• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 4 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 18 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 32 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 85 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 12 بهمن ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، تأثیر افکار مثبت و منفی بر زندگی ،

هم اندیشان یکشنبه 12 بهمن ماه 1393

امید: سلااااااااام؛ من که حالم خوبه. می دونمم که با بحث جدید، بهترم می شه. وقتی افکار منفی از سر برن بیرون؛ یعنی مهمترین اتفاق زندگی افتاده.

******

تاثیر: سلام؛ بعضی وقتا فکر می کنم همسرم بهم خیانت می کنه. با اینکه بهش ایمان دارم؛ ولی افکار منفی باعث می شه بهم بریزم و اونم داغونش کنم. مدام کنترلش می کنم. می دونم نباید به فکر خرابم بها بدم ولی نمی دونم چطوری؟! لطفا کمکم کنید. زندگیم در خطره.

(شکاک از اصفهان)

امید: بحثا رو دنبال کن که آگاهی، معجزه می کنه؛ فقط یادت باشه اگه به نکته ای رسیدی که از نظرت تاثیرگذار بود، حتما یادداشتش کنی و گاهی یه نیگا بهش بندازی که این آدم دو پا بدجور فراموشکاره!

******

سلام؛ می خواستم به دوستمون که چهارشنبه کلی از بدیاش حرف زد و گفت: هیچ خوبی نداره، بگم: یه نکته مثبتت اینه که خیلی زودتر از اینکه کار از کار بگذره بدیاتو فهمیدی و اینکه مواردی که نام بردی بیشترشون قابل حله. مثل اخلاق و درس و اراده و نماز و... یه خوبی هم که من خیلی کم تو اطرافم دیدم و تو شما هست اینه که جرئتت خیلی بالا است چون حالا حالاها کسی عیباشو قبول نمی کنه. و اینکه آدم امیدواری هستی چون اگه ناامید بودی به هم اندیشا مشکلتو نمی گفتی این یعنی دنبال راه حلی.

(رومینا)

******

سلام به همه؛ من سه ساله که خدا توفیق داده تا همراه شما باشم. قبلا زیاد فکر منفی سراغم میومد؛ اما حالا خدا رو شکر و به لطف شما دیگه سراغم نمیاد؛ پس با اجازه امیدخان من این هفته رو به خودم استراحت می دم.

(محمود کریمی، روستای فیض آباد فریمان، متولد ۷۰)

امید: کجای داری میری؟ وایسا ببینم! درسته که خرت از پل گذشته؛ ولی خر ما هنوز از پل نگذشته! زود باش بگو چیکار کردی که خرت از پل گذشت؟ یعنی منظورم اینه که افکار منفی از سرت دور شدن!  

******

سلام امید؛ داشتم کتاب "رازهایی درباره زندگی" اثر باربارا دی آنجلیس رو می خوندم. مطالبی داره که بی ربط به بحث این هفته نیست: "آری! همانا شما ساحره، شعبده باز و جادوگر چیره دستی هستید که قادر است زندگانی خود را به طرزی مثبت یا منفی، طلسم و جادو کند. انتخاب با خودتان است."

(سهیلا از تبریز)

******

دعوا کن... ولی با کاغذت... اگر از کسی ناراحتی یک کاغذ بردار و یک مداد، هر چه خواستی به او بگویی روی کاغذ بنویس... خواستی داد هم بکشی تنها سایز کلماتت را بزرگ کن... نه صدایت را... آرام که شدی برگرد و کاغذت را نگاه کن. آنوقت خودت قضاوت کن... حالا می توانی تمام خشم نوشته هایت را با پاک کنت پاک کنی... دلی هم نشکانده ای... وجدانت را نیازرده ای... خرجش همان مداد و پاک کن بود... نه بغض و پشیمانی... گاهی می توان از کوره خشم پخته تر بیرون آمد... مهربان زندگى کنیم.

(مبینا اسدی از تربت حیدریه)

******

سلام؛ چیزهایی که در ذهنتان جای دارد، خوب یا بد، بر شما فرمانروایی می کنند.

(ناهید، پاریز سیرجان)

امید: می بینین؟ می بینین قدرت افکار رو؟ فرمانروا هستن! حواستون که هست؟

******

اگر می دانستیم افکارمان چقدر قدرتمند است حتی برای یک لحظه هم منفی فکر نمی کردیم.

(شهاب و شیما از جعتای)

امید: داریم کم کم می فهمیم.

******

واااای امید! الان این جمله "اینگونه همیشه کوچک می مانیم"رو بلند خوندم که مثلا تو ذهنم بمونه!! یهو مادرم از تو آشپزخونه گفت: "الهی بمیرم. باور کن قد تو خوبه!!! چیه دختر، قدش بلند باشه!" منو می گی! هنگ کردم! قربون مادر گلم شم با این اعتماد به نفس دادنش.

(فاطمه، قد: 1.59!!!)

******

سلام؛ به جای افکار منفی، افکار مثبتی خواهیم داشت اگر بدانیم که "وسعت جهان هر کس به اندازه افکار اوست."

(مسعود خورشیدوند از خرم آباد)

امید: خوبه؛ جملات ناب همینجور داره می یاد تا ما رو بپزونه. بیاین که دارین خوب می یاین.

******

امام علی (ع): مراقب افکارت باش که گفتارت می شود. مراقب گفتارت باش که رفتارت می شود. مراقب رفتارت باش که عادتت می شود و مراقب عادتت باش که شخصیتت می شود. مراقب شخصیتت باش که سرنوشتت می شود. به نظرم این حدیث به اندازه کافی ارزش تفکرات انسان رو می رسونه.

(عصمت پاکدل از اهواز)

امید: خب! تا اینجا داریم کم کم می فهمیم که افکار ما یعنی همه چیز؛ یعنی امپراطور زندگی.

******

سلام؛ امید، خدا قوت. من همیشه که ازم می پرسن حالت چطوره؟ می گم خدا رو شکر عالیه، عالیم! باور کنین اینجوری هم به خودم انرژی مثبت می دم و هم به اطرافیانم.

(مریم سلیمی، 72.11.10، سبزوار)

امید: مثبت نگری هم حال خود آدم رو خوب می کنه و هم حال دیگران رو. باعث می شه دیگران هم بیشتر جذبمون شن؛ برعکس منفی نگری که آدما رو از آدم دور می کنه.

******

سسللللااااااام؛ یادتونه چند سال پیش آقا امید چقدر روی پس کله زدن حسسساس بود؟ کیک هویج یادتونه؟ من که عاشق این کیکم. یادتونه کشتی هم اندیشان ماه رمضونا کنار جزیره لنگر می انداخت؟ یادتونه می خواستین خاطره تعریف کنین کاسه تخمه همیشه به راه بود؟ آقا امید به خاطر تمام خاطرات خوبمون ازتون ممنونم. ممنون که هستین. امیدوارم باشگاه هم اندیشان همیشه برقرار باشه.

(مهسا، متولد 69، از شهر باران های نقره ای)

امید: یادتون باشه من هنوزم رو پس کله زدن حساسما!!!

******

سلام امید؛ تأثیر: به نظرم رابط بین آدم با دنیای اطراف و آدمای دیگه افکارشه که یا مثبت اند یا منفی! اگر ما از دیگران قبل از شناختنشون برا خودمون (طبق میلمون) شخصیت نسازیم، اگر نسبت به موفقیت دیگران حسادت نورزیم و درعوض دعای خیر بگیم، همین دعا علاوه بر اثر خوبی که رو خودمون داره، از ما تو ذهن دیگران تصویر مثبت می سازه.

(زهرا، 21 ساله، دانشجوی حقوق شازند)

******

بخند... ببین آسمون خدا چه قدر قشنگه! الهی که آسمون، جزئی از وجودت بشه. اولین کاری که صبحا می کنم، رفتن به بالا پشت بومه تا طلوع زیبای خورشید رو ببینم و به خودم بگم: امروز، روزی هست که خدا بهت داده. به بهترین نحو ازش استفاده کن و بابتش خدا رو شکر می کنم. غروبا دو بار می رم بالا پشت بوم. قبل و بعد از نماز مغرب. غروب خورشید رو تماشا می کنم و با خودم می گم: هدیه خداوندی به اتمام رسید. خدا رو شکر می کنم و می گم: آفرین! خوش درخشیدی. بعد از نماز، دوباره میام بام و این بار غرق ماه و ستاره ها می شم و با خودم می گم: این از لطف خداست که آسمون پرستاره رو داریم. ستاره ها خیلی قشنگن. نمی تونم وصفشون کنم. بعضی وقتا از هیجان آسمون خدا خوابم نمی بره. خدا چقدر بزرگه.

(فاطمه)

******

سلام؛ اونقدر پیامک های خوب به برنامه می فرستن که دلمون می خواد فقط بشینیم پیاما رو بخونیم؛ اونوقت یادمون می ره که باید هم اندیش هم باشیم. ارادتمند.

(محمد مرادپور، میانه)

امید: شما باش، بقیه اش حللله؛ چون پشت آگاهی، عمله.

******

سلام؛ امید می گم حالا که داریم درمورد افکار مثبت و منفی بحث می کنیم بهتره تو صحبت کردنمون هم دقت کنیم. مثلا شما دیگه نگو قلبم ضعیفه! کائنات شوخی سرش نمی شه ها!

(مهلا، مشهدالرضا)

امید: موافقم. باید تمرین کنیم که به شوخی هم منفی نگیم! مثل این می مونه که کسی مرتب، به شوخی دروغ بگه!

******

این پیام رو با گریه نوشتم. هم اندیشان دعا کنید برامون که گره های زندگیمون باز بشه. خدایا به خودت پناه می برم.

(فرشته)

امید: یه چیز بگم قول می دین عمیق شین؟ باور کنین گره های زندگی با عمل صالح، با کار خیر، با شاد کردن دل دیگران مخصوصا پدر و مادر، باز می شه. وقتی با این کارامون بریم تو مسیر خدا، خودش راه ها رو بهمون نشون می ده. خودش کمک می کنه تصمیمات درست بگیریم. اینجوری هم محبت خدا رو به دست آوردیم و هم کارامون درست پیش می ره. واقعا اینا ارزش خوب بودن رو نداره!!!! یادمون باشه عکسش هم هست. وقتی که کسی می افته تو مسیر نافرمانی خدا. خدا خودش گفته: یخرجونهم من النور الی الظلمات: اونا رو از نور به سوی تاریکی می بریم.   

******

وای آقا امید باورم نمی شه. امروز اومدم دانشگاه و یه مدیر گروه خوب خیلی خوب راهنمائیم کرد. فهمیدم افرادی که دیروز درست جوابم رو نمی دادن ناشی از رفتار نادرستم با مادرم بود. آخه منم با مادرم... اشتباه کردم. می دونم. تلنگر دیروزتون منو به خودم آورد و این باعث شد که رفتارم با مادرم رو اصلاح کنم و حالا با خیال جمع یه تصمیم درست گرفتم.

(فهمیه)

******

کاری از دستم برنمیاد. از این ناراحتم و غصه می خورم که پدر عزیزتر از جونم افتاده تو منجلاب نزول و کاری نمی تونم بکنم. از دست دنیا و بی وفاییش دلخورم که اونقدر فامیل درجه یک پولدار داریم که برای تنگدستیمون به هر کدومشون رو انداختیم دست رد به سینه مون زدن اونم برای یه مبلغ خیلی ناچیز. کارم شده گریه. آثار پول نزول رو تو زندگیمون داریم می بینیم. داداش نماز خونم که برای نماز صبح بیدارمون می کرد، ماهواره آورده خونه.

(فرشته)

******

سلام امید و گل اندیشان؛ من همیشه به این فکر می کنم که آیا وقتی ماهان کوچولوم که الان 6 سالشه بزرگ شد، هم اندیشانی هم هست که این چیزایی رو که من الان یاد می گیرم اونم یاد بگیره؟

(الهام خزلی، خوش اخلاق باشگاه از کنگاور)

امید: تردید نکن وقتی ما "آگاه" و "کار درست" باشیم، حتما بچه هامون هم مثل خودمون می شن. اگه ما خودمون رو بسازیم، هم خودمون عاقبت به خیر می شیم و هم زمینه عاقبت بخیری خیلی ها رو فراهم می کنیم.

******

سلام؛ دقیقا 74 روزه که افکار مثبت تلقین کردم به خودم. مطمئن بودم همون چیزی می شه که من می خوام؛ ولی باز اتفاق نیفتاد. خیلی ناراحت شدم؛ ولی یاد حرف امید افتادم تو بحث ناامیدی که گفته بود: ناراحت نباش شاید خواستت معقول نبوده! به همین خاطر، ناامید نشدم؛ ولی اینکه افکار مثبتم کارساز نبوده ناراحتم می کنه. ولی یه چیزی هست. ایمان دارم افکار مثبتم از ته قلبم نبوده. همیشه یه ترسی پی اش بود. به این علت بوده شاید.

(یامور، 19 ساله از اردبیل)

امید: الان می گم قضیه چیه. یوخده (منظورم یه پیامکه) صبر کن! 

******

سلام به همگی؛ خیلی وقته باهاتونم. امید گفتی افکار، تو زندگیمون تأثیر می ذاره. آخه چطوری؟ چطوری می شه من به چیز خوب یا بد فکر کنم و همون اتفاق برام بیفته؟ من که به هر چی فکر می کنم تأثیری نمی بینم؟ اول اینو برامون جا بندازید بعد درمورد راهکارها و... صحبت می کنیم.

(عاطفه، 18 ساله)

امید: ببین! قانون جذب می گه به هر چیز مثبت یا منفی فکر کنی، اونو جذب خودت می کنی و برات پیش می یاد؛ اگه با "تمام وجودت" باشه. سوال اینجا است که هر چیزی! واقعیتش اینه که در دینمون تا جاهایی این مساله تایید می شه که به روان و درون خود انسان مربوطه. مثلا کسی که به شادی فکر می کنه، شادمان می‌شه و کسی که به ناراحتی، اندوهگین می‌شه. امام کاظم (ع) می فرمایند: "کسی که خود را به اندوه می‌زند، اهل اندوه می‌شود." کسی که فکر می کنه، دوستان و نزدیکاش اونو رها می کنن، طوری رفتار می‌کنه، که به همین نتیجه می‌رسه. کسی که خودش رو محبوب و دوست‌داشتنی می‌دونه، انرژی مثبت و رفتارهاش باعث می شه دوست‌داشتنی باشه. کسی که فکر کنه می‌تونه خوب سخنرانی کنه، موفق می شه و کسی که برعکس فکر کنه، نتیجه عکس می گیره. یا کسی که به بیماری فکر می کنه، بیمار می شه و باز عکس اون. دلیلش هم اینه که همه این ها در اختیار انسانه و تاثیرات خودش رو می ذاره؛ ولی در اموری که خارج از وجود انسانه، نمی تونه چنین چیزی کاملا درست باشه؛ یعنی اینطور باشه که انسان بتونه با استفاده از نیروی خلاق ذهنش، بر امور بیرون از جسم هم تصرف کنه. مثلا با تمام وجودش بخواد که با فلان شخص ازدواج کنه و حتما هم این اتفاق بیافته؛ چون در امور خارج از وجود انسان، دیگه عوامل بسیار مختلفی تاثیر گذارن و همه چیز در اختیار انسان نیست؛ ولی به هر حال، انسان باید برای رسیدن به خواسته های معقول خارج از اختیار خودش هم تمام تلاشش رو بکنه. دعا رو هم فراموش نکنه. اگه موافق یا مخالفین اول پیامک بنویسین: "نظر"

******

سلام دوستان؛ به نظر من منفی بافی باعث می شه فرصت های نابی که تو موقعیت های مختلف سر راهمون قرار می گیره نبینیم و یه روزی چشم باز کنیم ببینیم دقیقا وسط همون وضعی هستیم که همیشه ازش می ترسیدیم.

‏(رقیه)

امید: فکر کنم تا حدودی متوجه شدیم قانون جذب، کجاها و چطور تاثیر خودش رو می ذاره. در پناه حق باشین.

تعداد پیامک های دیروز: 1780   

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط فاطمه امیدی در تاريخ 1393/11/13 و 10:06 دقيقه ارسال شده است

سلام بحث این هفته عالیه خانم فلورانس اسکاول شین تو کتاب بازی زندگی و راه این بازی میگه: زنی را میشناسم که در کودکی همیشه وانمود می کرد که بیوه است سراپا سیاه می پوشید و توری بلند و سیاه بر سر می نهاد اطرافیانش تصور میکردند که بسیار باهوش و با نمک است تا اینکه کودک بزرگ شد و با مردی ازدواج کرد که بسیار دوستش داشت اما چندی نگذشت که شوهرش مرد و زن سالیان سال لباس سیاه به تن کرد و تور سیاه بر سر نهاد تصویر خودش بر ذهن نیمه هشیارش اثر گذاشته بود و افکارش به عینیت درآمد


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393