close
تبلیغات در اینترنت
چت کردن - روز دوم - باشگاه هم اندیشان


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 1716 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1570 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1373 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1297 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 1641 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1308 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا


:: چت کردن - روز دوم

پیام: سلام بر دوستان گرامی؛ درباره چت کردن داریم صحبت می کنیم، ولی یه اتفاقی داره می افته که باید جلوش رو بگیریم. این که پیام ها مشابه همند. با طرح سؤالات تازه در دل بحث میشه از تکراری شدن بحث جلوگیری کرد.

******

سلام؛ منم با نظر کوثر خانم موافقم. کنجکاوی می تونه یه دلیل باشه که ما به سراغ چت کردن می ریم. من خودم هم یه دوست دارم که اهل مشهده. واسه این که از هم دور هستیم، هر وقت دلمون واسه هم تنگ می شه، با هم چت می کنیم.

(عقیلم)

******

سلام به دوست های هم اندیشم؛ من خیلی وقته فقط پیام ها رو می خونم و الان خواستم در جواب اون دوستمون که گفتن با دوست همسرشون چت می کردن، بگم که: آیا هیچ وقت به اشتباه بودن کارشون فکر نکردن؟ چرا ما همیشه سرمون باید به سنگ بخوره، بعدا بگیم اشتباه کردیم؟ اگه همسرشون این کار رو می کرد، ایشون به همین راحتی گذشت می کردن؟ داداش پیام شما بگید؛ بلند د...ا...د بزنید: "چت خوب نیست".

******

سلام؛ به نظر من هر چیزی به ظرفیت خود ما بستگی داره. من اخلاق های خودم رو می شناسم و می دونم خیلی احساساتیم. خب، برای منی که علاوه بر این ها احساس تنهایی هم می کنم، مطمئنا چت تو این دنیای مجازی و دروغی، سم هستش.

(مینا، از تهران)

******

سلام؛ پیام، به نظر من می شه تو محیط چت روم بحث های مفید کرد. خوب و بد هر چیزی بستگی به استفاده طرفین داره. راستی پیام، من لوگوی باشگاه رو تو دفتر کارم بزرگ زدم. تا حالا هم چند تا دوست هم اندیش پیدا کردم.

(سیما، ۲۳ ساله، از همدان، خیابان بوعلی)

******

سلام؛ به نظر من دنیای چت مال آدم هایی است که با دنیای واقعی کمتر درگیر هستند و زود جذب می شن و بعضی هاشون زود فریب می خورن. اگر درون جامعه هضم بشیم، کمتر گرفتار چت و مشکلات اون می شیم.

(احمدرضا راوندی)

******

از نظر من، چت کردن، هم خوبی داره و هم بدی. خوبیش به اینه که وقتی که دلت گرفته، می تونی یه چند نفری رو سر کار بذاری برای تفریح؛ بدیش به اینه که بعضی وقتا خودت هم می ری سر کار. در کل، من خودمو معتاد این کار نکردم.

******

سلام؛ من مردی رو می شناسم که خودش رو دختر جا می زنه و بقیه رو سر کار می ذاره. راستش من حاضر نیستم، حتی یک بار چت کردن رو امتحان کنم؛ چون می دونم آدم های بد زیادن و نمی خوام صدمه بخورم.

(مهناز، 24 ساله، کاشان)

******

سلام هم اندیشان؛ اینا هم تقدیم شما:

حال کن =  Have fun

به جهنم =  The hell with it

تو داری منو عصبانی می کنی = You're getting me angry

من باور نمی کنم تو متاسف باشی = I don't believe you're sorry

تو چه حرف بدی به اون زدی! = What a terrible thing you said to him!

جلوی زبونتو بگیر! = Hold your tongue

 

راستی به شهرستان ما بیاین؛ چون خیلی سرسبزه.

(زهرا فرضی، از دهلران سرسبز)

******

سلام پیام و هم اندیشان؛ به نظر من، چت کردن، هم مفیده و هم مضر. فوایدش: کوچک تر کردن دنیا، هزینه کمتر نسبت به بقیه ارتباطات؛ و اما مضراتش: اعتماد کردن به یکدیگر بدون هیچ شناختی، لو دادن اطلاعات شخصی، شوهریابی اینترنتی که خیلی مضره. ممکنه باعث نابودی یه زندگی بشه. تصور غیرواقعی از شخص مقابل و بقیشم هم از هم اندیشان بپرس؟

(سجاد، از قزوین، 20 ساله)

******

سلام؛ گفتید، راه درست چت کردن. اول، باید بدونی هدفت از چت کردن چیه؟ خودم دانشجو هستم، با 3 نفر از هم رشته ای هایم چت می کنم. درسته راهمون از هم دوره، ولی کارای تحقیقاتی مون رو با هم تقسیم می کنیم و خیلی به نفعمونه حرفم اینه که وقتی میشه استفاده درست کرد؛ چرا می رید تو بیراهه؟

(فاطمه)

******

سلام پیام؛ راستش من سه شبه که دارم پیام نمای شبکه 4 رو می خونم. بحث های جالبی دارید. راجع به مرگ که فوق العاده بود. چت که تا حالا نداشتم، ولی خوراکم اس ام اس هست. یه جورایی معتادش شدم و نمی خوام بگم چی بده و چی خوب؛ چون هر کسی راه خودش رو می ره. امیدوارم راه درست رو انتخاب کنید دوستای عزیزم.

(یلدا، 22 ساله، از همدان)

******

سلام آقا پیام؛ می خواستم بگم من حدود دو ماه ازطریق چت کردن با یه دختری آشنا شدم، بعد فهمیدم که پسره. صداش رو شبیه صدای دختر کرده بود. باید از پسرا واقعا ترسید، ازهمشون.

(نازنین، ۱۸ ساله، از قم)

پیام: لطفا جمع نبندید. خوبه یکی بگه باید از دخترا ترسید؛ از همشون؟!

******

سلام به همه هم اندیشان و آقا پیام؛ موضوع خیلی خوبی مطرح شده؛ چون من خودم ضربه خیلی بدی از چت کردن خوردم. من در محیط کارم از بیکاری گاهی چت می کردم که این اواخر با خانمی آشنا شدم؛ طوری که بعضی وقت ها دو ساعت در روز باهاش در ارتباط بودم. کم کم به هم ابراز علاقه کردیم. وقتی واسه اولین بار با هم قرار گذاشتیم و رفتم دیدمش، فهمیدم که این همه مدت با خواهر خانمم که اونم متاهله چت می کردم. بعد از اون ماجرا زندگی خودم و خواهر خانمم تا مرز جدایی پیش رفت؛ هر چند که الان هم دیگه زندگیم مثل اون اولا نیست، فقط ازتون یه خواهش دارم، اونم اینه که از هر چیزی درست استفاده کنید. امیدوارم که تو این بحث ها استفاده درستش رو از راهنمایی های همه دوستان و آقا پیام درک کنیم.

(حجت، از تهران 371)

******

سلام؛ چت خیلی هم مفیده. ای شماهایی که می گید: چت فلان و ... ، خودتون باعثش شدید؛ وگرنه، اگه تو عمومی چت کنید، نرید خصوصی، هم مشکلی پیش نمیاد.

(ع.س)

******

سلام؛ کی میگه چت کردن بده؟ من چند ساله این کارمه؛ نه معتاد شدم، نه ضربه عاطفی دیدم، نه تعاملات اجتماعیم ضعیف شد، هیچی نشد؛ تازه کلی ها رو سر کار گذاشتم و با دوستام یه عالمه حال کردیم، جدی باحال بود!

(هستی، 17 ساله)

******

به نظر من، چت کردن بهترین جا واسه یه آدم تنها مثل خود من هست. من با چت کردن آروم می شم؛ چون تو خونه پدر و مادرم وقتی واسه شنیدن حرف هام ندارند.

(هدی، 17 ساله)

******

سلام دوستای خوبم؛ در مورد چت کردن، فقط یه چیز میگم که واسه خودم تجربه شده و اون، اینه که از دوستای حقیقیتون فاصله می گیری؛ بخصوص اگه اوایل چت کردنت باشه. واقعا معتادش میشی.

(ن، صالحیان، از دره شهر)

******

هم اندیشان، سلام؛ چرا در مورد مزیت های چت روم حرف نمی زنید؟ چت هم یکی از راه های ارتباطیه، اما متاسفانه، چون فرهنگ سازی نشده، بیشتر اوقات به بیشتر جوون ها آسیب می رسونه.

(زینب، از البرز)

******

سلام داداش پیام و دوستان گل هم اندیش؛ من خودم یک ساله چت می کنم، ولی نه معتادش شدم، نه ضربه دیدم و نه چیزی؛ چون هم خودم می دونستم به دردم نمی خوره و فقط برای تفریح بود. البته هم زمان خاصی در نظر گرفته بودم؛ مثلا: 1 ساعت و هم در زمان های بیکاریم؛ مثلا: هر هفته یا دو هفته یک بار. البته بعضی وقت ها هم بود که مثلا هر دو روز یا هر روز می رفتم سراغش.

(پرستو-371، از رشت، ایران، آسیا، زمین)

******

وقتی همه از چت بد میگن، بهم برمی خوره، آخه من و شوهرم از طریق چت آشنا شدیم و ازدواج کردیم. همدیگه رو هم خیلی دوست داریم. الان هم یه پسر 2 ساله شیطون داریم.

(زهرا 26، از کرج)

******

سلام دوستان و آقا پیام؛ خوبید؟ به نظر من، چت کردن اشکالی نداره؛ البته اگه به جای باریک نرسه و توش حرف های بدی گفته نشه که خیلی کم پیش میاد. الانم با این برنامه هایی که تو گوشی ها هست "نیم بوز" چت کردن خیلی راحت شده.

(لیلی، از ورامین)

******

به نظر من، این که خیلی ها به کثیف بودن و به درد نخور بودن چت روم اعتقاد دارن، ولی بازم سراغش میرن به خاطر اینه که عاشق تجربه کردنن. بعدش حالا اگه تجربه تلخی پیدا کردن یا به یه عقیده مثل اتلاف وقت رسیدن، از چت کردن دست می کشن.

(اشکان 88)

******

سلام؛ من برای اولین باره که پیام می فرستم به باشگاه هم اندیشان، ولی همیشه مطالب جالبش رو می خونم. الان هم که پیام فرستادم، به خاطر نجات زندگیمه. من خودم اهل چت کردن نیستم، ولی شوهرم تو این دام بزرگ افتاده. چت کردن با یه دختر حدود یک سال و نیم که زندگی ما رو به آتیش کشونده، شوهرم با وجود این که منو خیلی دوست داشت و همچنین، بچه کوچیکمون رو، ولی از وقتی که با اون دختره چت می کنه، ما رو به کلی فراموش کرده. از همه دخترخانوم هایی که میخوان چت کنند، خواهش می کنم با هم جنس خودشون یا با کسی که مجرده، چت کنند آخه اون بچه بی گناه یا اون زنی که با تمام وجودش و همه سختی هاش زندگی رو ساخته؛ چرا باید یه دخترخانومی که وقتش اضافیه یا برای سرگرمی و تفریح زندگی رو که با جون و دل و اون همه آرزو ساختن به آتیش بکشه.

******

هیچ چیزی فی نفسه بد نیست، بلکه روش استفاده ماست که اونو بد یا خوب می کنه. من 4 سال پیش شروع به خوندن زبان کردم و در همین حین، از طریق چت با شخصی در اروپا آشنا شدم. ایشون کمک کرد که اصطلاح های غیرمتداول رو به خوبی یاد بگیرم. الان با این که دانشجوی فوق لیسانس هنرم، اما تو 3 آموزشگاه زبان درس میدم و هر روز هم دارم سطح اطلاعاتم رو افزایش میدم.

******

سلام؛ فرق بین چت کردن و پیام فرستادن برای هم اندیشان اینه که:

1-       اون مخفیانه است، این یکی آشکارا؛

2-       اون جواب داره، این یکی بی جوابه؛

3-       اون موضوعش عاشقانه است، این یکی اجتماعیه؛

4-       در کل، بگم بچه جون سراغ چت نرو که آخر نامردیه.

(هدیه)

ارسال شده توسط: امید و پیام