• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 28 دیماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، خود کم بینی ،

هم اندیشان یکشنبه 28 دیماه 1393

امید: سلاااااااام؛ امروز حالم بد بید. بدجور دارم تو تب می سوزم؛ ولی نتونستم انگار شماها رو بکنم. اینو نگفتم که منت سرتون بذارم. گفتم تا بدونین چقدر خاطرتون برام عزیزه.  

******

سلام امید؛ بحثی که می خوایم این هفته دنبال کنیم، منو یاد وقتی انداخت که خدا کسی رو برام فرستاد که واقعا همه چی تموم بود. راستش همون کسی بود که همیشه از خدا می خواستم نصیبم کنه؛ اما وقتی اومد، هی به خودم می گفتم: نه! من لیاقت این آقا رو ندارم. (با اینکه واقعا خودمم هیچ مشکلی نداشتم، همیشه سعیمو کردم پاک باشم و به گناه نیوفتم.) تو این فکر بودم بهش جواب رد بدم که خدا خواست و به خودم اومدم. فهمیدم که بابا! این شیطونه که داره کاری می کنه که من تمام کارای خدا پسندانمو ندیده بگیرم. یا به قول شما (خود کم بین بشم) اما تو این چند ماه با چیزایی که از نامزدم یاد گرفتم باورم شد که واقعا علت هر خود کم بینی"شیطان" است.

(زهرا از دلفان)

******

سلام امید و گل اندیشان عزیز؛ امروز حالم خیلی بد بود. رفتم سراغ دفتر هم اندیشان. دفتری که یار روزهای تنهایی منه. حالم خیلی بد بود تا اینکه رسیدم به پیام آقای قاسم دکوراتور. چه قدر خندیدم. همون پیامش که تو بحث تفاوت های زن و مرد بود. همونی که داشت تمرین دوستت دارم می کرد برا همسر آینده اش و به خانم ها هم گفته بود: تمرین چشم گفتن کنند. خیلی حال و هوای دلم عوض شد. من تا حالا دو تا دفتر بزرگ از پیام های حیات بخش هم اندیشان تهیه کردم و هر وقت که دلم می گیره میرم سراغشون. واقعا که یار روزهای های تنهایی منه. دوستان ناز اندیشم شما هم این کار رو انجام بدید.

(دختر هم اندیش از خیابان سوم جنوبی)

******

سلام امید؛ با این توضیحاتی که تو صفحه 790 نوشته بود همه دچار خود کم بینی هستن. آره؟؟؟؟

(الهام از محلات، شهر گل)

امید: من همیشه به خودم می گم خدایا چه اخلاقایی ممکنه داشته باشم و خودم هم ندونم! بهم کمک کن تا بدونم. بعد یاد اون روایت می افتم که اگه آدم به چیزایی که می دونه عمل کنه، خدا زمینه آگاهیش درمورد چیزای دیگه رو هم براش فراهم می کنه.  

******

با سلام؛ من تازه امروز عضو باشگاه تون شدم. در جواب سپیده جون می خوام بگم از نظر من خدا ما رو برای فهمیدن و فکر کردن آفریده. از نظر شما شاید فهمیدن مساوی رنج کشیدن باشه؛ اما من اینطور فکر نمی کنم. این فهمیدنه که ما رو از بقیه موجودات روی زمین جدا می کنه و الا ما در غیر این صورت موجودات دوپایی بیشتر نبودیم. گاهی وقتا خودت جواب این سوالا رو به دست بیاری برات قابل فهمتره.

(نفیسه گورانی)

******

امید سلام؛ 6 ماه از زندگی، عقب افتادم؛ فقط به خاطر غفلت. 6 ماه خوشحالی کاذب داشتم. 6 ماه از قشنگترین روزهای خدا رو با نامحرم گذروندم. 6 ماه پا به پای شیطون راه رفتم. 6 ماه خدا داشت امتحانم می کرد و نفهمیدم! 6 ماهه که دچار عذاب وجدانم. اینا همش بخاطر این بود که خیلی ها رو تحقیر کردم. یاد سریال او یک فرشته بود افتادم. فکر کردم اراده ام خیلی قویه. 1 ماه و نیمه که با شما آشنا شدم و راهمو انتخاب کردم؛ البته این بار با توکل به خدا. شما هم برام دعا کنید دیگه دچار غرور نشم.

(مریمم بنده خدا)

******

سلام؛ من چند وقته همش تو ذهنم خودمو با بقیه مقایسه می کنم و همش از ظاهرم و اخلاقم ایراد می گیرم. گاهی به جایی می رسم که احساس می کنم از خودم بدم میاد. این یعنی خود کم بینی؟

(زینبم، 22 ساله)

امید: پس یعنی چی؟

******

سلام دوستان؛ احساس خود کم بینى و بعضا حقارت زمانى رخ می ده که فرد خودش رو با دوستان و اطرافیانش مقایسه می کنه.

(باران از تهران)

امید: آره خب! واقعا یکی از ریشه هاش همینه؛ ولی باید چیکار کرد؟ به نظرتون چه عواملی باعث می شه که بتونیم خودمون رو با بقیه مقایسه نکنیم؟ اول پیامک: "مقایسه" 

******

سلام به همگی؛ به نظر منم یکی از نشونه های خود کم بینی اینه که مرغ همسایه همیشه واسمون غازه! خودمم بعضی وقتا اینجوریم. واسه من غاز که چه عرض کنم از شترمرغم می گذره! امیدم به این هفته هست که این عادتمو ترک کنم.

(لیلام از چابکسر)

******

سلام؛ اکثر ما علائمی از خودکم بینی را در خودمان سراغ داریم و آنطور که باید خودمان را دوست نداریم. یکی از شایع ترین خودکم بینی ها، خود کم بینی فیزیکی است. اکثر افراد با بدنشان مشکل دارن. با قدشان، رنگ پوستشان، فرم بینی شان.

(سیده ریحانه)

******

سلام؛ ما خودکم بینی داریم؛ چون توانایی ها، استعدادها و داشته هامون رو دست کم می گیریم و روی نداشته هامون تمرکز می کنیم. چون موفقیت های بقیه رو بزرگ می دونیم و کارهای خودمونو کوچیک! چون می ترسیم به هدف های بزرگ فکر کنیم و براشون برنامه ریزی کنیم. واسه همین دچار خودکم بینی می شیم!

(الهام، کاشمر)

******

سلام آقا امید؛ مدت ها منتظر شروع این بحث بودم؛ ولی فکر می کنم هنوز تو حال و هوای هفته های قبلیم! به هر حال من تو محیطی زندگی می کنم که افراد دور و برم صد برابر از خودم بهترن! نگو: "بگرد دنبال چیزایی که تو داری و اونا ندارن!" چون گشتم نبود نگرد نیست! با مقایسه کردن خودم با اونا خیلی وقتا یه روزم کاملا خراب می شه و احساس می کنم همه چیز زندگیم ناعادلانه است... اصلا هر چی حس بده میاد سراغم ازجمله خودکم بینی! یه راهکار بده خواهشا. نمی تونم آدمای بهتر از خودمو دوست داشته باشم.

(یه دلخور خود کم بین)

امید: می دونی؟ آدمیزاد دوست داره یه چوب جادو داشته باشه تا با یه اشاره همه چیز درست بشه! ولی واقعیت اینه که چوب جادویی وجود نداره! چوب جادو، سعی و تلاش ما است. امیدوارم به لا به لای پیامکا خوب دقت کنی؛  مخصوصا همین چند تا پیامکی که قراره الان درج بشه.   

******

سسسسسلام؛ این مطلبو تو مجله "زن روز" خوندم؛ برام جالب بود. گفتم برا شما هم بگم: "بزرگ ترین آزمون ایمان زمانی است که آنچه که می خواهید را به دست نمی آورید، با این حال قادرید بگویید: خدایا شکرت."

(کوثر بختیاری)

******

سلام؛ ‌امروز وقتی ‌پدرم ‌به ‌عروسمون ‌گفت: ‌خیر ببینی‌ که ‌هوای ‌من و مادر شوهر پیرتو داری، عروسمون اشک‌ تو چشماش‌جمع‌ شد و حال ‌خوبی ‌پیدا کرد. یاد شماها افتادم.

(‌معصومه)

امید: چند روز پیش یه پیرمردی تو نماز خونه اداره جریان جالبی برام تعریف کرد. گفت: مادر خانومم از شهرستان زنگ زد و دارویی می خواست. کلللی گشتم و براش پیدا کردم و فرستادم. شب، خواب دیدم تو یه صفی ایستادم و دارن به همه اونایی که تو صفن یه چیزی می دن. اون آقایی که داشت چیزا رو توزیع می کرد، وقتی به من رسید گفت: تو وایسا باهات کار دارم. و وقتی به همه یه چیزی داد، اومد سراغ من و یه برگه بهم داد. گفت: این حواله خونه خدا است.    

******

 یه سلااااااااااااااام پرانرژى، اول به خدا، بعد، هم اندیشان و... و کى؟؟ و آقا امید!! بابا! دمتون گرم!! من که برگشتم طرف خدا. هیچى مثل بودن با خدا و امید داشتن به خودش حال دل آدمو خوب نمی کنه!! هر وقت هر کى می گفت لبخند خدا رو حس می کنم می گفتم وا! چه حرفا! لبخند خدا دیگه یعنى چه؟ ولى حالا با تک تک سلولام لبخندشو حس می کنم؛ چون می دونم که خوشحاله پیداش کردم! پیدا بودا ولى من گم بودم! امیدوارم همگى عاقبت بخیر بشیم. دعا می کنم حال دل همه همیشه خوب باشه! خداحافظتون.

(یه دختر آشنا و همراه)

امید: دلخور خود کم بین کجا است؟ بیا اینجا که گیر کار، پیدا شد. می دونین؟ وقتی آدم خدا رو پیدا می کنه، دیگه غیر خدا و زرق و برق دنیا   براش اهمیت نداره! اینجوری می شه که دیگه مرغ همسایه هم براش غاز نیست. امیدوارم عمیق شین؛ چون گره، اینجا است.  

******

زیرنویس شبکه نسیم جمله قشنگی نوشته بود که: "آدما رو دو چیز تعریف می کنه: بردباریمون، وقتی هیچ چیز نداریم و رفتارمون، وقتی همه چیز داریم." عمیق شین تو رو خدا.

(عزت شایسته از مشهد، روستای شیر حصار)

******

سلام امیییید؛ همه امیدم بعد از خدا باشگاه هم اندیشانه. گرفتار عجب شدم. دست به دست شیطان دادم. باور کنید چنان به زمین خوردم تا اینکه باشگاه شما دستمو گرفت و از زمین بلندم کرد. می خوام اونی بشم که خدا می خواد. 1 ماه و نیمه که خدا شما رو به من هدیه داده. امیدوارم خدا توبه مو پذیرفته باشه.

(مریمم، دختر البرز)

امید: وقتی کسی توفیق توبه واقعی رو پیدا می کنه بدونه خدا می بخشدش.

******

سلام هم اندیشان عزیز؛ الهی همیشه برقرار باشید. بیش از دو ساله هم اندیشم. کلی تغییر کردم. حتی به مرغ هام با نام خدا دون می دم. خدایا باشگاه هم اندیشان رو حفظ کن.

******

سلام امید؛ می شه قشنگ توضیح بدی یعنی چی مثلا موقع خواب بگم خدایا به خاطر تو می خوابم. دروغ بگم آخه؟ از خستگیه که می خوابم.

(زینب از بستان آباد)

امید: وقتی کسی همه کاراش به خاطر خدا است. اون خستگیه هم به خاطر خدا است. 

******

سلام به دوستان هم اندیش؛ یه پیشنهاد برای اینکه همیشه بیاد خدا باشید: قبل از شروع هر کاری به خصوص قبل از نماز، آیه 162 سوره انعام رو بخونید.

(بهناز، 24 ساله، تهران)

امید: "قل ان صلاتی و نسکی و محیای و مماتی لله رب العالمین: بگو نماز و تمام عباداتم و زندگی و مرگم، همه برای خداوند پروردگار جهانیان است" (انعام/162)  

******

سلام علیکم؛ آقا امید! تو کتاب "شرح مرگ" خوندم که وقتی جناب ابوبکر کتانی آخرین دقایق عمرشونو سپری می کردن ازشون سؤال شد: چطور به این مقام رسیدی؟ جواب داد: اگر اجلم نزدیک نشده بود خیلی چیزها می گفتم؛ اما همین مقدار بدانید که: چهل سال، دیده بان دل بودم و هرچه که غیر خدا بود رو از دل کندم و دل چنان شد که دیگر چیزی نداشت جز "خدا"

(نجمه آل بوبالد "دختر عرب" از اهواز)

******

منم سه سالی هست که عضو باشگاهم؛ ولی هیچگونه تغییری حس نکردم؛ فقط به عنوان یه سرگرمی واسه اوقات فراغت میام سر می زنم. با این حال دمت گرم امیدخان خیلی با معرفتی که پای همه چیمون موندی.

(پردیسم)

امید: هستم تا آخرش. با دعای شماها. شمام باش. دیر یا زود اون تغییره می یاد سراغت. خودتون و همه عزیزانتون رو به خدا می سپارم.

تعداد پیامک های دیروز: 1935

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393