• یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 6 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 13 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 26 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 56 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 68 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


آشنایی با هم اندیشان (صفحه 520)

مجموعاً 4 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده (2)

سخنی با هم اندیشان 

سلام دوستان خوب؛

از قدیم گفتن: " هر سری یه عقلی داره" ؛ واقعا هم همینطوره . به همین خاطر ، باشگاه هم اندیشان رو راه انداختیم تا بتونیم با استفاده از نظرات همدیگه ، به اندیشه هامون عمق بدیم؛ از تجربیات هم استفاده کنیم و زندگی هر روز بهتری داشته باشیم. تردید نکنید که همراهیتون با بچه های باشگاه و استفاده از نظرات و تجربه های اون ها باعث می شه تا توی مسائل زندگی حداقل یه سر و گردن از هم سن و سال های خودتون بالاتر باشید. تردید نکنین که این همفکری ها می تونه در بسیاری از امور زندگی و در خیلی از دو راهی ها به شما کمک کنه که بتونید تصمیم درست بگیرید. اصلا هم فکر نکنید مطالبی رو که میخونید، بعدا یادتون میره. این نظرات ، بخواهیم و نخواهیم ذهن ما رو مشغول می کنه و همینه که باعث میشه تا رشد کنیم. ممکنه حتی در ابتدا با نظری کاملا مخالف باشیم و گارد بگیریم؛ چون طبیعتا نظر خودمون رو دوست داریم؛ ولی وقتی ذهنمون رو حلاجی کنیم، با خودمون بگیم: " می تونه این هم درست باشه" و کمی بعد بگیم: " نه ؛ اصلا همین نظر درسته و من تا حالا اشتباه می کردم."

عضویت در باشگاه هم اندیشان

خب ، حالا که به اهمیت هم اندیشی پی بردید ممکنه با خودتون بگید: "‌چه طور می تونیم عضو باشگاه بشیم؟" برای عضو شدن در باشگاه جدا از اینکه باید سخنی با هم اندیشان رو کامل بخونید، باید بالای هفده سال سن داشته باشید و یه چیز مهم رو قلبا بپذیرید. یادتون باشه که هر وقت تونستید این چیز مهم رو قلبا بپذیرید رسما عضو باشگاه شده اید. حالا اون چیز چیه؟

اینه که حتما در بحث ها مشارکت کنید و نظر بدید؛ ولی موقع به روز شدن صفحه هم اندیشان، ذوق این رو داشته باشید که نظرات دیگران رو بخونید تا نظر خودتون رو. همین. وقتی به چنین درجه ای رسیدید عضو باشگاه شده اید. افرادی که نظر می دن و وقتی نظرشون درج نمی شه افسردگی می گیرن و هزار تا گله و شکایت می کنن، عملا عضو باشگاه نیستند. بدونید که آرزوی ماست که همه نظرات رو درج کنیم؛ ولی محدودیت های زیادی داریم. خوبه شما هم با این محدودیت ها آشنا بشید. این کمکتون می کنه تا راحت تر بتونید به عضویت باشگاه در بیاین.

محدودیت های باشگاه هم اندیشان

تعداد صفحاتی که به هم اندیشان اختصاص داده شده نهایتا حدود هفتاد و پنج صفحه است و این دلیل داره . اول، محدودیت نیروز انسانی. تبدیل یا همون پردازش پیامک برای همین تعداد صفحه، یک نیروی انسانی تمام وقت نیاز داره. مطالب پیامک ها برای اینکه در پیام ما درج بشن باید با نرم افزار ویژه ای که فونت خاصی داره تبدیل بشن که ساعت ها زمان نیاز داره. دوم اینکه بیشتر از این صفحات، کشش نداره، خسته کنند می شه و جذابیت خودش رو از دست می ده. حتما خودتون روزهایی که تعداد پیامک ها بیشتر می شه این رو تجربه کردین؛ و بعد اینکه حتی اگه به فرض محال، تمام نهصد صفحه پیام نما رو با ده ها نیروز انسانی به هم اندیشان اختصاص بدیم، باز هم فضا برای درج بسیاری از پیامک ها وجود نخواهد داشت و عده ای گله مند خواهند بود. پس بهترین کار گلچین پیامک ها است؛ اما شاید بگید محدودیت ها رو می پذیریم ولی چرا پیامک ما که مهمتر از خیلی از پیامک های درج شده بود، درج نشد. جواب اینه که اگه خود شما فقط چند ساعت فرصت داشتید تا چند هزار پیامک رو بخونید،‌ انتخاب کنید، فکر کنید و پاسخ بدید، ویرایش کنید و بهشون نظم بدید ، چه کار می کردید؟ فراموش نکنید که قراره یه انسان این کارها رو انجام بده نه یه روبات . به فرض، یه روبات می تونه تمام پیامک ها رو دریافت کنه و با سیستم پیچیده ای که داره،‌ طبق شاخصه هایی که بهش داده شده تمام اون ها رو در ظرف چند دقیقه تجزیه و تحلیل کنه و بدون خطا، بهترین ها رو ارائه بده . دوست داشتید به جای پیام و امید یه روبات پیامک ها تون رو درج می کرد؟ خب حالا که مخالفین پس به ما حق بدید. ما با شور و عشق، تلاشمون رو می کنیم تا هر روز تمام پیامک ها رو بخونیم؛ حالا ممکنه یه مواقعی هم به علت مشکلاتی نتونیم؛ ولی بنامون اینه که این کار انجام بشه. پس به این نتیجه رسیدیم که همه در بحث مشارکت کنن؛ پیامک ها گلچین بشه و همه موقع به روز شدن پیامک ها، مشتاقانه منتظر باشن تا چیزی به معلوماتشون اضافه بشه؛ نه اینکه دنبال پیامک خودشون بگردن و اگه نبود، دل زده بشن. این شد یه باشگاه خوب. تا یادم نرفته بگم ما برای اینکه بحثها خسته کنند نشه حتما در میان پیامک ها، از جملات حکیمانه ، شعرها، لطیفه ها و طنزها و شوخی های شما استفاده خواهیم کرد. خلاقیت، نوآوری و رعایت خط قرمز ها به ویژه در لطیفه ها و شوخی ها، نقش مهمی در درج شدن این پیامک ها داره. یادتون باشه که باشگاه هم اندیشان یه باشگاه فرهنگیه و اعضای اون هم بر بچه های فرهیخته.

پاسخ به سوال های متداول

سوال: موضوعات باشگاه چه طور انتخاب میشه و چه مدت درباره اون بحث میشه؟

پاسخ: تقریبا هر هفته و گاهی دو هفته یه بار – با توجه به کشش موضوعی که انتخاب میشه – بحثی با توجه به نیازها  و درخواست های شما عزیزان مطرح می شه و دوستان هم باشگاهی راجع به اون نظر می دن. نکته ای که وجود داره اینکه خودتون رو دست کم نگیرین و اگه نظری به ذهنتون می رسه حتما برای ما ارسال کنین؛‌ شاید همون نظری که فکرش رو نمی کنین بتونه زندگی یه نفر رو عوض کنه. جدای از پیامک های بین برنامه ای (جملات حکیمانه ، شعر ، لطیفه و شوخی) سعی کنین پیامک هایی رو که می فرستین درباره موضوعی که مطرح می شه باشه. نظر بدین و از تجربه هاتون درباره اون موضوع بگین. این به دوستانتون خیلی کمک میکنه. ضمن اینکه فراموش نکنین که پیامک های شما قراره در رسانه ملی درج بشه بنابراین حتما موقع نوشتن مطالبتون توجهات لازم رو داشته باشین.

سوال: صفحات هم اندیشان چه مواقعی به روز میشه؟

پاسخ: اگه مشکل فنی به وجود نیاد، پیامک های انتخاب شده هر روز به جز جمعه ها و روزهای تعطیل، حداکثر ساعت 17 به روز میشه.

سوال: شماره 370 چیه که همه صحبت از اون می کنن؟

پاسخ: 370 شماره جلد صفحات هم اندیشانه که به پیشنهاد خود بچه ها، شده لوگوی باشگاه. بعضی اون رو پشت ماشینشون زدن؛ بعضی ها روی شیشه مغازشون؛ بعضی ها هم روی پلاک موتورشون که البته کار اشتباهی بوده و جریمه شدن.

سوال: چرا بعضی وقت ها "پیام" پیامک ها رو پاسخ میده، بعضی وقت ها "امید"؟

پاسخ: دلیلش اینه که بعضی وقت ها برای یکی، کار پیش میاد؛ باید حتما یکی دیگه باشه که باشگاه تعطیل نشه.

سوال: می شه پیام و امید یه کم درباره خودشون بگن و آیا این اسم ها اسم واقعیشونه؟

پاسخ: این ها اسم مستعاره. "پیام"، نظرش اینه که بچه های هم اندیش باید تمرین کنن تا به حرف افراد توجه کنن نه به اسم و رسمشون. در عین حال، "پیام" به اصرار بچه ها، درباره خودش این طور گفته: "چهل سالمه و متاهلم." امید هم همین شرایط رو داره. در ضمن، هر دو سابقه سال ها کار خبرنگاری دارن.

 

درباره این سایت

این سایت در ابتدا به صورت یک وبلاگ به آدرس : hamandishantv4.blogfa.com بود... در این وبلاگ ذکر شده تمام مطالب به صورت تایپی بود و صاحب وبلاگ (حسین وفا) بدون هیچگونه ارتباطی با امید و پیام بعد از تایپ این مطالب ، آنها را بر روی وبلاگ قرار میداد.

پس از چند روز و وجود مشغله ، وبلاگ تعطیل شد. در همین ایام تعطیلی بود که پیام و امید وبلاگ من رو مشاهده کردند و ضمن تشکر که به من روحیه خوبی داد باعث شد که من دوباره شروع به کار و ادامه ارائه مطالب هم اندیشان در اینترنت اقدام کنم.

برای این منظور این سایت رو ایجاد کردم که دارای امکانات بیشتری نسبت به وبلاگ می باشد.

با هماهنگی های لازم که با پیام شد تصمیم بر این گرفته شد که پیام مطالب رو هر زمان که لازم دونست برای من ارسال کنه و من هم اونها رو بر روی سایت قرار بدهم.


هم اکنون سایت دارای سه بخش می باشد.

1- آرشیو مطالب هم اندیشان

2- انجمن هم اندیشان ( جایی برای حضور هم اندیشان و تبادل نظریات هم اندیشان )

3- بخش معرفی کتاب


همانطور که گفتم به دلیل مشغله توان بیشتری برای صرف وقت در سایت وجود ندارد. 

اگر از دوستان هم اندیشان کسانی هستند که این توان رو در خودشون می بینند اعلام همکاری کنند.


در ضمن تبلیغاتی که در بالای سایت مشاهده می کنید از طرف هم اندیشان نیست و فقط تبلیغات سایتی است که سایت هم اندیشان در آن ایجاد شده است و نمی توان آن را حذف کرد

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط در تاريخ 1392/08/09 و 1:20 دقيقه ارسال شده است

سلام. ببخشید اینو میگم, چرا این صفحه تقییر نکرده؟منظورم امسال سخنی با هم اندیشان توی پیام نما تقییر کرده اما توی سایت متن پارساله هستش . شکلک
پاسخ : هنوز متن جدیدش رو به من ندادن...
باشه به امید و پیام میگم برام ارسال کنن تا جدید بشه...

با تشکر از اینکه مشکل سایت رو ذکر کردید

اين نظر توسط behnaz در تاريخ 1392/05/07 و 17:02 دقيقه ارسال شده است

سلام چرا انقده سرعت سایت بد شده دیر عمل میکنهشکلک
پاسخ : آره سایت پشتیبان گفته داره یه تغییراتی میده، چند روزی اینطوری هست... اما خوب میشه


کد امنیتی رفرش