تبلیغات در اینترنتclose
موضوع هفته: خود کم بینی
اندازه متن
- کوچکتر | + بزرگتر
بالا
Top
   

زمان جاری : دوشنبه 30 دی 1398 - 11:02 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

ارسال پاسخ
تعداد بازدید 1353
نویسنده پیام
a66818 آفلاینارسال‌ها : 4755
عضویت: 18 /1 /1392

تشکرها : 22235
تشکر شده : 15498
موضوع هفته: خود کم بینی
موضوع مشخصه خود کم بینی

لطفا بحث کنید

امضای کاربر :
بانوی نور، فاطمه جان...
شرمنده ایم که بهای حسینی شدنِ ما، بی حسین شدنِ تو بود؛
و شرمنده تر از آن اینکه، تو بی حسین شدی و ما حسینی نشدیم...

اللهم صل علی محمد وآل محمد
یکشنبه 05 بهمن 1393 - 16:41
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 4 کاربر از a66818 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: golpari & zoro_388 & rezvan71r71 & sanjaghak1374 &
golpari آفلاینارسال‌ها : 10251
عضویت: 24 /12 /1392
محل زندگی: یه جایی همین نزدیکی

تشکرها : 29621
تشکر شده : 23079
پاسخ : 1 RE موضوع هفته: خود کم بینی
من خودم اول واقعا جدی جدی نمیدونستم خود کم بینی یعنی چی ؟؟/به نظرم باید اول یه مطلب در مورد خود کم بینی و علایمش گزاشت ......تا بچه ها بخونن ..بیینن ایا خود کم بین هستن یا نه!

امضای کاربر :

با سیـــگار کشیدن ،کسی مرد نشد


ولی بانامــردی،خیــلی هاسیگاری شدن!

یکشنبه 05 بهمن 1393 - 16:44
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 5 کاربر از golpari به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: a66818 / zoro_388 / rezvan71r71 / sanjaghak1374 / tahoora /
a66818 آفلاینارسال‌ها : 4755
عضویت: 18 /1 /1392

تشکرها : 22235
تشکر شده : 15498
پاسخ : 2 RE موضوع هفته: خود کم بینی
یه تعریف کوتاه از خود کم بینی

اکثر ما علائمی از خود کم بینی را در
خودمان سراغ داریم و آن طور که باید خودمان را دوست نداریم. شایع ترین خود
کم بینی هم، خود کم بینی فیزیکی است.
 خود کم بینی یکی از شایع ترین اختلال
هاست؛ آن قدر که کسی آن را اختلال به حساب نمی آورد! اکثر ما علائمی از خود
کم بینی را در خودمان سراغ داریم و آن طور که باید خودمان را دوست نداریم.
شایع ترین خود کم بینی هم، خود کم بینی فیزیکی است. اکثر ما با بدنمان
مشکل داریم، با قدمان، رنگ پوستمان، فرم بینی مان و مواردی از این قبیل و
به علاوه بدون فلان عطر و ادکلن و فلان لباس و... جرأت از خانه بیرون آمدن
نداریم.امضای کاربر :
بانوی نور، فاطمه جان...
شرمنده ایم که بهای حسینی شدنِ ما، بی حسین شدنِ تو بود؛
و شرمنده تر از آن اینکه، تو بی حسین شدی و ما حسینی نشدیم...

اللهم صل علی محمد وآل محمد
یکشنبه 05 بهمن 1393 - 16:47
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 5 کاربر از a66818 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: golpari / zoro_388 / rezvan71r71 / sanjaghak1374 / asieh /
golpari آفلاینارسال‌ها : 10251
عضویت: 24 /12 /1392
محل زندگی: یه جایی همین نزدیکی

تشکرها : 29621
تشکر شده : 23079
پاسخ : 3 RE موضوع هفته: خود کم بینی
در مورد خود کم بینی مطلب میزارم ..همون طور که امید قبلش یه مقاله در مورد خود کم بینی گزاشت ..بخونید! درسته طولانیه ولی خب بخونید حتما !

کي از مسائل مهمي که نسل جوان و نوجوان با آن روبه رو است، احساس خود کم بيني و حقارت است. علي رغم ميل باطني جوانان به تشخيص طلبي و ابراز شخصيت و حس برتري جويي، احساس حقارت از طريق اسباب طبيعي و بيماري ها و عوامل تربيتي و شرايط اقتصادي و غيره دامن گير آن ها مي شود و اگر آنان به فکر درمان نباشند و خود را از فشارهاي سنگين روحي رهايي نبخشند، به عوارض گوناگون آن مبتلا خواهند شد.

از اين رو بر اوليا و مربيان و دست اندکاران امر تعليم و تربيت است که نسبت به اين موضوع مهم و اساسي، توجه و عنايت خاص مبذول دارند و به حکم «علاج واقعه، قبل از وقوع بايد کرد» به راه هاي پيش گيري از اين آفت بزرگ روحي بينديشند و بر اين باور باشند که به همان مقدار که تکبر و خود بزرگ بيني مانع رشد و تکامل انسان است، خود کم بيني و احساس حقارت نيز موجب عجز و ناتواني او براي رسيدن به مقاصد عالي زندگي است.

در اين مقاله ابتدا علائم و نشانه هاي خود کم بيني را بطور اختصار ذکر مي کنيم و سپس به عوارض و عوامل و درمان آن مي پردازيم.

عدم اعتماد به نفس:افرادي که اسير حقارت و زبوني هستند به خود اعتماد و اطمينان ندارند و تا پايان عمر مانند کودکان ناتوان همواره چشم اميد به حمايت ديگران دوخته اند و در کشاکش زندگي قدرت مقاومت ندارند و خيلي زود شکست مي خورند، از اين رو علي (ع) مي فرمايد: «هلک امرء لم يعرف قدره کسي که خود را نشناخت هلاک گرديد». کسي که به خود کم بيني مبتلاست، به کرامت و عزت و شخصيت والاي خود واقف نيست و خود را از همه کس ناتوان تر مي بيند و از اين رو از قبول مسئوليت شانه خالي مي کند و حتي کارهاي شخصي خود را به ديگران واگذار مي کند. و در اين صورت به عنصري طفيلي و سربار جامعه مبدل مي شود.


کم رويي:يکي ديگر از آثار منفي خود کم بيني، کم رويي و خجالت کشيدن از مردم است. در بعضي از موارد، احساس حقارت چنان تأثير مي گذارد که آن شخص مبتلا، جرأت معاشرت با مردم را پيدا نمي کند و از ترس اين که مبادا در ميان جمع مورد تحقير واقع شود، کناره گيري را بر هرگونه آميزشي ترجيح مي دهد و يا آن که ناراحت و پريشان به کنجي مي نشيند و از مشارکت در فعاليتهاي اجتماعي و گروهي امتناع مي ورزد. چه بسا ديده شده که اين افراد، علي رغم آمادگي قبلي و مطالعه دقيق دروس در مقام پاسخگويي به سؤالات آموزگار خود، دچار مشکل و اضطراب مي شوند و از امتحانات شفاهي گريزان و متنفرند و همچنين در مواجه شدن با دوستان و طرح دوستي و رفاقت و انتخاب دوست با مشکلاتي روبرو مي شوند واز اين مسئله رنج مي برند.


ناسازگاري و طغيان:کسي که گرفتار خود کم بيني است و خود را پست و ناچيز مي بيند، ضميري آشفته و نگران دارد و نسبت به کساني که او را با چشم خواري و اهانت مي نگرند، همواره عصبي و خشمگين است، از اين رو نسبت به مقررات و قوانين اجتماعي و آداب و معاشرت با ديگران بي اعتنايي مي ورزد و چنين تصور مي کند حال که از انظار مردم افتاده است و در محيط خانواده و اجتماع مقام و منزلتي ندارد، چرا خود را از قيد و بندهاي اجتماعي و محدوديت هاي قانوني و اخلاقي آزاد نکند. اين طرز تفکر او را به اعمال انحرافي وامي دارد و به راه شر و گناه سوق مي دهد. امام هادي (ع) فرموده است:

«مَن هانَت عليه نَفسُهُ فَلا تَأمَن شَرُّه؛ کسي که خويشتن را ناچيز و خوار مي يابد (در باطن نسبت به خود احساس حقارت مي کند) از شرّ او ايمني نداشته باش».


تکبر و فخرفروشي:يکي ديگر از آثار منفي خود کم بيني، اظهار برتري و عظمت خويشتن است. در روايات اسلامي ريش اصلي و منشأ اساسي تکبر، احساس حقارت شخص متکبر بيان شده است و دانشمندان امروز نيز اين موضوع را تأييد کرده اند امام صادق (ع) مي فرمايد:

«ما من احدٍ يتَيهُ إلّا من ذلّة يجدها في نفسه؛ هيچکس به خوي ناپسند تکبر مبتلا نمي شود، مگر به سبب خواري و ذلتي که در خود احساس مي نمايد».

از آن جا که انسان طبعاً خواهان کمال و ترقي و رسيدن به مقاصد عالي است وقتي چنين توانايي را در خود نبيند، با خودنمايي و نخوت، عيب و نقص و ضعف خود را مي پوشاند و با اظهار بزرگي، حقارت دروني خويش را جبران مي سازد.


انتقام جويي:بدترين عکس العملي که مبتلايان به خود کم بيني از خود بروز مي دهند. انتقام جويي است، که به صورت هاي مختلف ظاهر مي گردد. يکي از راه هاي انتقام جويي آنان، انتقاد بي جاست.

گاهي کودکي که مورد تحقير واقع شده، براي ابراز شخصيت و جبران شکست هاي دروني خود از فرصت هاي مختلف استفاده مي کند و انتقام مي گيرد؛ مثلاً در مجلس ميهماني که همه گرم صحبت با ديگران هستند، او وضع مجلس را به هم مي ريزد و فرياد مي کشد و يا کلمات بي معني مي گويد و از اين طريق نظر همگان را به خود جلب مي نمايد.

بزرگسالان نيز در بعضي از موارد، با همين کارهاي کودکانه دست به انتقام مي زنند. کفار شکست خورد صدر اسلام به خيال انتقام گرفتن از رسول خدا(ص) و جبران حقارت هاي دروني خود در مجلس تبليغي همان اعمال کودکانه را مرتکب شده اند. قرآن در اين زمينه مي فرمايد:

«و قال الذين کفروا لاتسمعوا لهذا القرآن و الغوافيه لعلکم تغلبون؛ کساني که کفر ورزيدند گفتند: به اين قرآن گوش فراندهيد و سخن بيهوده به آن بياميزيد، شايد پيروز گرديد».

در بعضي از روايات آمده است که هرگاه پيامبر(ص) در مکه صداي خود را به تلاوت قرآن مجيد و کلمات شيرين و جذاب و پر محتواي خداوند بلند مي کرد، مشرکان، مردم را از او دور مي کردند و مي گفتند: سوت و صفير بکشيد و صدا را به شعر بلند کنيد تا سخنان او را نشوند.

يکي ديگر از راه هاي انتقام جويي، عيب جويي است. طفلي که در بازي شکست خورده و از اين جهت در خود احساس حقارت مي کند، از بازي کردن با دوستان کناره گيري مي کند و در جواب والدين يا ساير اهل منزل مي گويد: اين ها بداخلاق اند يا حق مرا ضايع مي کنند.

محصلي که در بعضي از مواد درسي ضعيف است و نمر خوبي نياورده و در مقابل شاگردان شکست خورده است، از ناتواني خويش شرمنده مي شود و در خود احساس حقارت مي کند و براي پوشاندن نقص خود، از آموزگارش انتقاد و عيب جويي مي کند.

علي (ع) مي فرمايد: «ذووالعيوب يحبون اشاعة معايب الناس ليتّسع لهم العذر في معايبهم؛ کساني که داراي عيوب و نقايصي هستند، دوست دارند عيوب مردم را شايع کنند تا راه عذر آوردنشان [براي توجيه عيوبشان] گسترده تر باشد».


انزوا و گوشه گيري:يکي از عکس العمل هاي ناپسندي که مبتلايان به عقده حقارت و خود کم بيني از خود نشان مي دهند، کناره گيري از اجتماع است. آنان با اين روش، براي مصونيت از تحقير ديگران، خود را محبوس کرده و به گرفتاري بزرگ تري دچار شده اند.

امام صادق (ع) مي فرمايد: «الرجل يجزع من الذل الصغير فَيُدخِلُهُ ذلک في الذلُّ الکبير؛ آدمي از ذلت و حقارت کوچکي اظهار ناراحتي و جزع مي کند و همين امر، او را به ذلت بزرگ تري گرفتار مي نمايد».

بعضي از دانش آموزان از بازي با دوستان خود مي گريزند و در هيچ دسته و گروهي شرکت نمي کنند. به مهماني نمي روند و به بهانه هاي مختلف از اين امر شانه خالي مي کنند ولي در واقع همان احساس حقارت و ضعف دروني آنان، منشأ اتخاذ چنين تصميمي شده است.


7. اعتياد به مواد مخدر:کساني که از درمان عقد رواني خود عاجز مي شوند، چه بسا به مواد مخدر پناه ببرند تا از اين طريق لحظاتي، احساس حقارت خود را فراموش کنند و از نگراني و اضطراب رهايي يابند.


8. دورويي و نفاق:يکي از عوارض ضعف و حقارت نفس، دورويي در روابط اجتماعي و آداب ديني است. علي (ع) مي فرمايد: «نفاق المرء من ذُلّ يجده في نفسه؛ دو رويي ناشي از حقارت و ذلتي است که منافق آن را در خود احساس مي کند».


9. دروغ:يکي از راه هاي پوشش احساس حقارت، کتمان حقيقت است. بعضي از افراد، براي ابراز لياقت خويش و جلوگيري از آشکار شدن حقارت آنان به دروغ پردازي متوسل مي شوند و خود را غير از آن چيزي که هستند، معرفي مي کنند.

از اين رو رسول گرامي اسلام (ص) روايت شده که فرمود: «لا يکذب الکاذب الّا من مهانة نفسه عليه؛ دروغ گو دروغ نمي گويد، مگر به سبب حقارتي که در وجود خودش احساس مي کند.


10. افسردگي:شخصي که مبتلا به خود کم بيني است، اگر به درمان خود نينديشد، به تدريج به تخيلات رو مي آورد و خود را تنها مي يابد و نشاط و طراوت از او رخت مي بندد و به جاي آن، نگراني و اضطراب تمام وجود وي را احاطه مي کند و در نتيجه به افسردگي و دل مردگي کشيده مي شود.


11. بلند پروازي و خيالبافي:يکي از آثار خود کم بيني، در خواب و خيال زندگي کردن است. افرادي که حس حقارت در آن ها نفوذ کرده است، به آرزوهاي ناشدني و اهداف دور فکر مي کنند تا با سرگرمي به خيالات، ضعف هاي خود را برآورده ببينند و تصور کنند که از مشکلات رهيده اند.


12. گناه و معصيت:بر پايه بينش اسلامي، بسياري از گناهان زاييد ضعف نفس و عدم توجه به کرامت انساني است و از سوي ديگر، ترك گناه و لذات نفساني معلول کرامت نفس و بزرگواري روح است. علي (ع) مي فرمايد: «من کرمت عليه نفسه هانت عليه شهواته؛ کسي که نفس خود را بزرگ احساس کند، شهوات نمي تواند بر او مسلط شود».

امام سجاد(ع) مي فرمايد: «من کرمت عليه نفسه هانت عليه الدنيا؛ کسي که شخصيت وي، نزد خويش بزرگ وعزيز است، دنيا در نظرش کوچک مي شود».

از سوي ديگر، کسي که براي خود ارزشي قائل نيست، از آلوده شدن به گناه واهمه اي ندارد، و براي جبران ضعف دروني خود حاضر است به هرکار ناشايستي دست بزند و براي نيل به اهداف و مقاصد خويش از هر وسيل نامشروعي استفاده کند (مثل غيبت کردن و غيره) از اين رو علي(ع) مي فرمايد:

«الغيبة جهد العاجز؛ غيبت کردن منتهاي کوشش شخص ناتوان است». اما کسي که از عزت نفس برخوردار است، شعارش همان است که علي(ع) فرموده است: «المنيّة و لاالدنيّة؛ مرگ آري پستي هرگز».


امضای کاربر :

با سیـــگار کشیدن ،کسی مرد نشد


ولی بانامــردی،خیــلی هاسیگاری شدن!

یکشنبه 05 بهمن 1393 - 16:49
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 5 کاربر از golpari به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: a66818 / zoro_388 / seti / rezvan71r71 / sanjaghak1374 /
golpari آفلاینارسال‌ها : 10251
عضویت: 24 /12 /1392
محل زندگی: یه جایی همین نزدیکی

تشکرها : 29621
تشکر شده : 23079
پاسخ : 4 RE موضوع هفته: خود کم بینی
با خوندن این مطلب (من قبلا خوندم) خود من دچار خود کم بینی هستم .....شاید خیلی ها که اینو بخونن این حس تو وجودشون پیدا کنن!
البته خود کم بینی همیشه بد نیست گاهی هم خوبه ولی اثار منفیش همیشه بیشتر!
اینکه ما خودمون دست کم بگیریم..خودمون کووچیک کنیم...یا از خودمون راضی نباشیم....منظور از راضی نبودن اینکه همیشه اعتراض کنیم که چرا من قدم کوتاه ..چرا چشمام این شکلیه یا .........

امضای کاربر :

با سیـــگار کشیدن ،کسی مرد نشد


ولی بانامــردی،خیــلی هاسیگاری شدن!

یکشنبه 05 بهمن 1393 - 16:51
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 6 کاربر از golpari به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: zoro_388 / a66818 / seti / rezvan71r71 / sanjaghak1374 / asieh /
rezvan71r71 آفلاینارسال‌ها : 11790
عضویت: 14 /6 /1391
محل زندگی: یــه جــای ســرد و تــاریـکــــــــــ ــ...

تشکرها : 20382
تشکر شده : 35951
پاسخ : 5 RE موضوع هفته: خود کم بینی
همه ی آدما البته اکثر آدما با خودکم بینی و آثارش تقریبا آشنا هستن

این مطالبی که گذاشتی خیلی خوب بودن
بنظر من کسی که به خودکم بینی مبطلاست باید در صدد حل این مشکل بربیاد و اونو برطرف کنه

این مطالبی که پرپری گذاشت خیییییییلی کلی بود منظورم اینه کامل بود ولی همه ی آدمای خودکم بین این عوامل رو همه باهم نداره گاهی بعضی از اینا تو وجود یه آدم دیده میشه گاهی پندتاش

پرپری راست میگه  همیشه بد نیست گاهی هم خوبه ولی اثار منفیش همیشه بیشتر!

امضای کاربر :
نـــــداری گــــدایی به رســـــوایی مــــــــــــــــــن...
دوشنبه 06 بهمن 1393 - 09:02
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 4 کاربر از rezvan71r71 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: a66818 / sanjaghak1374 / golpari / zoro_388 /
golpari آفلاینارسال‌ها : 10251
عضویت: 24 /12 /1392
محل زندگی: یه جایی همین نزدیکی

تشکرها : 29621
تشکر شده : 23079
پاسخ : 6 RE موضوع هفته: خود کم بینی
منم با رضوان موافقم ..همه ی ادم های خود کم بین که همه ی این ویژگی ها رو ندارن!! مثلا من گفتم خود کم بینم خخ دیگه معتاد که نیستم خخخمن قبلا تو پست مشاوره اشاره کردم گفتم :اعتماد به نفسم پایینه . دچار کم رویی ام....هم چنین بلند پرواز و خیال بافم ....اینا ویژگی های منه
متاسفانه دچار افسردگی هم شدم تازگیا!!! با خوندن اینا متوجه بشدم خود کم بینم!
خب بیاین راه کار بدید!! 

امضای کاربر :

با سیـــگار کشیدن ،کسی مرد نشد


ولی بانامــردی،خیــلی هاسیگاری شدن!

دوشنبه 06 بهمن 1393 - 10:33
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 4 کاربر از golpari به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: sanjaghak1374 / a66818 / zoro_388 / rezvan71r71 /
a66818 آفلاینارسال‌ها : 4755
عضویت: 18 /1 /1392

تشکرها : 22235
تشکر شده : 15498
پاسخ : 7 RE موضوع هفته: خود کم بینی
من اعتماد به نفسم خیلی زیاد نیس ولی همیشه تظاهر به اعتماد به نفس میکنم و این خیلی بهم کمک میکنه

یادمه دوستام همیشه میگفتن تنها کسی که میتونه واسه یه درس کنفرانس بده تویی
در حالی که واقعا از اخلاقیاتم خبر نداشتن همیشه من رو جلو می انداختن

اولش خیلی برام سخت بود ولی بعد از چند دقیقه همه چی رو دست میگرفتم و کارم رو ادامه میدادم

امضای کاربر :
بانوی نور، فاطمه جان...
شرمنده ایم که بهای حسینی شدنِ ما، بی حسین شدنِ تو بود؛
و شرمنده تر از آن اینکه، تو بی حسین شدی و ما حسینی نشدیم...

اللهم صل علی محمد وآل محمد
دوشنبه 06 بهمن 1393 - 10:48
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 3 کاربر از a66818 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: golpari / zoro_388 / rezvan71r71 /
sanjaghak1374 آفلاینارسال‌ها : 2058
عضویت: 1 /10 /1392
محل زندگی: قزوین

تشکرها : 9717
تشکر شده : 4326
پاسخ : 8 RE موضوع هفته: خود کم بینی
به نظرم برای درمان خودکم بینی اولین راه اینه که فرد به خودش تلقین مثبت داشته باشه

یعنی تلقین کنه که از عهده ی کارها برمیاد و خیلی ویژگی ها داره که بقیه ندارن

درحقیقت هم همینطوره به نظر من هر آدمی خصوصیات منحصربه فرد خودش داره  پس دلیلی نیست که  آدم خودش رو از بقیه  کمتر بدونه..


امضای کاربر :
هنگامی که افسرده ای بدان

درجایی از اعماق وجودت حضور"خدا"را فراموش کرده ای...

دوشنبه 06 بهمن 1393 - 10:49
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 5 کاربر از sanjaghak1374 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: a66818 / golpari / zoro_388 / asieh / rezvan71r71 /
a66818 آفلاینارسال‌ها : 4755
عضویت: 18 /1 /1392

تشکرها : 22235
تشکر شده : 15498
پاسخ : 10 RE موضوع هفته: خود کم بینی
به نظرم ادم باید اول از همه خودش رو قبول داشته باشه
باید از خودش شروع کنه
سعی کنه از خودش راضی باشه از قیافش از استعدادهاش

استعداد های خودش رو کشف کنه
سعی کنه اطلاعاتش رو زیاد کنه
و برای برطرف شدن خجالتی بودن باید از جمع های خودمونی و کوچیک شروع کنه
سعی کنه تو جمع هایی که اون رو قبول دارن خودی نشون بده تا کم کم بتونه خودش رو تو جامعه نشون بده

امضای کاربر :
بانوی نور، فاطمه جان...
شرمنده ایم که بهای حسینی شدنِ ما، بی حسین شدنِ تو بود؛
و شرمنده تر از آن اینکه، تو بی حسین شدی و ما حسینی نشدیم...

اللهم صل علی محمد وآل محمد
دوشنبه 06 بهمن 1393 - 10:51
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 4 کاربر از a66818 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: golpari / sanjaghak1374 / zoro_388 / rezvan71r71 /
golpari آفلاینارسال‌ها : 10251
عضویت: 24 /12 /1392
محل زندگی: یه جایی همین نزدیکی

تشکرها : 29621
تشکر شده : 23079
پاسخ : 11 RE موضوع هفته: خود کم بینی
آفرین ازاده ...به نظر من یکی از کار هایی که باید برای درمان خود کم بینی انجام بدیم همینه!

به خودمون تلقین کنیم که میتونیم......
گاهی از خودمون تعریف کنیم ...خود خواهی خوب نیست ..ولی ادم خوبه گاهی به خودش بناره از خودش تعریف کنه 

امضای کاربر :

با سیـــگار کشیدن ،کسی مرد نشد


ولی بانامــردی،خیــلی هاسیگاری شدن!

دوشنبه 06 بهمن 1393 - 10:51
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 5 کاربر از golpari به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: a66818 / sanjaghak1374 / asieh / zoro_388 / rezvan71r71 /
golpari آفلاینارسال‌ها : 10251
عضویت: 24 /12 /1392
محل زندگی: یه جایی همین نزدیکی

تشکرها : 29621
تشکر شده : 23079
پاسخ : 12 RE موضوع هفته: خود کم بینی
بازم افرین ازاده خخخهمه چی در خود کم بینی تاثیر داره :مثلا خانواده ،محیط و..
ولی برای درمانش باید اول از خودمون شروع بکنیم....
اولین راهکار اینه که خودمون دوست داشته باشیم....یا کلی بخوام بگم خودمون قبول داشته باشیم.....

امضای کاربر :

با سیـــگار کشیدن ،کسی مرد نشد


ولی بانامــردی،خیــلی هاسیگاری شدن!

دوشنبه 06 بهمن 1393 - 10:53
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 4 کاربر از golpari به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: a66818 / sanjaghak1374 / zoro_388 / rezvan71r71 /
golpari آفلاینارسال‌ها : 10251
عضویت: 24 /12 /1392
محل زندگی: یه جایی همین نزدیکی

تشکرها : 29621
تشکر شده : 23079
پاسخ : 13 RE موضوع هفته: خود کم بینی
من خودم وقتی یه کار کوچیک انجام میدم وقتی موفق میشم و خانواده تشویقم میکنن ازم تعریف میکنن روحیه میگیرم !

من قبلا گفتم تو جمع با دوستام خیلی راحتم اعتماد به نفس بالا دیگه کم رو نیستم ..
الان که دارم فکر میکنم یکی از دلا
یش 
اینه که ..اونجا سعی میکنم خودمو نشون بدم..  خودمو ثابت کنم..بگم من اینم بهترینم

امضای کاربر :

با سیـــگار کشیدن ،کسی مرد نشد


ولی بانامــردی،خیــلی هاسیگاری شدن!

دوشنبه 06 بهمن 1393 - 10:56
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 5 کاربر از golpari به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: sanjaghak1374 / a66818 / asieh / zoro_388 / rezvan71r71 /
a66818 آفلاینارسال‌ها : 4755
عضویت: 18 /1 /1392

تشکرها : 22235
تشکر شده : 15498
پاسخ : 14 RE موضوع هفته: خود کم بینی
مثلا
من خودم

یه مشکل کوچیکی تو برقرار ارتباط داشتم
ولی این مشکل رو تو جمع صمیمی نداشتم
به همین خاطر سعی میکردم با دیگران صمیمیتم رو بیشتر کنم تا هنگام برقرار ارتباط این مشل برام پیش نیاد و واقعا هم موثر بود

مثلا با اساتید دانشگاه ارتباط خوبی برقرار میکردم که اگه نیاز بود واسه کمک برم خدمتشون بدون هیچ مشکلی باهاش ار تباط برقرار کنم

البته در حین این صمیمیت احترام گذاشتن به طرف مقابل و رعایت کردن متانت رو هم سعی میکردم رعایت کنم
حتی دوستام از این ارتباط من با استادا خیلی تعجب میکردم

به نظرم خودم این که تونستم تو دفاعیه به نحو احسنت کارم رو انجام بدم به خاطر همین بود

امضای کاربر :
بانوی نور، فاطمه جان...
شرمنده ایم که بهای حسینی شدنِ ما، بی حسین شدنِ تو بود؛
و شرمنده تر از آن اینکه، تو بی حسین شدی و ما حسینی نشدیم...

اللهم صل علی محمد وآل محمد
دوشنبه 06 بهمن 1393 - 10:57
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 5 کاربر از a66818 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: golpari / sanjaghak1374 / asieh / zoro_388 / rezvan71r71 /
golpari آفلاینارسال‌ها : 10251
عضویت: 24 /12 /1392
محل زندگی: یه جایی همین نزدیکی

تشکرها : 29621
تشکر شده : 23079
پاسخ : 15 RE موضوع هفته: خود کم بینی
اول باید بفهمیم علت خود کم بینی چیه..چون خود کم بینی تو افراد متفاوته

خب باتوجه به حرف های ما ...این مورد هایی که گفتیم برای ادم هایی که کم رو هستن و اعتماد به نفسشون پایینه عالیه !

امضای کاربر :

با سیـــگار کشیدن ،کسی مرد نشد


ولی بانامــردی،خیــلی هاسیگاری شدن!

دوشنبه 06 بهمن 1393 - 11:00
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 4 کاربر از golpari به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: a66818 / sanjaghak1374 / zoro_388 / rezvan71r71 /
a66818 آفلاینارسال‌ها : 4755
عضویت: 18 /1 /1392

تشکرها : 22235
تشکر شده : 15498
پاسخ : 16 RE موضوع هفته: خود کم بینی
البته باید تو هر چیزی حد و حدود خودتون رو مشخص کنید

مثلا حرفهایی که تو جمع دخترونه میشه زد حتی 90 درصدش رو هم نمیشه تو جمع فامیلی و اقوام زد

ادم باید طرف خودش رو هم بشناسه

امضای کاربر :
بانوی نور، فاطمه جان...
شرمنده ایم که بهای حسینی شدنِ ما، بی حسین شدنِ تو بود؛
و شرمنده تر از آن اینکه، تو بی حسین شدی و ما حسینی نشدیم...

اللهم صل علی محمد وآل محمد
دوشنبه 06 بهمن 1393 - 11:00
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 5 کاربر از a66818 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: sanjaghak1374 / golpari / asieh / zoro_388 / rezvan71r71 /
sanjaghak1374 آفلاینارسال‌ها : 2058
عضویت: 1 /10 /1392
محل زندگی: قزوین

تشکرها : 9717
تشکر شده : 4326
پاسخ : 17 RE موضوع هفته: خود کم بینی
منم تو جمع هایی که غریبه تر هستن اول خیلی خجالت میکشیم مثل همین دانشگاه اوابل که اومده بودم خیل خجالت میکشیدم و حس میکردم هیچی نمیدونم ولی به خودم گفتم خب من تازه واردم کم کم یاد میگیرم دیگه الان اصلا خجالت نمیکشم و خودم رو کمتر از بقیه نمیدونم

امضای کاربر :
هنگامی که افسرده ای بدان

درجایی از اعماق وجودت حضور"خدا"را فراموش کرده ای...

دوشنبه 06 بهمن 1393 - 11:00
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 4 کاربر از sanjaghak1374 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: golpari / a66818 / asieh / rezvan71r71 /
a66818 آفلاینارسال‌ها : 4755
عضویت: 18 /1 /1392

تشکرها : 22235
تشکر شده : 15498
پاسخ : 18 RE موضوع هفته: خود کم بینی
یه عده ای هستن که به دلیل اینکه از نظر خودشون قیافه مناسبی ندارن احساس حقارت میکنن
قیافشون از نظر خودشون زشته قدشون کوتاهه یا زیادی بلنده چاقن یا خیلی لاغر هستن

چند دقعه ای که تو جمع مورد تمسخر ومضحکه یه عده ای قرار بگیرن خود به خود باعث خود کم بینی میشه

مثلا من مورد های زیادی دیدم که یه خواتسگار واسشون میاد و به دلیل اینکه اون دختر زشت بوده یا ایراد ظاهری داشته رک نظروشن رو گفتن و این رو تو سر اون دختر زدن باعث شده کلا روحیش رو از دست بده

این موضوع متاسفانه زیاده و باید یه جوری حل بشه

امضای کاربر :
بانوی نور، فاطمه جان...
شرمنده ایم که بهای حسینی شدنِ ما، بی حسین شدنِ تو بود؛
و شرمنده تر از آن اینکه، تو بی حسین شدی و ما حسینی نشدیم...

اللهم صل علی محمد وآل محمد
دوشنبه 06 بهمن 1393 - 11:03
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 5 کاربر از a66818 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: golpari / sanjaghak1374 / asieh / zoro_388 / rezvan71r71 /
sanjaghak1374 آفلاینارسال‌ها : 2058
عضویت: 1 /10 /1392
محل زندگی: قزوین

تشکرها : 9717
تشکر شده : 4326
پاسخ : 19 RE موضوع هفته: خود کم بینی
من بزرگترین مشکلم همین وجود پسرهاست وقتی تو یه جمعی هستن اصلا نمیتونم راحت باشم اصلا..

مثلا نمیتونم جلوشون  مطلب علمی رو بگم میترسم  یه جا اشتباه کنم و سوژه بشه براشون..

ازطرفی من نسبت به پسرا فوق العاده مغرورم یعنی نمیتونم به خودم اجازه بدم که باهاشون صحبت کنم  به نظرم وقتی دختری هست که ازش سوال بپرسم لزومی نداره  از پسرا بپرسم و اگر مجبور نباشم و سوال برام حیاتی نباشه حاضرم سوالم رو نپرسم

ولی اینا دلیل نمیشه خودم رو کمتر از پسری بدونم چرا بعضی وقتا دچار خود کم بینی میشم ولی اغلب خودم رو نمیبازم

امضای کاربر :
هنگامی که افسرده ای بدان

درجایی از اعماق وجودت حضور"خدا"را فراموش کرده ای...

دوشنبه 06 بهمن 1393 - 11:06
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 3 کاربر از sanjaghak1374 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: golpari / a66818 / rezvan71r71 /
golpari آفلاینارسال‌ها : 10251
عضویت: 24 /12 /1392
محل زندگی: یه جایی همین نزدیکی

تشکرها : 29621
تشکر شده : 23079
پاسخ : 20 RE موضوع هفته: خود کم بینی
واسه خیلی ها پیش اومده که سوتی بدن بهشون بخندن یا مسخرشون کنن !اما به نظرم این دست خود فرد که چ طور رفتار کنه !

اگرم چنین مواردی پیش اومد باید قوی بود ...باهاش کنار اومد
تو وجود هر ادمی یه سری ویژگی های خاص هست که اگه اونو رو ادم تو خودش پیدا کنه و شکوفا شون کنه خیلی میتونه پیشرفت کنه و از خود کم بینی بیرون بیاد 

امضای کاربر :

با سیـــگار کشیدن ،کسی مرد نشد


ولی بانامــردی،خیــلی هاسیگاری شدن!

دوشنبه 06 بهمن 1393 - 11:10
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 4 کاربر از golpari به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: sanjaghak1374 / a66818 / zoro_388 / rezvan71r71 /
a66818 آفلاینارسال‌ها : 4755
عضویت: 18 /1 /1392

تشکرها : 22235
تشکر شده : 15498
پاسخ : 21 RE موضوع هفته: خود کم بینی
این که جلو پسرها استرس داری طبیعیه
ولی اصلا بهش فکر نکن
کم کم برات عادی میشه

وقتی داری یه مطلبی رو میگی به این فکر نکن که واااای الان خراب میکنم
به خوب بودن مطلبت فکر کن
اگه درست بود که خوبه اگر هم اشتباهی ازت سر زد مطمئن باش که قابل چشم پوشیه
اصلا به روی خودت نیاز
وقتی خودت واست عادی باشه همه ازش میگذرن ولی کافیه عکس اعمل نشون بدی همه هوشیار میشن

امضای کاربر :
بانوی نور، فاطمه جان...
شرمنده ایم که بهای حسینی شدنِ ما، بی حسین شدنِ تو بود؛
و شرمنده تر از آن اینکه، تو بی حسین شدی و ما حسینی نشدیم...

اللهم صل علی محمد وآل محمد
دوشنبه 06 بهمن 1393 - 11:13
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 3 کاربر از a66818 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: golpari / sanjaghak1374 / rezvan71r71 /
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :