close
تبلیغات در اینترنت
چت کردن - روز چهارم - باشگاه هم اندیشان


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 1716 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1570 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1373 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1297 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 1641 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1308 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا


:: چت کردن - روز چهارم

پیام: سلام؛ داریم راجع به چت کردن صحبت می کنیم. انصافا از دیروز پیامک ها هدفدارتر شدن. درستش هم همینه. وقتی می بینی نظر شما با نظر دوست دیگه ای که نظرش درج شده، یکیه، خب دیگه لازم نیست پیام مشابه بفرستی. باید سؤال تازه طرح کنی تا اگه کسی جوابشو می دونه بگه. سؤالات تازه باعث میشه که مباحث جدید مطرح بشه و بحث جلو بره. بعد هم از دل جواب ها؛ سؤالات تازه به وجود میاد و به قول معروف، بحث عمق پیدا می کنه.

******

با سلام به بچه های گل و بامعرفت؛ دو شب پیش 371 رو تو یه مغازه دیدم. کلی ذوق کردم و رفتم داخل مغازه که صحبت کنم، از خواب پریدم. ساعت 4:30 صبح بود. باور کنید به جون خودم و داداش پیام راست میگم.

(ته طغاری، از تهران)

******

سلام به هم اندیشان گل و آقا پیام؛ ای کسانی که میگین از چت کردن ضربه نخوردین و فقط سر کار گذاشتین و حال کردین!... هیچ فکر کردین کسی که سر کارش میذارین، وقتی بفهمه، چه ضربه ای می خوره؟ نه واقعا دلتون میاد به خاطر شادی خودتون با احساسات دیگران بازی کنین؟ (قابل توجه آقا پسرا)

(غزاله م)

پیام: چند دفعه گفتم: "لطفا نگاه جنسیتی نداشته باشین. بحث به انحراف کشیده میشه". حالا یه پسر پیام میده و میگه: قابل توجه دختر خانوما. نکنید این کارا رو. دعوا میشه؛ آخرش میشه بچه بازی.

******

سلام به پیام و دوستای هم اندیشم؛ من تازه با هم اندیشی ها آشنا شدم، موضوعتون خوبه. چت بستگی به جنبه هر کس داره به طور کل نباید جدیش گرفت. هیچ وقت درگیرش نشید. راستی می خواستم یه چیزی به آبجیای گلم هستی خانوم و پرستو خانوم بگم: فکر نمی کنید شاید اونایی که سرکار گذاشتید ضربه خورده باشن!؟

(عرفان، 17 ساله، از تهران)

******

سلام؛ اینم یه لطیفه واسه بچه ها: در تیمارستان از دیوانه ای پرسیدند: کی هستی؟ گفت: من پسر ناپلئون پادشاه بزرگ فرانسه هستم. دیوانه دیگر گفت: دروغ میگه، او پسر من نیست.

(آیسان، 20 ساله، از مشهد)

******

زهرا جون مرسی. همه اصطلاحاتی رو که گفتی، یادداشت کردم. جوونا به جای چت کردن زبان، یاد بگیرین کار کنین و از زندگی لذت ببرین.

(شادی)

******

سلام؛ به نظر من، چت کردن این قدر که میگن بد نیست. من خودم سه چهار سال هست، چت می کنم، ولی نه ضربه روحی خوردم و نه به درسم لطمه خورد و نه منزوی شدم! شاید یکی از دلایلش، قدرت "نه" گفتن باشه به دوستی های خارج از فضای مجازی.

******

سلام به همه هم اندیشان، بخصوص داداش پیام؛ راستش کسایی که میگن ما از چت کردن ضربه خوردیم و از این حرفا... (ببخشیدا) من حرفشون رو قبول ندارم. این حرف ها رو کسایی میزنن که تو چت روم دنبال همسر می گردن (یا با این فکر وارد چت روم میشن)؛ درصورتی که باید تو دنیای واقعی دنبالش باشن، نه دنیای مجازی. چت روم واسه کسایی هستش که دنبال گفتگو و وقت گذرونی هستن. کسایی که یه جورایی تفریح کردن هدفشونه. باید طرز فکرهامون رو یه کمی عوض کنیم و به روز باشیم، اما منطقی. موفق باشین!

(شادی ۳۷۱، از رشت)

******

سلام؛ موضوع چت کردن خوبه، ولی به قول یکی از استادامون از هر موضوع یه کلمه ای، یه سؤال بسازیم و بهش فکر کنیم، مثلا فقط نگیم چت خوبه یا نه؟ چون همه میدونن هم میتونه خوب باشه و هم بد. بچه ها بیایید یه کم کاربردی تر جواب بدیم

(سامان 23، از تهران)

******

اتفاقا من از چت خوب استفاده می کنم. معمولا مشاعره راه می اندازیم با بچه ها یه اتاقم داریم که اون جا بحث فوتبالی راه می اندازیم این دو مورد از استفاده های خوب از چت هست که هم باحاله و هم سرگرم کننده و هم مفید؛ مگه نه؟ حالا بچه های هم اندیش چند مورد از فواید چت رو بگین.

(مروارید، از مشهد)

******

آره پیام، فعالیت های زیست محیطی با پرچم هم اندیشان، عالیه، عالی.

(هانی)

پیام: فکر کنم قبلش باید یه تشکیلات  قانونی  برای خودمون درست کنیم. بذارید بپرسم راهش چیه. بهتون میگم.

******

ما داریم تو مدرسه مون یه نشریه درست می کنیم که قراره اسمش رو بذاریم هم اندیشان.

(الهه)

پیام: یادتون باشه یه نسخه اش رو برامون بفرستی.

******

سلام؛  در چت کردن، هیچ کس شخصیت حقیقی نداره. برای همین بعد از برقرار شدن ارتباط، سعی می کنن نقش شخصیتی رو که طرف مقابل دوست داره بازی کنن، اما این دلیل بد بودنش نمیشه. اگه با اونایی که می شناسیمشون (مانند: هم کلاسی ها یا دوستان)، هم مفیده و هم صرفه جویی در وقت و هزینه.

(م.ب)

******

سلام؛ به نظر من، اونایی که میگن چت کردن بده، برای اینه که اصولش رو بلد نیستن و همین جوری شروع می کنن به چت کردن که همه همون اول باهاش حال می کنن، ولی بعدش که سرشون به سنگ می خوره، میگن که چت چیز کثیفیه و به قول معروف میگن: "مالت رو سفت بگیر، همسایه ات رو دزد نکنی"، مال چنین موقعی هست که از وسایل ارتباطی بد استفاده می کنیم.

(محسن، از کاشان)

******

سلام به آقا پیام و دوستان هم اندیش؛ تازگی ها باشگاه یه کم کسل کننده شده. بابا مثل قبل لطیفه ای، مزاحی، حوصله مون سر رفت.

(نادیا، ۳۷ ساله، از زنجان)

پیام: می دونی چیه؟ همه می ترسن جوک بفرستن. به خاطر این که اینجا همه اندیشن. قدیمی بفرستی یا گپ بزنی، دخلت اومده، ولی نترس. جوک قدیمی باحال داری، خریداریم.

******

سلام به همه بچه های هم اندیش؛ حدود 2 ماهه دارم محیط و بحث های بچه ها رو بررسی می کنم. از محیط خوشم اومده و با اجازه آقا پیام وارد بحث میشم. راستش چت خوب و بد بودنش مساویه. بستگی به استفاده درستش داره مثلا ارتباط پژوهشی، ارتباط با آدم های مختلف و آشنایی با روحیات متفاوت، من خودم از دوستم که ایرلند هستش با چت خبر می گیرم و استفاده مفید و به جایی هست و واسه من مشکلی ایجاد نکرده و واسه خیلی های دیگه که با قاعده و چارچوب، از چت استفاده میکنن، مشکلی ایجاد نمی کنه. از دخترای هم اندیشی که نظر دادن، قریب به اتفاق، همشون از چت میترسن و بد میگن، باید بهشون بگم: شما حداقل به هم جنس های خودتون بگید محیط چت رو خراب نکنن، مطمئن باشید بقیه مسائلش هم حل میشه. خیلی از مشکلات عاطفی هم که برای چت مطرح شده، یک مساله فردی هست که همیشه فرد می خواد به هر کسی یا هر چیزی دلبستگی پیدا کنه؛ وگرنه، بدون دلبستگی آدم با صدها دختر و پسر چت کنه، واسش مشکلی نداره.

(رامان، 19 ساله)

******

سلام به پیام و دوستان هم اندیش؛ من معلولم و فقط یک دوست حقیقی دارم، ولی ۶ تا دوست مجازی دارم و ضربه هم نخوردم؛ چون ۳ نکته رو رعایت می کنم:

1-       برای تفریح، کسی رو سر کار نمیذارم؛ چون دوست ندارم کسی این کار رو با من بکنه؛

2-       در مورد مسائل خصوصی زندگیم حرف نمی زنم؛

3-       مسائل اخلاقی رو رعایت می کنم؛ چون می دونم خدا ناظر اعمالم هست.

(رضا، ۲۱ ساله)

******

سلام؛ پیام، واسه رفتن به کوه قاف راهنما – هدهد – لازمه؛ پس کی هدهده؟

پیام: سؤال خوبی بود، ولی من جوابش رو نمی دونم. من هم دنبال هدهدم. نقدا شما عقل جمعی باشگاه رو به عنوان جایگزین هدهد در نظر داشته باش تا ببینیم بینمون هدهد هست یا نه؟! شاید هم بعدا اومد، ولی در کل مشورت در یک جمعیت بزرگ و به روز، سرمایه کمی نیست و هر جایی گیرت نمیاد.

******

دوستان، سلام؛ می خواستم بگم بعضی ها فکر می کنن "چت" چاره تنهایی هست؛ همین باعث میشه اون رو به چاله تباهی تبدیل کنن. چت میتونه چشمه ترقی باشه؛ در صورتی که برای تبادل تفکرات و اعتقادات ازش استفاده کنیم، نه برای جبران کمبود عاطفی.

(مسعود، از ایلام)

******

وقتی ما نتونیم از یه چاقو درست استفاده کنیم، به طور حتم برامون یه اتفاق جبران ناپذیری به وجود میاد. چت کاملا شیبه چاقو هست؛ پس نمیشه گفت چت بده، مثل چاقو که هم بده و هم خوب. پس قضاوت نکنید.

(فاطمه)

پیام: دوستان، برای این که دقیق تر بحث کنیم. لطفا کاربردهای مفید و منحصر به فرد چت روم رو بگید و راه های فریب رو هم توضیح بدید.

******

سلام بچه ها؛ در جواب آقا پیام که گفته بود: چت ذاتا بده یا نه". ببینید غربی ها مثل ما ایرانی ها مردمشون زیاد با هم صمیمی نیستن؛ یعنی هر کسی سرش تو لاک خودشه. واسه همین دانشمندان اون جا اومدن چت روم یا خیلی چیزای مثل اون رو ساختن تا ارتباط مردم بیشتر بشه. پس نتیجه می گیریم که بد نیست، اما به درد هر کسی نمی خوره.

(هما، از کره زمین)

******

اصطلاحات و مکالمات انگلیسی:

if only it were that simple

کاش به همین سادگی بود

***

I wish I would see him

کاش او را می دیدم

***

How was I expected to know?

مگر کف دستم را بو کرده بودم؟

***

 

It is the least I can do

این کمترین کاری است که می توانم بکنم.

(مژگان، از قوچان)

******

سلام؛ ما می تونیم با رفتن به روم های غیرایرانی هم زبانمون رو تقویت کنیم، هم تبلیغ کشورمون رو کنیم! اینم راه استفاده درست.

(فاطمه)

******

سلام هم اندیشان؛ یکی رو می شناختم که برای آزمون دکترا درس می خوند. گاهی هم با خارج از کشور چت می کرد و می گفت: هم زبانش خوب میشه، هم اطلاعاتش زیاد میشه. بعدش هم نفر اول کنکور دکترا شد. پس میشه از چت استفاده درست کرد.

(زهرا)

******

پیام: بذارید یه جمع بندی کوتاه بکنیم. چت کردن ذاتا نه خوبه، نه بد. اما چون فضاش مجازیه و دروغ گفتن در اون راحته، غالبا ازش استفاده نادرست می کنن. به خاطر همین، فریب و خیانت و ... در اون زیاده و افرادی که دنبال روابط عاطفی می گردن، زود گول می خورن. البته از چت میشه برای ارتباطات سالم هم استفاده کرد؛ مثل: آموزش زبان، آشنایی با اقوام و فرهنگ های مختلف و مباحث علمی-فرهنگی، گفتگو با دوستانی که می شناسیمشون، ولی رومون نمیشه حرفامون رو، رو در رو بزنیم. اما شرطش اینه که همیشه این مساله رو در نظر داشته باشی، چت روم یه محیط مجازیه. اینم از جمع بندی. چیزی جا نموند؟ خب علاوه بر این، باز اگه نکته نگفته ای مونده بگید.

ارسال شده توسط: پیام و امید