خوایم یه کاری کنیم. می خوام ازتون بخوام که سوال طرح کنین. تو جلسه خواستگاری چی بپرسیم که پاسخش به ما کمک کنه تا طرف مقابلمون رو بشناسیم. خوب فکر کنین و سوال طرح کنین. از اینترنت هم می تونین کمک بگیرین.

******

سلام؛ من تو نامزدیم طلاق گرفتم دلیلشم عدم تفاهم به دلیل شناخت ناکافی قبل از عقد بود.

(محیا،20، فسا)

******

سلام گل اندیشان؛ یکی از بزرگترین علت های طلاق، توقع های بیش از حد هستش.

(سحر)

******

سلام به امید و دوستان گل اندیش؛ به نظر من علت بیشترین طلاق ها مربوط می شه به اون دسته آدمایی که با رضایت خانوادشون ازدواج نکردن.

(آرزو، 19 مهر میشم 17ساله)

امید: آقای عباسی که کارشناس رادیو معارفه می گفت: "با پدر و مادرتون مشورت کنید و نظر اون ها و بقیه بزرگترها و حتی استاد و معلمتون رو جویا بشید؛ ولی تصمیم گیری نهایی با خودتون باشه؛" چون شما هستید که قراره زندگی کنید. من خودم شخصا نظرم اینه که اگه همسر آینده، هم از جانب بزرگترها و هم از جانب خودمون، مورد تایید قرار بگیره، یعنی همه راضی باشن؛ ازدواج موفقی صورت خواهد گرفت.

******

سلام؛ یکی از عوامل طلاق اینه که مردم ما با دیدن فیلم های غربی سعی می کنن خودشونو مثل اونا کنن و دست به هر کاری که از نظر اونا عادی میاد می زنن.

(سونا از تالش)

******

خاطره؛ سلام امید؛ یه خاطره از مامانم که مربوط به هم اندیشان می شه برات بگم که چند روز بخندی.  اول کاسه تخمه رو بیارین. آقا! بعد از مدتی مادر ما اومد هم اندیشان رو بخونه. به آخرش که رسید دید امید گفته فردا همدیگه رو می بینیم. مامان با تعجب گفت: کجا قراره هم اندیشان همدیگه رو ببینن؟؟ از بس که خندیدم شکمم درد گرفت.

(یه هم اندیش واقعی از فارس)

امید: فردا همدیگه رو می بینیم. با چشم دل!

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 13 مهر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 12 مهر 1391
 3. سه شنبه 11 مهر 1391
 4. هم اندیشان دوشنبه 10 مهر 1391
 5. هم اندیشان یکشنبه 9 مهر 1391