')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://www.370ia.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 2156 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 2013 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1827 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1709 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 2054 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1728 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»جدیدترین خبرهای امروز

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 25 مهر 1391

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده () | مربوط به موضوع: راز شاد زیستن ، 1391 ،

سلام؛ آخه یه چی میگیدا! آدمی که بیکاره، بی پوله، مشکل خانوادگی داره، افسرده است و هزار درد دیگه داره، چطور می تونه شاد باشه؟ شعار ندین.

(الی، 19 ساله)

امید: دوستان گلم! سلام؛ همونطور که گفتم: مشکل برای همه وجود داره و گاهی، بعضی ها تو یه دوره هایی از زندگی، مشکلاتشون از حد طبیعی هم بیشتر می شه؛ حتی ممکنه کسی پیدا بشه که تمام دوران زندگیش این شرایط سخت رو داشته باشه. خب، باید چه کار کرد؟ هر کس باید در حدی که می تونه شاد زندگی کنه؛ و اگه شرایط واقعا سختی داره که نمی تونه شاد باشه، این پیامک دوست هم اندیشمون رو فراموش نکنه: اگر نمی توانیم کاری کنیم که مرغان غم بالای سر ما پرواز نکنن؛ حداقل اجازه ندهیم تا روی سر ما لانه بسازند. نکته اینجا است. و نکته دیگه هم اینکه دیدگاه ما نسبت به زندگی خیلی مهمه. منظورم رو تو پیامک های بعدی متوجه می شین.

******

روحیه؛ سلام؛ اگه به گفته دکتر خسروی عمل کنیم؛ یعنی نعمت های خدا و یا داشته هامون رو روی کاغذ بنویسیم و با نداشته ها و مشکلاتمون مقایسه کنیم. اونوقت شاکر خدا می شیم و از زندگیمون لذت می بریم.

(زهرا، 20 ساله از گل ها)

امید: امروز آقای خسروی یه مثال خیلی قشنگ زدن. گفتن: یه دختر دانشجو، مشروط شده بود. وقتی می خواست خبر مشروط شدنش رو به پدر و مادرش بده، تو یه نامه، کلی عیب و ایراد از خودش گفت و بعد هم گفت که مشروط شده. پدر و مادرش از اینکه این همه دخترشون عیب و ایراد پیدا کرده بود داشتن سکته می کردن؛ ولی اون دختر آخر نامه اش نوشته بود: "همه اش شوخی بود. من فقط مشروط شده ام." پدر و مادر یه نفس راحت کشیدن و با خودشون گفتن: خدا رو شکر. مشروط شدن که پیش اون همه عیب و ایراد، هیچه.    

******

روحیه؛ سلام؛ من 9 سالم بود و پدرم فوت کرد و تا الان کلی مشکل تو زندگی داشتم؛ اما با خوندن مجله موفقیت و کتابای روانشناسی، همیشه شادم؛ حتی الان که پام شکسته بازم شادم. کوهنوردی و ورزشم می کنم. شعارم اینه: هر که در این بزم، مقرب تر است / جام بلا بیشترش می دهند.

(مهسا، 21 ساله از شیراز)

******

روحیه؛ هر روز این جمله ها رو تکرار کنیم: خدا وجود داره... خدا داره منو می بینه... من تنها نیستم... خدا مشکلم رو می دونه... با سعی و تلاشی که برای حل مشکلم می کنم، اگه خدا صلاح بدونه حلش می کنه و اگه همچنان غرق در مشکلات باشم، به این نتیجه می رسم که عزیزترین بنده خدا هستم و والسلام. همیشه شااااااد باشییییین!

(ثریا آزادی 21 ساله از تبریز )

******

سلام امید چرا ناراحتی؟ واسه حضور هم اندیشان محدودیت مکان داری؟ همتون بیاین بریم ییلاقمون. بالای یه تپه وسیع، دور هم باشیم. حالا شاد شدی؟

(بابای سامان و سورنا از روستای دادوکلای ساری)

امید: حالا که هوا سرد شده؟ هممون روی اون تپه، یخ می زنیم.

******

سلام به آقا امید و به هم اندیشان؛ در جواب آقا شاهین که فرمودن: شادی = رضایت و از هر کاری که رضایت داشته باشیم شاد می شیم، باید بگم: خیلی کارها هست که ما با رضایت انجام می دیم؛ ولی شاد نمی شیم یا شادیمون لحظه ایه. چرا؟ چون حتما رضایت خدا توش نیست. حتی بعضی وقتا خودمونم می دونیم؛ پس من عقیدم اینه: شادی = رضایت خدا

(حسین، 41 ساله، بروجن)

******

هم اندیشان سلام؛ کتاب: کاش قبل از ازدواج می دانستم؛ نویسنده: گری چپمن؛ مترجم امین میکائیل زاده. برای کسانی که  می خوان بدونن دوران نامزدی و بعد از اون چطور با همسرشون رفتار کنن و صحبت کنن خیلی خوبه.

(معصومه)

******

سلام به همه؛ چطورید؟ من واقعا خیلی چیزا ازتون یاد گرفتم. البته با دوستام درمورد بحث هر هفته صحبت می کنم! رو من که خیلی تاثیر گذاشته! می تونم بگم باشگاهمون توپه توپه!

(سانازم، 18 سال و 2روز، ماسال، گیلان) 

******

سلام؛ زهرا جون پرسیدن شادی واقعی چیه. به نظر من انسان کم توقع همیشه شاده. هر قدر دور از تجملات زندگی باشی می تونی آسوده و با اعصاب راحت، شاد باشی.

(فاطمه ملکی راد، تربت حیدریه)

******

سلام امید؛ برای شاد زیستن دلیلی بهتر از سلامتی می خواین؟ مشکلات نباید مانع شاد زیستن بشن. صدای آب رودخانه بدون سنگ هایی که در مسیر آن هستند قشنگ نیست. ما باید زاویه دیدمون را عوض کنیم. دوستان نظر بدن.

(رعنا،  ۷۳  از گلپایگان)  

******

سلام؛ راضیه خانوم! لطیفه ای که فرستاده بودی خیلی با حال بود. حالا اینو داشته باشید: خنگول می ره دانشگاه از دو لحاظ همه می فهمن این همون خنگوله: 1- سامسونتشو می ذاشته تو زنبیل 2- وقتی استاد تخته رو پاک می کرده اونم دفترشو پاک می کرده. بدرج تا دوستامون شاد بشن.

(نگین تاجورپور از داراب) 

******

سلام؛ برای اینکه تا آخر عمر شاد باشیم بیایید در ازدواج، درست انتخاب کنیم؛ چون همسر خوب، شادی به خونه میاره. موافقید؟

امید: خب، این برای اوناییه که هنوز ازدواج نکردن؛ اونایی که ازدواج کردن و تو زندگیشون یه مشکلاتی دارن چی؟ آقای رحیم پور ازغدی دیشب تو برنامه "چند دقیقه تفکر" گفت: زن و شوهرها باید مهارت های زندگی رو فرا بگیرن تا مشکلاتشون کمتر بشه. سعی کنن مشکلات رو خودشون حل کنن و برای هر مشکل کوچیک، لازم نیست پیش مشاور برن. مشاور برای حل کردن مشکلات جدیه؛ موقعی که زوج ها واقعا نمی دونن دیگه باید چی کار کنن و به بن بست رسیدن. گفت: زن و شوهرها ایده آل فکر نکنن و خیال کنن که صد در صد می شه تفاهم به وجود آورد. باید مهارت های زندگی رو فرا گرفت و با مشکلات کنار اومد و صبر و تحمل کرد تا زندگی سر و سامون بگیره.      

******

سلام؛ پیشنهاد می کنم روزهای یکشنبه، شبکه ۴ حدودای ساعت ۱۲، برنامه اردیبهشت رو ببینید. موضوعش درمورد مهارت زندگیه.

(ندا، گیلان، املش، حسابدار)

******

سلام به تک اندیشان و آقا امید؛ می خواستم کتاب: به کمک قانون جذب همسر دلخواهت را پیدا کن؛ با ترجمه نفیسه معتکف رو معرفی کنم. بهترین کتاب کاربردی برای دختر و پسرهای مجرده. امیدوارم به دردتون بخوره.

(سارا، ش از شیراز)

******

سلام به همه؛ آقای میثاق تو برنامه اردیبهشت می گفت: اگه می خواین شاد باشین به جای اینکه فکر عوض کردن حالتون باشین، حالت تون رو عوض کنین. چون حال یه حس گذراست؛ ولی حالت همیشگیه.

(حسن اکبری، ۲۸ ساله، تهران) 

******

سلام؛ آیا من که تحصیلات عالی ندارم برای باشگاه مفید نیستم و باید فقط خوننده مطالب باشگاه باشم؟

(سمیه، سیکل، 24 سال)

امید: تحصیلات عالی نداری؛ اما تجربه و آگاهی که داری! ما به تجربه و اگاهی همه هم باشگاهی ها  نیاز داریم. فراخوان برای جمع آوری اطلاعات دانشگاهیان باشگاه هم برای برنامه های جنبی باشگاهه که بزودی انجام می شه.   

******

سلام؛ یه راه شاد بودن، یادگیری چیزای جدیده که مانع یکنواختی زندگی می شه. در ضمن باید رابطه مون با خدا مثل دو تا دوست باشه و در نظر داشته باشیم که نا امیدی از گناهان کبیره است.

(مهدیه، ۱۹، دانشجوی دبیری شیمی، رودسر)

******

سلام؛ راستش چند بار دست به خودکشی زدم خوشبختانه موفق نشدم. امشب خیلی دلم گرفته؛ حتی بعد از خوندن هم اندیشان هم قلبم آروم نگرفت. صفحه  660 پیام نما، نیایش، رو خوندم، باور کنید بدجور آروم شدم.

(ژینا مهمان نواز از کرمانشاه)

******

شادی واقعی؛ اجازه ندهیم حوادث گذشته روی زندگی آینده مان اثر بگذارد. باید از ته دل باور کنیم که خدا خیییلی بنده هاشو دوست داره که حتی به صلاحشون خیلی چیزا رو به اونا نداده.

(گلی از مشهد)

******

سلام به تک تک هم اندیشان و آقا امید! امیدوارم حال همتون خوب باشه و همگی شاد باشین. شادی = رضایت خداوند؛ شادی = رضایت پدر و مادر؛ شادی = تن سالم و...

(محمد، ۲۲ سال و ۵ روزه، از تویسرکان)

******

سلام؛ یه زمانی فکر می کردم شادی واقعی اینه که: پولدار باشم؛ خانواده شیک و پولدار داشته باشم؛ به کسی ک دوستش دارم برسم و... خلاصه شادی و خوشبختی رو اون چیزی می دونستم که دلم می خواست داشته باشم؛ اما حالا فهمیدم خیلی از چیزهایی که آرزو داشتم اصلا به صلاحم نبوده و نه تنها باعث شادیم نبوده بلکه... و اما حالا: شادی واقعی رو نزدیک شدن به خداوند می دونم، لبخند رضایت بخش پدر و مادر، کمک به بقیه و خیلی چیزهای دیگه... که همه علاوه بر دنیای شاد به آخرت شاد داشتن هم البته با تلاش، کمک می کنه.

(رها از مشهد)

امید: آقای خسروی امروز می گفت: "طبق تحقیقی که تو دنیا صورت گرفته: بیش از 90 درصد آدما، احساس خوشبختی نمی کنن؛ در حالیکه خیلی هاشون، شرایط خوبی هم دارن؛ پس مشکل چیست؟ مشکل در بی وفاییه! مشکل در سبک های غلط  زندگی های امروزیه!"      

******

سلام؛ به قول آقای خسروی یکی از علل شاد نبودن ناشکری و گله گذاری از خداوند متعاله؛ پس بیایید از این به بعد سپاس گذار و باوفا به نعمت های خدا باشیم.

(مریم، چهل ساله از تهران)

******

شادی حقیقی؛ سلام؛ به نظر من زمانی که به پدر و مادرم کمک می کنم و دعای خیرشون در زندگی، پشت سر منه، اون زمانه که شادی حقیقی رو حس می کنم...

(فاطمه منظمی از مشهدالرضا)

امید: می بینین نگاه ما به زندگی چه قدر در شاد بودنمون تاثیر داره؟ شاد بودن یعنی یه حالت و حس خوب در ما به وجود بیاد؛ و اون حال، موقعی واقعی و عمیقه که رضایت خدا توش باشه؛ حتی ممکنه دنیا مشکلات داشته باشیم؛ اما اون شادی و رضایت، خستگیمون رو در کنه. فکر کنم با همفکری شماها، تو بحثمون داریم به جاهای خوب می رسیم. ممنون!       

******

سلام امید؛ سه روز پیش که پیام  دادم کلی خوشحال شدم و گفتم یه نفر هست که به فکر من و امثال من باشه. نه این که فکر کنی دارم گله می کنم. نه! باور کن من یکی از عضوهام و هر شب ساعت ده وقتی پسرم رو که عقب مونده ذهنیه خوابش کردم، هم اندیشان رو می خونم؛ اما با شرایطی که دارم؛ با وجود این بچه، چه جوری می تونم شاد باشم.

(یه مادر از ساری)

امید: می دونم واقعا سخته و امیدوارم بتونی از صحبت های دوستامون به یه نتیجه خوبی برسی و یه جوری آرامش بگیری.

******

سلام؛ امروز اولین بارمه برنامه طلوع رو می بینم. آقای خسروی نکته ای گفت که همیشه بهش فکر می کنم و باعث شده به خیلی از مشکلام غلبه کنم: اینکه هر وقت براتون مشکلی پیش اومد یادتون نره که می تونست بدتر از این هم باشه. اولین فایده اش اینه که فرد امیدوار به حل مشکلش میشه و خدا رو شکر می کنه.

(فاطمه)

******

روحیه؛ کس بی غم در این عالم نباشد؛ اگر باشد بنی آدم نباشد. سلام دوستای هم اندیشم. من مینام، 24 سالمه و متاهلم. 3 ماهه که پدرمو از دست دادم. تو غربت زندگی می کنم و مشکلات زیادی دارم. غم از دست دادن پدرم واقعا داغونم کرد؛ ولی من بابامو از دست دادم خدا رو که از دست ندادم. هر روز صبح با خوندن دعا براش روزم رو شروع می کنم. غوغا می کنه. امتحان کنین.

******

سلام به نیک اندیشان و امید؛ آقای خسروی امروز یه متن قشنگ رو خوندن که درمورد شکر کردن یه زن از نعمت های خدا بود: خدایا شکر که هر شب صدای خرخر شوهرم را می شنوم و این یعنی اینکه او زنده و سالم است؛ شکر که لباسهایم برایم تنگ شده و این یعنی غذای کافی برای خوردن دارم؛ شکر که این همه شستنی و اتو کردنی دارم و این یعنی  لباسی برای پوشیدن دارم؛ شکر که سر و صدای همسایه را می شنوم و این یعنی گوش های سالم دارم...

(سارا، دی ۶۹، متاهل، از شوشتر)

******

سلام امید خان و دوستان هم اندیش؛ وسط برنامه طلوع، برق ما قطع شد و حالم خیلی گرفته شد؛ اما بلافاصله یادم اومد که از دوستان هم اندیشم مطالب رو می خونم. نق نزدم و خدا رو شکر کردم.

(زهرا تقوی، 30 ساله از لاهیجان)

******

وای هم اندیشان ممنون که برنامه طلوع رو معرفی کردید. الان دارم نگاه می کنم. از زیبایی حرفای آقای خسروی به وجد اومدم. راستی یادم رفت  به دوستان گلم سلاااام کنم.

(فاطمه، 19ساله، فارس، بوانات)

******

سلام هم اندیشان شاد؛ اینم یه لطیفه تا شادتر شین. خنگول داشته پرتقال پوست می کنده به خودش می گه: خدا کنه توش موز باشه.

******

سلام! به نظر من دوستانمون در هر شهری، تو شهر خودشون قرار بذارن و همدیگه رو ببینن.

(افسانه از تربت حیدریه)

امید: اونوقت چی می ی ی ی شه! دیگه نیازی نیست کسی سراغ اون بنده خدا رو هم بگیره. راستی؛ تماس های زیادی دارین که سرعت پیام نما خیلی کم شده. اگه می خواین مشکل حل بشه، حتما دوستان تهرانی به روابط عمومی صدا و سیما شماره 162 و دوستان شهرستانی به شماره 0212787 تماس بگیرین و موضوع رو اطلاع بدن. راه درستش همینه؛ پس دست به کار شین. تا فردا.

ارسال شده توسط: امید و پیام

به اشتراک بگذارید...

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 27 مهر 1391
 2. هم اندیشان چهارشنبه 26 مهر 1391
 3. هم اندیشان دوشنبه 24 مهر 1391
 4. هم اندیشان یکشنبه 23 مهر 1391
 5. هم اندیشان شنبه 22 مهر 1391