close
تبلیغات در اینترنت
چت کردن - روز سوم - باشگاه هم اندیشان


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 1716 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1570 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1373 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1297 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 1641 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1308 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا


:: چت کردن - روز سوم

پیام: درود به همه یاران هم اندیش؛ امید که چرخ روزگار بر مدار سعادت تان در گردش باشد و کامتان چون جوی های مینوی روا. بر من بسی آشکار است که کثیری از دوستان از من گلایه مندند که: چرا پیام هایشان را نمی درجم تا دیگران با اندیشه های فاخر ایشان آشنا گردند و به سرمنزل سعادت برسند؟! ما نیز - چندان که پیش از این نیز گفته آمد - عرضی نداریم، جز به رخ کشیدن بضاعت اندکمان؛ که در مقابل همت والای شما به قدر موری است در دامن کوهی سترگ. باری. حال که سخن از چتیدن است، ذکر این پرسش نیز خالی از فایدت نیست که در این روز و روزگار که همه چیز رنگ مجاز به خود گرفته، چه تدبیری باید اندیشید تا از گزند این دنیای نوین در امان ماند؟ آیا باید از آن فاصله گرفت؟ یا نه، باید آن را شناخت و از مزایایش بهره گرفت و از معایبش دوری جست؟ و اگر این گونه است، دوستان هم اندیش چگونه می توانند در این مسیر ما را یاری رسانند؟ از این که سخنم به درازا کشید، پوزش می طلبم. امید که سعادت یارمان گردد و بتوانیم روزی غبار غم را با زیارت تان از چهره بزداییم.

******

ماهیان از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند و چون دریا آرام شد، خود را اسیر تور صیادان یافتند. "تلاطم های زندگی حکمتی از خداوند است، پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد، نه دریای دور و برمان."

(مینا.371، از دزفول)

******

چت کردن، جنبه می خواد. چرا همه اونایی که از چت کردن ضربه خوردن از لحاظ عاشقی بود؟ مگه چت، جای عشق و عاشقیه؟ من توی کافی نت کار می کنم و روزی 12 ساعت آنلاین هستم. در کنار دوستان حقیقی؛ دوستان مجازی خوبی هم دارم. اونایی هم که میگن تو چت همش دروغ گفته میشه، دروغ نگید تا دروغ نشنوید.

(سیدمجتبی مهاجری، از دیار بچه پر روهای کرج)

******

سلام به همگی؛ به نظرم بهترین راه حل برای در امان موندن از مضرات چت اینه که اصلا چت نکنیم؛ چون حتی اگه خیلی چیزها رو هم رعایت کنیم و به قولی طرز استفاده از چت رو بلد باشیم، باز هم چه تضمینی هست که طرف مقابلمون هم استفاده درست رو بلد باشه و مسائل اخلاقی و صداقت رو رعایت کنه؛ بخصوص تو جامعه ما که بیشتر برای سر کار گذاشتن یا اهداف کثیف ازش استفاده میشه.

(عاطفه)

******

سلام به آقا پیام و دوستان هم اندیشم؛ درسته چت و کلا فضای مجازی جای امن و قابل اعتمادی نیست، ولی یه چیز رو باید به یاد داشت و هیچ وقت از یاد نبرد، وقتی خدای تبارک و تعالی این دنیا رو آفرید، فقط و فقط زیبایی بود و خوبی. وقتی بشر پا به عرصه حیات گذاشت، هر روز یه بدی و یه جنایت جدید به وجود آورد. می خوام بگم که هر چی بدی روی زمین هست، خود ما آدم ها به وجودش آوردیم. از هر چیزی میشه استفاده درست کرد و هم استفاده غلط و مرگبار. باید راه استفاده درست هر چیزی رو یاد گرفت و بهش عمل کرد. چت هم می تونست محیطی خوب و مفید باشه، ولی با استفاده نادرست و انجام دادن رفتار و گفتارهای زشتمون، چت رو به محیطی ناامن تبدیل کردیم و در آخر به همه دوستانی که از چت استفاده می کنند، خواهش می کنم که از ارسال عکسشون (بخصوص دخترها) و افشای اطلاعات خانوادگی و شخصی شون به طرف مقابل جدا خودداری کنند. "روز و روزگارتون خوش و دنیاتون سرشار از خوبی".

(محمد رحمانی، 26 ساله، از شهرستان کازرون)

******

سلام پیام؛ دلیل چت کردن من اینه که هیچ سرگرمی مفیدی ندارم.

(آ- 923)

******

سلام؛ شش ماهی هست که میرم سراغ چت کردن و سایت های دوست یابی. اگه بهشون وابستگی عاطفی پیدا نکنی و فقط تفریحی بری، به نظرم بد نیست؛ چون خودم روزی ۱ ساعت میرم و کلی دوست پیدا کردم.

(حمید ۱۸، از مشهد)

******

سلام؛ من 2 سال پیش با یه دختری چت می کردم و سر کارش گذاشته بودم و گفتم که من پسرم! شوهرم هم خبر داشت و با هم می نشستیم و چت می کردیم! غافل از این که اونم من رو سر کار گذاشته و پسره! وقتی اینو گفت، شوهرم از شدت عصبانیت تمام سیم های کامپیوتر رو پاره کرد و کلی به خودش فحش داد. با منم خیلی بحث کرد. از اون موقع دیگه سراغش نرفتم؛ چون واقعا محیط بده.

(زهره، از ساوه)

******

می ریم سراغ چت؛ چون: ناممکن، ممکن میشه، زشتی زیبا میشه، و هر چیز، چیز دیگری میشه البته به کمک دروغ (متاسفانه) و دچار اعتماد به نفس کاذب می شویم؛ چون تونستیم از حقیقت فرار کنیم و کسی را به خود علاقه مند و اذهان را مشغول به خود می کند و این داستان همچنان ادامه دارد.

******

سلام؛ من خودم چت نمی کنم، ولی فکر می کنم که چون ما توی دنیای حقیقی یه کمبودهایی داریم؛ مثل: محبت این ها می ریم سراغ چت کردن که اون جا این نیازهامون را برطرف کنیم؛ البته بعضی وقت ها هم با دروغ.

(زهره غنچه.371)

******

توی دنیای امروز، قبل از استفاده از هر تکنولوژی باید فرهنگش رو یاد بگیریم؛ توی محیط چت روم آدم میتونه با دوستانی که می شناسه، هم رابطه کم خرجی داشته باشه؛ تکنولوژی چت هم مثل خیلی چیزهای دیگه شمشیر دو لبه است که باید قبل از استفاده از اون تربیت بشیم.

(الهه، از شاهرود)

******

سلام دوستان؛ میگم شما خیلی زود دارید در مورد چت و چت روم ها این جوری قضاوت می کنید، من و همسرم تو همین فضای مجازی به قول شما کثیف، با هم آشنا شدیم. الان هم یه دختر کوچولو دارم، اسمش آیسان است. خیلی هم از زندگیم راضی هستم!

(امیرعلی، 26 ساله، از مشهد)

******

پیام: ببینید دوستان، ما باید اول معلوم کنیم چت کردن ذاتا بده یا ما ازش بد استفاده می کنیم؟ اگه ذاتا بد نیست و میشه ازش درست هم استفاده کرد، بگید؛ مثلا چه مواردی هست؟ یا چطور میشه از آسیب هایش در امان بود؟ این که بگیم به نظر من بده یا خوبه، نشد جواب.

ارسال شده توسط: امید و پیام