close
تبلیغات در اینترنت
چت کردن - روز اول - باشگاه هم اندیشان


 • یکشنبه 1393/12/24 - تعداد بازدید 1716 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم زمستون سال نود یادتونه؟ اون موقعی که تو باشگاه متولد شدم و شماها با هزار آرزو و امید، اسمم رو \"امید\" گذاشتین؟...
 • شنبه 1393/12/23 - تعداد بازدید 1570 مرتبه
  امید: سلااااااااام؛ خوبین؟ خوبء خوب؟ خیالم راحت باشه؟... باشه! پس بریم ببینیم از زندگی بعد از هم اندیشان چه خبر؟...
 • چهارشنبه 1393/12/20 - تعداد بازدید 1373 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم می دونین؟ واقعیت اینه که اگه آدمیزاد بتونه خودش رو بسازه، رو دنیای اطرافش هم تاثیرات مثبت زیادی می ذاره. چی بهتر از این
 • سه شنبه 1393/12/19 - تعداد بازدید 1297 مرتبه
  امید: تازگیا؟!! دلمو شکوندی! (الکی مثلا) بابا! ما عمریه یه پا نمکدونیم برا خودمون! سلاممو ببینین چه با نمکه؟ سلااآاآاآاآم
 • دوشنبه 1393/12/18 - تعداد بازدید 1641 مرتبه
  امید: دنبالم نگردین، من اینجام. سلاااااااام؛ راستش یادمه یه بار یکی داشت برام می گفت: تو کشورهای پیشرفته برا مردم جا افتاده که هر جا می رن (به
 • یکشنبه 1393/12/17 - تعداد بازدید 1308 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می گم عجب فکر بکری کردیما. منظورم اون تصمیمه اس. همون تصمیمه دیگه! که قرار شد تاثیراتمون از باشگاه تو سالی که گذشت رو بگیم.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا


:: چت کردن - روز اول

پیام: سلام دوستان؛ چه می کنید با این هوای بهاری. خب این هفته می خوایم با همدیگه راجع به  چت کردن  صحبت کنیم.  مثل همیشه منتظر نظرات صریح و منطقی تون هستم.

******

سلام آقا پیام؛ من خودم از کسانی بودم که  چت می کردم شدید. یه دفعه، با پسری که گفته بود 26 سالمه چت می کردم. مدام تو فکر این بودم که برم باهاش چت کنم تا اینکه فهمیدم متاهله و بچم داره. سنشم 32 بود. گاهی وقتام زنش به جای شوهرش چت می کرد. وای یادم که میاد آتیش می گیرم. منم دیگه چت نکردم.

(زهرا. 23. اصفهان)

******

سلام؛ من فکر می کنم چت کردن وقت تلف کنیه. به آدم احساس خوشبختی کاذب می ده.

(فاطمه، 18ساله از رودبار زیتون)

******

خودم 5 ساله تو ترکم. آدم بیکار می ره سراغ چتیدن، خدا وکیلی بین طرفین فقط دروغ رد و بدل میشه. پیام درج نکردی میرم سراغ سرگرمیه قدیمیم.

( میترا 23 )

******

سلام پیام؛ باورت نمی شه وقتی پیامک همشهریمو خوندم چقدر خوشحال شدم. راستی در مورد چت کردن خیلی مخالفم چون قابل اعتماد نیست و خیلی راحت دروغ میگن و تفریح جالبی نیست. اعتیاد آوره.

(ف. حسینی از قائمشهر)

******

سلام پیام؛ من، سه چهار سال پیش معتاد اینترنت به خصوص چت بودم. با یکی از پسرها دوست شدم خیلی به هم وابسته شدیم. قول ازدواج گذاشتیم؛ اما بعدا فهمیدم یه سال از من کوچیکتره. راهمونم خیلی دور بود. الان دارم چوب نادانیمو می خورم چون خونوادمون راضی نشدن با هم ازدواج کنیم؛ ما هم به اجبار به دوستیمون خاتمه دادیم؛ اما الان از شدت فکر و خیال افسرده شدم.

(فاطمه)

******

سلام؛ به نظر من دنیای چت دنیای پر از دروغیه که هر کسی رو که واردش می شه یه جوری اسیر خودش می کنه. جوری که یک باره متوجه میشی که وابسته ی بتی پر از  دروغ شدی.

(نرگس)

******

با عرض سلام به همه دوستان هم اندیش؛ به نظر من، چت کردن خوبه ولی نه تا اون اندازه که به بیراهه کشیده بشی و معتاد چت کردن بشی و از کار و زندگیت بیفتی و مدام پای اینترنت باشی و چت کنی. از طرفی هم چت و دنیای مجازی اون باعث ارتباط با افراد مختلف می شه و می تونیم یه ارتباط خوب و دوستانه و سالم و مفید پیدا کنیم. یادمون باشه به اندازه کافی ازش استفاده کنیم.

(کوثر، 371، از ایلام )

******

 لطیفه :

رفتم داروخونه می گم باند دارین ؟ میگه واسه زخم ؟ پ نه پ باند فرودگاه حیاط خونمون خراب شده بابام همینجور داره با هواپیما دور خونه می چرخه.

(ارکیده)

******

سلام؛ باید بگم که چت واقعا چیز خوبیه مثل یه اتاق فکر بزرگه به اندازه دنیا؛ اما متاسفانه اکثر ما از چت سوء استفاده می کنیم. چتروم رو یه جایی می دونیم که می شه اونجا عقده هامونو خالی کنیم. چون خیالمون راحته که هیچ کس ما رو نمی شناسه و هیچ نظارتی وجود نداره. باشگاه ما هم مثل یه چترومه اما چون رو پیام ها نظارت می شه و البته همه ما هدف مشخصی داریم از اون بهترین استفاده رو می کنیم.

(وحید)

******

سلام به همه آشنایان؛ خواستم بگم یه دو سالی معتاد چت کردن بودم با هیچکس حرفی نمی زدم. همه فکر و ذهنم دوستای مجازیم بودن نه دوستای حقیقیم! سرتون رو درد نیارم واقعا محیط کثیف و مزخرفیه. بیش از حد و خارج از توصیف! دوست من اگه توام چت می کنی و بعد خوندن حرفام میگی: نه دوستای من خوبن، نه من این رفتارو ندارم، نه من وابسته چیزی نیستم، نه همچین محیطی نیست، شک نکن حتی واسه یه ثانیه که خوندن این پیام ( که اگه پیام خان درج کنه) واسه باز کردن چشماته؛ چون همین طوریه که گفتم. مواظب خودتون باشید دوستای من. خودتون رو داغون نکنید...

(رهام)

******

سلام آقاپیام؛ این دفعه پیام منو درج کن. از اون روزی که من بدنیا اومدم تا الان دارم به باشگاه پیامک می زنم ولی نمیدرجی که. به هرحال به نظر من چت کردن باعث منزوی شدن می شه و وقت گذاشتن برای چت کردن ضعیف شدن تعاملات اجتماعی رو در پی داره و فرد رو ازجامعه دور می کنه. همچنین اگه کسی به قصد تفریح این کار رو انجام بده خواسته یا ناخواسته معتاد می شه.

(سوده از همدان)

پیام: چرا هیچکی نمی گه اگه این قدر بده چرا می ریم سراغش؟ 

******

سلام؛ کی گفته چت کردن بده؟ هر چیزی روش استفاده از خودش رو داره. بسیاری از گناهان ساخته خود ما انسان هاست. این ما هستیم که نمی تونیم از فضای مجازی درست استفاده کنیم و الا چت کردن بد نیست که هیچ بلکه می تونه کمکمون کنه و کارمونو آسون کنه. من خودم چت کردن بلد نیستم اما از مشابهش ضربه خوردم. پس مواظب باشیم از هر چیزی درست استفاده کنیم تا بعدا شرمنده خدا و بنده هاش نشیم. درست نمی گم؟

(اصغر یکی یه دونه!)

پیام: راه  استفاده درستش چیه؟

******

سلام؛ تو چت طرف مقابلت رو نمی بینی و فکرش رو بکن با یکی دوست شی بعد بفهمی که طرف مقابلت اون آدمی نیست که فکرشو می کردی. این اتفاق برای یکی از دوستای صمیمیم افتاده بود.

(الهام)

******

سلام؛ من چند وقت پیش چت می کردم. فقط برا سرگرمی. حقیقتش اصلا ضربه روحی و اینام نخوردم. می خوام بگم فقط 3 یا 4 ساعت بی کار بودم و وقتم هدر می رفت. فضای چت همش دروغه و مثلا خودم اسم و همه مشخصاتمو الکی و سر کاری می گفتم

(مهدیه ف)

******

 سلام دوستان و آقا پیام؛ از هر چیزی می شود هم استفاده درست کرد و هم غلط. من در سال81 با استفاده غلط از این دنیای بزرگ اینترنت و چت، دنیای خودم و  شوهر عزیز و دو فرزند کوچیکم رو خراب کردم. نا خواسته با یک مرد چت کردم. او دوست شوهرم بود. از درد دل شروع شد. بعدش دیگه مثل معتادها اگه یه روز چت نمی کردم مریض بودم. شوهرم که فهمید؛ خدا می دونه چه حالی شد. با هزار التماس و به خاطر بچه هامون و آبروش ظاهرا بخشیده شدم. آیا خدا هم منو می بخشه؟روزی صد بار توبه می کنم. همسرم دیگه بهم اعتماد نداره. از همه آقایون می خوام عشقشون رو به همسراشون ابراز کنن تا....  محتاج کمک و دعاتون هستم.

(نادم از ایران، 37 ساله)

******

سلام؛ اینم یه لطیفه برای اینکه بعد از این بحث ها کمی بخندین. به نیوتن گفتن: برای چی از افتادن سیب تعجب کردی؟ گفت: برای اینکه من زیر درخت گلابی نشسته بودم.

(سید کاظم از پیر سبز)

******

سلام؛ به نظرم چت کردن خوبه. باعث می شه آدما با هم گرچه از نظر مکانی خیلی دور باشند ولی با هم ارتباطی نزدیک پیدا کنند. یه ارتباط دوستانه خوب و سالم. ما نسل جدیدها کنجکاویم و این طور ارتباط ها رو دوست داریم.

(کوثر، 17  ساله از ایلام )

******

سلام؛ به نظر من اگه با اصول و قواعد چت آشنا باشیم و درست استفاده کنیم نه تنها مشکلی پیش نمیاد بلکه چیزای جدیدی یاد می گیریم.

(هستی از شفت) 

پیام: مثلا چه قواعدی؟

******

 سلام؛ من حدود یکساله که چت می کنم ولی الان دیگه بندرت آنلاین می شم؛ یعنی در هفته کمتر از یک ساعت. دلیلش ضربه خیلی سختیه که خوردم. واقعا قابل توصیف نیست. چت روم ها محیط کثیف و شرم آوری دارن. البته نحوه استفاده هست که ابزار ارتباطی رو خوب یا بد می کنه و خود ابزار بد یا خوب نمی شه. البته شاید چت روم سالم هم باشه و من خبر ندارم. اگه می شناسید آدرس بدین! سپاسگزارم.

(رضا، رامسر)

******

 به نظر من چت کردن عالیه ولی با هم جنس خودت چون بقیه، مورد اعتماد نیستن.

(از طرف الن)

پیام : از کجا می فهمی همجنس خودته؟                                                                             

******

سلام داداش پیام؛ به نظر من چت کردن خیلی خوبه. از  اس.ام.اس دادن هم بهتره. اطرافیانم خیلی بهم می گن چت کردن خوب نیست، ولی من اهمیت نمی دم. همیشه هم چت می کنم.

(ساحل، آبیک)

ارسال شده توسط: امید و پیام